Razboaie Lumea 21

  • Autor subiect DeletedUser2821
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Side 1:
Tribes: Lords
Side 2:
Tribes: 88

Timeframe: Ultimele 24 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 24
Tabăra 2: 19
Diferență: 5

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 8
Tabăra 2: 1
Diferență: 7

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 99,530
Tabăra 2: 116,212
Diferență: 16,682

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 46,853
Tabăra 2: 6,907
Diferență: 39,946

chart




fara cuvinte :)
 

DeletedUser

care e chestia cu razboiul asta? e chiar pe bune? adica se face ceva sau cei din 88 sunt chiar indiferenti? eu unul nu vad tribul ,,Lords" ca fiind un trib important.sunt un fel de Thor pentru cei din est
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
care e chestia cu razboiul asta? e chiar pe bune? adica se face ceva sau cei din 88 sunt chiar indiferenti? eu unul nu vad tribul ,,Lords" ca fiind un trib important.sunt un fel de Thor pentru cei din est

tu nu stiai ca cea mai mare greseala intr-un razboi este sa iti subestimezi dusmanul?
 

DeletedUser

eu nu sunt nici in shock?,nu sunt nici in 88 (shock? + SFR) si nu sunt nici in Lords,e doar o remarca
 

DeletedUser

si pentru tine singura greseala care o poti face pe triburile e aceea de a fi infumurat ? :confused:
 

DeletedUser6558

si pentru tine singura greseala care o poti face pe triburile e aceea de a fi infumurat ? :confused:

Da. E singurul lucru pe care il controlezi si care iti poate dauna. Nu ai nici un control asupra comportamentului colegilor, nici al "sefilor",nici al "dusmanilor", si nici nu poti anticipa erorile serverului. Ce ramine? Daca ai crede ca e foarte important citi cai poti aduna... te inseli. Formulele de joc sunt suficient de vagi incit sa lase loc oricarei abordari. Poti sa joci si cu cavalerie grea, si cu lancieri, si fara, dar nu poti sa joci daca ti se pun de-a curmezisul 7 idioti pe care tocmai i-ai enervat.
 

DeletedUser6558

Un razboi de poarta prin toate masurile posibilile Ingame ;)

Pe tine te-as trimite la scoala, dar ma tem ca deja ai cam terminat cu scolile. In afara de asta, nu vad unde am spus ceva de razboi.
In alta ordine de idei, nici nu ma mir ca nu esti in stare sa urmaresti o idee. Ideile tale sunt confuze, in cel mai bun caz. Exemplu - nu inteleg ce vrei sa spui cu ingame. Te contrazici intr-o propozitie cu 5 cuvinte. E o performanta. Spui ca ca un "razboi" -pe triburi - se poarta cu toate mijloacele posibile, dar nu altele decit cele date de regulile jocului. Nu vezi o oarecare contradictie aici? Adica, sau se poarta cu orice mijloace, sau nu. Un razboi real, care nu mai tine cont de nici un fel de mijloace, difera intrucitva de un joc de razboi, care are reguli, macar daca ar fi cele tehnice. Adica
1. sau e razboi care nu are nici o regula
2. sau e razboi care are anumite reguli.

Daca e 1, atunci nu mai e joc, deci ingame e gresit folosit

Daca e 2, atunci - avind unele reguli - nu poti implementa ca principiu lipsa oricaror reguli

Cum sa zic, o simulare ramine o simulare. In ultima instanta, e un joc. Realism total nu poti obtine, din n motive. De exemplu, deoarece nu poti simula emotia pe care o ai asteptind un tren cu munitii, sunetul bocancilor, senzatia de vid sau o durere de cap. Intelegi sau sa scriu mai clar?

In alta ordine de idei, iti recomand dexonline, poate totusi nu e prea tirziu.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pe tine te-as trimite la scoala, dar ma tem ca deja ai cam terminat cu scolile. In afara de asta, nu vad unde am spus ceva de razboi.
In alta ordine de idei, nici nu ma mir ca nu esti in stare sa urmaresti o idee. Ideile tale sunt confuze, in cel mai bun caz. Exemplu - nu inteleg ce vrei sa spui cu ingame. Te contrazici intr-o propozitie cu 5 cuvinte. E o performanta. Spui ca ca un "razboi" -pe triburi - se poarta cu toate mijloacele posibile, dar nu altele decit cele date de regulile jocului. Nu vezi o oarecare contradictie aici? Adica, sau se poarta cu orice mijloace, sau nu. Un razboi real, care nu mai tine cont de nici un fel de mijloace, difera intrucitva de un joc de razboi, care are reguli, macar daca ar fi cele tehnice. Adica
1. sau e razboi care nu are nici o regula
2. sau e razboi care are anumite reguli.

Daca e 1, atunci nu mai e joc, deci ingame e gresit folosit

Daca e 2, atunci - avind unele reguli - nu poti implementa ca principiu lipsa oricaror reguli

Cum sa zic, o simulare ramine o simulare. In ultima instanta, e un joc. Realism total nu poti obtine, din n motive. De exemplu, deoarece nu poti simula emotia pe care o ai asteptind un tren cu munitii, sunetul bocancilor, senzatia de vid sau o durere de cap. Intelegi sau sa scriu mai clar?

In alta ordine de idei, iti recomand dexonline, poate totusi nu e prea tirziu.

Aloo gara ! Cu razboiul era on topic, parca asta era numele si tema topicului : "Razboaie Lumea 21".
2. Manevre ingame = totul se petrece virtual, nu intri la om in casa sa-i spargi mobila ca ai pierdut, pricepi ?:) Argumentatia ta e logica doar ca prezumtia e gresita. Daca eu am reusit performanta sa ma contrazic in 5 cuvinte tu ai reusit in 250, o risipa de spatiu.. :)
3. nu vad unde am spus ceva de razboi. deci ai fost off topic, si din cauza oamenilor ca si tine merge tara in jos, papagalii fara ocupatie mult prea colorati ..
 

DeletedUser6558

Aloo gara ! Cu razboiul era on topic, parca asta era numele si tema topicului : "Razboaie Lumea 21".
2. Manevre ingame = totul se petrece virtual, nu intri la om in casa sa-i spargi mobila ca ai pierdut, pricepi ?:) Argumentatia ta e logica doar ca prezumtia e gresita. Daca eu am reusit performanta sa ma contrazic in 5 cuvinte tu ai reusit in 250, o risipa de spatiu.. :)
3. nu vad unde am spus ceva de razboi. deci ai fost off topic, si din cauza oamenilor ca si tine merge tara in jos, papagalii fara ocupatie mult prea colorati ..

"ingame" nu are nicio legatura cu "real" sau cu "virtual", in sensul pe care le da acestor cuvinte sistemul de referinta "internet". Ingame inseama in interiorul jocului. Odata ce e un joc, are anumite reguli, pe care nu le poti eluda. Asta inseamna ca nu orice e permis. Nu eu sunt cel care abuzeaza de sintagma "totul e permis", am atras doar atentia ca daca e un joc, atunci orice asemanare cu razboiul real si cu legile lui e ilogica. Nu m-am contrazis nicunde, poate ca sunt greoi, dar asta pentru ca subiectul in sine e greoi si obositor.

Cit despre celelalte, nu ma cobor la nivelul tau. Care e foarte jos.
 

DeletedUser1959

Carrhae da-mi voie sa te contrazic putin.
Afirmatia lui andrey e corecta din punct de vedere logic.
Prin ingame e limpede ca andrey nu intelege acel seturi de reguli impuse de administratorii jocului(adica interdictia de a ataca aceeasi tinta de pe sitter,fara sprijin pe satul la care ai fost sitter in termen de 24 de ore etc etc).Aceste reguli nu le poti incalca nici macar cu rea credinta deoarece tehnic este imposibil.
Cand a spus "prin toate masurile" mie imi pare ca s-a referit la orice stratagema ce nu tine cont de regulile moralei sau de regulile impuse printr-un tratat de alianta(tradare,spionaj etc).
Ori e imperativ necesar sa distingi intre regulile impuse din punct de vedere tehnic si celalalt set de reguli autoimpuse de un tratat.Insasi consimtirea unui tratat care ulterior e incalcat poate sa constituie o masura independenta de orice alta regula pe principiul "regula este ca nu avem nici o regula".
Daca insasi regulile instituite de administratori ar insemna regulile de conduita la care ar trebui sa se supuna toti(de exemplu in momentul in care ai incerca sa ataci un aliat serverul nu te-ar lasa) andreyspies ar fi comis o adevarata prostie.
Totusi este adevarat ca libertatea de a face manevre trebuie sa se subscrie unor limite impuse de joc,insa jocul nu iti impune masurile.
Vrei sa fi onorabil?Iti autocenzurezi comportamentul si lupti fara manevre.Vrei sa joci murdar?Te pretezi la tot felul de tertipuri.
Asta e libertatea despre care mi se pare mie ca vorbeste andreyspies.

Cu stima,
mesteruuu
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus