Moderatorii va raspund (discutii libere)

DeletedUser18527

forumul intern e treaba conducerii tribului.

Adminii nu au niciun drept acolo

Serios? Pe l7 un ditamai tribul de profesionisti si-a dat delete ptr ca admini au penalizat la sange injuraturile si limbajul execrabil de pe forumul lor intern.
Si sunt de acord cu decizia adminilor in acest caz. Nu atat ptr ca tribul era tribul advers.. ci ptr ca proasta educatie trebuie penalizata.

Asa ca mare atentie ce delirati pe forumurile interne.
 

DeletedUser

Serios? Pe l7 un ditamai tribul de profesionisti si-a dat delete ptr ca admini au penalizat la sange injuraturile si limbajul execrabil de pe forumul lor intern.
Si sunt de acord cu decizia adminilor in acest caz. Nu atat ptr ca tribul era tribul advers.. ci ptr ca proasta educatie trebuie penalizata.

Asa ca mare atentie ce delirati pe forumurile interne.

Daca taceai,filozof ramaneai... :D
 

DeletedUser

din cate stiu,forumul intern e treaba interna a tribului :D

doar pe net te penalizeaza daca folosesti alta limba in afara de engleza
 

DeletedUser

daca vreau sa-mi activez cp pt 30 de zile cum pot plati?(in cazul in care nu am carduri sau conturi bancare)

intri la premium - achizitioneaza si ai acolo mai multe variante de plata.
daca nu ai card/cont bancar poti folosi celelalte metode de plata (de mai multe ori 60 de puncte, sau 600 puncte)
@neddhu nu acuza daca nu ai toate acces la toate detaliile. nu ai de unde sa stii ce s-a intamplat. (ai auzit numai o varianta a povestii)
in momentul cand acuzi pe cineva (sfat si pentru viata reala) acuza dupa ce ai analizat ambele fatete ale cazului
dar, ca admin iti zic, forumul intern este treaba tribului, cum isi organizeaza si cat se permite, si nu a adminilor
@mir31 daca mesajele sunt pe privat, foloseste functia "anunta jignirea".Daca sunt pe forumul intern, atentioneaza un moderator, conducator pentru a se lua masuri
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser27891

@neddhu nu acuza daca nu ai toate acces la toate detaliile. nu ai de unde sa stii ce s-a intamplat. (ai auzit numai o varianta a povestii)


Neddhu nu a acuzat pe nimeni, iar contul respectiv a fost pedepsit prin tiket cu care a avut legatura asa ca este in tema.

Pedeapsa este pe forumul lumii 7 si toti playerii din triburile implicate o cunosc. Dar nu asta era ideea. Ideea era ca playerul respectiv a fost pedepsit ptr injurii la adresa adminilor pe forumul intern. Am si mesajul salvat cu printscreen daca vreti sa il vedeti. Ideea era ca forumul intern al tribului face parte din joc si este la fel sub incidenta adminilor, dupa cum frumos a expus situatia colegul j123. Limbajul de gen suburban trebuie sanctionat oriunde este intalnit: inclusiv pe forumurile interne, ptr ca daca nu ma insel sunt parte din joc si la ele au acces si minori si fete si copii.

Am vazut ca, conform articolului 6.3 prima parte a paragrafului ca daca nu se face critica sau reprosuri nu este considerata infractiune. Postul lui neddhu sters continea o lauda la adresa modului cum adminul a rezolvat situatia. Playerul respectiv era recidivist si a continuat in acelasi mod dupa debanare. Si am inteles ca se da avertisment nu ban direct din acelasi paragraf.... Dar in fine moderatorii sunt oameni si interpreteaza fraza dupa cum vor nu dupa sensul in care a fost scrisa.

O zi excelenta sa aveti.
 

DeletedUser

ma poate lamuri cineva cum imi poate raspunde la un tichet un admin care in team triburile nu apare ca fiind admin pe acea lume ?
 

DeletedUser

Depinde ce ai selectat cand ai trimis ticketul, felul lui. Unele pot fi vazute de toti adminii si iti pot raspunde.
 

DeletedUser34016

Un user este banat pe forum pentru ca a facut un cont clona(y) in timp ce era banat ,nu permanent, pe contul principal (x).Dupa este pus sa aleaga intre x-y si il alege pe x, se lasa de joc si decide sa intre dupa cateva luni in care a uitat parola accontului x.
Accountul x a fost facut cu un e-mail ce nu ii apartinea dar toate datele,poza de la profil,id ul de mess erau personale.
Accountul y a fost recuperat dar este banat permanent.
Daca user-ul furnizeaza parola si numele contului banat(y) i se poate schimba e-mailul contului x bazandu ne pe faptul ca erau conturi clona?
Multumesc.
 

DeletedUser

Mai bine ii dai un pm lui lamine si il intrebi direct, el iti poate da raspunsul cel mai bun.
 

DeletedUser34016

inafara de Lamine, nu ma este nimeni ce poate lua o asemenea decizie?El nu mi a mai raspuns la mesaje.Adevarul e ca l am cam sacait:)
 

DeletedUser

O sa iti raspunda, poate face asta mai greu, e mai uituc uneori . El este seful pe forum, cel mai indreptatit sa dea un raspuns la subiect.
 

DeletedUser5151

Si ca veni vorba, ea nu o sa te ajute :) Pentru ca nu se implica in afara de cateva anunturi, in activitatea cu consumatorii/jucatorii, rar se implica, doar cand se creeaza mari tensiuni (si in nici un caz pentru intrebari legate de regulament)
 

DeletedUser

Am o intrebare referitoare la utilitatea unui poll pe forum.
As vrea sa stiu la ce se mai pastreaza un poll sau chiar la ce anume se mai organizeaza daca rezultatul lui oricum nu este luat in considerare?
As vrea sa stiu daca parerea utilizatorilor acestui forum chiar conteaza.
Ma refer la poll-ul pentru moderatorul lumii 20.
 

DeletedUser

mai repede carmi = apelativul de la Carmen
:)

zic si eu

si sunt de acord cu planeta soarelui,la ce mai este bun un pool cand nu se respecta rezultatele lui?
 

DeletedUser184

@ planeta acel poll a fost informativ si deschis doar ca s-a cerut de catre utilizatorul DanyHBK.

in conditiile in care moderatorii de pe acea lista sunt deja ocupati cu alte sectiuni este normal ca un altul sa preia acea sectiune - chiar daca nu este pe placul tuturor.

dupa cum cred ca ati observat o parte din acei moderatori sunt momentan in vacante, invata sau au plecat din varii motive.
daca aveti nelamuriri in privinta deciziei mele va astept cu argumente pe privat.
 
Sus