Tutorial (atacuri la secunda)

  • Autor subiect DeletedUser7556
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

eu zic ca va bateti capul degeaba :D

de cand cu restrictionarea aceea la server in cazul sitterelor si actiunilor comune de pe sittere, saracii nostri adminasi au ramas fara motive sa se dea zmei si sa baneze... multiconturile nu sunt multi in stare sa le depisteze, de spargeri nici nu mai zic ...total depasiti :D

asa ca au inventat un nou motiv sa dea ban cand au ei chef :D milisecundele astea :)))

hihihi :D
 

DeletedUser

Da dar aici iti este permis sa "gresesti" ... la sitter nu mai este posibil :D
 

DeletedUser

ai vazut pe vreo unu sa dea atacuri la interval mai mic de 100 mili intre atacuri? eu nu...iar daca limita e 100 mili atunci nu vad de ce apar banuri.


ne mai plangem ca avem guvern naspa, pai si aia la fel fac...aproba o lege, o pune in practica, daca merge o lasa, daca nu o modifica, asa suntem noi romanii...multa sanatate meritam.
 

DeletedUser

Eu nu stiu de ce va mai complicati cu faze de genul asta:))
Adminii nu pot vedea daca dai cu t - train sau cu enter+2 sau cu prastia si ce pretentie sa mai ai la unii admini daca,,,, vine moni columbeanu si imi spune ca prescurtarea de la Somnambulii, adiq S-uli inseamna organ genital=)))))).
Daca S-uli inseamna organ genital , atunci, i-am explicat cum se implementeaza abrevierea in toate gaurile posibile si imposibile.
Concluzie: Numai la romani se poate intampla una ca asta,,,,,,,E destepti rau:))
 

DeletedUser26839

Eu nu stiu de ce va mai complicati cu faze de genul asta:))
Adminii nu pot vedea daca dai cu t - train sau cu enter+2 sau cu prastia si ce pretentie sa mai ai la unii admini daca,,,, vine moni columbeanu si imi spune ca prescurtarea de la Somnambulii, adiq S-uli inseamna organ genital=)))))).
Daca S-uli inseamna organ genital , atunci, i-am explicat cum se implementeaza abrevierea in toate gaurile posibile si imposibile.
Concluzie: Numai la romani se poate intampla una ca asta,,,,,,,E destepti rau:))

ma intreb de ce n-ai pus tag "somn"..era mai in tema decat solutia gasita de tine, care ar sterge-o orice admin. Aceasta tema are totusi alt subiect.

@jerome
de cand cu restrictionarea aceea la server in cazul sitterelor si actiunilor comune de pe sittere, saracii nostri adminasi au ramas fara motive sa se dea zmei si sa baneze... multiconturile nu sunt multi in stare sa le depisteze, de spargeri nici nu mai zic ...total depasiti

N-as paria ca nu te gasesc in situatiile prezentate de tine..poate facem o incercare? :rolleyes:

Si sa fiu si on...personal nu-s de accord cu nici una din metodele de trimitere tren (nici cu unele scripturi dar e deja alta poveste)..vezi regula 7. Jocul insa a evoluat, si inca mai este loc, si uneori mai sunt necesare aceste mici ajustari la regulament. Cum este si normal, nu va fi toata lumea multumita.

@gabi23
Oricum discutiile aici sunt inutile, tu vei fi si maine acolo, ca si altii, indiferent de nivelul de competenta.

Daca esti in stare sa faci un pariu pe asta, adun dovezile sa-l castig si bem berea impreuna :D

ajunge ca aberez deja prea mult..nu voi mai posta pe aici asa ca la comentarii aveti mana libera. (cat permit moderatorii)
 

DeletedUser

Si sa fiu si on...personal nu-s de accord cu nici una din metodele de trimitere tren (nici cu unele scripturi dar e deja alta poveste)..vezi regula 7. Jocul insa a evoluat, si inca mai este loc, si uneori mai sunt necesare aceste mici ajustari la regulament. Cum este si normal, nu va fi toata lumea multumita.

vad ca esti primul admin care mai da cate un reply pe aici si iti multumesc pentru asta...toti evita astfel de discutii pentru ca e clar, cineva iese sifonat de aici.


