-T.Y- & T-J vs fam TITANI

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser25287

De multe ori batalia pentru un sat poate fi castigata si prin intimidarea adversarului cu asemenea atacuri coordonate, oricine vede cateva zeci de asemenea atacuri sosind toate in aceeasi secunda va fi macar putin pus in garda, am folosit pentru asta dintotdeauna Palnificatorul de Atacuri, de pe Tw-stats, mi se pare cel mai eficient si simplu de folosit, setezi simplu satul tinta, ora exacta la care doresti sa soseasca atacurile, apoi la pagina urmatoare marchezi satele de pe care lansezi si cea mai lenta unitate, apoi ti se va da o lista in format bb-code cu ce ai de facut, in ziua cand am lansat atacurile am stat multe ore langa PC deoarece fiecare avea o ora diferita de lansare astfel incat sa ajunga asa cum doream, insa a meritat deoarece totul arata mult mai frumos asa.

daca nu ma credeti incercati.
 

DeletedUser16039

Stiam de el, nu l-am mai folosit din vara, de la ultimul atac organizat pe L15. :D
 

DeletedUser36118

si eu am folosit planificatorul de pe twstats. mi se pare bun .
 

DeletedUser

eu cred , si fara suparare ca mai trebuie sa iesiti pe afara sa luati niste aer , daca as ataca asa cum spuneti voi de mult m-as lasa de joc . sa stau vreo 2 zile pe joc sa trimit 100 de atacuri la secunda ..... n-aveti alta treaba ???? adica ce mie intr-un minut sau 10 sau o sec .... tot aia mie . eu trimit pt a putea rade si voi de mine , 50 de atacuri in interval de 5 ore =)) n-as putea si n-as avea o asemenea rabdare , in plus mi se pare stupid treaba cu trenuletu ... aia se face la inceputu lumii .


fiti inventivi si invatati sa pacaliti adversaru cand atacati , e mult mai usor decat sa trimiti 100 de atacuri intro sec .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

orice trib are uscaturile lui, nu toti stiu sau au rabdare sa coordoneze atacurile dar asta nu inseamna ca trebuie sa generalizezi, eu unul nu concep un trenulet care sa nu fie tot in aceeasi secunda, e ca si cum ti-ti trimite nobilii la moarte sigura.

Un mic exemplu despre cum imi place mie sa atac, toate atacurile in aceeasi secunda si spargeri si nobili:

ai idee cat de mult gresesti jucand asa ? stai si muncesti sa dai totul la secunda iar tinta ta ce face ? isi trimite sprijin daca nu are destul . iar atacurile tale in loc sa loveasca fiecare in trupe mai putine lovesc in blindaj anti racheta . gresesc ?

Si da, metoda pe care o folosesti tu e eficienta, cred ca majoritatea o folosesc. Sau in cazul unui atac organizat ca lumea, poti opta si pt 4-5 fakeuri cu catapulte in aceeasi secunda si apoi nobilii in trenulet, pt a deruta adversarul.
Insa de cele mai multe ori, adversarul e deja depasit psihic cand vede nr mare de atacuri. O spun din proprie experienta. :p

asta merge doar cand tinta nu este on sau nu stie sa recunoasca viteza trupelor . e cineva pe aici printre noi ( nu dau nume :) ) care a bagat sprijin intre atacurile cu fake nobili ( catapulte ) date sa ajunga la o ora distanta dupa cele reale cu nobili ( pentru ca nu a stiut unde sunt nobilii nefiind on cand au fost lansate )


cand nu pot apara satul imi place la nebunie sa fac asta :
http://i56.tinypic.com/1z1bcid.jpg

si asta :)
http://i53.tinypic.com/pvhut.jpg

nu radeti de cele 10 secunde intre nobili . alea inseamna cunoasterea adversarului , nu avea de unde sa bage deff intre ei asa ca nu m-am chinuit :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Editat

2.9. Nu folositi materiale ale caror drepturi de autor nu va apartin.

te rog ca pe viitor cand postezi anumite discutii sa fie de acord si cel caruia ii apartin
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser25287

Bomba imi zicea cineva ceva despre tine si acum daca analizez mai atent unele lucruri tind sa cred ca asa este, si este chiar hilar ce faci dar in fine...

Nu este treaba voastra ce spun eu pe forumul intern si daca mai postati asemenea lucruri fara acordul meu voi face plangere la supermoderator, nu este problema voastra ce parere personala am eu despre TY ( de fapt tribul in sine este ok, insa anumite personalitati de acolo il pun intr-o lumina nu tocmai placuta ), din cate stiu acesta este un joc liber si fiecare are dreptul la o opinie proprie pentru care sa nu fie judecat, eu nu va judec pe voi pentru ceea ce credeti despre mine asa ca nici voi nu aveti dreptul sa ma judecati, din bun simt m-am abtinut si ma abtin sa postez aici pe extern anumite lucruri sau sa mai raspund provocarilor care ar lansa contre inutile si neplacute insa asta nu inseamna ca intern intre colegi nu am dreptul sa imi exprim parerea pentru care nimeni nu are dreptul sa ma judece.

Cu aceasta am spus tot, alte provocari ar fi inutile si nu le voi da curs.
 

DeletedUser

In momentul in care nu va veti mai provoca, sau jigni, eu va promit ca voi redeschide acest topic.
Pentru informatii suplimentare va astept cu cea mai mare placere pe privat.

Topic inchis !
 

DeletedUser

Topic redeschis la cerere!


Sir Merlin The Great a spus:
Imi cer scuze tribului TY daca am adus jignire la adresa lor, poate au fost cuvinte exagerate rostite la supararea rezultata in urma intamplarilor din ultimul timp insa si dansii ar trebui sa inteleaga faptul ca forumul nostru intern si discutiile de acolo ne privesc doar pe noi, sunt destul de sigur ca in nici un trib adversarii de razboi nu sunt ridicati in slavi pe forumul lor intern, si asa cum si chevix a zis este razboi si vor face orice sa-l castige, nu exista reguli, pe vreme de razboi se spun destul de multe lucruri neplacute asa ca nu ar trebui luat totul atat de personal, nu am avut intentia de a jigni pe nimeni anume, mi-am exprimat doar opinia in urma atacurilor dure la adresa mea de aici de pe extern din partea unor membrii TY, daca am jignit imi cer scuze.
 

DeletedUser

Side 1:
Tribes: -T.Y-, YAKUZA
Side 2:
Tribes: TITAN, TITAN-, TITAN., TITAN1, TITAN$, TITANI

Timeframe: Săptămâna trecută

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 770
Tabăra 2: 1,222
Diferență: 452

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 332
Tabăra 2: 63
Diferență: 269

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 6,476,442
Tabăra 2: 9,229,839
Diferență: 2,753,397

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 2,890,746
Tabăra 2: 547,553
Diferență: 2,343,193

chart


sir merlin ai o parere si aici???
 

DeletedUser38225

:Se pare ca titani se duc in jos:(...Cat de curand probabil ca vor incepe sa se refugieze intr-un trib sau altu si atunci sa vedeti competitie... :rolleyes:Care trib recruteaza mai mult?:confused:
 

DeletedUser

Side 1:
Tribes: T-J, Delir
Side 2:
Tribes: TITAN, TITAN-, TITAN., TITAN$, TITAN1, TITANI

Timeframe: Săptămâna trecută

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 1,130
Tabăra 2: 1,100
Diferență: 30

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 271
Tabăra 2: 77
Diferență: 194

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 10,155,753
Tabăra 2: 8,107,828
Diferență: 2,047,925

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 2,641,374
Tabăra 2: 729,181
Diferență: 1,912,193

chart


____________________________________________



Side 1:
Tribes: -T.Y-, YAKUZA
Side 2:
Tribes: TITAN, TITAN-, TITAN., TITAN$, TITAN1, TITANI

Timeframe: Săptămâna trecută

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 707
Tabăra 2: 1,101
Diferență: 394

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 265
Tabăra 2: 57
Diferență: 208

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 5,871,395
Tabăra 2: 8,112,839
Diferență: 2,241,444

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 2,282,447
Tabăra 2: 481,887
Diferență: 1,800,560

chart



felicitari t-j si -t.y-

treaba noua fam titani cu fam gmny nu mai au forum comun=)))probabil au facut vreun razbel pe acolo si sau certat,iecare cu jucariile lui:D
 

DeletedUser

Side 1:
Tribes: T-J, Delir, -T.Y-, YAKUZA
Side 2:
Tribes: TITANI, TITAN., TITAN-, TITAN$, TITAN

Timeframe: 19/01/2011 00:00:00la30/01/2011 17:59:06

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 2,873
Tabăra 2: 1,667
Diferență: 1,206

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 823
Tabăra 2: 166
Diferență: 657
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus