Propun un chat.

DeletedUser

Dupa parerea mea acest chat va face jocul mult mai interesant deoarece va oferi posibilitatea de a comunica mai usor utilizatorilor.

Pentru a evita problemele sugerez sa blocati cuvintele vulgare folosind ( * ) in locul lor.

O idee buna ar fi si adaugarea emoticonurilor la acest chat. Singura problema este ca poate crea lag, insa voi sunteti cei in masura sa hotarati daca este bine.

Va multumesc pentru atentie si astept parerile voastre.

gHoSt*.
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Pentru a evita problemele sugerez sa blocati cuvintele vulgare folosind ( * ) in locul lor.

Pai ai sa vezi pe chat-ul ala numai stelute , toata lumea va comunica prin stelute, ti se pare ok? :)
 

DeletedUser

Se poate da ' ban ' celor cu limbaj neadegvat.

Ideea mea nu se refera numai la comunicarea cu persoanele apropiate noua, exista o arie larga de optiuni precum:


* Comunicarea cu absolut toti utilizatorii
* Comunicarea cu toti utilizatorii lumii respective
* Comunicarea cu membrii tribului
* Comunicarea in privat

Asa se poate alunga plictiseala si de ce nu, ne putem amuza, deasemenea putem discuta despre fotbal, despre cum putem face elicea de la ferma sa nu se mai invarta, despre cum putem schimba numele paladinului in ' jean ' sau despre cum putem scoate resursele din ascunzatoare pentru a le folosi :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Acest Chat exista si pe celelalte proiecte InnoGame's (cel putin pe The West),si ari fii bine sa fie si pe Triburile.ro! Eu Sunt PRO!
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Ideea nu este noua, un astfel de chat a si functionat o perioada, nu imi amintesc insa cine a fost initiatorul. Probabil lipsa de interes l-a facut sa renunte.
 

DeletedUser

yettisor, ei vor un chat super nu stiu cum, cum nu mai exista nicaieri :))
 

DeletedUser

Intradevar ironia lui pirate are si un strop de adevar.

Acela este un chat ce apartine altui site ( cea ce contravine ideii mele ), pe langa asta este putin cam demodat si copilaresc.
Ideea mea nu este chiar atat de naiva precum vad ca sustineti. Ar fi foarte util si modern un chat plasat jos in dreapta.

Din cate am aflat este putin probabil sa se aprobe aceasta idee deoarece totul depinde de cei de la INNO, insa toti avem dreptul sa ne spunem punctele de vedere si eu nu am ezitat.

Multumesc celor care au analizat ideea si au apreciato cat si celor care au facut opusul.

gHoSt*
 

DeletedUser

PRO ! e o idee super si in plus daca vreti sa ** cu prietenul tau poti sa folosesti chatul asta...fara sa mai dai mess , sa vezi o gramada de mesaje...si ar trebui cateva emoticonuri , dar sar putea sa se faca spam la cat de civilizata e lumea...ma rog eu sunt PRO
 

DeletedUser18865

Din pacate vad ca nu i se acorda destula importanta acestei idei.
Daca nu i se acorda importanta acestei idei inseamna ca nu este importanta.
Contra...am fost foarte surprins sa aflu ca cei din vechile triburi au avut chat si probabil telefoane mobile si ipoduri..wow
Depune un ticket eventual. Asa am facut eu si am primit rapuns ca o refuzat cererea mea de a probare a unui nou drept in trib :eek:

O zi buna sa ai
 

DeletedUser

Din punctul meu de vedere este foarte buna ideea asta cu chat-ul, dar doar pentru triburi, nu pentru intreaga lume... Un chat care sa existe numai in triburi si care sa aibe optiunea de a putea fi create mai multe tipuri de conversatii, cum ar fi: conversatii intre membrii tribului, conversatii intre membrii conducerii, intre moderatori s.a.m.d.
 

DeletedUser

Pro, desigur :rolleyes:... dar daca vreti chat veniti si cu propunerea de a scoate forumul. Ala pentru ce-ti mai trebuie daca ai chat? ... cand nu-ti mai ajung paginile sa ai de rezerva?

Aveti Skype ... n-aveti Skype, luati-va Skype. Ar fi un haos sa vorbeasca cine vrea, unde vrea. In medie sunt cam 1500 de oameni per lume. Vreti sa vorbiti cu toate triburile, faceti forum comun de spam .. n-ati fi primii.
 

DeletedUser

contra . ne 'bip' grija de chat-uri in loc sa ne ' bip ' ( ca tot vorbeati de stelute ) de propuneri utile jocului ( reducerea talerilor , reducerea costului nobililor ) .
 

DeletedUser

...

PRO... Mi se pare foarte util, nu numai sa scapi de plicitseala, ci si pentru atacuri sau alte chestii, coordonari, s.a.

Plus ca, daca cei de la Inno au reusit sa il faca pe The West, si Grepolis, pot sa o faca si aici (chiar mai usor, dupa parerea mea)... Si o sa iasa o treaba buna, ca si pe celalalte a iesit bine. Ar fi foarte util un chat al jocului.
Numai cate pagini se umplu pe forumuri la triburi cu id-uri de mess si skype, pana mai gasesti tu pe cel care iti trebuie, iti ia ala vreo 100 de sate intre timp...

Deci, PRO! Thumbs Up!!!:D
 
Sus