E bine gandita aceasta regula? cand s-a modificat gap-ul nu se putea gandi mai bine? de ce sa tot lasam portite pentru a bana? si aici unii sunt banati, altii nu, sau unii iau pedepse mai mari alti foarte "subtiri".

Atata timp cat serverul ofera unele interdictii, cum a zis cineva mai sus, pentru sittere (interactiuni, pentru ca inca se pot da ban-uri si pentru sittere, dar nu atacuri/sprijin/targ comune) s-a rezolvat, lafel de bine si aici, daca se baneaza pentru un trenulet in 300 mili, putea sa se puna gap-ul mai mare, sa nu mai aveti motive de a bana "corect sau incorect".
ati vazut si voi, unii au zis ca au facut tickete pentru astfel de atacuri iar agresorii nu au patit nimic, vom intelege multe din asta...incepusera sa dispara indoielile noastre fata de corectitudinea adminilior, incepe sa apara din nou, daca asta va doriti continuati asa...sa iau ban pentru un trenulet regulamentar nici ca nu voi mai juca cu astfel de reguli, iar cei ce continua sa joace sunt "....", daca stiu ca au dat regulamentar, daca au abuzat de regulament e treaba lor.
 

DeletedUser

cine spunea ca MiLi a murit ? :p

mili.png
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Varianta A - numai proprietarul poate depune contestatie de deblocare.
Varianta B - direct legata de varianta A, asa am hotarat eu ca omul sa nu fie sanctionat pentru modificarile aduse in browser de catre sitterul respectiv, punct.

Restul este can-can.

Totusi incerc sa fac abstractie de acuzatiile care imi sunt aduse si le pun pe seama orei inaintate la care au fost lansate ( desi nu ar trebui ).

Toata lumea isi exprima pareri, nemultumiri si alte idei, este in regula, dar respectand regulile bunului-simt, in primul rand.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
A raspunde la aceasta intrebare ar insemna sa incalc politica de confidentialitate si regula 8.
Dar, orice jucator gasit vinovat de diverse incalcari de regulament este sanctionat conform acestuia.
 

DeletedUser32912

A raspunde la aceasta intrebare ar insemna sa incalc politica de confidentialitate si regula 8.
Dar, orice jucator gasit vinovat de diverse incalcari de regulament este sanctionat conform acestuia.

ce imi place cum te eschivezi bre :p
 

DeletedUser

:))))

rakanishu a spus:
asa am hotarat eu ca omul sa nu fie sanctionat pentru modificarile aduse in browser de catre sitterul respectiv, punct.

Restul este can-can.


Jucătorii şi locţiitorii acestora sunt responsabili în egală măsură pentru acţiunile întreprinse în modul de vacanţă.

Adica esti mai presus de regulament?
Cu alte cuvinte regulamentu nu face doi bani ... ticketele se rezolva dupa ureche sau cum vor muschii tai???

exact precum guvernul tarii: Pile, Cunostinte, Relatii = PCR = Prieteni, Cunostinte, Rude :)))
Dulce marlanie, asta iti doresc: ,,|,,
 

DeletedUser5809

Curios daca ai mai zice la fel cand pui sitter pe cineva, isi bate joc de contul tau, ajunge banat si iti pierzi cel putin jumatate din sate ca pedeapsa si tu trimiti ticket sa zici ca nu e vina ta, ai avut incredere si adminul pur si simplu iti raspunde, imi pare rau, nu mai avem voie sa fim oameni si intelegatori pentru ca ni s-a atras atentia pe forum de x si y ca nu e bine.
Parerea mea si poate a multora este ca in aceste cazuri speciale se arata diferenta dintre un mod/admin obisnuit si unu exceptional care intelege ca ai pus timp si rabdare in joc si vine unu si isi bate joc de munca ta doar pentru ca ai avut putina incredere.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus