Si...Shock?...au intemeietor praf

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

# extr3m3s ,

Te rog eu frumos cred că te depăşeşte această situaţie , nu înţeleg dc te bagi dacă nu ai nici o legătură cu această discuţie cât timp nu mai ai nici o legătură cu aceste 2 triburi. Eu nu mă bag nu vreau să creez tot felu de conflicte vă las pe voi să discutaţi / retolvaţi unele chesti ! Oricum în Shock? sunt membri care merită să fie respectaţi pentru cea ce fac şi pentru bunul simţ de care dau dovadă de respect !

cine a zis ca nu sunt in shock?:).. stiu mai multe decat crezi dar ma abtin de la vorbe ca oricum pana la urma topicul se va inchide si nici nu se va sti de la ce a inceput totul.
 

DeletedUser

caut-o...daca gasesti tema deschisa de mine pe l20,ma recunosc invins..


pai esti deja. tu ai fost cel care timp de cateva zile a plans pe forum. stii la ce anume ma refer ;).
te las pe tine sa cauti tema respectiva.
Nu e problema mea ca uiti de la mana pana la gura. Pe mine una, nu ma intereseaza acest ''scandal'' ceea ce ma deranjeaza e ca va jigniti fara sa va ganditi de 2 ori daca e bine sau nu.
Nu esti in masura sa adresezi cuvinte aiurea unui OM, tu nu stii prin ce a trecut acel OM, nu il poti judeca.
 

DeletedUser

si porcariile astea de ce le-ai postat?de ce nu o iei copil de suflet pe eva daca o iubesti asa de mult?
cine v-a adus rank1 mai?cum indrazniti sa faceti asa ceva?cine va credeti?

mai striga unii ca i-am lasat ai nimanui.sincer,in locul lui Andrei,v-as fi lasat si pe voi tot asa.sa vedeti cine va "iubeste" si cat de mult.

un trib ajunge sa fie cunoscut si temut datorita jucatorilor,dar in mare masura si datorita conducerii lui.

deci,sa il faci incompetent pe Zeul Betiviilor consider ca e prea mult si denota inconstienta multa din partea ta.

parerea mea.a unui fost conducator de trib de smecheri.care au stiut doar sa comenteze,apoi au plans ca i-am parasit.

cred ca esti dator cu scuze si cu retragerea acuzatiilor idioate pe care le-ai postat aici,doar ca sa te afirmi...cred :D

si treceti imediat inapoi in trib!rufele se spala in familie.sa nu crezi ca o sa te apere cineva pt asta.eventual au sa rada toti si au sa profite de asta sa va elimine.

Ati fost cumva conducatoarea tribului TS?
http://ro.twstats.com/ro21/index.php?page=player&mode=tribe_changes&id=1750276

Daca da, ma intreb ce cautati in alt trib si dati lectii de moralitate?:D
 

DeletedUser35823

Dude, pe bune acum, jucatorii cu experienta n-au nevoie sa fie condusi, fiecare isi stie pozitia in trib si stie ce are de facut.

In sfarsit un om cu capul pe umeri!


Cat despre Misu....inca nu v-ati plictisit sa ii acordati atata atentie? Eu una recunosc ca nu am avut rabdare sa citesc tot ce s-a scris :)) am citit mesajul lui prim si mi-a fost de ajuns. Ati terminat cu farm-ul, cu atacurile, cu innobilarile? Daca nu, haideti sa ne distram ca doar de asta jucam triburile, nu sa ii facem educatie unuia needucabil. Lasati-l in plata Domnului.
 

DeletedUser11365

pai esti deja. tu ai fost cel care timp de cateva zile a plans pe forum. stii la ce anume ma refer ;).
te las pe tine sa cauti tema respectiva.
Nu e problema mea ca uiti de la mana pana la gura. Pe mine una, nu ma intereseaza acest ''scandal'' ceea ce ma deranjeaza e ca va jigniti fara sa va ganditi de 2 ori daca e bine sau nu.
Nu esti in masura sa adresezi cuvinte aiurea unui OM, tu nu stii prin ce a trecut acel OM, nu il poti judeca.

deci stimata doamna..eu il cunosc pe acel om pe care l-am facut "in toate felurile"..cel putin virtual..am vorbit mai mult cu el decat tine,ma crezi?afirmatiile mele nu sunt gratuite,au o baza reala si incontestabila...eu nu am deschis nicio tema pe l20..stiu despre ce vorbesti,si eu nu m-am plans la nimeni..am raspuns acuzelor cu argumente si chiar mai mult de atata...nu reusesc sa inteleg..care e problema ta?
 

