Sugestie materii prime + targ

DeletedUser

Am o nemultumire si as vrea sase poata face oferte nelimitate in targ ..
Sa nu mai spuna ca raportul sa fie de la 0,5 pana la 2.
Sa se poata face o oferta de genul :
Ofer 100 argila pentru 90.000 fier.
Ceva de acest gen.
Asta fiindca nu se pot transfera materiile prime !
Daca s-ar putea transfera materiile prime nu as mai avea nevoie de aceasta :D
Deci ? Ce parere aveti ?
 

DeletedUser14435

Adica vrei sa faci oferte cu raport nelimitat pentru a putea evita blocarea transferurile intre jucatori ? Evident ca nu se va face o asemenea modificare, adminii impun regula (care e temporara btw), doar nu tot ei vor face o modalitate prin care se poate evita, n-ar avea nici un sens.

Ma folosesc de ocazia asta sa fac o propunere care vroiam sa o aduc mai de mult.
Ar fi utile ofertele cu raport nelimitat pentru transferul intern, de la un sat la altul al unui jucator.
Cand ai nevoie de exemplu sa trimiti 400k/400k/400k pe un sat trebuie sa tot treci prin sate sa vezi cat ai, sa trimiti, sa vezi cat mai ai de trimis, etc. Daca ar fi oferte cu raport nelimitat atunci creezi din satul care are nevoie de resurse cate 40 de oferte de 10.000 la 1 din fiecare resursa, treci prin fiecare sat si accepti toate ofertele posibile, scapi in felul asta de multa munca.
 

DeletedUser

Atunci , ce zici de:
aces lucru sa fie posibil DOAR intre membrii unui clan ? :>
 

DeletedUser14435

E acelasi lucru
din punct de vedere al trimiterii de resurse regulile evolueaza asa :
nu se pot trimite resurse altui jucator > se pot trimite resurse doar in cadrul tribului > se pot trimite resurse oricui

trecerile dintr-o etapa in alta sunt stabilite de admini dinainte si cum am spus, nu vor face o regula ca sa ofere o posibilitate de evitare a ei, cu siguranta lucrurile vor ramane asa cum au fost si pana acum
 

DeletedUser

Dar varul meu vrea sa ma ajute cu materie prima si nu poate :|
 

DeletedUser14435

Va putea in momentul in care se va debloca trimiterea de resurse, regula asta este facuta tocmai pentru a preveni sprijinul cu resurse la inceputul jocului, lucru de care se poate abuza. Daca sa zicem ti-ai pune 10 prieteni sa intre in joc si toti ti-ar trimite resurse zilnic ai avea un avantaj incorect la inceputul jocului cand nevoia rapida de resurse e foarte mare.
 

DeletedUser

Dar am 1.200 de puncte , nu sunt la inceput si as vrea materii prime :D
 

DeletedUser14435

oho, esti de departe inca la inceput, poti spune ca ai trecut de inceput dupa ce ai vreo 50k puncte sa zicem
 

DeletedUser19074

multumesc mult pentru sfaturi :p
Am 7000 pct acum :D

tu joci triburile pe hartie? iti desenezi satele si sub ele scrii punctaju`? cum ai ajuns frate de la 1200 la 7000 intr`o zi.


desings.png
 

DeletedUser

o astfel de idee , cred eu e cea mai mare prostie :)

P.S. nu e clan :) e TRIB !
 
Sus