Tribul MaSoN (pareri)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser2104

=Mason= o chestie simpatica, inovatoare

Ceea ce a incercat Spaiker sa faca este un lucru de apreciat. Wrath este un trib de care toata lumea a auzit. Faptul ca mereu au fost multi si degeaba pentru ca majoritatea erau noobi convinsi, a dus mereu la decaderea lor. INsa, nu doar Wrath- ul a avut aceasta soarta...toate triburile mamut ajung aici.

In L4, Spaiker a venit cu o viziune noua, una interesanta, care mie personal imi place foarte mult. A vorbit cu multi jucatori alaturi de care a jucat in alte lumi, si pe care el ii considera experimentati, si i-a invitata intr-un trib elitist, MASON. Deocamdata actiunea lui este incununata de succes. Sunt pe primul loc in clasament cu putini membrii.

Faza cu prenumele, Mason, a fost placuta si de efect, insa , deja apar anumite chestii care "dau cu rest": recrutari ale altor jucatori fara prenumel Mason...nu da bine....aceste aspecte duc la lipsa de efect a dorintei de inceput : sa se creeze un trib in care toata lumea are prefixul Mason, in fata. In cazul acesta , partea aceasta a strategiei este pierduta.

Oricum, pana acuma, nu pot sa spun nik rau despe ei.
Prolema generala in oricare trib este timpul si situatia membrilor in viata reala....toat lumea stie ca vine un moment dat cand anumiti jucatori buni trebuie sa paraseaacsca tribul din cauza lipsei de timp...in cazul masonilor...acest lucru va duce la disparitia prenumelui Mason.

Oricum, Spaiker,
Apreciez actiunea ta si devotamentul fata de tribul tau.
 

DeletedUser

Singurele pe care suntem... Ma gandesc eu acum... Nu stiu ce parere ai tu si mai ales cei cu noi pe K'uri. Noi suntem multumiti pentru inceput.
 

DeletedUser

Singurele pe care suntem... Ma gandesc eu acum... Nu stiu ce parere ai tu si mai ales cei cu noi pe K'uri. Noi suntem multumiti pentru inceput.

ce parere avem noi?
eu mi-am mai exprimat-o... adica, in prima faza ai facut o actiune laudabila, de apreciat, care merita dusa pana la capat (Felicitari pentru initiativa!)... insa, facand aceste recrutari noi, a rezultat ca tanjiti doar dupa puncte (ca orice alt trib mediocru) ... spun ca doar dupa puncte deoarece recrutarile au fost facute in masa pentru academia voastra, "racoland" dupa pe cei mai dezvoltati in MASON-ul principal ...
vad ca acum sustineti ca o sa dominati 3 K-uri... eu va urez bafta si iti aduca aminte urmatoarea: cu cat veti fi mai sus, cu atat va fi mai dureroasa/spectaculoasa caderea (daca v-a exista...;) )

respect
 

DeletedUser

Am recrutat in masa prind faptul ca academia era pe 25 si locu 2 la medie pe puncte in lume in o sapt ?! Iar in tribul principal au fost luati numai cei care meritau, cei verificati si testati serios, nu la gramada... Cei care au fost dispusi sa intre intr-un trib numai cu rosu in jur si pe ~100 in lume 90% din timp.

Iar faza cu punctele : Ce vrei sa invitam daia de 500 sa nu fim la puncte ? Cei din MaSoN sunt verificati constant, cine e jucator bun joaca sa creasca in puncte luptand pentru sate cu armata! E prea fumata faza cu 'ai puncte, n-ai armata' mai ales la noi.

Sanatate va doresc !
 

DeletedUser

ce parere avem noi?
eu mi-am mai exprimat-o... adica, in prima faza ai facut o actiune laudabila, de apreciat, care merita dusa pana la capat (Felicitari pentru initiativa!)... insa, facand aceste recrutari noi, a rezultat ca tanjiti doar dupa puncte (ca orice alt trib mediocru) ... spun ca doar dupa puncte deoarece recrutarile au fost facute in masa pentru academia voastra, "racoland" dupa pe cei mai dezvoltati in MASON-ul principal ...
vad ca acum sustineti ca o sa dominati 3 K-uri... eu va urez bafta si iti aduca aminte urmatoarea: cu cat veti fi mai sus, cu atat va fi mai dureroasa/spectaculoasa caderea (daca v-a exista...;) )

respect

Multumim pentru aprecieri si ce va fi de demonstrat se va vedea numai in joc.
 

DeletedUser574

Vai vai..si ce jucatori buni ati recrutat...mai mult ameninta decat lupta.

(Tevez :
Te rog sa il lasi inpace pe Nicky007 in primul rand esti aliat (nu era aliat..ma rog..cititi profilul tribului si intelegeti voi) si in al 2 lea rand nu vrei sa ai deaface cu noi! Multumesc pt intelegere.


Tevez :
La ca vezi tu. )


Jucatorii buni nu am ce zice..:rolleyes:
 

DeletedUser

Iar faza cu punctele : E prea fumata faza cu 'ai puncte, n-ai armata' mai ales la noi.
Clasamentul inamicilor invinsi. Daca nu cumva esti cel mai norocos om din lume sa ai langa tine numai sate parasite de peste 1000 de puncte pe care sa le innobilezi.
3823 MaSoN SpAiKeR 1.404
Eu chiar nu inteleg. Vreau si eu sa cresc asa repede si sa pierd putine trupe. Poti sa impartasesti cunostintele pe care le ai si cu noi? Invata-ne ca altfel o sa aveti numai inamici slabi si unde mai este placerea sa cuceresti pe cineva care oricum nu are nici o sansa pentru ca nu se ridica la nivelul jucatorilor selectati atent din toate celelalte lumi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Optimizarea pierderilor, folosesc armata cand e nevoie nu de dragul de a fi la inamici invinsi pe primele stiind ca am sate pe care le pot lua usor.
 

DeletedUser

Fratilor, mai recrutati cativa membri ca v-am depasit :|
daca n-aveti pe-acolo recrutati si de pe alte continente...
 

DeletedUser

Nu ducem lipsa de doritori dar in mare parte refuzam, astept sa se mai detaseze ca 2-3 sate are oricine usor si fara verificari prin sitter nu accept de la inceput si sa fie de pe cele 3 k'uri.

Dar momentan purtam competitii interne si trieri, pun organizarea sa fie la minut, cei mai buni oameni, si dupa peste o sapt minim poate mai bag un val de recrutari.

Oricum fata de 95% din triburi care incearca zilnic sa convinga jucatori sa se alature, noi facem mici valuri exclusiviste la cateva saptamani distanta si tot ne-am mentinut, si cu doar mason tot timpul top3... Oricum eu sunt multumit sa fie si pe 10 dar sa fie autoritar pe zona noastra ca nu ne luptam cu LOD de la capatul celalalt al lumii.... Si totusi daca faceti o harta 7 din primele 10 triburi sunt exact pe K'urile noastre, ceea ce e bine, noi obtinem victorii de moral puternice in timp ce LOD se lupta cu outsideri, se plictisesc si daca mai e si o surpriza sa piarda sau se face o elita acolo sa ii stopeze e de rau...

Oricum vor veni ceva triburi din afara top20 puternic sa recupereze.

Am vazut cateva forumuri de triburi de top10 de m-am crucit ce era acolo si tentative nereusite de organizare... Nu stiu ce jucatori stau acolo dar vor migra, pacat ca nu se pot face comparatii sau ceva gen licitatii sa alega jucatorii...
 

DeletedUser

Acum sunteþi pe locul 2, dar mâine poimâine nu mai sunteþi nici mãcar in top 3.:eek:
 

DeletedUser

Hehe... Si ce sare inima in tine... Lasa ma sa fiti voi si pe 1, multa bafta !

Forta grupului pretene nu gramada de jucatori care fac top40 si atentie la evolutia cu adversarii directi nu din colt in cot de lume...
 

DeletedUser

Acum sunteþi pe locul 2, dar mâine poimâine nu mai sunteþi nici mãcar in top 3.:eek:

Lauda'te cand o sa ai cu ce. Aveti mare noroc ca nu sunteti pe langa noi. Mare noroc!

In juma' de an, daca o sa mai existati, cred ca o sa fim langa voi. Dar nu cred ca o sa mai fie L.O.D.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus