We are your Enemies !

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Capitolul 1 . O intrare
La un colt de strada statea Setzel , si isi fuma linistit tigara de marijuana facuta in apartamentul lui propriu . Spionul Betiv , cum ii era porecla se apropie de el .
- Ce faci spionule ? Stii ca nu ne putem intalni !?
- Stiu dar am spionat cartierul 20 , nu este Fbi , in schimb sunt femei si bautura cata vrei , ba chiar avem si fermieri pe care putem sa-i convingem sa lucreze pentru noi unele plantatii cu diferite ierburi .
- Ma , nu zici tu rau . Ia o tigara si hai sa mergem sa discutam cu restul consiliului .
Mersera la cazionoul "Ti-am luat baii de paine" mai precis laun anumit birou de acolo , biroul lui nykonx.
- Ce faci nykonx , dormi ? zise spionul si aprinse lumina in birou .
- Cum sa dorm ma ? Numaram banii .
- Pe intuneric ai ? Mai bine zii ca furai , suntem obisnuiti cu micile tale furturi . Insa acum avem o treaba : cauta-i pe geani, mesteruuu, superstarRo si pe ceilalti din consiliu . Cu ei va incepe un nou capitol in existenta noastra , ma rog ca pana acum a fost subxistenta .
In 20 de minute la biroul ascuns se adunasera toti .
Setzel incepu :
- Deci : in primul rand pashte fericit boilor . In al 2-lea rand serviti un pahar de vin ca avem treaba . Trebuie sa organizam un plan de acaparare a cartierului 20 . Stiu ca nu va fii usor , fiindca sunt ceva negrii imortali , versati in afaceri , niste fermieri bine inarmati , si niste amazoane care promit ca nu vor renunta . De asemenea mai sunt o gramada de bisericute care trebuie convinse sa ni se alature , daca nu ele macar proprietatile noastre . Spionul va va prezenta situatia in acest cartier .
- Da boss . Dupa cum ziceam : cartierul 20 este foarte bogat, mai ales in alcool . Problema este , ca si cu orice cartier nou facut ca sunt dezorganizati si multi fraieri de pe care vom putea razbi usor .
Deocamdata atat azi , maine ne intalnim aceaisi ora , acelasi loc . Va rog sa va ganditi unde intram si cand intram in cartier , si niste strategii de inceput .
Aaaa da , sa nu uit , beti , f***i si petreceti ca dupa ce intram in cartier declar 5 zile de post .

Capitolul 2 . Mafia si Farmele
-Sefuleee , sefulee ?
-Ce-i ma Blaandy ? , il intreba andreispyes pe blaandy care fugea cu sapa in mana , si niste fermieri care pareau din cartierul 20 il urmareau si dadeau dupa el cu pepeni, ce s-a inatamplat ?
-Pai am intrat in cartierul 20 sa spionez , si cum eu stiu numa agricultura , fiind taran din tata in fiu , am spionat fermierii , si la un moment dat m-a prins unu iurka , ase-i zice parca , si mi-a zis buu , iar eu m-am speriat , doar stii ca vrreau sa fiu prresedinte !
- Ba , deci numarul 1 : ori vorbesc literar , ori ardelenesc, nu le incurca ca-ti mut capul din loc, ma faci de rusine mai vtel . Numarul 2 ce ti-a venit sa spionezi fermierii ba ? Nu stii ca sunt aliatii nostrii ?Numarul 3 , ce presedinte vrei sa fii tu ?, multumestete ca esti sef peste cartofii din beci .
Si spionul se uita in dreapta, iar acolo il vede pe iurka care venea calare pe tractor cu coasa pusa si se uita la blaandy asa cum ar fi vrut sa-l sperie . Cum insa il vazu pe andreispyes caruia ii aduse un pic de vin si deveni betivu spyes se potoli , se dadu jos de pe tractor si dadu mana cu el .
- Ce faci aliatule ? Cum stai cu acumularea de noi spatii de farmat ? Vezi ca ne trebuie o productie marita la iarba si la vin, ca maine nu mai am , si dupa aia iara vine sorin oprescu si-mi cere sa-i dea plocon la nu stiu care acolo sus . POti face asta iurka ?
-Desigur ,pentru ca am subordonati 90 de oameni .Numai sa dam un tratament peste capsunile astea din plastic si am rezolvat . Dar , din cartierul 20 , ne vom lua si noi partea , nuu?
- Desigur iurka , si acum treci la treaba . Baga baga ca avem multe de facut impreuna . Era sa uit , adu-l pe setzel din plantatia de malt , mai ales de la fabrica de bere , ca mai avem nevoie de el sa-l mai vada si oamenii ! Mersi !
 

DeletedUser

Rog un moderator sa lase topicul , eventual sa-l inchida si sa-mi trimita mesaj care inchide topicul , si sa sterga spamul facut pana dimineata .
Multumesc!
 

DeletedUser

Capitolul 3: Andreispyes -OUT
Se intampla ca in jurul zilei de 1 mai ca sefii tribului sa necesite o betie , asa ca fiecare isi puse un sitter pe unde apuca si se puse pe betie , care pe unde apuca. Setzel o combina pe Maria Ioana rupt de beat , mai ca nu o fuma , giany petrecea alaturi de Damian Brothers , Nykonx dracu stie ce facea , iar spionul era la casa lui de la munte unde era mai mult pe jos decat pe sus , bine ca si-a ales sa doarma in cort . Ei .. si cum erau jucatorii de vacanta la decizii in locul acestor 4 membrii importanti , se intampla ca idiotul de vacantist care-l avea betivu sa adoarma chiar dupa ce a facut o inobilare extraterestra , si andreispyes , bestia a infernului fu rapus , felicitari celui care a facut-o :)) .
Deci andreispyes e out . " Good luck enemy? si NOFA !"
 

DeletedUser7916

el este definitia betivului bou :D cand bea cade in ***

in schimb definitia unui betiv copac (setzel): bea cat bea , mai trage un fum pe urma il suna pe webx si ii zice cum sta el pe un hol rupt in gura .Ii rade 20 de minute in ureche saracului om si la sfarsit da replica mortala "mai farmeaza si u oleak pe l20" =))
 

DeletedUser4920

in schimb definitia unui betiv copac (setzel): bea cat bea , mai trage un fum pe urma il suna pe webx si ii zice cum sta el pe un hol rupt in gura .Ii rade 20 de minute in ureche saracului om si la sfarsit da replica mortala "mai farmeaza si u oleak pe l20" =))



mai intai te caracterizam ma , manelist cu plete vopsit blond ce face armata , tatuat pe spate cu o inimoara


love u geta zice pe tatuaj:EEK:
 

DeletedUser

setz in tinerete:

beer.jpg


setz(la masa) si spyes(scaun/jos) in prezent:

big_369298_Alkogolizm_lechenie_alkogolizma_stadii_alkogolizma.jpg
 

DeletedUser11848

Aici erati nebuniilor :)) setzel iar fac astia misto de tine ca ii bagi sub masa?
 

DeletedUser11848

Bhue :)) baga setzel o shaorma :)) isi umfla matu`,apoi incepe cu vischiane,vin,bere,vodka :)) asta se drege cu apa si voi :))

Setzel :)) la anu` vin la tine,mai aduc si vreo 2-3 patrupezi :)) sa ii bagi sub masaaaa
 

DeletedUser7916

epopeea continua doar ca andreispyes probabil e mort de beat :))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus