Sa vedem ce zic si altii

  • Autor subiect DeletedUser27056
  • Data de început

DeletedUser8343

Exista o ierarhie in Team. Admini de level1, level 2 samd
Unii au mai multe drepturi decat altii . Cei cu cele mai mari drepturi sunt la randul lor verificati de Carmi sau echipa din Germania .Nimic nu se face fara verificari in prealabil.
Asa cum au spus chiar userii, membrii teamului care au incalcat regulile si s-a dovedit ca intr-adevar a fost asa au parasit echipa.

Doar ca aici nu se discuta activitatea adminilor ...pentru asta aveti sistemul e suport daca doriti sa faceti o reclamatie. Din ce am observat tema era deschisa pentru a dezbate noul anunt.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
2. La acuzaţii nefondate şi nesusţinute cu dovezi concrete se exclude jucătorul de pe lumea pe care deţine cele mai multe puncte sau de pe lumea la care se face referire, peadeapsa care poate duce până la excluderea totală de pe serverele .ro în caz de insistenţă sau recidivă. ( deasemeni blocare pe atacabil ). Se aplica la mesajele la suport (tickete), mesaje ingame , postări pe forum.


Am sa incerc sa explic pe intelesul tuturor ce inseamna acest punct si unde este aplicabil si in ce caz :

Acuzatii in mod direct ( prin tickete, postari pe forum ) la adresa TT de genul va implicati, ii bagati lui x trupe, furati conturi si le dati la altii, banati la cerere, ridicati ziduri ), acuzatii nesustinute de dovezi concrete ( ...am auzit ca... ). Am sa dau si un exemplu ca sa va lamuriti, probabil :

Aici citez un ticket primit, plus alte 3-4 pe aceeasi tema de la acelasi jucator, am sa ascund numele celui care l-a scris din motive lesne de inteles :

2009-09-04 22:31:04 x
tu ai sa ai de dat explicatii cum ca joci pe lumile unde poti interveni ca admin

2009-09-04 22:33:27 x
x sa vezi cand ajungi tu sa nu mai poti **

2009-09-04 22:34:23 x
x nu apare rakanishu aaia nu inseamna ca nu joci si ca nu esti longsword
2009-09-04 22:35:01 x
x longsword a zis la tetelof ca ma banat :))))


2009-09-11 16:46:26 x
x Mai ne intalnim noi si te fut in gura de idiot rakanishu , si va fi cat de curand iti dau eu o lectie de bataie de joc te invat eu minte sa mai minti si sa iti mai bati joc de oameni


009-09-04 22:08:09 x
x Admini fura conturile si joaca pe lume sub alt nume fiind favorizati de prietenii lor sau chiar de ei in joc .

Regulament
"Modificarea adresei de email
Vei primi un E-Mail la adresa noua, pe care trebuie să o confirmi. Şi la adresa veche va fi expediat un E-Mail prin care ai posibilitatea în următoarele 14 zile să-ţi retragi modificarea. În această perioadă adresa de E-Mail nu mai poate fi modificată din nou.
Pătrunderea în conturi străine este ilegală. În cazul modificării ilegale a unei adrese de e-mail (de exemplu prin furarea unei parole), punem posesorului de cont datele de login la dispoziţie pentru a putea depune contestaţie la poliţie."

Nu e posibil ca adminii sa fure un cont , nu respecta nici macar regulamentul jocului care prevede ca nu poate fi schimbata adresa de email decat daca confirmi din vechea adresa (adesa de email find buletinul jucatorului) atunci doar poti schimba adesa de email.

Cum procedeaza admini si cum ne fura conturile cu toate ca noi ii platim prin cumpararea contului premium si ei isi bat joc de noi si de acest joc .(in cazul de fata jucatorul va depune plangere la politie pt ca ia fost furat contul si bani din cont ,punctele premium)

Furtul:
1.Intra un alt jucator de al lor pe un cont nou facut.
2.Declara ca contul respectiv ia fost spart si modificata parola.
3.Adminu blocheaza contul si ii reseteaza parola , dar parola merge pe email adevaratului jucator conform regulamentului dar adminu io zice la tel si nu mai trimite email pe adesa de email al contului.
4.Jucatorul aflat acum pe cont declara ca ia fost sparta adesa de email si vreo sa o schimbe (totul fara dovezi doar vorbe)
5.Adminul schimba adesa de email fara sa respecte procedura din joc
6.Noul jucator are contul si o nou adresa de email .
7.jucatorul care a pierdut contul nu mai poate depune tiket si apleaza la un prieten sa ** cu admini sa afle ce sa intamplat iar jucatorul care a intrebat doar de ce ia fost luat contul e blocat si el acum fara motiv, asa ceva nu se poate.

Rezultat :Admini ne fura de bani identitatea din joc si ne fac nervi la culme dupa ce pierzi contul in care ai investit atatia bani si timp.

Sau depus multe tikete si nu sa facut nimic pe L11 multi admini joaca cu alt nume o sa va dau un exemplu concret acum :

Este ** de jucatorul "y" prietenul meu care ia fost luat contul dupa metoda de mai sus acum altcineva are contul lui si joaca bine mersi.
Jucatorul care a intervenit sa intrebe doar si a fost blocat este "x" care acum nu mai poate juca ca asa vor admini .

Baieti trebuie sa luam atitudine impotriva la acesti hotii de admini care au distrus acest joc si ne fura bani nu e posibil asa ceva.

Adminul care se acupat de caz este mackumad el sa ocupat de majoritatea tichetele celor din tribul ~HELL~ pt ca il atacam pe longsword care e si el admin sub alt nume . Prietenul meu va depune plangere la politie pt acest furt de bani si de identitate pe acest joc sa speram ca asa macar sa se faca dreptate daca nici unul din admini nu e corect si sunt toti in gasca si nu vor sa rezolve problema . Avem o inregistrare cu jucatorul longswordcare e admin sub alt nume se poate verifica acest ucru usor de catre politie pt ca joaca de la aceasi adresa dar are mai multe IP , in care ameninta si spune multe lucruri care sunt trecute in tikete care un simplu jucator nu are acces , mai declara ca nu are rost sa mai depunem tikete ca nu putem face nimic , sper ca politia sal faca sa se razgandesca sa nu se mai creada D-zeu. Acesti nesimtiti au distrus spiritul acestui joc nu mai poate fi vorba de o competitie cand se joaca asa murdar , nimeni nu mai poate sa aiba incredere in ei si sper ca cei din Germani sa ia masuri in paralel cu politia si sa ii dea afara si sa le puna la dispozitia politiei toate datele necesare pt a pt fi trasi la raspundere pt insetoria si furtul care lau facut.

Va rog sa luati atitudine si in solariditate cu colegul nostru, sa deputeti toti acest tiket pt ca maine puteti fi voi in locul lui , va multumesc



Aceste tickete de mai sus apartin L11, probabil pentru unii din voi este un caz cunoscut, pentru cei care nu cunosc cazul cei doi de mai sus vroiau neaparat sa puna mana pe contul "y" nereusita lor a dus la polemica de mai sus.

Mai sunt n cazuri de acest gen cu alti jucatori de pe alte lumi, pe masura ce le voi gasi le voi posta.

In orice sistem juridic democratic orice acuzatie trebuie sustinuta cu dovezi, la fiecare caz de acuze la adresa cuiva se acorda dreptul la aparare, nimeni nu este blocat direct cum lanseaza acele acuzatii, se acorda un termen de prezentare a dovezilor care poate varia intre cateva ore si cateva zile ( depinde de caz ).
 

DeletedUser

aceeasi parere cu jiji o am si eu...sunt multe cazuri in care au fost ajutati anumiti jucatori +blocarea unor conturi ale altor jucatori...
 

DeletedUser27056

Exista o ierarhie in Team. Admini de level1, level 2 samd
Unii au mai multe drepturi decat altii .

stim aceasta chestie..ne-a fost prezentata acum ceva timp de catre mater dolores..sa nu uitam ca ele au fost doar 2 si a fost usor....

cred ca scaderea destul de mare a jucatorilor de pe .ro..ar trebui sa le dea de gandit administratorilor si sa gaseasca alti vinovati
lipsa de bun simt le lipseste si multora dintre admini...dar faza e ca numai la ei merge faza:"lasatii ca sunt si ei oameni nu sunt roboti"
 

DeletedUser5970

@ ingerasa: Nu am spus ca nu ai dreptate, chiar am salutat punctele 1 si 3. Trebuie sa ne deosebim cumva de animale, nu ? Si noi am fost jigniti de colegii de harta, discutiile au ajuns la admini, au aplicat pedepsele, toate bune pana acum.
Insa punctul 2 e foarte iritant, ne pune pumnul in gura inainte de a o deschide. Am inteles ca se face referire la acei jucatori care au gresit si au continuat sa faca scandal spunand ca nu au facut nimic, aducand acuze nefondate la adresa adminilor dar in acelasi punct 2 intra si exemplul dat de mine - nevinovat (stim cu totii unele lucruri) contest decizia adminului, e cuvantul meu contra cuvantul lui, e evident ca nu am cum sa dovedesc ca nu am gresit insa nu trebuie sa ingenunchez, sa zic "da prea marite admin, bicuieste-ma nevinovat", toate astea de teama ca, aducand acuze "nefondate", acesta sa se simta ofensat si sa imi stearga contul de pe lumea x, pentru ca acolo am mai multe sate.
 

DeletedUser9103

stim aceasta chestie..ne-a fost prezentata acum ceva timp de catre mater dolores..sa nu uitam ca ele au fost doar 2 si a fost usor....

cred ca scaderea destul de mare a jucatorilor de pe .ro..ar trebui sa le dea de gandit administratorilor si sa gaseasca alti vinovati
lipsa de bun simt le lipseste si multora dintre admini...dar faza e ca numai la ei merge faza:"lasatii ca sunt si ei oameni nu sunt roboti"

Relex ca se elimina doar trisori. Daca-ti porti razboaiele pe harta corect fara abateri de la regulament, nu o sa ai de aface cu "lipsa de bun simt le lipseste si multora dintre admini". Pentru ca nu ai cum sa intri in contact cu ei.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Va rog frumos cititi postul meu, pentru astfel de cazuri se ajunge la excluderea din joc. Recidiva, insistenta in lucruri neadevarate, jigniri. Exista diferenta intre a discuta in contradictoriu despre un caz anume de infractiune ingame si acuzatii de nivel general care implica intreaga echipa de administrare.
 

DeletedUser8343

Gabby, atunci cand te simti nedreptatit de judecata unui admin ai dreptul la a cere o reevaluare. Adminii au permis acest lucru dintotdeauna.
Nimeni nu o sa considere ca daca spui pe un ton civilizat "doresc sa fiu reevaluat si de alt admin" jignesti adminul care te-a sanctionat si acordat o pedeapsa
Sa fim seriosi, si la pedepse adminii au incercat sa dea sanctiuni cat mai mici atunci cand jucatorii au recunoscut greseala sau cand au vorbit frumos. Nimeni nu iti baga pumnu in gura si te obliga asa faci ca asa vreau eu.

Cum a spus rakanishu mai sus exista o diferenta intre discutiile purtate in contradictoriu si acuzatiile nefindate ...
Si din nou va reamintesc ca NU DISCUTAM ACTIVITATEA ADMINILOR AICI . incercati sa pastrati subictul topicului altfel aceasta tema va fi inchisa.

 
Ultima editare de un moderator:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Ingerasa eu zic sa lasam discutiile sa se poarte liber in cazul acestui thread ( cu respectarea regulilor forumului ).

Si da stranutelu, cunosc cazul si am revenit asupra deciziei cu scuzele de rigoare.
 
Ultima editare:

DeletedUser5970

Gabby, atunci cand te simti nedreptatit de judecata unui admin ai dreptul la a cere o reevaluare. Adminii au permis acest lucru dintotdeauna.
Nimeni nu o sa considere ca daca spui pe un ton civilizat "doresc sa fiu reevaluat si de alt admin" jignesti adminul care te-a sanctionat si acordat o pedeapsa


Nu cumva te contrazici singura ?



Atata vreme cat se aduc acuze lipsite de dovezi ...este logic ca ele sa fie sanctionate tinand cont ca prin asta se insulta practic activitatea TT-ului.

 

DeletedUser17004

Va rog frumos cititi postul meu, pentru astfel de cazuri se ajunge la excluderea din joc. Recidiva, insistenta in lucruri neadevarate, jigniri. Exista diferenta intre a discuta in contradictoriu despre un caz anume de infractiune ingame si acuzatii de nivel general care implica intreaga echipa de administrare.

Lucruri neadevarate..asta e foaaaarte vag :D
Totul este relativ. -Albert Einstein
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Lucruri neadevarate..asta e foaaaarte vag :D
Totul este relativ. -Albert Einstein



Citeste te rog atent acel post ( in special ticketele postate cu italic ), nu cred ca mai exista loc de interpretari, am cerut dovezile aferente timp de aproape 2 saptamani, am primit ceva ? Da, injuraturi si amenintari in viata reala.
 

DeletedUser431

Din punctul meu de vedere este binevenit acest anunt.

Toata lumea acuza pe extern ca adminii intervin in desfasurarea jocului si dezvoltarea satelor. Sa aduca si dovezi de acum incolo, daca nu sunt in stare atunci sa taca din gura. Daca ii mananca limba atunci nu mai au ce cauta in acest joc.

Toata lumea cunoaste cate un admin care poate bloca conturi. Toti ii cunoastem, doar apar in lista, nu? Majoritatea am avut un schimb de replici cu ei, cel putin o data. Dar asta nu inseamna ca el va bloca conturi pentru noi.

Sa dispara toate lipitorile care ameninta din jocul acesta!

Asteptam pedepse!
 

DeletedUser17004

Acel caz da, dar acolo ai judecat tu. Toti adminii gandesc la fel?
Daca un jucator tot insista ca are dreptate si adminul se enerveaza, are liber la sanctionat.
 

DeletedUser27056

rakanishu...acest fel de tickete trebuiesc ignorate odata ce nu sunt adevarate
daca jucatorul insista este clar ca va fi pedepsit pt floodarea sistemului, injurii si ce mai apar...eu asa as face, daca nu ma simt cu musca pe caciula ignor astfel de acuze

mie nu mi-a placut tonul pe care a subliniat aceste mariri de pedepse...si mai este mult de comentat dar iar apare o moderatoare care vrea sa ma baneze si nu stie cum sa ma provoace
 

DeletedUser431

punctul 2 este exagerat. sa se blocheze contul de pe lumea respectiva. sa nu uitam de faptul ca de multe ori, sub acelasi nick, joaca jucatori diferiti, pe lumi diferite. deci se poate suspenda contul unui nevinovat.

in rest sunt de acord cu absolut tot ce a spus Carmi. marea majoritate a acuzelor sunt inventii.

Regula numarul 1 din regulamentul jocului interzice asta. Deci este tot incalcare a regulamentului, tot se sanctioneaza.
 

DeletedUser3986

Acel caz da, dar acolo ai judecat tu. Toti adminii gandesc la fel?
Daca un jucator tot insista ca are dreptate si adminul se enerveaza, are liber la sanctionat.

Pentru cei care nu au priceput:
- Un admin nu baneaza fara o dovada clara.
- Razbunarile nu au ce cauta in echipa.

Fiecare admin se supune unui regulament intern, ca si voi jucatorii si noi avem un regulament al nostru..

Dar ca s-a ajuns sa se ameninte in viata reala, cred ca s-au depasit de mult limitele acestui joc.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
rakanishu...acest fel de tickete trebuiesc ignorate odata ce nu sunt adevarate
daca jucatorul insista este clar ca va fi pedepsit pt floodarea sistemului, injurii si ce mai apar...eu asa as face, daca nu ma simt cu musca pe caciula ignor astfel de acuze

mie nu mi-a placut tonul pe care a subliniat aceste mariri de pedepse...si mai este mult de comentat dar iar apare o moderatoare care vrea sa ma baneze si nu stie cum sa ma provoace

In momentul cand aceeasi propaganda exact ca in ticketele de mai sus se poarta si pe circulare si se ajunge la injuraturi de mama si amenintari in RL nu cred ca pot fi ignorate.

Acest anunt s-a facut pentru a se evita pe viitor intrebari de genul "dar de ce pot fi atacat ca am injurat?" sau "sunteti niste jegosi ordinari ca l-am injurat pe ala ca e bou si m-ati inchis exact cand aveam atacuri sau mai stiu eu ce", si exemplele pot continua.
 
Sus