Script Somn Usor

DeletedUser

Asa cum v-am promis azi va prezint scriptul Somn Usor v.1.1 :eek:
Ce face acest script? Nu mare lucru ... doar are grija de ochii domnisoarelor sa fie mereu limpezi si proaspeti.
Ar fi pacat ca domnisoarele sa se duca la o intalnire ... de afaceri :cool: cu ochii tulburi si inrositi de nesomn si cu cearcane accentuate de noptile nedormite pe triburi.
Asa ca m-am gandit ca nu trebuie sa stea toata lumea de paza sa vada si sa marcheze atacurile.
E de ajuns ca un singur jucator din tot tribul sa stea de paza si sa "marcheze" atacurile

Cum se procedeaza?
1. Se instaleaza scriptul urmator
Se pot modifica:
preset = 3; numarul de atacuri afisate, se poate seta de la 1 la 10
parola = 'test'; se seteaza parola dupa dorinta (maxim 10 caractere) sau se poate lasa goala, dar oricine poate vedea toate atacurile inregistrate fara parola

PHP:
javascript:
autor = 'rookmaster';
versiune = 'Somn Usor.1.1';
if (typeof(idatac) == 'undefined') {
idatac = document.URL.split('id=')[1].split('&')[0];
preset = 3;
nrinreg = '<select id="nr" onchange="comanda(this.value)">';
for (i=1;i<11;i++) {
	if (i == preset) {selectat = ' selected '} else {selectat = ''}
	nrinreg += '<option value = "'+i+'"'+selectat+'>'+i+'</option>'
}
nrinreg += '</select>';
lume = game_data["world"];
parola = 'test';

$('#content_value br:first').prepend('<div><b>Nr. inregistrari: ' + nrinreg + '<b></div><div id="infoatac"></div>');

function comanda(){
	nri = $('#nr').val();
	$.getJSON("http://marketshop.ro/triburile/08-somnusor.php?nr="+nri+"&id="+idatac+"&lume="+lume+"&parola="+parola+"&format=json&jsoncallback=?",
        	function(data){})
}

function showInterval(d) {
	str = '<table class="vis"><tr><th align="center" width="80">ID</th><th align="center" width="160">Data</th></tr>';
	for (var p in d.prev) {if (p == idatac) {str += '<tr><td class="red" align="center">' + p + '</td><td class="red" align="center">' + d.prev[p] + '</td></tr>'} else {str += '<tr><td align="center">' + p + '</td><td align="center">' + d.prev[p] + '</td></tr>'}}
	str += '<tr><td class="green" align="center">' + idatac + '</td><td class="green" align="center">?</td></tr>';
	for (var n in d.next) {str += '<tr><td align="center">' + n + '</td><td align="center">' + d.next[n] + '</td></tr>'}
	$('#infoatac').html(str+'</table>')
}

comanda()
}

2. Se trimite un atac/sprijin (chiar si fake) la un interval de timp regulat de 5-10 minute
3. Se intra pe atacul/sprijinul respectiv si se da click pe script si se afiseaza o lista cu atacuri si ora cand au fost inregistrate (in combinatie cu un script de redenumire atacuri care afiseaza si data lansarii se poate determina tipul atacului)
4. Se poate da intrrupere dupa inregistrarea atacului/fakeului

Pe extern acest gen de script este legal sa vedem daca si aici va fi.
In caz contrar il voi sterge.

Bafta
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser20120

Deci acest script iti marcheaza atacul?!...adica iti spune cu ce vine atacul ?!

adica maxim 10 atacuri poate redenumi odata?! :D
 

DeletedUser

Deci acest script iti marcheaza atacul?!...adica iti spune cu ce vine atacul ?!

adica maxim 10 atacuri poate redenumi odata?! :D

nu
acest script iti spune intre ce ore a fost lansat atacul pe baza ID-ului ... chiar daca ai dormit toata noaptea (doar daca cineva a stat noaptea sa inregistreze atacuri)
cu ajutorul unui script de redenumire atacuri care iti spune data lansarii atacului in functie de arma si pe baza intervalului dintre 2 atacuri (inainte si dupa ID-ul tau) se poate deduce cu ce vine atacul
iar numarul de atacuri este pentru o ghidare mai precisa ... in principiu e de ajuns si 1.

dar se poate face si redenumire automata ... dar astept aprobarea oficiala ca sa nu ma muncesc degeaba
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17342

daca e script si merge e ok. noi foloseam id-urile trecute manual intr-o lista comuna
 

DeletedUser

daca e script si merge e ok. noi foloseam id-urile trecute manual intr-o lista comuna

script??? ... pai ce altceva ar putea fi?
nu merge ... topaie ... ca nu are decat un picior :D

lasand gluma la o parte ... da ... e un script si functioneaza ... testat pe Opera pe lumea 23, dar vad ca inregistrari in baza de date au aparut pe speed si pe lumea 22
se pare ca lumea incepe sa il foloseasca ... asta pana cand o sa apara cineva din T-Team si o sa il interzica :D
 

DeletedUser

Ma scuzati ca ma bag dar hobby-ul meu e sa atac jucatori cand nu sunt on si sincer nu mi se pare tocmai fair acest script Pana la urma in jocul asta castiga cine e mai activ nu?... si stie cat de cat sa isi organizeze satele...
Bineinteles ca parerea mea mai putin cont nu sunt moderator asa ca rog orice persoana din T-Triburile sa zica da sau nu pentru acest script ..... ca daca e da o sa mi-l pun si eu:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17342

pai de fapt nu e nimic iesit din comun. metoda asta se foloseste de cand lumea. fiecare atac dat pe o anumita lume e inregistrat cu un cod unic, un ID. daca tu dai 10 atacuri in jumate de secunda si doar altcineva de pe server mai da atac in acelasi timp veti avea codul atacului format din numere consecutive. daca urmaresti id-urile si ai un atac care vine pe tine sa zicem 'info_command&id=17043877' si tu stii ca la 'info_command&id=17043870' info_command&id=17043871 si info_command&id=17043872 au fost trimisi nobili de tine la ora 00:00, tu stii intervalul de timp in care ai lipsit sa zicem 15:00 - 04:00 si stii ca atacurile care vin pe tine au venit dupa ora 00:00 pentru ca tu ai atacuri date la 00:00 cu id-ul foarte apropiat de cel ce vine pe tine. la fel stii ca nu e foarte departe trimis de ora 00:00 pentru ca e un numar foarte apropiat de al tau. in acel interval cel mai probabil se vor potrivii anumite trupe si iti vei da seama cu ce esti atacat, de ex berbeci, sau spioni, etc.


dar e nevoie de munca foarte buna in echipa. si cu cat mai multe comenzi de 'control' cu atat mai bine se va putea aprecia cu ce vine atacul
 

DeletedUser

Ma scuzati ca ma bag dar hobby-ul meu e sa atace jucatori cand nu sunt on si sincer nu mi se pare tocmai fair acest script Pana la urma in jocul asta castiga cine e mai activ nu?... si stie cat de cat sa isi organizeze satele...
Bineinteles ca parerea mea mai putin cont nu sunt moderator asa ca rog orice persoana din T-Triburile sa zica da sau nu pentru acest script ..... ca daca e da o sa mi-l pun si eu:)

Si hobby-ul meu este sa "atace" jucatori, dar asta e jocul. La un moment dat, cel mai inteligent castiga, iar pentru asta exista PP.
ON: imi place mult ideea in sine a scriptului, sper sa fie legal
 

DeletedUser

Ma scuzati ca ma bag dar hobby-ul meu e sa atace jucatori cand nu sunt on si sincer nu mi se pare tocmai fair acest script Pana la urma in jocul asta castiga cine e mai activ nu?... si stie cat de cat sa isi organizeze satele...
Bineinteles ca parerea mea mai putin cont nu sunt moderator asa ca rog orice persoana din T-Triburile sa zica da sau nu pentru acest script ..... ca daca e da o sa mi-l pun si eu:)

sa inteleg ca tie ti se pare fair sa ataci un om in timp ce doarme :confused:
nu vad cu ce ar incalca acest script regulamentul
in plus aduce un plus de "somn usor" jucatorilor care se pot culca linistiti si ca atunci cand se trezesc stiu cu ce se vor confrunta

pai de fapt nu e nimic iesit din comun. metoda asta se foloseste de cand lumea. fiecare atac dat pe o anumita lume e inregistrat cu un cod unic, un ID. daca tu dai 10 atacuri in jumate de secunda si doar altcineva de pe server mai da atac in acelasi timp veti avea codul atacului format din numere consecutive. daca urmaresti id-urile si ai un atac care vine pe tine sa zicem 'info_command&id=17043877' si tu stii ca la 'info_command&id=17043870' info_command&id=17043871 si info_command&id=17043872 au fost trimisi nobili de tine la ora 00:00, tu stii intervalul de timp in care ai lipsit sa zicem 15:00 - 04:00 si stii ca atacurile care vin pe tine au venit dupa ora 00:00 pentru ca tu ai atacuri date la 00:00 cu id-ul foarte apropiat de cel ce vine pe tine. la fel stii ca nu e foarte departe trimis de ora 00:00 pentru ca e un numar foarte apropiat de al tau. in acel interval cel mai probabil se vor potrivii anumite trupe si iti vei da seama cu ce esti atacat, de ex berbeci, sau spioni, etc.


dar e nevoie de munca foarte buna in echipa. si cu cat mai multe comenzi de 'control' cu atat mai bine se va putea aprecia cu ce vine atacul

e mai mult decat atat ... practic poti sa te folosesti si de ID-urile inregistrate si de alti jucatori
practic daca cineva inregistreza un ID la 10 minute ... orice atac poate fi identificat
in plus ID-urile pot fi inregistrate fara parola, cu parola: test sau cu parola proprie (a nu se confunda cu parola de pe triburi) si in acest caz inregistrarile nu pot fi "vazute" decat de cei care stiu parola (in felul asta doar cei care se straduiesc beneficiaza de efortul depus)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser35377

Si hobby-ul meu este sa "atace" jucatori, dar asta e jocul. La un moment dat, cel mai inteligent castiga, iar pentru asta exista PP.
ON: imi place mult ideea in sine a scriptului, sper sa fie legal

ce are de a face pp ul cu inteligenta? :confused:
 

DeletedUser35377

la cat de automatizat a devenit jocul,ar fi o idee buna scriptul asta

oricum astazi scripturile joaca pt noi
 

DeletedUser

Imi cer scuze pentru "atace" se mai intampla :p

eu prefer sa nu ma leg de dezacorduri singulare sau greseli de tastare (mai greseste omul) dar ma enerveaza cei care o fac atat de frecvent incat te chinuiesti sa intelegi sensul
asa ca nu-i nevoie de scuze ... mai grava mi se pare afirmatia ca PP-ul iti creste inteligenta :eek:
 

DeletedUser

omul a zis ca s-a exprimat gresit si daca ai fi fost mai atent pe alte forumuri ai fi observat ca paul nu este 1 prostanac dar deja spamam aici

rook nu vad de ce ar fi ilegal pentru ca nu vad automatizarea nicaieri ori ma insel ? nu prea am incercat sa inteleg ce face , e timp destul maine
 

DeletedUser

omul a zis ca s-a exprimat gresit si daca ai fi fost mai atent pe alte forumuri ai fi observat ca paul nu este 1 prostanac dar deja spamam aici

rook nu vad de ce ar fi ilegal pentru ca nu vad automatizarea nicaieri ori ma insel ? nu prea am incercat sa inteleg ce face , e timp destul maine

da stiu ca nu e ... dar m-a amuzat teribil asocierea
in mod sigur a vrut sa spuna ca PP-ul iti confera un avantaj enorm fata de cei care nu au CP
si indubitabil ca are dreptate ... practic CP-ul face diferenta intre 2 jucatori de aceeasi valoare, ba chiar uneori (in cazul sutelor de sate) un jucator cu mai putina experienta poate surclasa un jucator de valoare
 

DeletedUser

desi pare de necrezut sunt inca foarte multi jucatori pe servere ce nu au scripturi sau au doar ce isi fac altii pomana cu ei sa le instaleze si nu stiu sa le foloseasca insa ce ma frapeaza e ca foarte multi nu stiu nici macar sa redenumeasca atacurile cu optiunea pp-ului ori cu scriptul de redenumire si atunci trag concluzia ca degeaba ai pp daca nu il folosesti la capacitate maxima ci doar pentru a avea poza la profil :( tocmai am descoperit acum 2 zile 2 jucatori ce nu stiau sa foloseasca scriptul de fake iar 1 dintre ei sa redenumeasca atacurile , a trebuit sa ii fac un tutorial cu print screenuri :(:(:(

rook prima fraza nu iti era tie adresata ;)
 
Sus