Razboi -T.Y- vs T-J

  • Autor subiect DeletedUser22863
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Nu'ti dau dreptate chevyx.

e dreptul tau sorine . speram sa vad pe aici ca tot se bat 2 triburi de top cum se recupereaza un sat pierdut sau cum se cedeaza si se recupereaza un sat imposibil de aparat pentru moment sau cum isi scad singuri adeziunea pentru ca x sa isi rupa nobilii si apoi recupereaza satul sau cum lasa sa treaca 1-2-3 nobili si rup restul sau ... sau ... prea multi de sau , stiu . ce sa inteleg daca vad doar scandal , ca nu stiu sa faca cele de mai sus ? sa mai zic si de sat luat in mijlocul dusmanilor pentru a-i forta sa tina aparare departe de granita ? nu mai zic si de asta pentru ca ma tem ca as vorbi de lucruri sfinte . stim prea bine ca in romania audienta vine in urma scandalului , una dintre dovezi o avem sub ochi . ce anume vezi tu pe ultimele 4 pagini in afara de tiganeala ? de la unii 'certareti' aveam alte asteptari iar de la altii ma asteptam exact la reactiile pe care le au :(
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser31998

de la unii 'certareti' aveam alte asteptari iar de la altii ma asteptam exact la reactiile pe care le au :(
Florin, da-i nume si exemple te rog. Afirmatii cu caracter general este foarte usor sa facem cand nu suntem implicati, la fel cum sfaturi din exterior este faorte usor sa dam.
speram sa vad pe aici ca tot se bat 2 triburi de top cum se recupereaza un sat pierdut sau cum se cedeaza si se recupereaza un sat imposibil de aparat pentru moment sau cum isi scad singuri adeziunea pentru ca x sa isi rupa nobilii si apoi recupereaza satul sau cum lasa sa treaca 1-2-3 nobili si rup restul sau ... sau ... prea multi de sau , stiu . ce sa inteleg daca vad doar scandal , ca nu stiu sa faca cele de mai sus ? sa mai zic si de sat luat in mijlocul dusmanilor pentru a-i forta sa tina aparare departe de granita ? nu mai zic si de asta pentru ca ma tem ca as vorbi de lucruri sfinte
Sunt convins ca stii ca la inceputul unui razboi nu iei dupa 1 saptamana sate in mijlocul adversarului, mai ales cand ai sute de sate la granita goale sau aproape goale, dar te chinui sa tot plimbi 2-3 trenulete sau 1-2 nobili pe ele. Acelea le iei cand granita e deja sprijinita, altfel nu are nici un sens sa il iei cand ai sate lipite de tine goale. Pe lumea asta problema sunt nobilii si cam atat din pacate, nivelul este extrem de slab... Daca ortopedul care mai e si primul la agresori da 20 de fulluri in bonus, ce sa mai spunem?!
Nu, noi nu stim nici sa luam biserici inainte si apoi sa curatam sprijin:
[player]Generalu09[/player]: [village]489|421[/village]
e47cf9723e.png
La cate atacuri a avut Catalin s-a descurcat foarte bine si cu sprijin relativ putin in sate, zeci de nobili la secunda snipuiti, sate reinnobilate, etc, etc...
Dar cu cine sa discuti despre astea? Cu fostii tai colegi efemeract si maniax care altceva decat spectacol si circ nu stiu?! Daca maniax habar nu are numele colegilor sai si din persuasiv ii spune pervuzis, ce sa mai spunem despre atacurile lui in bonus si asa mai departe... O discutie decenta o porti cand ai cu cine, pe primele 4-5 pagini am tot tacut, am inghiti jigniri si minciuni peste minciuni si degeaba, masuri nu s-au luat de cei care trebuiau sa faca ceva si s-a continuat.
Fostul tau coleg trimitand fulluri in bonus...
[player]m@ny@x-YKZ-L8[/player]: [village]282|517[/village]
7ebe580cd7.png
Atacuri cu jumatati de fulluri, dar suntem intemeietori si cica ne pricepem...
[player]efemeract[/player]: [village]318|525[/village]
15a3002a30.png
5 nobili dintr-o lovitura, cool, poate-poate iei satul cu un singur atac...
[player]dieter@xxx[/player]: [village]476|501[/village]
bffce4b402.png
Oare care erau trupele de atac? Nu imi aduc aminte.
[player]Jderianov[/player]: [village]496|440[/village]
137ff8a91b.png
Deci sa mai vorbim si despre renoble sau spike sau altele? Sau mai bine zis cu cine, cand unii tot ce stiu este sa minta si sa jigneasca??? Cu efemeract care spune ca in T-J sunt "peste 20 din Titani" si nu a reusit sa gaseasca decat 4? Acelasi efemeract care - in conditiile in care se discutase cu voi pe Skype ceva(fara recrutari din granita fara acord prealabil atunci cand rupsesem cu Titanii) - cum se rupe cu ei cum posteaza tema cu "sa nu il atacati pe ioji ca vine la noi". Sa fim seriosi, nu a existat niciodata respect in aceasta alianta si nu se poate numi alianta decat prin nume si culori.

Sau cu membrii TY care imi dau circularele lui efemeract si rad de el pe la spate, rugandu-se de noi ca atunci cand va ajunge granita acolo sa ii lasam in pace sau sa ii luam in trib?

multumiri.jpg

forumir.jpg

E bine cel putin ca a aflat si el (chiar cu vreo intarziere de un an) ce este T-Train si cum se foloseste. Cica "dusmanul" nostru Te iubesc..., oamenii astia nu inteleg ce inseamna un joc si o competitie, pentru dansii suntem "dusmani". Atata coerenta si consistenta intr-o circulara mi-a fost dat foarte rar sa vad, dar din ce imi spun membrii TY pe acolo zboara zilnic 10 circulare de sprijin, inca 2-3 de atacuri s a m d.

Joaca frumoasa. Daca ai cu cine.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

intr-un fel tu ai dreptate , ca sa iei sat in mijlocul dusmanului trebuie sa ai si cu cine sa faci asta sau sa stii sa o faci pentru ca daca nu ai religie in secunda 2 si blindaj pe el degeaba te chinui . mie imi place sa fac asta ;)
frumos raport , ma oftic ca nu sunt eu atacatorul unui astfel de sat . din pacate inca descopar cu stupoare ca exista playeri care ignora total regulile principale ale jocului cum ar fi religia :(
n-am sa dau nume pentru simplul motiv ca cine are un minim de cunostinte despre unii jucatori ai l19 stie cine din care dintre cele 2 tabare face parte
 

DeletedUser

mare greseala ce sa spun,mai te iubesc nu mai injosi tu ty ca nici colegi tai nu is mai buni,vom vedea pe viitor care va rade de alti-deja ai mintit cu un lucru granita voastra era blindata iar a noastra nu,deci el a luat satu bine acolo
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser31998

Emi dragule, iarai bati campii si inventezi minciuni? Ne mai miram de ce forumul asta este asa cum este.
In locul tau mi-ar mai fi si rusine sa dau pe aici.

Ca se va rupe cu voi stiau vreo 2 jucatori de pe granita in total si doar ei aveau sprijin dinainte, restul s-a trimis dupa ce s-a rupt cu voi. Altceva decat sa aduci acuze ieftine si minciuni nu stii sa postezi pe aici? In lipsa argumentelor, ce sa ma astept de la tine... Asta apropos de "discutie civilizata"... e nevoie de doi parteneri pentru asa ceva, degeaba unul se chinuie si altul se pune pe jignit si mintit. TY nu poate fi injosit decat de comportamentul membrilor si conducatorilor TY, si faceti voi o treaba minunata din asta, nu e nevoie de mine. Amicul vostru jderianov acum o luna se milogea de invitatie la noi, apoi dupa ce s-a rupt se milogea de colegi sa nu mai fie atacat si dadea mesaje sa tot caute PNA-uri cu unul sau altul... asta e TY... Spor la joc...

O seara faina.


1.1. Trataţi-i pe ceilalţi membri cu respect şi menţineţi discuţiile în limitele bunului simţ. Este indicat să tineţi cont că pe forum sunt membri de vârste diferite şi a căror experienţă de joc diferă de la caz la caz, motiv pentru care vă rugăm să fiţi răbdători dacă uneori apar întrebări care pot părea "stupide" sau "infantile".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ty nu are nevoie de caracterizari din partea unui om ca tine,adica stai esti om??

minti cu nerusinare toata granita cu ty stia,toti care au fost atacati aveau max 3 ferme pe sat plus nobili la 35 de minute de satele noastre....nu stau ca tine sa dau replici inteligente la care te gandesti si noaptea in somn am lucruri mai importante de facut,tu nu esti o persoana importanta dupa cum vezi iti rasp din craciun in pasti,...tu stai la panda nu mai sa mai vezi o postarea ddea mea...ca nu prea ai cu cine vorbi-de mintit si jigniri doar tu ai adus pe aici;)

asa ca scuteste-ma de problemele tale sihice;)

1.1. Trataţi-i pe ceilalţi membri cu respect şi menţineţi discuţiile în limitele bunului simţ. Este indicat să tineţi cont că pe forum sunt membri de vârste diferite şi a căror experienţă de joc diferă de la caz la caz, motiv pentru care vă rugăm să fiţi răbdători dacă uneori apar întrebări care pot părea "stupide" sau "infantile".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser31998

Imi place sa cred ca mai exista moderatori. Forumul asta a ajuns bataie de joc si nu se intampla absolut nimic?
Suntem ZILNIC facuti bolnavi psihic, dusi cu pluta, etc si absolut nimic?
Penibil.
 

DeletedUser

Pot sa va bag pe amandoi in vacanta pentru ca nu va potoliti


Nu am nimic impotriva voastra de aceea am dat doar edit si nu sanctiuni


Va rog sa incercati sa purtati discutii mai civilizate
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser31998

Pot sa va bag pe amandoi in vacanta pentru ca nu va potoliti


Nu am nimic impotriva voastra de aceea am dat doar edit si nu sanctiuni


Va rog sa incercati sa purtati discutii mai civilizate


Stimabil moderator/Stimabila moderatoare... ce isneamna "amandoi"? Dati nume va rog, pe tema de fata posteaza mai multi si nu doar doi. Daca faceti referire la subsemnatul, aratati-mi va rog O SINGURA JIGNIRE a mea adusa partenerului de discutie asta in timp ce sunt facut "bolnav psihic" sau "partea unui om ca tine,adica stai esti om??" (dar ce sunt???) sau "nu stau ca tine sa dau replici inteligente la care te gandesti si noaptea in somn"... adica individul in 6 randuri nu face ALTCEVA DECAT sa jigneasca si dumneavoastra ce faceti???
trimiteti-ma in vacanta... in asemenea conditii nu se poate purta o DISCUTIE DECENTA in momentul in care esti jignit in ultimul hal si dumneavostra nu faceti absolut nimic. mai urmeaza sa se injure si atat... trist... Daca si la jigniri de genul "ai probleme psihice" in conditiile in care dansul jigneste si ZILNIC are postari sterse de pe forum in ultimele 2-3 zile dam doar editari la mesaje la ce sa dau vacante atunci, doar la injuraturi si pana acolo ne facem laturi de porci???

Nu mai departe de IERI acelasi lucru

"--emy--
Ieri, 22:48:23 Sus
))))))))))))))))))))))))))))
cum ziceam noapte buna inca odata,nu esti pe crenguta ta=))))

eu am inteles ca e un joc cred ca tu nu intelegi asta ai nevoie de un control la cutie"

Bataie de joc ca pe acest forum mai rar... Mesajul de sus era scris IERI si sters de catre moderatori... Ajungi sa fii jignit zilnic si dumneavostra nu faceti absolut nimic... Multumim frumos!!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

Se refera la asta in cazul tau:

Imi place sa cred ca mai exista moderatori. Forumul asta a ajuns bataie de joc si nu se intampla absolut nimic?
Suntem ZILNIC facuti bolnavi psihic, dusi cu pluta, etc si absolut nimic?
Penibil.

6.3. Toate reclamaţiile sau criticile în legătură cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzând aici sancţiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice încercare de a deschide o discuţie pe această temă pe forum se va considera infracţiune şi va fi pedepsită cu sancţiune, iar tema va fi închisă/ştearsă.
Excepţie de la regulă este discuţia la modul general, fără absolut nici o referire la o anumită persoană (membru al forumului, moderator sau admin) şi/sau sancţiune primită. Aluziile de orice fel sunt de asemenea interzise.

A facut un compromis, in loc sa va bage pe amandoi in vacanta, doar a avertizat.
 

DeletedUser

Stimabil moderator/Stimabila moderatoare... ce isneamna "amandoi"? Dati nume va rog, pe tema de fata posteaza mai multi si nu doar doi. Daca faceti referire la subsemnatul, aratati-mi va rog O SINGURA JIGNIRE a mea adusa partenerului de discutie asta in timp ce sunt facut "bolnav psihic" sau "partea unui om ca tine,adica stai esti om??" (dar ce sunt???) sau "nu stau ca tine sa dau replici inteligente la care te gandesti si noaptea in somn"... adica individul in 6 randuri nu face ALTCEVA DECAT sa jigneasca si dumneavoastra ce faceti???
trimiteti-ma in vacanta... in asemenea conditii nu se poate purta o DISCUTIE DECENTA in momentul in care esti jignit in ultimul hal si dumneavostra nu faceti absolut nimic. mai urmeaza sa se injure si atat... trist... Daca si la jigniri de genul "ai probleme psihice" in conditiile in care dansul jigneste si ZILNIC are postari sterse de pe forum in ultimele 2-3 zile dam doar editari la mesaje la ce sa dau vacante atunci, doar la injuraturi si pana acolo ne facem laturi de porci???

Nu mai departe de IERI acelasi lucru

"--emy--
Ieri, 22:48:23 Sus
))))))))))))))))))))))))))))
cum ziceam noapte buna inca odata,nu esti pe crenguta ta=))))

eu am inteles ca e un joc cred ca tu nu intelegi asta ai nevoie de un control la cutie"

Bataie de joc ca pe acest forum mai rar... Mesajul de sus era scris IERI si sters de catre moderatori... Ajungi sa fii jignit zilnic si dumneavostra nu faceti absolut nimic... Multumim frumos!!!

Ma refeream la tine si la --emy--

Va repet..incercati sa purtati discutii civilizate. Nu vreau sa stau toata ziua sa dau warn si sa ma cert cu voi.

--emy-- te rog sa ai un limbaj mai frumos, fara
Ty nu are nevoie de caracterizari din partea unui om ca tine,adica stai esti om??

Sper sa ne intelegem
 

DeletedUser38225

Parte 1:
Triburi: -T.Y-
Parte 2:
Triburi: T-J

Timeframe: 16/07/2011 00:00:00la04/08/2011 23:00:00

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 1,500
Tabăra 2: 2,131
Diferență: 631

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 95
Tabăra 2: 676
Diferență: 581

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 14,502,242
Tabăra 2: 20,892,057
Diferență: 6,389,815

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 948,753
Tabăra 2: 6,700,067
Diferență: 5,751,314

chart
 

DeletedUser

=))))))))))))))00 inca rad =)))))))))))))))))))))))) iar rad =)))))))))))


4 cuvinte , te iubesc , sper sa poti dormi bine la noapte ca n-am mai incalcat regulamentu =))))))))) multumit ?????



vizavi de jigniri , uitate si-n ograda ta ;) nu generaliz , t-y jigneste ... pe ai tai nui vezi ??????
 

DeletedUser

uite pt tine , te iubesc , fac o incalcare de regulament


sunteti asa de noobi incat nati inteles recrutarea celor din rustic , cll si ce a mai fost pe acolo , in loc sa dati in adevaratu t=y vati batut cu morile de vant si ati consumat nobilii =)) bv , felicitari pt cele 600 de sate luate =)) pe de alta parte , la felu cum ati pregatit voi razboiu , cu nobili la 35 de min , noi cu trupele la peste 100 de ore departare .... sunteti jalnici .... ar fi trebuit sa luati 2.000 de sate , din t=y , nu de la cei inv in timpu razboiului .


pt placerea ta , de luni va declar eu razboi , si incepand de luni urmarim statisticile , ca pot zice ca sau intors trupele la toti de acum ;) deci nu mai avem scuze =))


inca odata , felicitari pt pregatirea razboiului , rusine pt nr de sate luate si de la cine
 

DeletedUser31998

Maniax, dragul mami, sa ne fie rusine ca luam sate de la jucatorii din TY? :)))... Da stiu, suntem niste nerusinati, nu ar trebui sa luam sate de la voi... pana una alta vezi ca si tu incepi sa pierzi sate in T-J :))
Sau si pentru asta sa ne fie rusine? :))

Devenim penibili. Esti incapabil sa te controlezi, dragul meu?
Doamne, mi-a fost dat s-o vad si pe asta...

Greu cu bunul simt pe aici.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus