Sondaj de opinie: De ce vă plictisiţi?

  • Autor subiect DeletedUser8343
  • Data de început

De ce vă plictisiţi?


  • Total votanți
    562

DeletedUser8266

In general plictiseste durata extrem de mare a jocului... o lume gen HighPerformance ar fi mai atractiva.

Iar pe lumile vechi ... inactivi omoara jocu ... si asa dupa o perioada la multi le cam trece chefu , si in loc sa il recapete luptand pe granita cu inamici .... trebuie sa se "bata" cu inactivi iar asta duce la pierderea chefului total si face alti inactivi ... cumva inactivi ori stersi de tot ...ori facut ceva sa se poata scapa mai repede de ei.

p.s. asta e doar parerea mea... nu e neaparat sa fie parerea buna (aviz "fanilor" mei)


p.p.s. apropo ca uitasem ... felicitari nBz ... faceti treaba buna pe High Performance.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

va spun eu de ce se lasa lumea..:( cam 70% din jucatori care se retrag motivul este cumpirea punctelor premium cind s-au scumpit punctele jucau 200 mii jucatori acum mai sunt 120 mii nu vi se pare chiar logic?:confused:
 

DeletedUser

va spun eu de ce se lasa lumea..:( cam 70% din jucatori care se retrag motivul este cumpirea punctelor premium cind s-au scumpit punctele jucau 200 mii jucatori acum mai sunt 120 mii nu vi se pare chiar logic?:confused:

care e problema frate, esti adminul jocului si superi ca pierzi jucatori?

cumpara-le tu premium si atunci se vor apuca iarasi :))
 

DeletedUser

va spun eu de ce se lasa lumea..:( cam 70% din jucatori care se retrag motivul este cumpirea punctelor premium cind s-au scumpit punctele jucau 200 mii jucatori acum mai sunt 120 mii nu vi se pare chiar logic?:confused:

nu ti se pare logic sa se joace mai mult iarna decat vara? aia cu scumpirea e abureala... acum ca a sarit TVA-u inseamna ca se va mai lasa un val de jucatori ca automat SMS-u sa fie mai scump?
acum deja multi tribali stau si isi vad de concedii, de gratare, plimbari si alte alea... iarna se joaca mai mult, ca din cauza vremii iti petreci mai mult timp al clape. acum e logic sa preferi o bere rece pe terasa decat sa stai sa dai farmari si atacuri. plus ca, jocl deja e monoton... mereu incepi o lume, dai din taste sa te faci mare si tare, scoti n00bii din jurul tau, mai bagi un razboi, mai faci o ally... nimic nou... cam aceiasi jucatori, aceleasi triburi, orgolii... bla-bla-bla... plus ca au aparut in ultima vreme multe alte jocuri similare si atunci "clientela" se imparte
 

DeletedUser

Lumi scurte 3...4 luni, cu limita de membrii si cu recompensari materiale la final ar insufleti cu siguranta jocul.
 

DeletedUser26205

O lume tine pre mult, normal ca te plictisesti... sa existe lumi asa cum a zis illusi0n care sa tina cateva luni...
 

DeletedUser

Lumi scurte 3...4 luni, cu limita de membrii si cu recompensari materiale la final ar insufleti cu siguranta jocul.


mie dimpotriva , imi place sa joc pentru ceva , nu sa joc 4 luni stiind ca oricum raman fara sate indiferent daca pierd sau gastig..nu are niciun farmec...
 

DeletedUser2821

Bine ai 20 de lumi ia si joaca pe ele , te-a rugat cineva sa joci chiar pe lumea aia ?
 

DeletedUser

Sunt tare curios daca acest sondaj a fost facut cu vreun scop si daca se tine cont de el...
 

DeletedUser

vad ca cele mai multe voturi sunt la lumi cu viteza mica,ceia ce am votat si eu.astept de mult o lume cu viteza 2 sau poate mai mare.am jucat pe beta la viteza 3 si e chiar fain,sper sa se implementeze si aici curind
 

DeletedUser

09.07.10 09:00

Startul lumii 21 este planificat pentru data de 20 iulie! Setările vor fi postate în cursul săptămânii viitoare pe forum


MULTUMIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

DeletedUser

inca nu multumim ...
multumim eventual anticipat pentru setarile favorabile... daca nu, inghitim in sec si lasam domnii de la INNO sa isi faca ei conturi, sa joace singuri si sa cumpere premium.
 

DeletedUser

eu ma plictisesc pentru ca fac cum fac si enervez pe cineva si ma cucereste ala sau altu care il roaga ala
 

DeletedUser

De ce nu e pus la variante si harta, care de nu stiu cati ani tot n-ati schimbat-o? Si sistemul de lupta nu e prea simplu, e prea absurd...
Ne plictiseste monotonia jocului, nu ati mai bagat nicio trupa in plus de 3000 de ani, iar harta e la fel pe toate lumile...parca numai pe clasica era diferita, daca imi aduc bine aminte....
Limita de membrii e foarte bine ca exista, nu stiu de ce ar putea sa va deranjeze asta....De ce nu faceti ceva inovativ, de ce de 3 secole, triburile arata relativ la fel?
Nu puteati sa puneti ceva trupe in plus, sa modificati harta....
 

DeletedUser

De ce nu e pus la variante si harta, care de nu stiu cati ani tot n-ati schimbat-o? Si sistemul de lupta nu e prea simplu, e prea absurd...
Ne plictiseste monotonia jocului, nu ati mai bagat nicio trupa in plus de 3000 de ani, iar harta e la fel pe toate lumile...parca numai pe clasica era diferita, daca imi aduc bine aminte....
Limita de membrii e foarte bine ca exista, nu stiu de ce ar putea sa va deranjeze asta....De ce nu faceti ceva inovativ, de ce de 3 secole, triburile arata relativ la fel?
Nu puteati sa puneti ceva trupe in plus, sa modificati harta....

De ce nu te informezi inainte si dupa aia sa vii sa pui intrebari ?
De ce nu te plangi la cei care sunt proprietarii acestui joc si care au implementat toate lucrurile de care te plangi ?
Nu stiai ca nu este un joc facut de romani ?
De ce nu stiai asta ?
De ce daca nu-ti place sistemul de lupta si orice altceva te mai nemultumeste nu parasesti acest joc ?Nu este obligatoriu sa joci acest joc ,nu este data nici o lege care sa te oblige sa joci acest joc .
De ce nu faci tu un joc care sa fie mai inovativ ?
De ce ,de ce ,de ce ,de ce ,de ce ,de ce ........................................................................?
 

DeletedUser

De ce nu te informezi inainte si dupa aia sa vii sa pui intrebari ?
De ce nu te plangi la cei care sunt proprietarii acestui joc si care au implementat toate lucrurile de care te plangi ?
Nu stiai ca nu este un joc facut de romani ?
De ce nu stiai asta ?
De ce daca nu-ti place sistemul de lupta si orice altceva te mai nemultumeste nu parasesti acest joc ?Nu este obligatoriu sa joci acest joc ,nu este data nici o lege care sa te oblige sa joci acest joc .
De ce nu faci tu un joc care sa fie mai inovativ ?
De ce ,de ce ,de ce ,de ce ,de ce ,de ce ........................................................................?


Credeam ca cei care au facut jocul sunt somalezi si ca cei care l-au adaptat in romana sunt din Burkina Faso.:eek::eek::eek: Multumesc ca m-ai luminat..... Acest sondaj este deschis ca sa se afle ce ii nemultumeste pe jucatori, am postat aici, ar trebui sa ma plang si la proprietarii jocului?
Si care e faza ca un joc facut de romani? Nu exista romani inteligenti? Adica tu crezi ca esti inferior din punct de vedere intelectual fiindca esti roman? Gresesti. Asta e doar o scuza.
Ah, si multumesc ca mi-ai spus ca nu e nicio lege care sa ma oblige sa-l joc, eu asta aveam impresia. Acum ca stiu adevarul de maine ma las.
De ce nu fac un joc mai inovativ? Nu imi pierd destul timpul discutand cu tine? Sau tu care crezi ca e motivul? Crezi cumva ca e greu?


Deci, ca sa va dau ceva sugestii pentru viitoarele lumi:
1. Viteza 1.5 sau 2, viteza trupelor la fel sau cu 0.5 mai mica
2. Fara biserica
3. Modificati odata harta aia ca nu cred ca va doare mana.
4. Daca nu o modificati, makar faceti si voi ceva sa nu mai fie degeaba muntii, lacurile si padurile. De exemplu: daca am satul fix langa un munte sa am productie mai mare de fier, daca e langa padure, productie mai mare de lemn, daca e langa un lac, spatiul in ferma mai mare sau ceva de genul asta.
5. Ca sa nu existe jucatori de genul celor care ajung pe locul intai si se lasa pentru ca si-au atins obiectivul, sa existe anumite premii, ca sa stimuleze jucatorii sa se joace in continuare:
- locul I 3 saptamani cont premium pe orice lume
- locul II 2 saptamani
- locul III 1 saptamana
6. Bagati ceva unitati in plus, ca nu-i prea greu.
7. Modificati atributiile fiecarei trupe: in momentrul de fata arcasii calareti sunt aproape inutili; sunt buni doar impotriva arcasilor, ceea ce e o prostie, amintindu-ne doar de mongoli si de huni si de alte hoarde ce au inspaimantat zeci de popoare, alcatuite din mare parte din arcasi calareti. Arcasii ar trebui sa aiba o aparare mai mica impotriva cavaleriei, iar lancierii , o aparare mai mare impotriva cavaleriei si mai mica impotriva arcasilor....
8. Adaugati experienta sau ceva de genul asta fiecarei trupe, ca sa le creasca potentialul ofensiv/defensiv in timpul luptelor.
9. Limita de membrii de 20-100 de membri.
10. Pret redus pentru taleri.
11. Nobilii sa ocupe macar 30 de oameni in ferma, de dragul realismului acestui joc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Dupa parerea mea ...viteaza mica ..hm...eu zic ca cei ce vreti viteaza mai mare o gasiti in rundele de speed ...care sunt la mare cautare ;)) . Iar la altceva...da ...asa e .... acel altceva ce ma plictiseste pe mine ...e NIMIC. Mie mi se par foarte okey triburile , asa cum sunt ele ;)

Deci ...votez cu altceva ;)
 

DeletedUser

Cum spunea si colegul in mesajul de mai sus, dupa ani de zile ajungi sa joci doar pentru prieteni.
Eu am votat altceva, si aici ma refer la "piedicile" ce ni se pun pe forumul extern. Nu poti discuta liber, in limita bunului simt, normal, pentru ca te paste "pericolul" de a fi banat din motive inventate. Cred ca se aplica 2 reguli la anumiti moderatori: esti blond? Nu-mi plac blonzii! Te banez 2 saptamani.
...sau: te-ai luat de fostul meu trib? Stai si tu 2 saptamani.
Asa ca, nu mai poti socializa nici pe extern, nu esti lasat.

PS. Exact ce spuneam, mai devreme. :) E rau sa te doara.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus