Sa vedem ce zic si altii

  • Autor subiect DeletedUser27056
  • Data de început

DeletedUser17004

Total gresit, dupa cum cineva a zis mai sus exista foruri superioare.


Da, nu am zis ca nu e corect sistemul, dar e defectuos.
Adminul de care am zis mai devreme in topic a fost sanctionat intr-adevar, dar mie contul tot mi s-a sters.
 

DeletedUser8343

Gabby: cred ca nu ai inteles la ce ma refer! Sa ceri reevaluarea cazului nu este o jignire. Pur si simplu vrei sa vezi alta parere.
Atunci cand incepi sa spui ca adminul cutare l-a ajutat pe nu stiu care, sau a spart nu stiu ce cont,sau este incorect, sau alte acuze (lipsa de idei in momentul asta) ..aia da, este o acuzatie nefondata ..

Iti dau de exemplu cazul unui user pe l3 care s-a trezit astazi ca i-ar fi fost sters un post aiurea ... de fapt stergand spamul facut in rubrica respectiva..postul lui se mutase pe pagina anterioara..insa el s-a simtit dator sa ma creada partinitoare dusmanului si sa ma acuze aiurea.
 

DeletedUser27056

stil si te , temi de amenintarile in viata reala?:))
serios acum! din astea si eu am primit de la cei care i-am innobilat si m-au bagat si m-au scos si se vor ocupa personal de mine
dar asemenea amenintari pt mine sunt amuzante si atat!

ceva de retinut: noi, jucatori avem regulament dar suntem controlati de admini
voi, admini aveti regulament si sunteti controlati de admini...aici e diferenta
 

DeletedUser

Diferenta e ca adminii care ii controleaza pe ei doar asta fac ii controleaza pe admini nefiind admini pe vreo lume si raspund la tichete care prezinta acuzatii la adresa moderatorilor si a adminilor precum si propuneri venite din partea jucatorilor.
Deci care este diferenta?
 

DeletedUser3986

stil si te , temi de amenintarile in viata reala?:))
serios acum! din astea si eu am primit de la cei care i-am innobilat si m-au bagat si m-au scos si se vor ocupa personal de mine
dar asemenea amenintari pt mine sunt amuzante si atat!

ceva de retinut: noi, jucatori avem regulament dar suntem controlati de admini
voi, admini aveti regulament si sunteti controlati de admini...aici e diferenta

Constructia mea si ceva ani de sport nu ma fac sa ma tem, dar aici nu e vorba numai de mine. Cat despre mentalitatea ta legat de acest lucru, cred ca esti unul dintre cei care deranjezi oamenii. In fine, vine vremea cand fiecare din noi va plati pentru fapte si vorbe necontrolate.

E foarte usor sa arunci 2-3 vorbe fara o dovada, mai greu e cand sunt jucatorii pusi sa prezinte dovezi. Atunci incep si dau din colt in colt, sustin ca au facut-o la nervi, etc.
Asemenea oameni care jignesc nu au ce cauta intr-o comunitate. Este un joc si trebuie tratat ca atare.
 

DeletedUser27056

Diferenta e ca adminii care ii controleaza pe ei doar asta fac ii controleaza pe admini nefiind admini pe vreo lume si raspund la tichete care prezinta acuzatii la adresa moderatorilor si a adminilor precum si propuneri venite din partea jucatorilor.
Deci care este diferenta?

se pot enumera 1-2 admini care fac doar asta?

pai ce e rau in mentalitatea mea? ca stiu sa ignor oamenii care abereaza?...sa plateasca...am zis eu sa nu plateasca cei care fac fapte si vorbe necontrolate? nu cred
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Se pot, iti dau un exemplu? Uite de exemplu carmi admineaza ceva lume?
 

DeletedUser

Gabby, atunci cand te simti nedreptatit de judecata unui admin ai dreptul la a cere o reevaluare. Adminii au permis acest lucru dintotdeauna.
Nimeni nu o sa considere ca daca spui pe un ton civilizat "doresc sa fiu reevaluat si de alt admin" jignesti adminul care te-a sanctionat si acordat o pedeapsa


