Probleme

  • Autor subiect DeletedUser12999
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser12999

În ultimele ore lavsori77 a avut o acţiune cu acelaşi cont ca ţintă. Următoarele acţiuni între jucătorii care îşi împart o legătură de internet sau un computer, nu sunt admise in timpul folosirii concomitente şi 24 ore după aceea: Atacuri comune, sprijin, trimitere de materii prime ca şi toate acţiunile cu acelaşi cont ca ţintă.


De 48 de ore primesc acest mesaj, nu pot trimite defensiva unde a trimis colega mea, nu pot trimite atacuri unde a trimis colega mea. Eu din Bucuresti ea din Timisoara. Banuiesc Ca este sitter la mine si nu stiu.
 

DeletedUser

Preamarite conducator al =NG=...Este regretabil ca dupa atata timp nu stii sa faci diferenta intre "impartirea legăturii de internet" si sitter!

Tot asa noob esti si pe joc?
 

DeletedUser

În ultimele ore lavsori77 a avut o acţiune cu acelaşi cont ca ţintă. Următoarele acţiuni între jucătorii care îşi împart o legătură de internet sau un computer, nu sunt admise in timpul folosirii concomitente şi 24 ore după aceea: Atacuri comune, sprijin, trimitere de materii prime ca şi toate acţiunile cu acelaşi cont ca ţintă.


De 48 de ore primesc acest mesaj, nu pot trimite defensiva unde a trimis colega mea, nu pot trimite atacuri unde a trimis colega mea. Eu din Bucuresti ea din Timisoara. Banuiesc Ca este sitter la mine si nu stiu.

sau aveti ip dinamic si se aloca cand la tine cand la colega ta :D
 

DeletedUser15358

Preamarite conducator al =NG=...Este regretabil ca dupa atata timp nu stii sa faci diferenta intre "impartirea legăturii de internet" si sitter!

Tot asa noob esti si pe joc?

Tu nu stii sa citesti sau nu intelegi o ironie ?
 

DeletedUser

Tu nu stii sa citesti sau nu intelegi o ironie ?

Cred ca tu nu stii sa citesti....

Mesajul de pe joc vorbeste de "impartirea legaturii de internet" ("Următoarele acţiuni între jucătorii care îşi împart o legătură de internet sau un computer, nu sunt admise in timpul folosirii concomitente şi 24 ore după aceea[...]) ori el in mesajul de pe forum vorbeste de "siter" citez "Banuiesc Ca este sitter la mine si nu stiu" .

Explicatia este foarte simpla unul din ei au declarat "impartirea legaturii de internet", de asta nu merge sa atace, sa trimita sprijin pe acelasi tinte ....
 

DeletedUser

Sebastian (sebi77) iarasi nu ai ce face si te dai mare inteligent pe triburile forum L10? Omul are impartita conexiunea de internet si declarata, dar asta nu impiedica un jucator sa atace alt jucator dupa un interval de timp precizat.Cu toate acestea timpul a trecut si el nu poate ataca.Astfel a facut remarca sub forma de ironie ca poate ii este sitter.Lucru si interzis daca nu ma insel.Asa ca lasa-ne sebiiiii. sau daca nu citeste naibi mai atent tu si nu mai fa semne altora.Preamarite disparut in ceata de pe L10.
 

DeletedUser12999

Multumesc colegi. Sa detalies. Este a doua oara cand se intampla. Eu joc din Bucuresti Colega mea din Timisoara. Nu stiu de unde are net. Daca netul ei este Romtelecom, si o sa o intreb, este posibil ca Ip s se aloce dinamic si de accea sa apara acel mesaj. Problema este ca eu nu pot ataca ce ataca ea si nu pot sprijinii ce sprijina ea. Acum ma gandesc ca daca ii dau stter sau ea imi da mie ne si baneasa ca suntem pe acelasi calculator si nu am declarat impartirea legaturii.

Am dat tichet acum 2 sile si absolut nimeni n ma baga in seama. Prima oara cand am avut problema asta era cu un coleg din Ramnicu-Valcea.


Si sa raspund pe scurt celui care m-a jignit. Joc de suficient timp, am luat suficient de multe banuri ca sa cunosc fpoarte bine acest joc. Sper ca pana la urma sa se resolve. Macar atat respect sa aiba fata de noi adminii incat sa resolve problemele aparute.
 

DeletedUser15358

Ignora-l pe seby77 ,el acum cateva luni depunea tikete si deschidea topicuri pe forum ca immo i-a trimis ``atacuri la secunda``. Se plangea ca au ``coduri``:).
Acum ii mare profesor , se baga peste tot in seama si jigneste pe cine apuca din alianta care la scos la margine.
 

DeletedUser

Ignora-l pe seby77 ,el acum cateva luni depunea tikete si deschidea topicuri pe forum ca immo i-a trimis ``atacuri la secunda``. Se plangea ca au ``coduri``:).
Acum ii mare profesor , se baga peste tot in seama si jigneste pe cine apuca din alianta care la scos la margine.

Ca de obicei comentarii tendetioase si neadevarate! Nu am depus tichet pentru atacuri la secunda ci pentru interactiune conturi in care intradevar am cerut si verificare pentru scripturi interzise .. E dreptul meu sa suspectez si sa cer verificari atunci cand am suspiciuni... Mai mult in vreo 3 situatii chiar am blocat (ca urmare a tichetului depus) jucatori din IMMO si RTALS. In plus tichetul asta a fost depus acum 1 an si ceva si il viza pe th9one (aprilie 2009) ...

Cat il priveste pe Mogul88: Un jucator cu 10 sate care sta la panda si urmareste sate goale...Ce jucator mare esti ...!

PS
Cica "acum cateva luni depunea tikete"...Maestre "panditor" nu mai joc pe L10 din 20.01.2010 pe contul sebi77. Nu m-a scos nimeni am renuntat eu... asa cum anuntasem cu mult timp inainte.... N-are voie omul sa se retraga?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser28180

Ca de obicei comentarii tendetioase si neadevarate! Nu am depus tichet pentru atacuri la secunda ci pentru interactiune conturi in care intradevar am cerut si verificare pentru scripturi interzise .. E dreptul meu sa suspectez si sa cer verificari atunci cand am suspiciuni... Mai mult in vreo 3 situatii chiar am blocat (ca urmare a tichetului depus) jucatori din IMMO si RTALS. In plus tichetul asta a fost depus acum 1 an si ceva si il viza pe th9one (aprilie 2009) ...

Cat il priveste pe Mogul88: Un jucator cu 10 sate care sta la panda si urmareste sate goale...Ce jucator mare esti ...!

PS
Cica acum cateva luni...nu mai joc pe L10 din 20.01.2010 pe contul sebi77.

iar ... nu ai blocat tu pe nimeni, n00b jenant ce esti!
ai fost eliminat si umilit...
aveai cate 30 de paladini cu catapulte pe cont... aia oare de unde erau? toti colegii te iubeau atat de mult sau te adorai singur de pe 30 de conturi?
n00b! tu ai facut ticket cand ai vazut atacuri la secunda de la th9one si iti permiti sa le atragi atentie altora?!

1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15358

Cred ca daca adun toate satele care le-am luat de la marea voastra familie am mai multe sate decat tine.Nu inteleg de ce te mandesti atata cu inobilarile interne....Da,uitasem,te-ai lasat cand ai inceput sa fii atacat serios si ai pierdut sate pe banda rulanta.
 

DeletedUser

Cred ca daca adun toate satele care le-am luat de la marea voastra familie am mai multe sate decat tine.Nu inteleg de ce te mandesti atata cu inobilarile interne....Da,uitasem,te-ai lasat cand ai inceput sa fii atacat serios si ai pierdut sate pe banda rulanta.

Am fost tot timpul pe primele locuri la inamici invinsi ca aparator... Punctele alea nu le-am facut atacandu-ma singur... Asa ca las-o balta cu atacatul serios...Am fost atacat de IMMO tot timpul in decursul de 1 an la fel de serios ... Sigur corespunzator situatiei de atunci. Si nici nu am stat la panda ca tine...

Si daca tot ne onoreaza Radu cu prezenta sub diferite clone uite ce vorbea cu tot tot despre mine:

tot tot (1/31/2010 3:31:16 AM): [03:28:47] Rhadookoo spune: faptul ca a stat atata timp intr-o granita cu IMMO face din el unul dintre cei mai buni jucatori de pe triburile.ro

Sa inteleg ca si-a schimbat parerea?

Pai hotarati-va ori sunt noob ori sunt "unul din cei mai buni jucatori de pe triburi"
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Am fost tot timpul pe primele locuri la inamici invinsi ca aparator... Punctele alea nu le-am facut atacandu-ma singur... Asa ca las-o balta cu atacatul serios...Am fost atacat de IMMO tot timpul in decursul de 1 an la fel de serios ... Sigur corespunzator situatiei de atunci. Si nici nu am stat la panda ca tine...


"

mai copacel, la singurul atac organizat pe tine ai clacat.ai pierdut 50% din sate in cateva zile, apoi ai renuntat..noobule!:mad:



Pai hotarati-va ori sunt noob ori sunt "unul din cei mai buni jucatori de pe triburi"


da..esti noob, noobule care esti tu noob! in viata ta nu o sa poti fi catalogat drept un 'jucator bun'..si asta pentru ca esti inapt:)
 

DeletedUser

Cati ati dat voi atacurile deja renuntasem la cont ( e vorba de al 2-lea val, ca la primul (14.000 atacuri) am stat eu )... Naercis poate sa confirme daca este un om corect. Mai mult retragerea mea a fost anuntata cu mult timp inainte, mai exact dupa renuntarea lui danvera si traianuss!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Am fost tot timpul pe primele locuri la inamici invinsi ca aparator... Punctele alea nu le-am facut atacandu-ma singur... Asa ca las-o balta cu atacatul serios...Am fost atacat de IMMO tot timpul in decursul de 1 an la fel de serios ... Sigur corespunzator situatiei de atunci. Si nici nu am stat la panda ca tine...

Si daca tot ne onoreaza Radu cu prezenta sub diferite clone uite ce vorbea cu tot tot despre mine:



Sa inteleg ca si-a schimbat parerea?

Pai hotarati-va ori sunt noob ori sunt "unul din cei mai buni jucatori de pe triburi"


Esti n00b amice, daca tot iti doresti atat de mult un verdict..
Lucrurile alea i le-am zis lui Tottot inainte sa te scoatem de pe harta.. Si da, dupa aia mi-am schimbat parerea..
Te stiam un jucator de granita bun cu toate ca nu te testasem cu atacuri pana atunci, care tace si face..
Alea 14 k de atacuri nu se pun pentru ca atunci tu ai fost diversiunea ca sa pice danvera, colegul de langa tine, dar vad ca nu ti-ai dat seama nici macar dupa ce v-am scos pe amandoi..
Si iarasi acele 14k de atacuri nu se pun pentru ca toate au fost fake-uri si se pare ca nici de lucrul asta nu ti-ai dat seama.. Nu ai fost tu atunci tinta principala!
Vezi ce bine ma pricep la diversiune?
Si dupa ce au trecut atacurile false si colegul de langa tine a fost eliminat tu imi spui cat de masiv ai fost atacat atunci(cu fake-uri =))))

Si de ce zic acum ca esti n00b?
Pai in primul rand ai fost scos de pe harta intr-un mod umilitor de catre noi.
Ti-ai anuntat retragerea cand aveai atacuri in curs!
Cu toate ca ti-ai anuntat retragera, in apogeul presiunii exercitate asupra contului tau, tu stateai pe forum sa te certi cu noi in loc sa iti aperi munca.. Ba mai mult, iti criticai sitterii care faceau munca unuia caruia nu i-a pasat, unui iresponsabil!

Si in al doilea rand pentru ca nu stii sa pierzi!
Nu ai experienta. Nu ai mai dus razboaie, ori ca sa rezisti intr-o granita cu un trib ca IMMO l10 iti trebuie cel putin 3-4 lumi jucate pe granita cu triburi mediocre..
Pe lumea asta se pare ca ai cam dat de dracu, dar nu fi suparat, au mai dat si altii care au avut ghinionul sa pice pe harta in raza noastra de actiune ..
 

DeletedUser

Danvera renuntase din decembrie ...Ati dat intr-un jucator care daduse stergere...

Tot in decembrie am anuntat si eu pe forumul intern la RF ulterior si pe forumul extern, retragerea temporara pe perioada sesiuni (20.01.2010-24.02.2010). Apoi au reinceput certurile si scandalurile din trib care m-au scarbit si am renuntat de tot. PUNCT.

Ati dat special in perioada sesiunii cand stiati ca nu sunt pe cont... Oricum nu asta era problema k53 era oricum mort si nu ma cred buricul pamantului sa fac fata singur unor atacuri din partea a 3 triburi (IMMO,RTALS si noobs) .....

Oricum zona aia s-a dus la vale in momentul in care ati recrutat din 13....felicitari pentru miscare...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ce aveti frate..isi spune unul problemele...si apoi apar toti atotstiutori de triburile.ro (e f greu jocul asta...minim 2 facultati sa-l joci)si caracterizeaza in stanga si dreapta...nu de alta...dar..daca tot suntem noobi cu toti..si voi stiti perfect jocul...trebuie sa fim stersi de mult de pe harta...nu prea suntem...rezulta 2 variante..ori suntem toti la fel de buni...ori toti la fel de noobi...

daca tot suntem la rubrica de probleme...stie careva ce se intampla cu scripturile de recrutare?
 

DeletedUser

Danvera renuntase din decembrie ...Ati dat intr-un jucator care daduse stergere...

Tot in decembrie am anuntat si eu pe forumul intern la RF ulterior si pe forumul extern, retragerea temporara pe perioada sesiuni (20.01.2010-24.02.2010). Apoi au reinceput certurile si scandalurile din trib care m-au scarbit si am renuntat de tot. PUNCT.

Ati dat special in perioada sesiunii cand stiati ca nu sunt pe cont... Oricum nu asta era problema k53 era oricum mort si nu ma cred buricul pamantului sa fac fata singur unor atacuri din partea a 3 triburi (IMMO,RTALS si noobs) .....

Oricum zona aia s-a dus la vale in momentul in care ati recrutat din 13....felicitari pentru miscare...

Minti cu nerusinare! Din acest moment nu mai avem ce discuta.
Minte-te in continuare si traieste cu impresia ca ai facut vreodata ceva de laudat.

Succes!
 

DeletedUser

Un jucator cu 10 sate in granita de ce anume nu este bun si nu se poate numi jucator?sebi77 astept de la tine raspuns,chiar sunt curioasa de explicatia ta!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus