R.S vs Clasic

  • Autor subiect DeletedUser38860
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser41545

Adun idei ai rezervat cate sate de barbari atunci?eu zic ca aproape 10...nu mai stiu sigur , si apoi ai cerut catorva playeri ajutorul ..pai cum rezervi atatea daca tu nu ai trupe nici de 2?asa si eu rezerv 10000 de sate si incep sa strig la aliati sa ma ajute cu fulluri , si daca nu le trimit atunci sunt tradatori.
 

DeletedUser

Adun idei ai rezervat cate sate de barbari atunci?eu zic ca aproape 10...nu mai stiu sigur , si apoi ai cerut catorva playeri ajutorul ..pai cum rezervi atatea daca tu nu ai trupe nici de 2?asa si eu rezerv 10000 de sate si incep sa strig la aliati sa ma ajute cu fulluri , si daca nu le trimit atunci sunt tradatori.

îmi place la voi cei din clasic că le aveţi cu matematica :D tu zici că am rezervat 10 sate când defapt au fost 5, illuzion spune că am pierdut 2 sate pe când fusese doar 1 pierdut şi ăla recuperat.

aştept alte situaţii în care se face din purice,armăsar.

Să-ţi explic situaţia.

1.cu o zi înainte să rezerv satele,am dat toate trupele de atac pe jucătorul rakiu în organizatul făcut de clasic şi r.s :) . după atac,eu nu prea aveam trupe decât jumătăţi şi berbeci ioc. (menţionez că tribul r.s a ajutat clasicul când a cerut-o)

2. satele de barbari au fost al jucătorului albutul din tribul r.s care s-a lăsat de joc fără să anunţe,aşadar trupele def le avea încă în sate intacte,cu trupele ce le aveam eu nu le puteam sparge.

3. am cerut ceva ajutor de la voi pentru că eraţi mai aproape,dar ca un aliat bun ce sunteţi, v-aţi dat loviţi, playeri destui de mari..care e imposibil să nu ai 1-2 sate intacte cu trupe full indiferent de situaţie(observ asta din cauză că v-am lăsat vouă satele care le-aţi luat în jumate de oră, plus că illusion mă atacase în prostie cu full-uri,conducerea a propus să vă las vouă satele, ca să pot verifica dacă aveaţi sau nu trupe să ajutaţi). logic că am raportat asta.

nu aşa fac aliaţii.

4. după ce a luat befunny un sat din cele 5 barbare,s-a trezit rănitul de illusion că vai masonii or să ajungă în zona lor şi m-a atacat pe mine (aliaţi fiind fără să ceară voie, nici nu eram on că îi arătam eu că nu îmi lua nici-un sat) cu motivul că cică rezerv sate pentru masoni. ce rănit de om poa' să fie, nu? (logic,mă aştept să-i iei apărarea, nici nu stau să contest argumentul tău) Atunci eram în război cu Masonul, mi-a făcut illusion dmg mult pentru că am pierdut 2-3 ferme def, eu fiind pe graniţă cu masonul, a fost vital pentru mine. Spune-mi ..ce fel de aliat gândeşte atât de prost? Eu nu ţineam graniţa doar pentru r.s ci şi pentru clasic.

după care s-a răcit totul.

Tot ce am scris mai sus e real. nu aberez şi nici nu fac din purice armăsar. nu am de ce, nu am motive, mai am 3 sate,nu poţi să zici că aş conta pe hartă,nu caut să instig pe nimeni. e pur şi simplu ce s-a întâmplat.

P.S. poate că după toate acestea s-a luat în considerare că masonul ar fi un aliat mai bun decât voi :) vom vedea pe parcurs dacă e sau nu aşa.

P.S.S când am cerut sprijin din mason, am primit :) (ei având război cu mag).. când am cerut din clasic,toţi s-au dat răniţi. e foarte important să ştii lucruri de genu despre aliaţi înainte să continui să faci ceva pe hartă împreună cu ei.
 
Ultima editare de un moderator:

algernon

member
Scor reacție
0
Ca sa pun si eu ceva la contributie
Desi aveam alianta cu Clasic (e adevarat prin RS venita, dar discutata in conferinta si cu reprezentantul Clasic) , ne-au aatcat fara macar sa anunte ca au anulat alianta.
Baieti buni
:)
 

DeletedUser

E foarte uşor să spui câteva cuvinte ca să-ţi aperi tribul dar faptele mereu contează.ele spun totul.chiar mă aştept de la mulţi dintre voi să daţi cu roşii stricate,dar nu-mi pasă, nu-mi pasă de vorbele voastre aiurea pentru că eu ştiu ce spun spre deosebire de alţii.
 

algernon

member
Scor reacție
0
Adun idei, eu iti spun clar ca asa este
Mai ales ca am ascultat convorbirea cand s-a facut alianta , eram linga unul dintre cei care au discutat
Daca Clasic imi trimite un singur mesaj in care anunta de anulare aaliantei, eu imi retrag cuvintele
:)
Dar asa ceva nu exista
 

DeletedUser

Cine gabi v-a zis ca avem alianta ca eu am ragusit tot anuntand ca nu avem nimic si sa discutam?
 

DeletedUser

odată ce el spune că a fost de faţă când s-a discutat alianţa,cum poţi contesta?
 

DeletedUser41545

altu , eu vorbeam despre tine adun idei , nu despre clasic nu despre r.s , despre tine ca si jucator.Un om fara armata nu rezerva sate care nu e in stare sa le ia , tu aveai 0 armata si rezervasei 5(sau cate erau.nu mai stiu!) in momentul in care noi aveam razboi cu mason si ei erau in zona.daca tu nu esti in stare sa le iei si le rezervi cine le va lua?nu adversarii?asa ca ce era de facut sa stea sa intrii tu online ca sa iti ceara dreptu de a nu fii noob?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Gabi, te rog un pm pe joc oricum il sun pe sorin sa vad ce s-a intamplat.
 

DeletedUser

altu , eu vorbeam despre tine adun idei , nu despre clasic nu despre r.s , despre tine ca si jucator.Un om fara armata nu rezerva sate care nu e in stare sa le ia , tu aveai 0 armata si rezervasei 5(sau cate erau.nu mai stiu!) in momentul in care noi aveam razboi cu mason si ei erau in zona.daca tu nu esti in stare sa le iei si le rezervi cine le va lua?nu adversarii?asa ca ce era de facut sa stea sa intrii tu online ca sa iti ceara dreptu de a nu fii noob?

tu chiar ai tupeu prietene. ştii tu că aveam 0 armată.

rezerv sate pentru că erau în primul rând ale tribului meu şi în al doilea rând pentru că vroiam să întăresc zona făcând ceva ferme def acolo. cineva cu bun simţ m-ar fi ajutat să le iau fără comentarii de genu.

auzi la el, cică să aştepte să fiu online ca sa îmi ceară dreptul de a nu fii noob. tu chiar ştii ce scrii?


P.S. am scris despre clasic şi r.s pentru că au legătură mare cu ce s-a întâmplat acolo.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser41545

Eu vorbesc doar ceea ce vad eu nu referitor la triburi , erau ale tribului tau=))?care ma "trib de barbari"?nu a fost in stare sa zica ca nu mai joaca sau voi jucati cu playerii pe rosu?erau sate de barbari prietene si chiar tu ai zis ca veai armata putina spargeai 1-2 si restu?ce faceam stateam dupa tine ca sa iti faci armata dupa o saptamana , cine vorbea de tupeu .
 

DeletedUser

Eu vorbesc doar ceea ce vad eu nu referitor la triburi , erau ale tribului tau=))?care ma "trib de barbari"?nu a fost in stare sa zica ca nu mai joaca sau voi jucati cu playerii pe rosu?erau sate de barbari prietene si chiar tu ai zis ca veai armata putina spargeai 1-2 si restu?ce faceam stateam dupa tine ca sa iti faci armata dupa o saptamana , cine vorbea de tupeu .

hai că nu am chef de tine. ţi-am spus că erau al jucătorului albutul, dacă ştii să foloseşti twstats, vei vedea al cui trib a aparţinut acest jucător.

ce am scris mai sus e pur adevăr, faptul că vii tu cu prostii de genu mă lasă rece. nu îmi pierde timpul. dacă ai ceva aparte de spus, mai vorbim,dacă nu, vezi-ţi de treabă.

cică vorbeşti despre ce vezi, tu nu ai văzut nimic dacă spui porcării.

eu spre exemplu sunt un bun spion :). ca să fii spion trebuie să iei informaţii. ca să iei informaţii trebuie să ştii unde să cauţi etc. datorită informaţiilor care am ştiut să le iau,am rezistat cu tribul D-K (15-20 jucători) până să intrăm în R.S.

P.S. dacă eu nu am avut trupe, trebuia să mă ajutaţi la fel cum şi r.s.-ul a ajutat la nevoie. băi neica.

tu nu eşti decât un player simplu care vorbeşte despre prostii. învaţă să îţi faci temele înainte să-ţi dai cu părerea. p u n c t.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser41545

"eu sunt un bun spion=)))) cel mai bun spion , unul care si recunoaste..bafta la sate..pardon.la..satuce..sat..v i r g u l a ,

satele erau "sate de barbari" asa ca nu conteaza in ce trib a fost daca a dat stergere .multe trebuie sa le mai explic noobilor.
 

DeletedUser

"eu sunt un bun spion=)))) cel mai bun spion , unul care si recunoaste..bafta la sate..pardon.la..satuce..sat..v i r g u l a ,

satele erau "sate de barbari" asa ca nu conteaza in ce trib a fost daca a dat stergere .multe trebuie sa le mai explic noobilor.

eşti un newbie. eu le rezervasem cât încă mai exista jucătorul albutul, între timp au devenit barbare.

şi ce dacă recunosc că sunt spion :) eşti obişnuit ca un spion să nu-şi arate identitatea :) eu sunt diferit.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4010

>> Durata razboi: 6 zile

>> Sate cucerite
Clasic -> 191
R.S. -> 38
Diferenţă -> 153


O statistica luata de la statistica interna a razboiului. R.S-ul nu arata bine deloc dupa aproape o saptamana...
 

DeletedUser

Michael. statistica asta e provizorie :) bineînţeles, din anumite motive care ar trebui să le şti. vei vedea cum stau lucrurile în următoarele 2-3 săptămâni :)
 

DeletedUser4010

Motivele aduse de voi sunt acelea ca luptati pe mai multe fronturi... Din cate stiu ati reusit sa va asezati diplomatia de ceva timp si inca nimic nu s-a schimbat pe granita cu clasic ... ramane de vazut daca se va schimba chiar asa radical situatia...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus