Wall thread

  • Autor subiect DeletedUser7711
  • Data de început

DeletedUser39347

@ Clara :D. Nu stiu care trib o sa se schimbe mai radical in urmatoarea luna, noi sau voi :D Din cate stiu, Cristi nu prea tolereaza fermele!:D
 

DeletedUser9371

nu stiu mexicane cat de bine o stii tu pe Clara, dar cred ca Cristi o cunoaste mult mai bine, eu inca nu prea cred sa fie Clara ferma...
 

DeletedUser

Clarisima, nici nu mi-as mai face in locul tau simtita prezenta pe extern! :)
 

DeletedUser11365

@ Clara :D. Nu stiu care trib o sa se schimbe mai radical in urmatoarea luna, noi sau voi :D Din cate stiu, Cristi nu prea tolereaza fermele!:D

Cristi tolereaza prietenii..Departe de a fi vorba de situatia prezentata de voi cu mandrie,si anume cea in care,Clara ar fi ferma,vreau sa remarc dorinta voastra de afirmare,sustinuta de o aroganta neconforma cu realitatea..Toata povestea cu Clara,e ca urmare a unui atac la 5-6 dimineata,prin care o mare parte din trupe i-au fost prinse in sat(neglijenta ei)..La randul meu am avut partea mea de vina,in sensul in care,am calculat prost singurul din cele 3 backtimeuri pe care le-am avut ieri dimineata de gestionat..Tin sa precizez ca absolut toti suntem supusi greselii,motiv pentru care bunavointa si altruismul sunt indispensabile in ceea ce inseamna prosperitatea unui trib..In ceea ce-i priveste pe cei din Wall.nu am putut sa nu remarc aroganta(nu pot sa-i spun altfel),cu care tin sa se afiseze,peste tot,fie ca e vorba de un forum,fie ca e vorba de un mesaj privat..Acuma daca tot ati tinut neaparat sa ne treziti din somn,hai sa jucam triburi:)

o dupamasa placuta
 

DeletedUser39347

Buna si tie Cristi,
Daca ma lasi o sa adaog si eu ceva: nu te invinovateste nimeni pentru acel backtime ratat. Esti student, ai de invatat ai de lucru, dupa cum fiecare avem, exemplu eu care sunt ferma pentru a 2-a oara de cand joc triburile, repet: cauza principala e ca nu pot fi on mai mult de 2-3 ore pe zi, dar asta este, asta e jocul. Tribul Spor, sau La Vale care este condus de tine nu prea a facut ravagii intre noi, dar datorita numarului redus de membrii pe care il ai orice membru oprit din dezvoltare va afecteaza.
Si acum sa-ti explic cum e si cu aroganta noastra. Eu sunt un tip arogant pe forum, dupa cum prea bine stie destula lume, poti spune chiar ca sufar de "Sindromul lui Dumnezeu" adica toata lumea se invarte in jurul meu. Tu si restul lumii trebuie sa intelegeti ca noi suntem un zid, un zid care e multimega rezistent. Rank-ul nu conteaza pentru noi cat conteaza unitatea, spamul :D, si competitiile interne.
Deci, in concluzie avem tot dreptul sa fim aroganti cand lovim membrii cheie si ne ridicam incet spre "dominatie mondiala :))"
Cu deosebit respect, un mexican !
Viva mexico WALL!
 

DeletedUser

e poate cel mai frumos razboi , nu-l stricati cu comentarii de genu:)

bafta amandurora!
 

DeletedUser

Tare neplacut sa iti fie rase trupele. Apreciez pe fostii mei colegi sozopol, visina, dyckens, cutremurul si or fi si altii incognito in Wall, un nume de referinta printre triburi. De obicei trec in diagonala pe extern si nu ma bag dar vazand pretentia ca un sat curatat este si ferma in consecinta mi-am zis sa resping supraextinderea conceptuala si sa o sustin moraliceste pe Clara si pe plapanzii ei colegi.
In alta ordine, daca tot transpar conflicte intre triburile serioase vecine, Spor si Wall in centru, tin sa atrag atentia ca o medie/cont/sat de 2500p poate produce mult mai multa armata decat o medie de 2000p. Din contra, 7 triburi agresate pot insemna 7 fructe parguite pentru tribul cu nobili multi. Ori Wall nu joaca la rezultat, ori are politica bolnavicioasa. Un ODA precum grafic de cutremur pe twstats tradeaza si posibilitate de cutremur serios si pe unul de detensionare tectonica. Caci daca ma incaier intr-o carciuma cu 3 oameni si ii dovedesc, pentru alti 3 nu voi avea aceeasi putere fizica.
Pe de alta parte nu-s de acord ca Wall isi face propaganda pe extern, si cu mandrie sau orgoliu. Asa si trebuie sa fie pe forumul de politica si propaganda. Resping acuzele contra orgoliului ca fiind daunatoare atmosferei de pe extern iar sustinatorii ori in loc de argumente apeleaza la atac ad personam ori sunt invalizi de putere.

Daca eram in conducerea Spor si stiam ca cei din Wall curata zona, atunci scoteam castanele din foc cu ei si nu le dadeam in cap. PRECUM greierele si furnica: cine paleste, pagubeste.
Bravo lui Cristi cum a descris situatia!
In afara de Methalelf, nimeni nu a promovat Wall pe tema asta, ba chiar or fi fost membri saraci cu decenta.
 

DeletedUser39347

Ai noroc ca nu prea citesc forumul colegii tai. Daca dau circulara in Wall cu prostiile pe care le spui, cred ca o sa ramai tu cu palaria si buritos mucegaiti sa duceti cele "7 razboaie" ;)

:)))
Buna asta !:D


Tare neplacut sa iti fie rase trupele. Apreciez pe fostii mei colegi sozopol, visina, dyckens, cutremurul si or fi si altii incognito in Wall, un nume de referinta printre triburi. De obicei trec in diagonala pe extern si nu ma bag dar vazand pretentia ca un sat curatat este si ferma in consecinta mi-am zis sa resping supraextinderea conceptuala si sa o sustin moraliceste pe Clara si pe plapanzii ei colegi.
In alta ordine, daca tot transpar conflicte intre triburile serioase vecine, Spor si Wall in centru, tin sa atrag atentia ca o medie/cont/sat de 2500p poate produce mult mai multa armata decat o medie de 2000p. Din contra, 7 triburi agresate pot insemna 7 fructe parguite pentru tribul cu nobili multi. Ori Wall nu joaca la rezultat, ori are politica bolnavicioasa. Un ODA precum grafic de cutremur pe twstats tradeaza si posibilitate de cutremur serios si pe unul de detensionare tectonica. Caci daca ma incaier intr-o carciuma cu 3 oameni si ii dovedesc, pentru alti 3 nu voi avea aceeasi putere fizica.
Pe de alta parte nu-s de acord ca Wall isi face propaganda pe extern, si cu mandrie sau orgoliu. Asa si trebuie sa fie pe forumul de politica si propaganda. Resping acuzele contra orgoliului ca fiind daunatoare atmosferei de pe extern iar sustinatorii ori in loc de argumente apeleaza la atac ad personam ori sunt invalizi de putere.

Daca eram in conducerea Spor si stiam ca cei din Wall curata zona, atunci scoteam castanele din foc cu ei si nu le dadeam in cap. PRECUM greierele si furnica: cine paleste, pagubeste.
Bravo lui Cristi cum a descris situatia!
In afara de Methalelf, nimeni nu a promovat Wall pe tema asta, ba chiar or fi fost membri saraci cu decenta.


Un post care mie mi-a dat de gandit si ar trebui sa ne dea tuturora.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

:)))

Un post care mie mi-a dat de gandit si ar trebui sa ne dea tuturora.

macar acum poate veti gandi mai mult inainte de a numi un jucator ferma:)) si culmea e ca e ferma unuia care a dat inceput nou...ma gandesc acum, ala daca farmeaza cu paladinul si 5 lanci acea "ferma" nu-i mor in zid maretele trupe?:D


Dar mno....asa suntem noi romanii, daca esti frizer si tunzi pe cineva ai impresia ca i-ai taiat capul :(
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7711

Voi sunteti culmea daca va agitati atata fiindca am zis eu ca X de 3500 de puncte e ferma . Scopul meu era sa va "agit" putin pe forum nicidecum sa fac valuri pe extern ca vai ce mari "smecheri" suntem noi . Am pus 7 razboaie ca asa mi'a venit pe moment , noi nu avem nici o alianta asa ca pot spune ca ma bat si cu toata harta . Daca va uitati pe postul meu nu am dat numele la nici un trib .


Declaratia aia de razboi , sau oricare alta , sunt facute mai mult pentru a sta sa analizez statisticile . Oricum intre noi nu exista nici un fel de diplomatie si atacurile alea oricum veneau in seara aia asa ca cristian nu ma poti invinui ca "nu v'am prevenit" inainte .


Dam dovada de aroganta ? Unde ? Sau de acum nu mai are voie omul sa glumeasca pe seama voastra ?


Oricum din conflictele astea nu dispare nici Wall nici Spor .
 

DeletedUser39347

Lasa meth, ca noi suntem aroganti.
Peste 2 saptamani revenim cu o statistica.
Peseu: Mexicanul e acum japonez!
 

DeletedUser

se descurca ei :D
nu degeaba au declarat la 7 triburi razboi :eek:

au cu ce...;)

mai rau e ca ne ingreuneaza noua razboiul contra barbarelor, cred ca s-au aliat cu ei, atata timp cat zilnic cel putin cate unu de la ei trece de partea barbarelor:))))
 

DeletedUser

May , methaelf a vrut să facă altă figură dar nu a avut cu cine..
 

DeletedUser7711

Ca un jucator de 3500 de puncte a rupt unu de 600 care a stat numai in sitting e motiv serios de lauda toltec nu ? :rolleyes:


Stai tu linistit , inca o ducem bine ;)
 

DeletedUser1198

pai parca era mare cocos ala de 600 (initial 900), nu? parca avea ferma de 3500 de puncte, asa tot trambitati pe aici. poate nu tu, dar e si vina ta din postura de conducator ca lasi subalternii sa vorbeasca fara sens..
 
Sus