Te rog sa ma scuzi, dar daca vorbim liber, atunci sa stii ca nu intotdeauna se permite acest lucru. Am jucat cu alt user, nu acesta (acesta doar pentru extern il mentin) am depus tichet deoarece era clar ca alt jucator dintr-un trib advers avea doua conturi si am primit raspuns de la un admin , nu-i voi da numele cum ca nu e nimic incorect.
Ca sa intelegeti, tichetul se referea la faptul ca eram atacata de pe 2 conturi si ca unul era cont suport (si numele satelor erau Pentru x, X fiind un lider anume de trib, cu diverse relatii).
La nici un minut de cand tichetul era considerat inchis, atacurile se opresc...:) si satele isi schimba denumirea. Precizez, nu trecuse un minut.
Ce coincidenta.
:)
Am solicitat reevaluarea cazului si am primit raspuns "nu exista baze solide". Am revenit si resolicitat reevaluarea. SI NU MI S-A PERMIS.
Am primit apoi Ban pentru spam catre sistemul de tichete si jigniri, am acceptat pedeapsa (era mica) am trimis mail la Carmi... Fara vreun rezultat.
Ca sa te contrazic deci. MIE nu mi s-a permis reevaluarea.
Si mai cunosc cazuri. Deci...? Cum dovediti voi atunci punctul 2?
Fac abstractie de aberatiile de genul prezentat de "rakanishu" sau celelalte..
Insa ....
Stiti..e o vorba. Cand unul iti spune ca esti beat poti sa-l ignori. Cand iti spun doi...poti sa-i ignori. Daca iti spun mai multi, du-te si te culca. Voi nu va intrebati totusi de ce ATATA lume e nemultumita?
Si sa nu-mi sariti acuma cu jignirile ca voi ati zis sa discutam liber.
 

DeletedUser27056

Se pot, iti dau un exemplu? Uite de exemplu carmi admineaza ceva lume?

nu admineaza..dar uite ca sa iti raspund fiindca vad ca faci pe atotstiutorul carmi mai raspunde la tickete! deci nu e chiar asa cum vrei tu sa ne zici ca e
 

DeletedUser17004

Uitati un ticket de pe un joc numit Frigurile, deci nu de aici, ca nu avem voie sa postam tickete facute aici...



2009-07-17 12:02:20
Cum si cui pot reclama nejudecarea corecta a unui caz de catre admini?

[adminul] 2009-07-17 12:11:12
Bună ziua [contu meu],

Raspunsul l-ati primit in tichetele anterioare.

Cu respect,

[adminul]
Echipa Frigurile
http://www.Frigurile.ro

2009-07-17 12:13:12
Raspunsul la intrebarea aceasta? Chiar nu. Daca l-am primit, va rog frumos sa il repetati.
Va multumesc!

[adminul] 2009-07-17 12:17:09
Mai jos aveti IP-urile prin care v-ati logat la contul "[un cont]", cu aceste dovezi probabil va este mai clar, si cu asta va demonstrez ca tot ce a-ti pana acuma nu a fost adevarat.

*aicea erau niste logari..bla bla bla*


2009-07-17 12:18:50
Nu am nimic cu conturile, am trecut peste partea aceea si am acceptat pedeapsa de pe cont.
Vreau doar raspunsul la intrebarea pe care am pus-o.
Va multumesc!

[adminul] 2009-07-17 12:21:55
Pentru acest caz a-ti primit raspuns deja, cazul este inchis!

2009-07-17 12:23:42
Nu am primit raspuns.

17.07.09 11:02
Cum si cui pot reclama nejudecarea corecta a unui caz de catre admini?

Aceasta este intrebarea...
Nu am nicio treaba cu conturi sau logari. Doar cu informatii pe care nu le stiu.

[adminul] 2009-07-17 12:35:42
Judecata corecta v-am prezentat-o prin fapte, daca nu este valida, atunci inseamna ca dumneavoastra doriti o favoare, ceea ce nu o sa obtineti.

2009-07-17 12:39:05
Dar nu am treaba cu judecarea corecta sau incorecta. Nu vreau sa reclam acum nimic.
Vreau doar sa stiu: CUI si CUM pot reclama in cazul in care as fi nedreptatit?
Daca nu puteti sa raspundeti la intreabarea aceasta simpla va rog directionati-ma catre cineva care poate.
Va multumesc!

[alt admin] 2009-07-20 13:14:21
Bună ziua [contu meu],

Cu ce anume va pot ajuta?

O zi buna în continuare!


Echipa Frigurile
http://www.Frigurile.ro

[alt admin]





Ultimul mesaj aparand brusc dupa trei zile, timp in care am trimis acel mail frumusel :D
 

DeletedUser

tot va scoateti voi adminii ...dar totusi faceti ceva sa fie lumea multumita...ar fi trebuit sa faceti o lume numa pentru voi (si asa majoritatea va apartin...)iar cel care e admin sa nu aibe voie pe nici o lume...de ce nu joaca pe .net daca tot vrea sa joace..pentru ca acolo nu e nimeni sa ii ridice zidul automat sau sa il banneze pe atacator...
 

DeletedUser21652

nu admineaza..dar uite ca sa iti raspund fiindca vad ca faci pe atotstiutorul carmi mai raspunde la tickete! deci nu e chiar asa cum vrei tu sa ne zici ca e

dupa parerea mes carmi are dreptul de a raspunde si la tickete de ce?
daca nu ar fi fost carmi adminul general ca sa zic asa acest joc nu ar mai fi existat in romania si nu v-ati mai fi certat atat

si ca sa fim seriosi acum nu cred ca un om cu cap ar incepe sa injure sa faca scandal si sa ameninte chiar si in viata reala
 

DeletedUser

@raw1986 Am zis eu ca stiu cum e? Nu am fost admin si nici nu-mi doresc sa fiu. Deci vezi am facut o afirmatie fara dovezi exact cum se fac multe prin sistemul de suport si iti garantez ca multi cred aceasta afirmatie a mea chiar si fara dovezi. Daca aduc si dovezi in sprijinul afirmatiei mele atunci se poate spune ca este adevarata pana atunci nu.
 

DeletedUser

Stati linistiti, asa va fi mereu :), eu am fost bannat, si cand am intrebat care e motivul, clar pentru care am fost bannat, ma pasat altui admin, acum intrebarea.. era de ce ma bannat daca habar nare sa explice ?
 

DeletedUser19575

Cati dintre cei care acuza ceea ce a scris carmi sunt fara banari pe acest joc?
 

DeletedUser27056

ti-a mai zis cineva...asa avatar...asa gandire
eu doar i-am raspuns lui xblaandy...nu am o problema ca a raspuns carmi la ticket
 

DeletedUser21652

Stati linistiti, asa va fi mereu :), eu am fost bannat, si cand am intrebat care e motivul, clar pentru care am fost bannat, ma pasat altui admin, acum intrebarea.. era de ce ma bannat daca habar nare sa explice ?

daca ai fost banat sunt sigur ca nu ai fost banat degeaba
NU POTI SPUNE CA AI PRIMIT BAN PE NEDREPT
ai facut o greseala ai platit

multi spun "de ce am fost banat ce am facut"
ganditi-va ce ati facut si amintiti-va sunt sigur ca cei care va baneaza nu va baneaza doar de dragul de a fi banat

cand gresiti sariti repede in sus "ca de ce am fost banat" "cu ce am gresit "
dar niciodata nu va ganditi "domne stai asa un pic daca am fost banat inseamna ca am gresit undeva ia sa imi amintesc eu unde"

stiti sa sariti repede la "gatul" adminilor iar cateodata cand vi se explica ziceti ca nu e bine explicat

as veni cu o propunere catre echipa de administrare

de ce nu fnu deschideti o campanie intitulata "admin pentru o zi" sa vada si cei care ii acuza pe admini cat de greu este sa administrezi un astfel de joc

mie unul mi-ar fi rusine si sincer va spun sa amenint un admin care ma baneaza stiind ca nu am dreptate



ti-a mai zis cineva...asa avatar...asa gandire
eu doar i-am raspuns lui xblaandy...nu am o problema ca a raspuns carmi la ticket

nu mai zic nimic ca nu vreau sa intru cu politica pe forum dar daca asa gandesti tu
 

DeletedUser431

De obicei cei care sar cu gura ca "de ce am fost banat?" sau "cu ce am gresit" sunt cei care nu citesc regulile... Pot sa bag mana in foc ca majoritatea celor care joaca acest joc nu au citit mai mult de 2 paragrafe din regulamentul jocului, respectiv §2) si §3) (legatura de internet si modul de vacanta), deoarece acestea au fost cele mai dezbatute si modificate. Din aceasta cauza a aparut si acest anunt, din ignoranta si nesimitirea jucatorilor..
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
O mica paranteza pentru a vedea si voi cu ce ne confruntam aproape zilnic, totusi mai avem si noi niste nervi care mai cedeaza cateodata.

2009-09-17 13:58:31 jucatorul x
Mortii matii de zdreanta faci si in ciuda...bagamias **** in mortii matii ca eu am bagat bani in jocu asta in cont premiu,...am pierdut o gramada de timp...si acum vii tu fa nef***** p***** sa imi iei contu ca asa vrei tu....p***** pe mortii tai si ai lu mata...si luate-ar mortii la **** fa pe lumea aialalta.. **********...O sa incep iar fa cu***** ordinara si am sa iti dau la ****...inchizi un cont si atat....mai multe nu poti face....te crezi buricu pamantului aici......dar cred k in realitate esti o proasta...nici sa imi dai bani nu te-as f****** fa...Ratato....

Ce aveti mai sus, cu scuzele de rigoare pentru limbaj, este o "contradictie" pentru o blocare de multicont pe care insusi jucatorul de mai sus o recunoaste in final.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus