L5- moral eliminat,cost taleri redusi

DeletedUser8140

sa speram ca ieftinesc si pe l9, sunt in total 1500 de conturi pe server, au fost acum 6 luni 15k sate barbare...pana nu se face sondaj pe server raspunsurile de la tichete si sugerarea deschiderii de teme pe extern pt ieftinire de taleri, sunt praf in ochi. nu jucatorii de pe extern trebuie intrebati de ieftinirea talerilor pe o lume, ci cei de pe acel server.
 

DeletedUser22814

Momentan nu se va mai face nici o reducere de taleri, sau eliminare de moral. Dar cand va fi cazul vor fi analizate dinnou toate lumile ramase, sa zicem "nereduse".


l-ai trimis pe vmihai pe forumul extern ca sa-i poti spune aici ca momentan nu se mai fac modificari pe nici o lume?
si daca nu se analizeaza/modifica la cererea jucatorilor, atunci cand? dupa ce isi vor pierde interesul pentru joc mare parte din cei putini care au mai ramas?
 

DeletedUser8140

Conditii pentru inchiderea serverului si realitatea de pe serverul L9

1. vechimea serverului
2. numarul de utilizatori ramasi activi (aproximativ 3000 utilizatori)
3. lumea obligatoriu sa fie inchisa la inscriere (minim 2 luni de la inchidere)
4. sondaj de opinie - atentie! votul trebuie sa fie individual in functie de dorinta si nu in functie de manipulare prin circulare si mesaje cu "apasa da ca asa e mai bine"

1. E vechi serverul, 2 ani si jumatate. Pe l8 s-au ieftinit talerii pe l7 si l8 (L8 care s-a deschis cu 2 luni aproximativ iniante de l9, pe 28.10.2008). Deci L9 e vechi si el

2. Jucatorii de pe L9 (conturile mai bine zis): 1546 si scade conform graficelor voastre

image.php


3. si cand o inchideti? l8 s-a inchis de 2 luni inainte sa se ieftineasca talerii? l9 de ce nu se inchide ca nu mai intra nici ... pe ea. aici e vrajeala, la pct. 3

4. asteptam sondajul, sa vedem cati jucatori din cei 1546 vor raspunde, acolo se va vedea numele real al jucatorilor de pe server.
 

DeletedUser34265

Jimmy asa le-am zis si eu la suport si au spus
Deocamdata, dupa efectuarea verificarilor, nu se vor reduce talerii decat pe lumile anuntate.
deci cu alte cuvinte asteapta tu mult si bine ca n-am eu chef acuma sa modific talerii pe L9...
Si la fel ca si tine i-am aratat toate conditiile care erau indeplinite...mai putin cea cu inchiderea lumii la inscriere...si nici pe L7 si nici L8 nu au fost inchise la inscriere si tot s-au modificat talerii...
 

DeletedUser

Degeaba votam noi pe aici si ne racim gura de pomana. Nu se va face nimic deoarece inca se mananca o paine de pe L5.
Sunt jucatori putini, conturi active si mai putine dar e cont premium pe prea multe dintre ele deocamdata ca sa indeplinim singura conditie necesara - neprofitabilitatea. Conditiile spuse de ei sunt doar abureli.
 

DeletedUser8140

Nu conteaza ce zice lumea pe forum, cum au zis si altii, s-au demonstrat negru pe alb conditiile si degeaba...da-i .....
 

DeletedUser

daca nu se va face nimic aici...o sa scriu direct la INNO poate nemtii au chef sa schimbe ceva si sa faca unele verificari.deja pregatesc scrisoarea si o sa fie in germana...poate asa inteleg si cei de acolo mai bine cum sta treaba in Romania
 

DeletedUser

Degeaba trimiti la INNO scrisoare ca iti raspunde carmi. Asta daca are chef sa-ti raspunda.
 

DeletedUser

ce crezi ca rezolva un moderator?nu vor adminii sa modifice,tu nu vezi unde mi-au mutat topicul? dar am dat circulare in triburi si lumea stie.au metode comuniste de a ne inchide gura
 

DeletedUser

stai linistit ca s-a incercat si ce zici tu si a fost inchis topicul
 

DeletedUser

Singurul mod in care se poate rezolva foarte repede ar fi o pace totala pe L5 vreo doua luni, si sa nu se cumpere premium deloc.
Doar daca ii ardem cumva la buzunar ne vor asculta. Pana atunci noi suntem fraierii, doar ne vaitam dar nu facem nimic.
 

DeletedUser

eu as fi de acord cu o pace totala ceva timp.mai e cineva de acord? eu oricum voi scrie direct in germania sa vedem ce vor zice cei de acolo,nu se mai poate continua asa,deja s-a oprit razboi ca oamenii trebuie sa inobileze ceva ca nu alta varianta :D
 
Ultima editare de un moderator:
Sus