L5- moral eliminat,cost taleri redusi

DeletedUser

Intrebarea care a fost pusa catre suport:

AM SCOS TICKETUL CA CICA NU AM VOIE SA IL PUBLIC
In urma acestui raspuns primit de la suport as vrea sa discutam aici daca L5 indeplineste toate conditiile sa:
-sa fie inchisa
-sa se reduca talerii
-sa fie eliminat moralul

Probabil ca daca s-ar aproba cele 3 cereri interesul pt joc ar creste ca si asa au ramas putini jucatori pe multe conturi.Din aceasta cauza jocul a devenit destul de plictisitor si numai prezinta interesul de la incepul.Voi ce ziceti??
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

pai ar cam trebui ca am inteles ca se indeplinesc conditiile.cine trebuie sa il faca ca la chestiile astea legate de forum nu ma pricep :D
 

DeletedUser

le-am trimis la amandoi,sper sa se elimine ca L5 a devenit plictisitoare si cu juc putini pe multe conturi
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Momentan nu se va mai face nici o reducere de taleri, sau eliminare de moral. Dar cand va fi cazul vor fi analizate dinnou toate lumile ramase, sa zicem "nereduse".

@vmihai, dupa cum ti-am rasuns si in PM, editeaza te rog prima postare pentru ca regulile de joc si de forum nu permit sa fie publicat un ticket in forma integrala.
 

DeletedUser

Stati linistiti ca atata timp cat inca se cumpara premium destul de mult nu se va face acest lucru.
Se va face fara sa cerem noi asta atunci cand ei vor considera ca nu mai castiga destul de mult de pe urma acestei lumi.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Stati linistiti ca atata timp cat inca se cumpara premium destul de mult nu se va face acest lucru.
Se va face fara sa cerem noi asta atunci cand ei vor considera ca nu mai castiga destul de mult de pe urma acestei lumi.

Gresit, pe lumile unde s-au facut reduceri, a fost datorita jucatorilor. Am specificat destul de clar, cand va fi cazul.
 

DeletedUser

ai dreptate master,sa se faca un sondaj.deja multi juc mari s-au lasat,haideti sa oprim acest lucri si sa facem lumea mai dinamica
 

DeletedUser18437

le-am trimis la amandoi,sper sa se elimine ca L5 a devenit plictisitoare si cu juc putini pe multe conturi

fix deasta am dat stergere :D

Momentan nu se va mai face nici o reducere de taleri, sau eliminare de moral. Dar cand va fi cazul vor fi analizate dinnou toate lumile ramase, sa zicem "nereduse".

mai asteptati,mai asteptati,si in curand vor ramane doar cativa jucatori pe l5 ... poate ca pe 500conturi dar tot doar cativa jucatori.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Este normal sa fie multumiti si nemultumiti, din pacate nu pot fi aplicate astfel de masuri la toate lumile iar acest lucru nu depinde numai de TT ( Team Triburile ).
In functie de evolutia evenimentelor, probabil vor mai fi masuri de reducere pe anumite lumi.
 

DeletedUser

pai ar cam trebui facut ceva ca m-am saturat de jucatori care folosesc proxi si se sprijina de pe un cont pe altul.macar faceti ceva:verificati mac-ul pc-ului.sunt juc care stau pe mai multe conturi mari,se vede clar din statisticile lor,au 20k puncte si nu mai au activitate de 2-3-4 luni dar daca il ataci din scurt....e blindat desi la spionaj are doar trupele satului.in acest joc doar banii sunt pe primul loc?????
 

DeletedUser18437

Este normal sa fie multumiti si nemultumiti, din pacate nu pot fi aplicate astfel de masuri la toate lumile iar acest lucru nu depinde numai de TT ( Team Triburile ).
In functie de evolutia evenimentelor, probabil vor mai fi masuri de reducere pe anumite lumi.

nemultumirea jucatorilor sar putea rezolva cu scoaterea jucatorilor cu multi-account si cu dezactivarea moralului.aceste doua lucruri au omorat lumea 5.
 

DeletedUser

foarte corect: trebuie sa existe un regulament dupa care se fac modificarile.in raspunsul care l-am primit de la suport spunea clar ca sa deschid o tema si sa o discutam.ce e asa greu sa se faca un poll si sa vedem parerea jucatorilor de pe l5???? deja pe L5 am ramas sub 1600 de juc din care cred ca sunt activi doar vreo 200 dar cred ca exagerez rau de tot
 

DeletedUser25671

eu cred ca am raspuns, la asemenea intrebari, daca nu ma insel, cred ca ti-am raspuns si tie, dar, inutil sa ma apuc de "sapat". raspunsul meu a fost ca nu putem oferi niste conditii de inchidere definitiva a unei lumi de joc deoarece:

- fiecare lume are o situatie specifica, unica. prin urmare, decizia de inchidere definitiva va fi una "dedicata", specifica lumii respective. nu se poate generaliza, pentru ca se va ajunge la cereri de particularizare (e firesc sa fie asa).

- am oferit exemple de pe alte servere, unde s-au inchis lumi, iar conditiile au fost diferite. cautati si voi si va veti convinge.

- inchiderea unei lumi se discuta doar intre conducatorul de proiect si INNO, dar conditiile de inchidere si decizia finala apartin INNO. noua ni se cere parerea (e firesc, deoarece "lucram" cu aceste lumi, cunoastem situatia lor, doleantele jucatorilor) dar nu ni se da drept de vot sau veto (si mai firesc). pe serverul nostru, inchiderea definitiva a unei lumi ar fi o premiera, deci, presupun ca o eventuala decizie in aceasta directie se va lua atunci cand se vor analiza toate aspectele si consecintele luarii unei asemenea decizii. desi nu putem oferi datele cerute (daca ar exsita si le-am avea, le-am anunta si noi, pentru ca ne-ar fi mai usor si noua si am diminua mult numarul de pretentii absurde la adresa noastra), pot garanta ca decizia va fi anuntata public, la momentul cand se va lua.

rugaminte: incercati sa nu disecati cele spuse de mine si sa nu rastalmaciti. asta nu va schimba realitatea ilustrata de mine, mai sus.

............................
 

DeletedUser

adica macar la inceput chestia cu moralul sa o scoata.toti lasii si-au facut conturi mici pe granita si totul a devenit static si plictisitor iar unii s-au si lasat de joc
 

DeletedUser

SERVUS,

Propunerea colegilor din L5 e foarte buna si binevenita.
Aceeasi propunere am facut-o si eu aici: http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=35754 si imediat mi s-a inchis topicul.
Observ ca aici iarasi s-a mutat topicul undeva unde e greu de "gasit" sau cei ce cauta din L5 ...poate se spera sa nu fie gasit..etc.
Parerea mea pur personala este ca pe L5 suntem prea "multi" jucatori activi, sau mai exact prea "multi" platitori de cont premium si normal ca nu este interes sa ne scada taleri...dar pentru mine e ilogic cu cat sunt mai ieftini cu atat lumea e mai activa plus ca scoaterea moralului e bine stiut din toate lumile ca va duce la o activitateape server foarte mare, mult mai mare decat cea prezenta...
Lumea sa fie inchisa este iara un impediment ca sa treci la celelalte de mai sus, deci stimati administratori ai jocului va rugam frumos tineti cont si de dorintele noastre daca doriti sa ne pastrati in continuare interesul legat de joc si sper ca apelarea la InnoGames nu e intotdeauna o solutie/ varianta, va rog sa aveti si voi atitudine, sau sa luati atitudine si veniti cu propuneri de acest gen intr-un mod anticipativ, nu inteleg cum lumile 7 si 8 sunt mai evoluate ca si L5 ce au ele si nu avem noi ca sa se indeplineasca conditiile?

Lume inchis = Votez DA
Dezactivare moral = Votez DA
Taleri redusi = Votez DA

Cu stima si respect
!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ai sa fim seriosi, eu unul nu cred ca se va face ceva! Tot respectul pt admini,insa e binecunoscut faptul ca nu prea dau mare dovada de flexibilitate.Am inteles ca nu pot lua masuri,dar pot sustine punctul de vedere a jucatorilor.Atata timp cat isi ating cota de CP pe aceasta lume,nu se va schimba nimic!
 

DeletedUser

Acum vreo 2 saptamani am cerut si eu conditiile care le-au indeplinit celelalte lumi si noi nu,am zis sa le posteze pe forum un admin,dar s-au facut ca ploua?
 
Sus