Spam

DeletedUser

Esti asa de sigur mai prietene ca voi ve-ti inchide aceasta lume ?=)) Mai este pana o sa inchida MAGIC-ul lumea 5 , daca o s-o inchida. Si nu mai zice zi direct si pe scurt MAGIC si "catelusii"

termina-te cu prostiile, fiecare din noi a avut razboaiele lui, cat despre jigniri, ce sa mai zici si tu acum, asta e strugurii sunt acri, daca nu mai esti pe harta da din gura pe aici.
 

DeletedUser

hriwe
confunzi notiunea de prietenie cu cea de catelus.
asa cum interpretezi tu inseamna ca si tu esti catelul lui aliat.
dondon si kabyna imi sunt prieteni, cum naiba si-au putut imagina legend, illustrious, aliat ca vor intra in razboi alaturi de voi? nu pot sa inteleg cum au avut tupeul sa le propuna asa ceva.

r3b facea pe naiba, n-au avut curaj sa faca nimic. aveau toate trupele sprijin in wanted, nu putea misca pt ca erau papati. diaralex si ioaniko care erau pe granita noastra aveau trupele trimise sprijin, le umflam satele intr-o noapte...
da, eram pregatiti sa dam pe r3b, de aia am si preluat eu satele in k42 langa ei, am amanat pana in ianuarie doar din simplul motiv ca unul dintre jucatorii de pe granita nu avea timp in decembrie si vroiam sa le-o dam scurt, nu sa ne intindem.
asa ca r3b doar visa ca se baga in razboi, mai mult de atat stiau ca nu-s in stare

nu-mi spui tu unde sa vorbesc. vorbesc unde vreau, tu ai optiunea sa nu mai citesti daca nu-ti convine.
esti avocatul lui remus? ca citeste sau nu ce se scrie, ca se apara sau nu, putin imi pasa.
nu-mi pasa de voi, de ceea ce credeti voi, trib de mincinosi si oameni fara onoare.
ati incercat sa castigati murdar, sa inselati, sa faceti tot felul de manevre...dar nu ati reusit, toate s-au intors impotriva voastra... cine sapa groapa altuia..
daca jucati corect, poate ca alta era situatia azi, poate ca erati inca in joc.

pana si lui marbah i s-a facut sila de voi si a dat stergere. v-ati adunat un grup de lichele care credeati voi ca o faca din rahat bici si ati marginalizat oamenii cu adevarat buni, i-ati facut sa nu-si mai doreasca sa continue jocul.
daca erati si voi precum marbah, aveati sanse de castig.

nu stiu de ce tot voi aveti gura mare pe aici. bagati coada intre picioare si sedeti frumos, caci v-am dat-o de v-au sarit fulgii.
ati pierdut, nu mai conteaza din ce motive, nu intereseaza pe nimeni scuzele jalnice, asa ca taceti din gura si lasati cum a picat.
 

DeletedUser4978

MAGIC si "catelusii" inca mai joaca, potaile au plecat cu coada intre picioare si fac ce stiu ei mai bine;) Se ling pe...blana;)
 

DeletedUser41560

Faceti reclamatie daca ma insel :)) :3-SLA nu e cumva cel ma vechi trib de pe lumea 5 ? Oare dc? asta spune multe si nu cred ca se poate caracteriza ca fiind "catzelusi"...Felicitari tuturor care au avut puterea de a da stergere :)) si o sa mai fie
 

DeletedUser

haide mai, si eu care va vedeam deja in lesa mea :))
dondon la dreapta si kabyna la stanga sau invers, mi-e tot una :))
 

DeletedUser

sa da-ti din scurt in r3b:)) hai ca asta e comica tare...voi nu stiti sa atacati sau sa va aparati si mai veni-ti si cu tactica..ai o bulina rosie din partea mea pavone:D

rebu nu s-a lasat din cauza ca s-a speriat de voi sau alte motive tampite enumerate de voi, ci din cauza plictiselii..unii s-au saturat dupa 4 ani de joc si mai ales ca nici lume cu care sa mai joci nu era..ca au ramas numai inactivii care ocupa toata harta..iar cei din wanted dupa ce nu au mai facut fata cu conturile ca erau putini activi s-au lasat si ei de joc ca aveau altceva mai bun de facut..servici, familie, scoala..doar nu era sa stea 24 din 24 sa numere atacurile voastre de la peste 300 de h:))..oricum cine se lasa bine face..daca e sa-l citam pe vmihai

va las sa traiti in continuare in furtuna de nisip in care va aflati acuma..oricum ve-ti mai auzi de noi:confused::confused:

spor la barbare si interne..ca doar atata mai stiti sa faceti!!!
 

DeletedUser

Exact barbarele si internele sunt samanta de aur pentru altii. Toata lumea se lauda, jigneste si aduce acuzatii , insa au uitat ca fara dovezi sunt un "rahat" in drum, doar fraierii o sa creada fara dovezi. Scrii unde vrei , cand vrei , dar si eu la fel. Iar pavone , cat despre dondon si kabyna , ia zi-mi mie cum iti sunt tie prieteni ? Tu dictezi ei scriu ? Sau invers ? Asta nu se mai numeste prietenie.
 

DeletedUser

eh , suna aiurea cand ai zis ca s a lasat rebu din cauza plictiselii ... mai bine spuneai ca s a lasat illustrios ca nu mai avea chef sa intre pe 4-5 conturi =))!
 

DeletedUser

de trepadusi ca voi care apar dupa razboi si dau din gura sunt satula.
iar de scuze lamentabile ca ale voastre sunt si mai satula. cand ati inceput razboiul nu aveati familie si serviciu? brusc cand ati inceput sa pierdeti satele v-ati adus aminte de familie, serviciu etc

forever crazy, pune-mi cate buline vrei dar uita-te pe harta si vei vedea ca eram langa satele goale ale lui ioaniko din k42. trupele lui erau sprijin in wanted
mafia si cinos erau langa satele goale ale lui diaralex in k24, cont tinut de illustrios. trupele lui erau sprijin in wanted
in k43 eram langa catamury, asta avea trupele proprii pe sate.
in k33, paulbluelion era langa catamury
etc
iar nobilii erau deja pregatiti si sprijin adus pe satele de langa dragii nostri aliati r3b.

r3b avea de gand sa ne-o dea in ianuarie, cel putin asa promitea illustrios la stapan. pregatise ce-i drept contul ioaniko sa ne atace, ne si marcase frumos pe harta.
fraier insa ca i-a dat mesaj lui kabyna sa se bage in razboi alaturi de ei. fraier legend ca l-a sunat pe dondon sa se bage in razboi alaturi de ei.
de altfel singurul jucator bun din r3b este legend, restul sunt buni doar la tinut conturi in sitter sau pe parola.
si de plictisit ce era legend de joc a preluat sate de la diaralex pe granita cu noi...."haida" ca sa-l citez pe hriwe :)))

hriwe, stii tu ce-i aia prietenie? este o notiune imperceptibila pt tine ... caci altfel nu vad de ce esti atat de fustrat si jignesti cand vezi prietenia altora, in speta a mea cu dondon si kabyna

si da, luam barbare, ce sa facem, daca voi ati fugit ca iepurii la primele atacuri si ne-ati lasat cu barbarele pe cap.
razboinicii luminii ce sunteti, n-ati fost in stare de nimic in afara de a da stergere cont.
va umflati in statisti in primele 2 saptamani si apoi schelalaiati la poarta magic. si daca n-ati fost primiti ati dat stergere.
ati mers ca turma dupa aliat, habar nu aveati ce faceti

n-am iesit pe extern sa va dau peste bot cat de praf ati fost si cum ati incasat-o de la noi pana nu ati deschis voi gura sa debitati fantezii. dupa ce ca v-ati luat-o cum nu si-a mai luat-o nimeni pe lumea 5, tot voi sunteti aia cu gura mare.
chiar am crezut ca o sa fie cel mai frumos razboi avut de magic, ca vom avea un adversar puternic si ce-am avut, niste oite behaind pe forumuri..."playeri foarte buni" veniti de pe alte lumi care asa cum au venit au si plecat. pozitia coditei s-a schimbat doar, la venire era in sus, la plecare in jos intre picioare.

in 4 ani de joc nu am vazut trib care sa ceara pacea dupa o luna de razboi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Vad ca si tu crezi tot ce spune razboinicul nr.1 si...tot fara dovezi probabil tu nu esti in drum ci...in zapada

Deci sa-ti zic ceva , eu vorbesc despre L5 de cand am intrat pe ea , nu inainte sa intru pe ea , este o diferenta draga Daniel, si nu ma i-au dupa Remus ca asa si asa , iar daca ma i-au , eu si verific cele spuse. Eu vorbesc pe propria raspundere , eu vorbesc faptele, nu ca altii doar dand din "sarmale" in sus si-n jos , ca cica noi ne-am trezit mari zmei sa dam razboi cu ei, iar pavone tu fiind razboinica lumii , spune-mi te rog frumos care e diferenta dintre un razboi oficial si neoficial ? Cum spune-ai si tu, asteptai acest razboi ,iar cum tot spune-ai si tu erati pregatiti pentru acest razboi , atunci de ce v-am dat-o asa de rau in primele 2 saptamani ? De buni ce-ati fost asa-i ? (Nu uita ca satele din k4,k14 le-ai pierdut din prima si stiai ca sunt in mijlocul nostru, asa ca esti o mare jucatoare incat n-ai bagat asa mult sprijin pe ele , ai fost increzatoare)


hriwe, stii tu ce-i aia prietenie? este o notiune imperceptibila pt tine ... caci altfel nu vad de ce esti atat de fustrat si jignesti cand vezi prietenia altora, in speta a mea cu dondon si kabyna

Hai sa-ti mai zic ceva, Legend si acel "fraier" nu l-ar fi sunat si i-ar fi trimis mesaj daca avea asa mare incredere in ei => erau prieteni draga pavone , uite prietenie , altii sunt in lesa iar altii liberi , deci inca o intrebare Legend era prieten cu dondon , illustrios era prieten cu kabyna ? Se cunosc? Si cum de ai aflat tu de acele mesaje si ce-a vorbit Legend cu dondon? Deci pot sa-ti zic ca a dat cu picioru in alti prieten doar ca sa te anunte pe tine despre cele "vorbite" asta nu este prietenie pavone.

si da, luam barbare, ce sa facem, daca voi ati fugit ca iepurii la primele atacuri si ne-ati lasat cu barbarele pe cap.

Lasa barbarele , mai bine innobilati inactivi de la voi din MAGIC ca 60-70% din L5 sunt inactivi si tu de ocupi de barbare .
 

DeletedUser29650

Dragul de el, chiar nu intelegi ca important este cum se termina, n-are nici o importanta ca s-au luat sate la inceput, daca la sfarsit tribul vostru nu mai functioneaza. Atunci, dupa regulile jocului, esti un pierzator. Si ce e mai rau e ca aliat nu a invatat nimic de pe L5. La fel de puternici au fost Wanted-ul si in reazboiul cu 3-SLA si la sfarsit erau frumos pe minus si la fel de desfiintati.
Aliat a descalecat a 2-a oara sa dovedeasca ca prima data nu a fost o intamplare, ca face treaba temeinic.
 

DeletedUser

mda..fiecare cu a lui..nu ma mai obosesc sa mai zic ceva de wanted si razboiul lor cu magicienii...dar vreau sa subliniez o chestie care ar trebui si ar fi trebuit sa-i puna pe ganduri pe multi si anume: 3-sla se lupta de foarte mult timp cu newage un trib care e de 2 ori mai mare ca ei (newage cu doar maxim 3-4 oameni tine o granita de 3-4 k-fara probleme in timp ce cei din 3-sla debea stau in picioare) si tot newage se/s-a luptat si cu live, iar magicu sta si se roaga de canibalu sa faca pnauri..deci asta da "familie", se vede ce <<boase>> au conducatoarele din razboiul stelelor:D
 

DeletedUser4978

...atunci de ce v-am dat-o asa de rau in primele 2 saptamani ? De buni ce-ati fost asa-i ?

Stii cum esti tu acum?? Ca si la un meci de fotbal;) Spui ceva de genul: Ei ne-au dat doar un gol dar noi am avut 4 bare;) Scorul final fiind 1-0;)

Daca nu ma insel, pe la inceputul razboiului, cineva de la noi(posibil Pavone) a spus ca noi, mai toate razboaiele le-am inceput mai incet, ca pe parcurs sa recuperam si sa reusim sa ne distantam. Cu voi oare de ce ar fi trebuit sa fie diferit??

Ma rog, una peste alta, pot spune ca a fost un razboi frumos, inegal, daca ne gandim la resurse, dar voi v-ati bazat pe inactivitatea unor membri de la noi precum si pe faptul ca vor intra alaturi de voi newage si r3b.
 

DeletedUser

Eu nu m-am bazat pe nimeni , eu m-am bazat pe prietenii mei , nu m-am bazat pe aliati , insa cand am avut ocazia sa cer ajutorul unui aliat , am facut-o si l-am primit cu multa caldura.

Stii cum esti tu acum?? Ca si la un meci de fotbal Spui ceva de genul: Ei ne-au dat doar un gol dar noi am avut 4 bare Scorul final fiind 1-0

Cum sunt acum ? Sunt furios pentru ca se da zeu pe triburile, acuma zice una si dupa aia se contrazice singura , si pana la urma voi nu vedeti treaba asta. Acuma zice ca noi ne-am dorit acest razboi ca sa ne dam in spectacol si parca la ultima replica a ei a zis ca si ea si l-a dorit si a facut tot posibilul ca sa obtina acest lucru. Deci pavone te rog frumos, nu te mai contrazice singura, acesta a fost doar un exemplu.
 

DeletedUser12398

cata agitatie vai vai
mai bine va scoteati prietenu sau prietena in oras sa sarbatoriti ziua indragstitilor (pentru cei care au)
ceilalti fugiti la un vin fiert ca e foarte indicat acum
 

DeletedUser4978

Eu nu m-am bazat pe nimeni , eu m-am bazat pe prietenii mei , nu m-am bazat pe aliati , insa cand am avut ocazia sa cer ajutorul unui aliat , am facut-o si l-am primit cu multa caldura.

Aliatii aia care ti-au trimis sprijin erau si asa zisii "aliati ai nostri";) Aceste persoane se regasesc la profilul meu din joc cu sris "bolduit"

Cum sunt acum ? Sunt furios pentru ca se da zeu pe triburile, acuma zice una si dupa aia se contrazice singura , si pana la urma voi nu vedeti treaba asta. Acuma zice ca noi ne-am dorit acest razboi ca sa ne dam in spectacol si parca la ultima replica a ei a zis ca si ea si l-a dorit si a facut tot posibilul ca sa obtina acest lucru. Deci pavone te rog frumos, nu te mai contrazice singura, acesta a fost doar un exemplu.

Nu stiu daca se da zeu:)Ideea e ca amandoi si l-au dorit si probabil au facut tot posibilul si unul si altul pentru a-l avea. Eu nici nu l-am dorit dar...nici nu m-a deranjat:)
 

DeletedUser

@ hriwe
am inteles ca nu stii sa pui o cratima unde trebuie, am trecut cu vederea gravele erori gramaticale dar nici sa citesti nu stii?
in toate postarile mele am zis ca vroiam razboi cu wanted, ca stiam ca o sa vina, ca am facut tot posibilul sa-l provoc, ca am fost anuntata de danimaxx cu 2 saptamani inainte...niciodata nu am zis ca eram pregatiti ci din contra, am zis ca nu ne-am agitat, ca nu ne-am trimis sprijin pe satele izolate.
crezi ca in 2 saptamani nu aveam timp sa blindam satele din k4? aveam timp insa n-am vrut.

si cu unii ca voi de ce sa blindam satele? eu am jucat cu ele goale tot razboiul, intreaba-ti seful ca m-a spionat pe toata granita si stie, si ce-ati facut? nimic, nici macar un sat luat, un pic mi-a ciufulit cladirile jeanel. am blindat doar cateva sate in k4 de "frica" lui shumi care facea pe cocosul cu mine.

despre r3b am afirmat ca stiam ca vor sa ne-o dea in ianuarie si ne-am pregatit nobilii pe granita cu ei si am preluat sate pe granita cu ei, confunzi triburile. da, eram pregatiti si oricum doar legend ar fi contat din tot tribul ala ca si jucator, restul...

te tot lauzi cu cele 2 saptamani cand ne=ati luat sate. pai un razboi tine 2 saptamani? victoria se masoara la finalul razboiului si nu la inceputul lui.
la nici o luna de la inceperea razboiului aveam recuperate toate acele "sate pierdute pe banda" cum iti tot place tie sa ne amintesti.

te-ai emotionat atat de tare tot vorbind de prietenia legend=dondon incat n-ai mai fost in stare sa scrii nimic coerent. da si tu un sens frazei aleia ca este incoerenta.

te freaca grija rau de inactivii nostri si ce innobileaza jucatorii magic. vezi, de aia ai pierdut razboiul, te-a interesat mai mult de altii decat de bucataria voastra. ai mizat pe inactivii nostri si v-au dat-o cam rau acei inactivi.

si iar iti zic ca habar nu ai ce inseamana sintagma "prieten"....prieten nu este cel care fuge cum da de greu si te lasa cu ochii in soare. voi n-ati fost prieteni in tribul ala ci o adunatura de jucatori adusi de pe nu stiu ce lumi si pusi pe conturile abandonate din wanted.
ati fost zmei cand ati lansat atacurile si apoi ati fugit ca sobolanii cand am inceput sa dam pe voi. deh, este mai greu sa stai in aparare decat sa dai niste clickuri de atac...si cand nu-i contul tau nu-ti dai interes.
 

DeletedUser

mda..fiecare cu a lui..nu ma mai obosesc sa mai zic ceva de wanted si razboiul lor cu magicienii...dar vreau sa subliniez o chestie care ar trebui si ar fi trebuit sa-i puna pe ganduri pe multi si anume: 3-sla se lupta de foarte mult timp cu newage un trib care e de 2 ori mai mare ca ei (newage cu doar maxim 3-4 oameni tine o granita de 3-4 k-fara probleme in timp ce cei din 3-sla debea stau in picioare) si tot newage se/s-a luptat si cu live, iar magicu sta si se roaga de canibalu sa faca pnauri..deci asta da "familie", se vede ce <<boase>> au conducatoarele din razboiul stelelor:D

se pare ca in sfarsit te-ai convins ca la joc nu te pricepi si incerci cu anatomia :)
iar politica familiei las-o pe seama oamenilor mari, te depaseste si-i inutil sa ti se explice

si reiterez: magic si newage intra in razboi cand vor ei, nu cand vor altii ... asa ca lasa ordinariile si mizeriile astea ca nu tin.
 

DeletedUser

si cu unii ca voi de ce sa blindam satele? eu am jucat cu ele goale tot razboiul

Te rog frumos nu mai minti ca te bate Dumnezeu, te plesneste rau de tot. Stii clar ca la inceputul razboiului cei din k4/k14 au sarit pe satele tale si NU ERAU GOALE! Inca si acum imi amintesc ca trebuie sa trimit 40-50 atacuri/ sat , ala e sat gol , draga pavone ? Nu mai minti ca te bate Dumnezeu , el te vede.


nici macar un sat luat

N-ai frica de Dumnezeu? Acuma te lauzi ca n-ai niciun sat pierdut ? Cat mai poti minti ? In k4/k14 ai pierdut aproximativ toate satele , nu te mai lauda cu ce nu-ti apartine! (pasarea malai viseaza)

iar politica familiei las-o pe seama oamenilor mari

Ce vrei sa dai de inteles ? Ca esti un om mare , realizata in viata ? Mie mi se pare ca ai grave probleme la cap incat minti cu nesimtire , iar chestiile zise de tine se pot verifica , si iti dau voie sa te faci singura de rusine p-aici.


ai mizat pe inactivii nostri si v-au dat-o cam rau acei inactivi.

Spune-mi te rog frumos ca nu tu erai aceea care stateai sitter pe colt rosu , Pheonix XXX , cinos(cred) , tzukubita si inca cativa jucatori din k5 , nu-mi amintesc numele lor insa stiu sigur ca aveau satele langa mine. Cam rau pavone daca stateai sitter pe 4-5 conturi.. si acuma nu-mi zice ca acele conturi nu aveau sitter pentru ca exista dovezi cum ca Pheonix XXX, colt rosu , tzukutiba au dat atacuri si s-au aparat.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus