incalcarea PNA-ului

DeletedUser

un jucator a incalcat pactul de neatacare pe care il avem..ma ataca constant..din cate stiu nu are voie..
ce se poate face in acest caz?
 

DeletedUser15142

nu este nici o regula , trebuie sa vorbesti cu conducerea ta si a tribului din care face parte jucatorul care tea atacat sal pedepseasca intrun fel.
 

DeletedUser18865

Acesta nu este un bug deci nu ar trebui sa se incadreze la aceasta tema.
 

DeletedUser14435

te-ai grabit sa te plani dar scrie clar pe pagina de diplomatie :
Pe pagina aceasta se administrează relaţiile cu celelalte triburi.Instrucţiunile sunt uşoare şi neobligatorii, satele pe hartă vor fi colorate potrivit.
 

DeletedUser6558

Nu e foarte clar ce înseamnă uşoare şi neobligatorii, adică , mă rog, înţelegi în final ce vrea să zică, dar nu e deloc limpede. Parcă ar fi altă limbă.
 

DeletedUser14435

Nu, te asigur eu ca este exact aceeasi limba, trebuie doar sa o cunosti
NEOBLIGATÓRIU, -IE, neobligatorii, adj. Care nu trebuie urmat întocmai; care nu este impus. [Pr.: ne-o-] – Ne- + obligatoriu.
cum poate fi neclar ?
 

DeletedUser6558

Nu ştiu, mie aşa mi se pare, că formularea e oarecum forţată. "instrucţiuni uşoare şi neobligatorii". "uşoare" nu se leagă... "neobligatorii", nu e clar la ce se referă... prima oară când am citit asta , nu am înţeles... nu ştiam cum se joacă jocul ăsta, şi nu am înţeles ce vrea să zică asta.
 

DeletedUser5809

Formularea oficiala si de unde a fost tradusa este:
"The settings are non-binding within the game".
In sensul ca daca e trecut ca aliat pe pagina diplomatiei,desi se schimba culoarea potrivit aliantei,setarile nu sunt fizic legate in joc,prevening sa ataci aliatii,lasand la discretia ta aceasta optiune.

-"instrucţiuni uşoare" adica se refera la faptul ca iti da un reper dupa care sa iti dai seama cu cine esti aliat,dusman.
-"neobligatorii" adica e la discretia ta sa respecti culorile dupa care e marcat acel trib.


La asta se refera,sper ca a fost de folos.:D
 
Sus