DeletedUser

-=01=- Alunis nr. 161 (487|602) K64
pe drum 0 0 5500 0 124 2371 491 0 300 10 1 0 Comenzi
-=02=- Black Knight (479|595) K54
pe drum 3624 3592 0 4363 24 78 0 704 0 0 0 0 Comenzi
-=03=- National Security (498|597) K54
pe drum 0 0 4791 0 228 1522 269 0 164 20 0 0 Comenzi
-=04=- Blue Streak (471|595) K54
pe drum 3057 3123 0 3653 30 88 0 89 0 0 0 0 Comenzi
-=05=- Rebound (508|607) K65
pe drum 2565 2934 0 3382 2 88 0 127 0 0 0 0 Comenzi
-=06=- College Road Trip (474|618) K64
pe drum 1670 1979 0 2433 0 77 0 3 0 0 0 0 Comenzi
-=07=- Wild Hogs (483|614) K64
pe drum 0 0 4848 0 100 1898 0 0 158 0 0 0 Comenzi
-=08=- Bad Boys (483|584) K54
pe drum 1315 1922 0 922 0 0 0 52 0 0 0 0 Comenzi
-=09=- Big Momma House (478|597) K54
pe drum 827 996 0 779 0 0 0 0 0 0 0 0 Comenzi
-=10=- Boomerang (490|589) K54
pe drum 0 0 2412 0 10 839 14 0 76 0 0 0 Comenzi
-=11=- 40 year old virgin (492|612) K64
pe drum 506 634 0 748 0 0 0 0 0 0 0 0 Comenzi
-=12=- 18 year old virgin (476|589) K54
pe drum 0 0 882 0 0 472 0 0 0 0 0 0 Comenzi
-=13=- Because i said so! (502|591) K55
pe drum 300 680 13 748 0 8 0 0 0 0 0 0 Comenzi
-=14=- Van Wilder (489|591) K54
pe drum 435 354 0 677 0 0 0 0 0 0 0 0 Comenzi
-=15=- Daddy Day Care (476|583) K54
pe drum 0 107 0 390 0 0 0 0 0 0 0 0 Comenzi
-=16=- The Hottie and the Nottie (482|609) K64
pe drum 229 0 0 107 0 0 0 0 0 0 0 0 Comenzi
-=17=- Eurotrip (469|596) K54
pe drum 102 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 Comenzi




6 Dj.Misu23 113.821 17 6695


Puteti trimite nobilii, mai am ceva trupe prin alte sate, cand se intorc ti le trimit si alea sprijin sa puteti ataca in draga voie


LE:vezi ca mai am 3 nobili pe satul 1 si 2 nobili pe satul 3

Numărul generaţiilor de nobili care mai pot fi createLimita - GN: 24
- GN existente: 5
- GN în producere: 0
- numărul satelor cucerite: 16
Mai pot fi create: 3
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser35491

Dupa cum este scris si la Betiv la profil :
"Nu imi este frica de o armata de lei condusa de o oaie, ci de o armata de oi condusa de un leu"
Shockul este armata de lei intradevar dar sunt condusi de o oaie :D
 

DeletedUser

deci stimata doamna..eu il cunosc pe acel om pe care l-am facut "in toate felurile"..cel putin virtual..am vorbit mai mult cu el decat tine,ma crezi?afirmatiile mele nu sunt gratuite,au o baza reala si incontestabila...eu nu am deschis nicio tema pe l20..stiu despre ce vorbesti,si eu nu m-am plans la nimeni..am raspuns acuzelor cu argumente si chiar mai mult de atata...nu reusesc sa inteleg..care e problema ta?


CE DREPT, ai tu sa jignesti ?! esti in masura sa jignesti ? De ce arunci cu ,cuvinte daca nu cunosti intelesul lor..
Sa-ti traduc eu ce inseamna LABIL PSIHIC ? Eu nu l-am vazut pe el sa jigneasca, in schimb pe tine te-am vazut jignesti. Cine te crezi tu ? Cine esti tu ? Marele Cristian Ciura Octav.. asa.. si ? ai impresia ca ai drept sa jignesti ?. Daca nu iti place ca el ( ca jucator) spune-i ce a facut sau ce nu a facut, nu sa-l jignesti ca asa ai tu chef. asta imi demonstrezi ca esti doar un pusti de 12 ani, care nu gandeste, care atunci cand se supara isi ia jucariile si pleaca si apoi arunca cu pietre in cine apuci.
RUSINE.

hai sa ne jignim.. tu imi spui despre mine, ma injuri, ma faci in tot felul, eu te fac in 2 replici, simplu si la obiect.. vrei ?
Tinere, ai sa ajungi la o varsta si ai sa-ti plangi de mila ca nu ai stiut sa-ti tii prieteni aproape.
mi-e sila de pers ca tine, in fata mea nu au valoare. Daca esti jucator ''bun'' pe acest joc, nu ai dreptul sa jignesti.
 

DeletedUser11365

CE DREPT, ai tu sa jignesti ?! esti in masura sa jignesti ? De ce arunci cu ,cuvinte daca nu cunosti intelesul lor..
Sa-ti traduc eu ce inseamna LABIL PSIHIC ? Eu nu l-am vazut pe el sa jigneasca, in schimb pe tine te-am vazut jignesti. Cine te crezi tu ? Cine esti tu ? Marele Cristian Ciura Octav.. asa.. si ? ai impresia ca ai drept sa jignesti ?. Daca nu iti place ca el ( ca jucator) spune-i ce a facut sau ce nu a facut, nu sa-l jignesti ca asa ai tu chef. asta imi demonstrezi ca esti doar un pusti de 12 ani, care nu gandeste, care atunci cand se supara isi ia jucariile si pleaca si apoi arunca cu pietre in cine apuci.
RUSINE.

hai sa ne jignim.. tu imi spui despre mine, ma injuri, ma faci in tot felul, eu te fac in 2 replici, simplu si la obiect.. vrei ?
Tinere, ai sa ajungi la o varsta si ai sa-ti plangi de mila ca nu ai stiut sa-ti tii prieteni aproape.
mi-e sila de pers ca tine, in fata mea nu au valoare. Daca esti jucator ''bun'' pe acest joc, nu ai dreptul sa jignesti.


te ambalezi aiurea...ca si multi altii,nu sti numa ce apare la televizor,intelegi?(in traducere,ceea ce se face public)..acest jucator despre care vorbesti tu m-a jignit pe forumul comun dupa ce in trecut am avut niste discutii..injurii mult mai grave decat vezi tu aici...nu am 12 ani,si nu ar fi indicat sa-ti pui mintea cu mine..consider ca pot purta o discutie obiectiva si civilizata,cum de altfel am si facut,inclusiv azi,cu exceptia apelativului pe care l-am adresat lui dj.misu..
 

DeletedUser

O sa dau stergere imediat ce golesc toate satele, mai vin ceva trupe cum erau in alta parte!Bafta la inobilat!

Rog un moderator sa inchida topicul, daca nu il inchide ma pun si injur, ca sa fie nevoit sa-l inchida :))
 

DeletedUser11365

tinere, nu ai 12 ani, ai 12 juma, e irelevant. atunci cand el te-a jignit, si tu l-ai jignit la randul tau.. azi, vroiai tu sa iesi in evidenta, jignindu-l.
Fara sa cauti in DEX... ce inseamna pt tine Labil psihic?
Nu ma lua pe mine cu.. ce vad la TV , diferenta dintre mine si tine e mare.. tu la varsta ta , inca stai sub tutela alor tai.. eu la varsta mea, am ajuns sa fac multe. tu stai si mesteca guma si mananca seminte in fata blocului, si asteapta ca ai tai sa munceasca pt tine..

stimabile, ciura cristian octav.. student la Cluj ?

cred ca asa se incheie discutia dintre noi 2...daca vrei invitatie,ma cauti pe joc(sau pur si simplu lasi externu si citesti mesaju care sta acolo de juma' de ora)..o zi placuta..
 

DeletedUser

mai onorific ar fi sa lupti.

Dupa de pot acuza de LASITATE.

DAr oricum nu i treaba mea,bafta
 

DeletedUser

@clarisima da e adevarat ca am postat pe forum pe 18, deoarece aveam probleme personale foarte mari si nu stiam ce sa mai fac, eu am postat sa ma descarc, nu am cerut ajutorul nimanui, si ciura de ce s-a oferit sa ma ajute?ca sa-mi poata scoate ochii cu fiecare ocazie ca "el m-ar fi ajutat, el este erou", triburile il vedeam ca pe un joc de "pierdere a timpului, gasire de noi prieteni" dar cand se ajunge la amenintari si reprosuri, nu mai are farmec.Nu am reprosat nimanui ceva de cand joc triburile(la modul serios), cum ca mi-am pierdut vre-o trupa sau ceva de genu.

Cat despre problema ce am iscat im cer scuze personal celor implicati, si in principal lui Edi, Ciura si andrey+membrilor Shock?

Azi voi da stergere, si sper sa se stearga urma urata lasata...puteti sa ma pastrati in amintire ca noob, handicapat, no-lifer sau cum veti vrea voi, respect tuturor si nu uitati ca Triburile e un joc multiplayer


LE: Nu vreau sa lupt, vreau sa plec cu capul in pamant, desi ma veti considera las eu am decis sa renunt, m-a dezamagit prea mult acest joc, dar mai ales unii jucatori (altii pe care-i credeam prieteni).Cat despre munca da e adevarat am pierdut zile intregi sa duc contul unde e acum, si aparare atac pot sa spun ca am destula. minim 15k topori 6k usori si minim 15k fiecare trupa aparare.Cred ca dupa acest dus rece trebuie sa trag concluziile sa vad unde am gresit, iar la o posibila reintoarcere a mea pe triburile sincer NU STIU!
 
Ultima editare de un moderator:

Adenauer

member
Scor reacție
105
E telenovela zilei asta. Buna telenovela, felicitari tuturor care isi petrec vara si vacanta pe forum. :D
 

DeletedUser1959

Intr-adevar o telenovela buna.

In realitate obiectul discutiei a fost deturnat grosolan de misu.Aici nu e vorba de organizarea tribului Shock? si de "conducatorii lui aia praf",aici in realitate e vorba de o mica vendeta intre Zeul Betivilor si Dj Misu.Lasand la o parte faptul ca fac parte din tribul Shock si lasand la o parte faptul ca ii cunosc pe amandoi cam de acelasi timp am ajuns la concluzia ca am asistat la o adevarata piesa de teatru marca I.L.Caragiale.
Amandoi au o reputatie "indoielnica"(din punctul meu de vedere),amandoi au aceleasi calitati si defecte ca lideri si daca stau si ma gandesc mai bine imi pare ca au si acelasi stil de joc.
Daca ar fi sa caut la capitolul greseli as gasi acelasi numar de greseli probabil.Daca le spune careva ca peste vreo 5 lumi iar vor face echipa,la momentul de fata e "nebun".
Eu zic sa mutati discutia pe privat si sa va rezolvati problemele acolo.

Misu e un jucator bun ca si tehnica si stil insa a fost,este si probabil va ramane o persoana care nu se poate adapta nici unui trib.Dovada stau chiar propriile lui vorbe:"...niciodata nu am reusit sa stau mai mult de 3 luni intr-un joc."(banuiesc ca are la activ cel putin 10 lumi)

Zeul Betivilor sau andreyspies e ceva mai "domestic" decat misu(a nu se intelege ca l-am facut pe misu salbatic),are spirit de lider si are ceva aptitudini de persuasiune insa greseste copilareste,nu gandeste pe termen lung,nu face compromisuri.Personal m-am opus razboiului cu cei din Iobag,un trib puternic care nu trebuie luat peste picior,in care "cheia" rezolvarii era in comportamentul lui spies.

In concluzie doi jucatori buni si destul de cunoscuti in comunitatea asta care se cearta copilareste si fara nici un sens.Imi dau seama ca deturnand obiectul discutiei misu a incercat sa faca o propaganda distructiva pentru ceea ce inseamna si se vrea a fi Shock?,insa doar un copil nu si-ar da seama ca adevarata problema este intre cei doi.Nu de multe ori tribul inseamna conducatorul(sa fim seriosi doar spies nu e Ludovic al XVI-lea cu celebrul citat:"Statul sunt eu!"),unde mai punem ca este un trib cu conducere bicefala si cu Michele la timona,nu doar cu spies.

PS
@ilussion
strategia unui trib de top 10 niciodata nu se va baza pe spectacol.un trib mare trebuie sa fie pragmatic,nu sa-si "pedepseasca" dezertorii si tradatorii,cand are alte treburi mai importante de facut.Nu are rost sa macini armata intr-un jucator doar ca sa demostrezi ca tu,Shock?,tribul de pe primul loc esti asa de tare si de mare incat nimicesti pe oricine,oricand.Momentan avem un razboi destul de incitant cu cei din Iobag,nu merita subestimati nici macar o secunda pana razboiul nu e gata,plus ca tinta e dj misu un jucator priceput care te poate tine in sah cu usurinta.Nu e greu sa faci cateva dodgeuri si dupaia sa dai sa iti recuperezi satele,stiind ca ai atacuri ce vin de la distanta mare si ai timp berechet pentru manevre.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus