diablo sau mod, aceeasi marie cu alta palarie?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Ce spui tu e "reflectia adevarului tau personal si de unica folosinta" si atat:D
Cert este faptul ca "aventura MoD" pe lumea 7 a luat sfarsit de mult;)
Restul sunt comentarii care nu isi mai au rostul.....
E ca si cum ai chema la judecata mortul din groapa;)

Intelegi gresit uni oameni care is dau cu seama ca nu au cum sa realizeze ce au facut MoD tot tipul posteaza aici pe forumul extern facute si nefacute pentru a murdari numele MoD trebuie sa fim realisti
 

DeletedUser15358

florinel da ce anume a realizat, asa deosebit si de diferit fata de restul, MoD? Ei intradevar sunt diferiti fata de restul din clasament cu faptul ca au dato in bara pe cand altii sunt bine merci. Cred ca cel mai mult conteaza sa te mentii in clasament. Ei au fost o trupa de jucatori f buni la inceputul lumi care se cunosteau deja, era nomal sa ajunga pe locul1. Au fost un trib slab cu jucatori buni.
 

DeletedUser

de unde sti tu cum au fost ca trib?ai fost in MoD?

aventura nu inseamna sa fi pe primul loc sau sa castigi 4 sate in 3 zile.inseamna cit te chinui cu ce noutate apari in peisaj.conteaza cum reactioneaza adevrsaru sau ca imparti satisfactia unui succes cu un prieten drag.

nu inteleg de ce sunt oameni fustrati ca MoD nu mai exista.acest trib nu a reprezentat un jucator sau un stil de joc.a fost o combinatie extraordinara de talenete si oameni care au conlucrat pentru a demonstra ceva.

a fost o provocare nemaincercata de alti jucatori la acest nivel.acest proiect asemeni proiectului .AVALON. a fost o multitudine de sacrificii si sde satisfactii.

o lupta nu e o demonstartie de forta.e o combinatie de rabdare si inteligentascopul acestui proiect a fost acela de a ridica miza cat mai sus.

datria voastra a celor care blamati tot ceea ce a avut loc ar fi sa realizati ca daca vrei sa fi cel mai bun trebuie sa rabzi mult pina ajungi in varf.

nu exista un invingator vesnic ci doar realizari care ori cat de mult ar fi contestate in timp vor ramane o referinta a acestui joc.

am mai postat acuma cateva zile dar vad ca desi apelez la logca si bun simt se gasesc tot mai multe personaje care demonstreaza cat de putin ai duce capu.

parerile voastre trebuie sa tina cont de realitate si in mom in care doriti sa scoateti ceva in evidenta lasati loc si de o replica.asa ar fi de bun simt.
 

DeletedUser4533

bla bla, iar incep laudele si pupincurismele. Vi sa mai spus, MoD nu a facut nimic special, a tinut topul o vreme apoi sau dus. Ce puteau ei sa faca sau ce nu puteau asta nu se va stii.
Un trib bun e acela care rezista pana la sfarsitul lumii, si se mentine macar in top 5-10 pana la sfarsitul lumii,asta inseamna caracter si tarie, nu toate prostiile ce le ziceti voi.Au fost pe 1 , bravo lor, acum sunt de domeniul istoriei, nu mai are rost sa dezgropati ceva ce s-a dus deja.
 

DeletedUser

florinel da ce anume a realizat, asa deosebit si de diferit fata de restul, MoD? Ei intradevar sunt diferiti fata de restul din clasament cu faptul ca au dato in bara pe cand altii sunt bine merci. Cred ca cel mai mult conteaza sa te mentii in clasament. Ei au fost o trupa de jucatori f buni la inceputul lumi care se cunosteau deja, era nomal sa ajunga pe locul1. Au fost un trib slab cu jucatori buni.

Mogul,suntem amici insa nu conosti bine situatia,sa iti spun in primul rand Eek! este un lider foarte bun a dovedito atat pe lumea 3 cand MoD-ul a batut tot,a dovedito si pe lumea 7,cand jucatori din MoD se jucau es:ilidan,sebica19,hoitikiri,the reapeer etc nimeni nu sa luat de ei,ce au realizat eu zic ca e ceva special,aceiasi membri pe 2 lumi cand timp au jucat s-au imipus,deci orice am zice sa nu uitam ca au demonstrat ca au meritat sa fie pe locul 1...asta nu inseamna ca nu au parti bune,si celelalte triburi TSl&TSA,Die,noobs mau impresionat,si eu zic ca toate au sanse 50% daca ar fi razboi intre ele...
In acest topic se vorbeste numai de partea rea a MoD de aceea eu spun lucrurilor pe nume..si aceea ca deocamdata niciun trib cu aceasi mebri nu a putut sa fie de la infintare pana la dizolvare pe primul loc.
 

DeletedUser

de unde sti tu cum au fost ca trib?ai fost in MoD?

aventura nu inseamna sa fi pe primul loc sau sa castigi 4 sate in 3 zile.inseamna cit te chinui cu ce noutate apari in peisaj.conteaza cum reactioneaza adevrsaru sau ca imparti satisfactia unui succes cu un prieten

Nu am fost cu florinel,adica cu contul cu acre scriu pe forum,insa am fost in MoD cu at cont,atunci cand nu jucam cu florinel...de aceea cunosc bine moD-ul
 

DeletedUser8542

Deci imi dau seama cat de important a fost MoD-ul in peisajul acestei lumi dupa cat de mult se vorbeste si acum despre el,chiar si de catre dusmani.Realistic vorbind,nu e nicio linguseala,nu am treaba cu niciuna din partile implicate,dar MoD-ul a fost ceva unic.Nu putem contesta asta,chiar daca unii incearca sa arunce cu noroi.Singurul lor "punct slab" a fost acela ca nu au fost destul de "fanatici" ca alti jucatori de pe aici.Respect MoD-ul si toti jucatorii lui.Ca orice "imperiu" a avut o crestere si o decadere care s-a concretizat prin renuntarea la joc a anumitor jucatori si distrugerea astfel a unui echilibru de colectiv.Asta a fost tot.Acum vedeti-va de treaba si nu mai rascoliti atat trecutul.Va deranjeaza ca au plecat lasand in urma imaginea celui mai puternic trib de pe aceasta lume?Asta e,incercati sa le acoperiti prin propriile reusite faptele lor si nu prin atata palavrageala pe extern.
 

DeletedUser

Deci imi dau seama cat de important a fost MoD-ul in peisajul acestei lumi dupa cat de mult se vorbeste si acum despre el,chiar si de catre dusmani.Realistic vorbind,nu e nicio linguseala,nu am treaba cu niciuna din partile implicate,dar MoD-ul a fost ceva unic.Nu putem contesta asta,chiar daca unii incearca sa arunce cu noroi.Singurul lor "punct slab" a fost acela ca nu au fost destul de "fanatici" ca alti jucatori de pe aici.Respect MoD-ul si toti jucatorii lui.Ca orice "imperiu" a avut o crestere si o decadere care s-a concretizat prin renuntarea la joc a anumitor jucatori si distrugerea astfel a unui echilibru de colectiv.Asta a fost tot.Acum vedeti-va de treaba si nu mai rascoliti atat trecutul.Va deranjeaza ca au plecat lasand in urma imaginea celui mai puternic trib de pe aceasta lume?Asta e,incercati sa le acoperiti prin propriile reusite faptele lor si nu prin atata palavrageala pe extern.

nu esti aproape de adevar deloc... modu'ul a jucat bine cat a avut jucatori/triburi slabe si lipsite de experienta in jurul lui, cand a dat de jucatori si triburi cu experienta a cedat, exact cum prevedea dread lord inainte cu putin timp de inceperea razboiului: http://www.youtube.com/watch?v=lOTKKdKqGd4 din punctul meu de vedere mod'ul a fost un trib slab si prost organizat care a cedat din cauza lipsei de comunicare/organizare:p
 

DeletedUser

Mod a avut jucatori foarte buni asta tre sa recunoasca oricine .. si erau bine organizati.. cand s-au lasat cativa MOD a inceput sa se rupa, au incercat ei diverse miscari dar nu a iesit nimic(incepuse sa cedeze teren in toate partile), au ales diablo pt ca era singura lor solutie sa se consolideze mai bine (asta era doar o parere).
 

DeletedUser

nu esti aproape de adevar deloc... modu'ul a jucat bine cat a avut jucatori/triburi slabe si lipsite de experienta in jurul lui, cand a dat de jucatori si triburi cu experienta a cedat, exact cum prevedea dread lord inainte cu putin timp de inceperea razboiului: http://www.youtube.com/watch?v=lOTKKdKqGd4 din punctul meu de vedere mod'ul a fost un trib slab si prost organizat care a cedat din cauza lipsei de comunicare/organizare:p

Vad ca esti junior... tin sa te anunt ca gresesti ca MoD-ul nu a fost organizat,daca nici Eek! nu a facut un trib organizat in MoD atunci cine poate face un trib prganizat:eek::eek::confused:
 

DeletedUser

Vad ca esti junior... tin sa te anunt ca gresesti ca MoD-ul nu a fost organizat,daca nici Eek! nu a facut un trib organizat in MoD atunci cine poate face un trib prganizat:eek::eek::confused:

degeaba te uita ca sunt junior..e adevarat joc triburile de cand a inceput lumea 4, dar pe forum am intrat din cate imi aduc aminte de p ela inceputul lumii 7...in mod s-a intamplat cum se intampla in triburile mici, adica pleca/renunta cei mai buni si restu se refugiaza in alte triburi. Tribul diablo din cate vad e destul de bine organizat
 

DeletedUser

degeaba te uita ca sunt junior..e adevarat joc triburile de cand a inceput lumea 4, dar pe forum am intrat din cate imi aduc aminte de p ela inceputul lumii 7...in mod s-a intamplat cum se intampla in triburile mici, adica pleca/renunta cei mai buni si restu se refugiaza in alte triburi. Tribul diablo din cate vad e destul de bine organizat

cum vezi tu asta ? anume ca sunt ei bine organizati , explica-mi si mie . esti cumva in trib acolo ? ai spioni acolo ? ai relatii ? ai ceva ? spune-mi si mie ca sa stiu si eu . ai avut o revelatie in acest sens pentru simplul fapt ca au recrutat masiv tot ce au gasit pe harta si tot ce au dat altii afara in ultima saptamana , si nu numai ultima saptamana ... sa nu uitam cum a luat nastere acest Diablo . ti-as sugera sa nu mai vorbesti in necunostiinta de cauza despre un trib sau altul

@florinel pe tine te vad peste tot si cum a zis si un alt membru putin mai sus vad ca esti " mod addicted " la varsta ta de 14 ani care o ai , sau ceva de genu ca mai mult nu ai , incerc sa-mi dau seama ce strategie esti in stare sa dezvolti si ce plan de dominare a lumii ai ( Pinky and the Brain , oare care esti tu ? ) . si 2 , traiesti din amintiri ? mod-ul s-a dus , nu mai e , si nu au facut vreo mare isprava ca sa vorbesti despre ei ca si cand ar fii fost niste mari eroi . au evitat pur si simplu sa se faca de rusine in fata adevaratilor jucatori si s-au dat loviti , nimic mai mult . ca au fost organizati sau nu ... ca au fost buni sau nu ... conteaza ca nu au demonstrat-o . probabil singurul trib care a reprezentat ceva si a fost invins de MoD a fost burn-ul . in rest , numai no-name-uri . in fine ... pustiule , fa si tu ceva , vezi ca vin tezele , lasa forumul . cum avea un jucator care m-a impresionat in mod placut de la inceputul lumii , anume semnatura : " Iisus a spus : ridica-te si mergi la scoala ! " p.s. ai nevoie de ceva lectii de gramatica
 

DeletedUser

cum vezi tu asta ? anume ca sunt ei bine organizati , explica-mi si mie . esti cumva in trib acolo ? ai spioni acolo ? ai relatii ? ai ceva ? spune-mi si mie ca sa stiu si eu . ai avut o revelatie in acest sens pentru simplul fapt ca au recrutat masiv tot ce au gasit pe harta si tot ce au dat altii afara in ultima saptamana , si nu numai ultima saptamana ... sa nu uitam cum a luat nastere acest Diablo . ti-as sugera sa nu mai vorbesti in necunostiinta de cauza despre un trib sau altul

da despre ei am spus ca sunt organizati din ce am vazut pe forum si nu din cunostinta de cauza, dar despre mod am stiut ce am scris din surse sigure/propria experienta impotriva lor si cum ai spus si tu mod e un trib de domeniul trecutului
 

DeletedUser

mai intai arunca o privire aici http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=6810
si la ce am scris mai jos si spui parerea ta despre mod...
Cred ca multi jucatori care au urmarit forumul au putut observa ca in fiecare zi se vorbea despre MOD , cat de buni sunt , ce fac, etc .
Defapt aroganta , acest aer superior pe care il afiseau de fiecare data si lipsa de respect pe care o aveau fata de restul jucatorilor a dus la decaderea lor .

Mod-ul nu a pierdut numai din cauza triburilor adverse pe care si le-au creat singuri , Mod-ul a fost macinat si din interior . Pentru multi jucatori din acest trib nu au contat decat punctele , cat mai multe sate . Deoarece nu a avut o baza stabila si 60 % din jucatori, daca nu mai mult, au fost recrutati din triburile cu care au avut razboi, nu a existat echipa , nu s-a format o unitate, fiecare jucand pentru el iar acoperiti de acesta prelata de fum se credeau superiori tuturor si de neinvins .

Au avansat mult , chiar si cu recrutarile pe K 44 , jumatate din continent , dar in acelasi timp si-au atras si mai multi inamici .

Au incercat in cele din urma cand au observat ca totul devine din ce in ce mai greu iar expansiunea nu mai progreseaza bine sa creeze PNA-uri si aliante , dar din pacate era prea tarziu .

Odata cu creearea unei aliante a marilor triburii cu scopul eliminarii Mod-ului ,multi jucatori din MOD s-au vazut incoltiti , multi au cerut invitati , chiar aliante sau pna cu jucatori din alte triburi si chiar cu intregul trib .

Dar deoarece aceasta coalitie nu a acceptat nici un compromis , Mod-ul s-a vazut nevoit sa lupte pe 3 fronturi , pierderile au inceput sa apara .
Fiind atacati constant si fara sa li se ofere o sansa de scapare nu aveau decat 2 optiuni : - fie joaca pana la capat, un razboi pierdut si un timp pierdut .
- fie dau stergere cont

Cativa jucatori au ales varianta a doua , din pacate nu a fost de ajuns, au trebuit sa continuie in ipocrizie si chiar dupa stergere cont sa se considere superiori.
 

DeletedUser

corect :) asta e adevarul gol-golut despre MoD . au mai ramas cativa care atarna , sunt doar bozgori , la sensul propriu , si vor pica in curand ... este doar o agonie prelungita
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
anume semnatura : " Iisus a spus : ridica-te si mergi la scoala ! " p.s. ai nevoie de ceva lectii de gramatica


Multumesc, multumesc...si da, asa este...unii sunt foooarte certati cu gramatica, si cu limba romana in general. :D

Cat despre MoD, nu ii cunosc decat pe cativa ( Ilidan, Eek, sebica19 ), plus ceva colaborari locale...despre ceilalti nu imi permit sa imi dau cu parerea avand in vedere ca nu am interactionat in mod direct.

O seara cat mai placuta
 

DeletedUser1627

Mod-ul nu a pierdut numai din cauza triburilor adverse pe care si le-au creat singuri , Mod-ul a fost macinat si din interior . Pentru multi jucatori din acest trib nu au contat decat punctele , cat mai multe sate . Deoarece nu a avut o baza stabila si 60 % din jucatori, daca nu mai mult, au fost recrutati din triburile cu care au avut razboi, nu a existat echipa , nu s-a format o unitate, fiecare jucand pentru el iar acoperiti de acesta prelata de fum se credeau superiori tuturor si de neinvins .
[/i]
MoD-ul "a pierdut" din cauză că pe primul plan se clasează VIAȚA REALĂ!
 

DeletedUser

nu vreau sa intru in polemica cu nimeni, dar vreau sa-mi dau si eu cu parerea, desii pt multi poate nu conteaza. nu joc triburile decat de 2 luni, cred, dar am tot citit forumul extern, am zis sa fiu si eu in pas cu ce se intampla pe L7. de cate ori intru sa citesc ceva nou, "surpriza", acelasi subiect si anume MOD-ul. Sper sa nu ma intelegeti gresit, chiar sunt impartial, avand in vedere ca n-am avut nici o legatura cu vreuna din tabere. Dar am cateva nelamuriri si anume:
-cum se face ca majoritatea topicurilor legate de acest trib, sunt deschise tocmai de "contestatarii" lor (in cazu de fata martzian). pai daca tot ziceti ca sunt asa praf, lasati mai sa isi vada de vietile lor.
-pe de o parte, ei zic ca au fost cei mai buni si intradevar, au FOST, fie ca au avut motive reale sau inventate, ei s-au lasat de joc...dar voi tot nu stiti cand sa renuntati si tot veniti aici sa amintiti de ei. Pai ma faceti sa cred ca sunteti invidiosi, altfel de ce mai deschideti atatea topicuri, cu incercari de a`i murdarii de noroi.
-pe de alta parte, multi spun ca au cucerit teren si continente si sate si ce mai vreti voi, prin recrutari. Ma, pana si eu care joc de 2 lunii si tot cred ca asta e un lucru stupid. Cum sa spui despre un trib ca s-a extins prin recrutari, cand tribul respectiv are 70 demembri. Da, cand e vorba de un trib cu 200 de membri, poti spune linistit ca s-au "marit" prin recrutari

Ei au intrat cu scopul de a fi`i nr 1..si si-au atins scopul..s-au lasat...acum lasa`ti si voi pe ei, ca altfel si peste 1 an o sa purtati aceleasi discutii.

Si apropo, din tot jocul, il respect pe martzian, chiar cred ca omu stie ce inseamna organizare si poate o sa am ocazia sa-l intalnesc pe vreo lume viitoare:) .. am precizat asta sa nu aud ca sunt de partea MOD.

si sa nu uit, mai usor mai "fanii" mod-ului, au jucat, au ajuns pe 1, dar puterea si`o dovedeau daca ramaneau acolo pana la sfarsit. Acum tsl detine suprematia, cand pica si aia, la fel o sa inceapa discutiile si despre ei?
 

DeletedUser9103

in mod au fost multi jucatori buni. Din cate stiu eu au jucat la distractie.....au rezistat 3 sau 4 luni pe locul 1, fara alinte......din punctul meu de vedere nu au mai gasit distractie pe l7 asa ca au ales l8, daca va uitati sunt multi dintre ei in tribul de pe primul loc........normal cei care au ramas au ales un alt trib....nu i-am avut nici o data la inima, ma refer la modul lor de recrutare din triburile cu care aveau razboi....Scopul fiecarui jucator ii sa ajunga cat mai sus atat el cat si tribul din care face parte.....uite ca ei au reusit. Poate daca uni dintre ei nu faceau atata tamtam pe forum altfel stateau lucrurile acum....Jucatori gen ilidan sebica si mai sunt cativa, au demonstrat prin joc de ce sunt instare nu prin vorbe...Pe locul 1 ii tsa felicitarile mele si sa ramana cat mai mult acolo sus si nu in ultimul rand:
Tot respectul pentru noobs, super colegi....
 

DeletedUser

Am observat si eu ca avem noi colegi:D, oricum Diablo nu s a axat niciodata pe recrutari in masa!. Prima data ei si au format un centru, si mai ales ca atacau in doar 3,4 au castigat teren foarte repede, de aceea multi au dorit sa se duca acolo, dar nu multi au reusit. Cu unii care au venit mai tarziu(de ex. si eu..care am fost in TGH) am tinut legatura inainte sa ne ducem la ei, si din 150 de insi care eram in TGH 10, 15 am ajuns in diablo. Ei nu ne au luat dupa puncte ci in primul rand dupa pozitia noastra si dupa cat de activi suntem. Conducerea Diablo este foarte activa. Organizarea este foarte buna, iar defensiva nu este greu de realizat pt ca suntem(sau eram:D):eek: bine pozitionati. In rest nu am ce sa zic...toate bune si frumoase:p
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus