Discutii/lamuriri privind noile modificari ale contului premium

  • Autor subiect DeletedUser184
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser21711

Ar fi bine sa fie pacaleala de 1 aprilie dar din pacate preturile la CP impuse sunt reale, si eu, recunosc ca nu-mi permit sa platesc in plus si ma vad nevoit sa ma retrag de pe serverul.ro
Joc de 3 ani si cred ca e timpul sa sa ma las, am alte prioritati.

sunt de aceeasi parere.
eu joc de 2 ani jumate, nu m-am lasat de triburi, dar, se pare ca, sunt nevoit... preturile se scumpesc cu vre-o 60% dupa calculele mele..

tot ce sper inca, sper sa fie pacaleala.. in rest.. cu sufletul inainte.
 

DeletedUser6843

kaze ai dreptate , dar ai vazut tu vreodata ca vreun "oficial triburile" sa isi ceara scuze "in numele jocului" ca a mers prost serveru la ora "n" sau in ziua "h" , poate odata sau de 2 ori.

A postat vreun "oficial" macar "SEC" : "ne pare rau pentru aceasta decizie , dar o sa incercam pentru VOI sa remediem aceasta "problema" (papagal TRIBAL , care este in TREND) si sa nu faca nimic , sa ne minta FRUMOS! era mare lucru?

ce denota acest lucru?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17342

lord-stormyhell e bine tradus dar sa puneti acolo ca si liderii de pe alte lumi sunt de acord cu asta nu doar de pe l1
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
1.Se poate incerca o petitie on line pe care sa o semneze cat mai multa lume si sa fie innaintata Inno Games de catre reprezentatul lor in romania si cred ca astfel va-ti fi castigat simpatia noastra a tuturor ,dar in schimb se cauta motive si chitibusuri ,apar membrii ,,indoctrinati ,,care incearca sa devieze discutia sau sa il determine pe Lamine sa inchida intr-un final discutia.
2.Chiar un fost admin afirma ca ,cheltuielile sunt foarte mici ,atunci banuiesc ca dumneavoastra v-au fost prezentate motivele scumpirii ..din respect pentru noi ,consumatorul,ar fi binevenit sa le postati pe forum .

Avand in vedere ca pentru un astfel de joc nu prea ai nevoie de mai mult de un garaj, este clar, afacerea este buna - costuri minime pentru un venit destul de mare. Salarii nu nrea au de platit, pentru ca in afara de managerul de proiect, maxim 1-2 admini sunt platiti, si destul de putin, in fiecare tara.
Deci avem o afacere cu minime cheltuieli, cu o gramada de voluntari care pierd timp sa-i imbogateasca pe cei de la Inno, cu servere care pica din ce in ce mai des, cu raspunsuri din ce in ce mai halucinante din partea adminilor si moderatorilor etc.

Chiar Dumneaoastra afirmati ca faceti munca voluntara ,hobby.sau cum vreti sa ii spuneti ...era acceptabil acel pret marit daca venea si cu niste avantaje vizibile...in primul rand la fiabilitatea serverelor!
3.Stiti bine ca serverele merg execrabil sau nu merg ..DACA EU AM PREMIUM SI SEARA CAND IMI ALOC 2-3 ORE PENTRU TRIBURI ACESTE NU FUNCTIONEAZA ..IMI VE-TI REDA DE FIECARE DATA PENTRU FIECARE INTERVAL CAND NU M-AM PUTUT LOGA PUNCTELE INAPOI ?ADICA O.29 PUNCTE PE ORA INAPOI DE CATE ORI NU NE PUTEM LOGA?deci de cate ori nu ma pot loga o sa fac ticket si o sa cer acest procent inapoi :100pp /336 0re =0.297 punct premium/ora sau in euro 4EUROCENTI/1 PUNCT PREMIUM APROXIMATIV 1600LEI VECHI SAU 1,6 BANI!!!
Multumesc vreau un raspuns decent daca se poate poate!

Nu indraznim sa raspundem, de teama sa nu provocam halucinatii si mai mari.

Acum serios, ca serverele functioneaza defectuos este regretabil, suntem siguri ca astfel de neplaceri nu vor mai fi pe viitor, dar sa nu vezi avantajele pentru a plati CP sau sa nu apreciezi imbunatatirile aduse jocului in ultimii doi ani, asta este o exagerare. In general este bine sa cititi ce s-a discutat deja, multe intrebari isi au raspunsul deja si nu se vor repeta la infinit, pentru fiecare in parte.
 

DeletedUser

kaze ai dreptate , dar ai vazut tu vreodata ca vreun "oficial triburile" sa isi ceara scuze "in numele jocului" ca a mers prost serveru la ora "n" sau in ziua "h" , poate odata sau de 2 ori.

A postat vreun "oficial" macar "SEC" : "ne pare rau pentru aceasta decizie , dar o sa incercam pentru VOI sa remediem aceasta "problema" (papagal TRIBAL , care este in TREND) si sa nu faca nimic , sa ne minta FRUMOS! era mare lucru?

ce denota acest lucru?

IN momentul scumpirii nu ma mai intereseaza scuzele vreau sa mi se restituie acel procent de 0.29pp sau 4 eurocenti de cate ori serverul are probleme!
Mie scuzele nu imi redau banii,acelasi lucru este valabil si la serviciu daca seful nu iti da salariu scuzele nu tin de foame!
 

DeletedUser1959

Eu zic sa aveti putina rabdare...sa treaca ziua de 1 aprilie sa nu cumva sa fie vreo pacaleala,desi la ce trai duce romanasul doar de pacaleli nu ii mai arde.Aveti putina rabdare ca si cei din stafful TT .ro sa isi puna gandurile in ordine.Desi nu sunt eu in cele mai bune relatii cu unii dintre ei,merita sa le acordam credit.Oricum masura este preconizata sa intre in vigoare abia in 8 aprilie.Am vazut cu totii ca in 24 de ore ne putem mobiliza pentru un protest.Daca pana in 2-3 aprilie TT nu vine cu un comunicat oficial si nu ne ofera nici o alternativa se va trece la fapte.Eu zic ca acuzand si certandu-ne aici intre noi nu rezolvam nimic.Adevaratele revolutii se fac prin fapte,nu prin vorba.Aveti doar putina rabdare sa treaca 1 aprilie,sa nu va apucati sa protestati pentru o pacaleala(daca e sa fie pacaleala).Calm,ca timpul le rezolva pe toate :)
 

DeletedUser

kaze ai dreptate , dar ai vazut tu vreodata ca vreun "oficial triburile" sa isi ceara scuze "in numele jocului" ca a mers prost serveru la ora "n" sau in ziua "h" , poate odata sau de 2 ori.

A postat vreun "oficial" macar "SEC" : "ne pare rau pentru aceasta decizie , dar o sa incercam pentru VOI sa remediem aceasta "problema" (papagal TRIBAL , care este in TREND) si sa nu faca nimic , sa ne minta FRUMOS! era mare lucru?

ce denota acest lucru , ca li se.....

Nu cred ca adminii sunt vinovati dar daca te interesezi ai sa vezi ca in seara aia cand nu a mers serverul...cei din alte tari i-a mers serverul.ro si la noi in tara nu a mers nimic....nu stiu care-i cauza dar s-a mai intamplat si cand eram eu in londra si mi-a mers serverul... si in tara, pauza :D
care-i cauza atunci? :)
 

DeletedUser

Punctele premium nu sunt pentru 14 zile jucate efectiv sunt pentru 14 zile calendaristice si logic in momentul functionarii defectuase a serverului eu pierd 4 eurocenti pe ora?corect?
 

DeletedUser6843

IN momentul scumpirii nu ma mai intereseaza scuzele vreau sa mi se restituie acel procent de 0.29pp sau 4 eurocenti de cate ori serverul are probleme!
Mie scuzele nu imi redau banii,acelasi lucru este valabil si la serviciu daca seful nu iti da salariu scuzele nu tin de foame!

daca ai citi mai bine , eu am scris "MACAR" , avand in vedere ca nu s-a intamplat mai nimic.
nu URLA si la mine , votati-ma pe mine "saf" si va dau puncte moca la toti :))
(glumeam , sa ne mai destindem si noi)
 

DeletedUser23476

daca ma uit mai bine la asta sunt 77 de insi care urmaresc... frumos, frumos. pacat ca isi bat joc de noi...

se ofera cineva sa puna asta pe .net si co.uk?


Hello.
Considering the last things that happened in the game [the server is not working, Tribe leaders from World one in the romanian server [www.triburile.ro] have decided to start a protest. What is all about:

On an undetermined period of time on each server we should stop wars and no one should buy premium points. We won't attack, noble, send messages, minting gold coins. For this we need every tribe leader of this world.

We think that we have a new battle, a new one, against servers that don't work, despite the fact that we pay money for this. Hopping that we will pass our personal vanity,in the game, I'm waiting for all tribe leaders to confirm that they support us.

The protest is on!


sper ca am tradus bine.


am pus-o pe serverele uk
 

DeletedUser3919

mersi de sfat Megara. il vei urma si tu?

Pe Grepolis am facut-o deja.

Eu de vreo 2 luni tot vreau sa o fac si pe Triburile tocmai din cauza timpului pierdut degeaba si a nervilor facuti din cauza serverelor ce se inteapa din ce in ce mai des.

Uite, pe L5 de 4 zile sunt atacata de vreo 12 jucatori intr-o zona izolata. Sprijin nu are rost ca satele se vor pierde oricum si nici nu prezinta zona de interes pentru trib. Am insa suficiente sate ca sa ma distrez putin. Asa ca stau pe cont impreuna cu alti 4 prieteni, fentam si mutam trupe. Ieri si azi am pierdut o gramada de trupe degeaba fiindca s-au intepenit serverele si nu am putut fenta sau trimite trupe in fata nobililor.
Normal ca m-am enervat. Daca le pierdeam din cauza prostiei mele, ziceam: Asta e. Dar cand stiu ca le-am pierdut din cauza incompetentei unora pe care ii mai si platesc, ma enervez si ii dau dracului.
 

DeletedUser17342

megara fii sigura ca muuuuulti sunt in situatia asta:

doamneeee cate motive sa te lasi de joc... si tot nu ne lasam :)) ce mai vrem oare un anunt oficilal "lasati-va ma de joc !!!" :|


nu-i vorba neaparat de $, ca oricum cine juca cu premium o va face si de acum incolo. da uite... eu la ultimul blocaj de server aveam vreo 300 de fulluri+nobili (pe un sitter). omu a pierdut armata cu care trebuia sa jonglez sa o bag la nobili. plus ca veneau atacuri noi, eu nu puteam sa intru, dar ei au putut sa dea cate un atac razlet. s-a dus strategia tribului pentru zona aia, trebuie regandita, automat am pierdut teren...

pai de banii de premium pe o luna ma apuc sa joc lineage/wow/dota / orice alt joc de strategie/aventura si acolo nici nu trebuie sa stau stresat sa nu dorm noaptea bine ca trebuie sa ma trezesc la 6,7 sa omor nobili pana seara... trist

Urata asta .. Am patit-o si eu pe lumea 10 de imi venea sa le tai familia ..

:)
 

DeletedUser17342

Sunt convinsa de asta, dar nu ma incanta cu nimic ca si altii au patit-o. Nu ma bucur ca si altii si-au facut nervi si au pierdut timp degeaba.

iti dai seama ca nu asta era ideea. cum am mai scris si mai sus, eu personal intram pe triburi pentru a ma relaxa. de dupa revelion pana acum in fiecare zi a fost un motiv de oftica si enervare. si de fiecare data a fost proasta calitate a serverelor... pai sa intrerupi trenuletu de 3,4 ori ca iti fuge un nobil la 5 secunde distanta... ce sa mai zic la atacuri cand eram in defensiva. penibil pentru o firma care se vrea a fi 'cu renume'
 

DeletedUser26839

Asa..valea pe .net :)))) ..sa va blocheze acolo daca aici ati scapat :p
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus