Script Somn Usor

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
desi pare de necrezut sunt inca foarte multi jucatori pe servere ce nu au scripturi sau au doar ce isi fac altii pomana cu ei sa le instaleze si nu stiu sa le foloseasca insa ce ma frapeaza e ca foarte multi nu stiu nici macar sa redenumeasca atacurile cu optiunea pp-ului ori cu scriptul de redenumire si atunci trag concluzia ca degeaba ai pp daca nu il folosesti la capacitate maxima ci doar pentru a avea poza la profil :( tocmai am descoperit acum 2 zile 2 jucatori ce nu stiau sa foloseasca scriptul de fake iar 1 dintre ei sa redenumeasca atacurile , a trebuit sa ii fac un tutorial cu print screenuri :(:(:(

rook prima fraza nu iti era tie adresata ;)

Daca imi era adresata mie,era o gluma inofensiva.
Pe mine ma frapeaza altceva,ca unii jucatori mamuti ,peste 14-15 milioane nu stiu sa-si profileze satele corect si considera cavaleria arcasa o unitate foarte eficienta atat ca atac cat si ca aparare:)
Ce sa mai vorbim de scripturi...
 

DeletedUser

mda ar fi de-a dreptul hilar sa zic ca eu fac scripturi dar nu le folosesc sau nu stiu sa le folosesc :eek:
 

DeletedUser

ar fi de-a dreptul ilar. nu te supara pe mine :p

nu ma supar pe tine ... dar ambele variante sunt corecte
prefer prima varianta ... ca e originala :cool:
nu ti-ai facut tema de acasa la gramatica :p

HILÁR, -Ă, hilari, -e, adj. V. ilar.
Sursa: DEX '98 | Adăugată de gall | Greșeală de tipar | Permalink

ILÁR, -Ă, ilari, -e, adj. Ilariant (1). [Var.: hilár, -ă adj.] – Din fr. hilare, lat. hilaris.
Sursa: DEX '98 | Adăugată de gall | Greșeală de tipar | Permalink
 

DeletedUser

Eu propun sa se scoata bonusu' de noapte si sa cumpere innogames drepturile de autor pentru acest script. Si apoi sa il puna la dispozitia jucatorilor contra PP.
Cine vrea sa doarma.. sa plateasca.. :p :D
 

DeletedUser

fratilor eu tot nu am inteles cum se foloseste in echipa ....poate imi explica si mie cineva
 

DeletedUser

fratilor eu tot nu am inteles cum se foloseste in echipa ....poate imi explica si mie cineva

E simplu
Faceti cu randul
Pasii sunt urmatorii:
- stabiliti o parola (se seteaza in script)
- jucatorul care e de garda trimite un atac la fiecare 10 minute
- intra pe atac si executa scriptul
- anuleaza atacul
In felul asta oricine stie parola si vede ca are atacuri cand intra pe cont procedeaza in felul urmator:
- intra pe fiecare atac in parte si executa scriptul
- i se afiseaza o lista cu un interval de timp in care a lansat dusmanul atacul
- apoi executa si scriptul de redenumire (al meu sau cel vechi) in care i se afiseaza si data lansarii
- compari intervalul de timp din primul script cu cel din al doilea si vezi care se potriveste

Mi-a venit si o idee: sa le combin pe amandoua intr-un singur script
 

DeletedUser

oks .....am vazut ca se pune un id.....acum intrebarea mea este : pentru a putea fi folosit de catre un grup , trebuie ca toti sa aiba scriptul cu aceeasi parola ..... dar cum pot sa imi dau eu seama care dintre playerii acelui grup este atacat ???

Iar treaba cu combinarea celor 2 scripturi , nu cred ca va fi aprobat de catre Team triburile , poate fi inteles ca un script ilegal
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

oks .....am vazut ca se pune un id.....acum intrebarea mea este : pentru a putea fi folosit de catre un grup , trebuie ca toti sa aiba scriptul cu aceeasi parola ..... dar cum pot sa imi dau eu seama care dintre playerii acelui grup este atacat ???

Iar treaba cu combinarea celor 2 scripturi , nu cred ca va fi aprobat de catre Team triburile , poate fi inteles ca un script ilegal

Nu poti
Daca e online poate sa iti spuna direct printr-un mesaj
Daca nu e online ... logic ca nu poate "inregistra" ID-urile atacurilor si in consecinta nu ai ce sa vezi

Sigur ca se poate face ceea ce vrei tu
Banuiesc ceea ce vrei tu ... cred
Ceva de genu ... fiecare jucator sa inregistreze ID-ul atacului, jucatorul care ataca si cel care este atacat, satul origine si tinta, tipul trupelor, ora cand ajunge
Practic ar fi vorba de 2 scripturi:
- unul care sa inregistreze aceste atacuri
- si altul care sa iti ofere o interfata de monitorizare cu anumite filtre pe fiecare camp in parte
adica sa poti filtra atacurile de la un anumit jucator, pe un anumit jucator, intr-un anumit interval, pe sau de pe un anumit sat, cu un anumit tip de trupa etc
Practic un sistem de management pe baza caruia tu poti lua decizii si sa trimiti mesaje: unde si cand sa se trimita sprijin etc

Ideea e buna si usor de pus in practica (atat ca script cat si ca utilizare) dar nu cred ca va fi aprobat
 
Sus