Mesaje & Sitting

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Cineva ( gabyy89 mai exact :D ) a venit zilele astea cu o propunere interesanta, ea suna cam asa :

Sa se realizeze un folder in cadrul mesajelor la care sitterul unui cont sa nu aiba acces, folder la care doar proprietarul sa aiba acces, eventual prin parola. ( loc de stocat mesaje "personale", etc ).

Voi ce parere aveti ? Nu stiu daca s-a mai facut propunerea asta undeva, dar daca este sustinuta va fi inaintata programatorilor.
 

DeletedUser39696

pro pro pro .. deci sefii de trib o sa ne oblige sa .. le dam parola


o singura specificatie as avea : parola sa o poti schimba tu , iar cand esti pe cont si nu in sitter sa nu ai nevoie de parola ..
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Intr-un fel asta va duce la oarece abuzuri din partea unora, mai bine ar fi ca sitterul sa nu vada folderul respectiv( sa fie inaccesibil si atat ).
Daca se implementeaza asta ca setare implicita, sefii de triburi nu vor mai avea de ce sa ceara parola, corect ?
 
Ultima editare:

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Sa fie cum e o grupa de rapoarte pe care ti-o faci tu. Si cand selectezi "grupa" respectiva, sa iti ceara parola.
 

DeletedUser

neaaah , mai bine sa se implementeze una din propunerile vechi . daca am ceva de ascuns ... nu discut pe joc . jocul a devenit prea plistisitor pentru toti foarte multi dintre noi , mai buna ar fi o noutate in joc decat o astfel de setare
 
Ultima editare de un moderator:

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Eu n-am zis ca ar fi o setare importanta, care sa aduca vreun beneficiu major, insa mi-as dori ca printre altele, sa se implementeze si asta. Nu cred ca ar deranja pe nimeni, si nimeni nu e obligat sa o foloseasca!
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Eventual și cu un filtru prin care mesajele de la anumiți jucători să fie stocate automat în folderul respectiv

pro
 

DeletedUser

deci in primul rand eu as fi pro cu ideea , dar este problema ca atunci cand ai sitter sa iti intre un mesaj care tocmai nu trebuia sa apara si atunci incep problemele in caz ca sitterul il vede ( mesajul fiind unul foarte important gen sa tradezi tribul sau altceva ,, deci ar trbeui sa se faca si aici ceva)........... deci ca sa se intample asta ar trebui ca sa se implementeza o alta setare " nu primesc mesaje pe timpul sitterului" sau sa fie o notificare push... daca asa se numeste sa te atentioneze cand primesti un mesaj si daca sitterul are parola sa il deschida daca vrea sa vada ce e in el.... ( aici doar daca sitteru e unu dintre ce mai buni pr ai tai )
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
E foarte simplu. Sa zicem ca stochezi in acel folder 3 convorbiri. Daca primesti vreun reply la una din ele , nu va aparea nimic in Inbox, va aparea "pliculetul" ala necitit in dreptul folderului special, si evident sitterul nu va putea sa il acceseze :)
 

DeletedUser

nu :) problema e ca iti trimite cineva un mesaj NOU , nu ca ai mesajul si iti da el reply
 

DeletedUser34566

Intr-un fel asta va duce la oarece abuzuri din partea unora, mai bine ar fi ca sitterul sa nu vada folderul respectiv( sa fie inaccesibil si atat ).

Pro pentru "pliculet" invizibil!


Daca primesti vreun reply la una din ele , nu va aparea nimic in Inbox, va aparea "pliculetul" ala necitit in dreptul folderului special, si evident sitterul nu va putea sa il acceseze :)

Contra pentru "pliculet" necitit(vizibil)!
 
Ultima editare de un moderator:
Sus