Distrugere defensiva formata din catapulte

  • Autor subiect DeletedUser523
  • Data de început

DeletedUser523

Vreau sa atac pe cineva care detine cel putin 3260catapulte impreuna cu paladinul cu flama si am moral de 74%.Imi poate spune cineva de cate full-uri am nevoie pentru a distruge asa ceva?
 

DeletedUser523

Ba nu stau calm ca alta motivatie acolo unde sunt nu am, decat sa elimin un sat bine aparat.Eu vreau doar sa stiu de ce am nevoie pentru a elimina asa ceva...:cool:
 

DeletedUser39099

10 fulluri lejer, mai bine stai calm :D

doar 10? :)))

cred ca te inseli amarnic :))

tzepes, cel mai bine bagi in simulator, si pe langa cele care iti sunt necesare din simulator, mai bagi inca vreo 10 in plus sa compensezi eventualele atacuri care vor intra cu noroc prost :)
 

DeletedUser26839

simulatorul din piata centrala spune tot..poate fi folosit si in cazurile cand norocul e cu -.....
 

DeletedUser523

Stiu si eu de simulator :) vroiam doar sa vad daca cineva stie din practica de asa ceva, daca cineva a atacat si distrus ceva asemanator sau are cunostiinta de asa actiune...
 

DeletedUser31998

Nu are foarte multe catapulte. Usorii sunt eficienti impotriva lor. Daca ai cateva sate doar din usori iti va fi ceva mai usor. Sfatul meu ar fi: prima curatare sa aiba paladin pe luceafar.

http://img263.imageshack.us/img263/4121/catapultee.jpg
Si deja zidul ar fi la 15 dupa primul full fara exagerat de multi berbeci.
Nu este atat de dificil :)
 

DeletedUser

mare lucru nu este dar rar vezi sat doar cu cats si paladin in el... daca mai baga si niste grei pe langa te-ai ars :D
 

DeletedUser

Greii tot la cavalerie usoara pica, mai nasol ar fi sa bage lanci sau arcasi decit cavalerie grea ;)
 

DeletedUser24788

Agresor Unităţi: 0 0 4500 0 0 3200 0 0 300 0 0 0
Pierderi: 0 0 4500 0 0 3200 0 0 300 0 0 0

Apărător Unităţi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4000 1 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1399 0 0
Distrugere prin berbeci: Zidul a fost distrus de la nivelul 20 la nivelul 15


norocul e de -25 + bonusul de noapte 100% + paladinu inarmatcu flama ... mie asa mi-a iesit...
 

DeletedUser

n-are cum...pe ce lume ai facut simularea? vezi ca pe lumile mai noi, flama de la catapulta are o putere mai mare...
 

DeletedUser31480

quick question: care ar fi cele mai eficiente trupe in defensiva, contra catapulte ?
 

DeletedUser17342

simulator.png
 

DeletedUser25287

Sa te aperi doar cu catapulte si flama este ineficient, avand in vedere ca slabiciunea lor sunt usorii daca le tii singure in sat pot fi usor macinate cu cai devreme ce nu au nimic langa ele care sa compenseze aceasta slabiciune, faceti o simulare cu 3000 de catapulte singure doar cu flama in aparare impotriva unui full de usori insotiti de ceva berbeci, apoi in a 2-a simulare adaugati si 5000 de lanci, si veti observa o diferenta evidenta, la primul atac se vor pierde cu aproape 100 de catapulte mai putin acolo unde ai si lanci.

Oricum pentru orice nelamurire de acest fel este cel mai simplu sa folosesti simulatorul.
 
Sus