F.SOD vs. F.What??

DeletedUser34781

...doar i-am raspuns aluia care a scris la dictarea ta mesajul ....
eram tot eu, dar pe calculatorul "aluia" si mi-era lene sa ma duc la laptop:p
...Eu nu cred ca am vorbit cu tine la telefon vreodata sau daca am facut asta nu-mi mai amintesc. ...
naspa bre, du-te si te trateaza pentru pierderi de memorie; valabil si pentru alte omisiuni sau interpretari eronate pe care le-ai debitat
...Voi a-ti asteptat 3 luni sa declaram noi razboi picilor pt ca asa v-am PROMIS????????:)))))) Se pare ca nu stii ce inseamna promisiune....
in schimb tu stii foarte bine ce inseamna ignorarea si incalcarea ei
...iti faceai planuri cum va arata harta in doi ani....
iar ai "uitat" ca de fapt tu erai ala care repartizai k-urile, jucatorii, din zone comune, puneai interdictii pe directia de dezvoltare si alte alea, evident te refereai la barbari si jucatori deja invinsi, nu la ceva planuri mai serioase pe harta, asa cum ar fi fost normal din partea unor aliati.
...aveati razboi adevarat DOAR CU NOI, un trib de 3 k-uri, pe o granita neacoperita si atacata in timpul aliantei. ...
razboi cu pici avem de cind sintem pe harta, desi nu a fost declarat oficial, asa ca iar aberezi ca aveam razboi doar cu voi; granita noastra era la fel de goala ca a voastra pentru ca stii bine ca schimbarea diplomatiei a fost o rabufnire spontana, si o chestie care ne-a luat si pe noi pe nepregatite, iar atacurile pe alianta au fost numai asupra lui danyel35, bine-meritate de altfel pentru atitudinea sa ostila impotriva noastra.

deci , oricum, scuze gaby, chiar nu intentionam sa fac aici antologia relatiilor diplomatice cu 22-ul, dar cind am vazut ce repede a aparut Dragos pe forum ca sa vorbeasca numai timpenii, acum ca face parte din "restul" contra what?? chiar m-am enervat si sper sa-i fie foarte clar ca indecizia lor de a lupta pe harta ca lumea, tergiversarea unor planuri comune pe care acum nici macar nu le mai recunoaste, certurile interminabile iscate de la nu stiu ce barbari, pretentiile neintemeiate asupra viitoarei suprematii pe anumite k-uri din zona comuna de interes, actiunile injurioase ale unor colegi de-ai lui, si multe altele, au fost motivele pentru care am schimbat diplomatia, asa ca sa nu mai caute nod in papura si sa ne acuze pe noi.

=the end=
nu mai are rost sa ma explic, daca dragosel nu-si aminteste nici macar ca am vorbit la telefon, chiar m-am suparat, zau asa, de ce ma faci sa sufar, o doaaamneeeee:confused:
 

DeletedUser38736

1. bravo tie. iti simteam amprenta pe porcaria de mesaj de aia am crezut ca tu dictai.
2. daca nu imi amintesc ca am vorbit cu tine la tel e pt ca esti absolut neimportanta pt mine nu pt ca am pierderi de memorie.
3. da, stiu foarte bine. Voi mi-ati exemplificat chiar.
4. nu aveai de ce sa recrutezi jucatori de peste 2 k-uri de tribul tau doar pt a ma bloca pe mine.
5. uiti de intelegerea intre pici si voi de a nu face organizate unii pe altii. (asta e la nivel de zvon)

"in pana mea" "bre" ,de fapt sunteti niste victime nu? Noi am fost nenorocitii?? Am inteles. Noi ne-am atacat singuri peste alianta si tot noi am dat si fake-urile pe vecinii lui danyel.
aaa..

Si chiar am incheiar ca deja mi-e scarba.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

cum puteam sa atacam noi pe alianta prima data daca noi am aparat satul aluia si apoi s-a vorbit cu voi de ce atacati , cu toate ca v-a scris conducerea noastra voi tot ati atacat si era normal sa ripostam .
dragos , tu sa taci ca oricum esti insignifiant , sti bine ca daca razboiul mai dura dispareai si tu si ceata ta de pe harta , acum sa ne luptam cu voi TOTI ati inceput sa deveniti vocali...pana mea:))))
 

DeletedUser20252

Nu inteleg de ce incercam sa ne justificam in fata altora.
Se boscorodeste aici inutil de cateva zile pentru ce?Dragos o tine pe a lui si nu o sa isi schimbe parerea si alte chestii si noi o tinem pe a noastra.

Mie personal nu imi pasa ce cred ceilalti despre noi,ca suntem parsivi sau nu,ca jucam la 10 capete sau nu,sincer pe mine ma doare fix unde nu bate soarele de parerea celor din MoD,SoD,T.L.S si cine mai e impotriva noastra.Fiecare e cu dreptatea lui si niciodata nu o sa se ajunga la un consens in privinta chestiunilor astora.


Totusi un lucru mi se pare penibil,cum se lauda SoD sau altii cu innobilari de sate ce sunt in mijlocul lor,exemplu fiind cele din k36 unde nici macar sprijin nu s-a trimis sau altceva.In rest o sa vedem pe harta ce se intampla.
 

DeletedUser29985

:) Simpatici rau :)

Tribul meu 941 9.095.488 121.807.026 103.408.305
Inamic 280 2.508.841 53.361.883 187.645.680
= = = =
Diferenţă 661 6.586.647 68.445.143 -84.237.375

Sa nu vindem gogosi si sa mentinem putin linia topicului.

660 de sate erau in K36 & K46 :confused:
 

DeletedUser

Pronosticuri careva?In cat timp se ajunge sa avem diferenta 1000 sau daca vom ajunge sa o avem?

Eu zic inca 2,3 saptamani pana la 1000.
 

DeletedUser32873

Nu inteleg de ce incercam sa ne justificam in fata altora.
Se boscorodeste aici inutil de cateva zile pentru ce?Dragos o tine pe a lui si nu o sa isi schimbe parerea si alte chestii si noi o tinem pe a noastra.

Mie personal nu imi pasa ce cred ceilalti despre noi,ca suntem parsivi sau nu,ca jucam la 10 capete sau nu,sincer pe mine ma doare fix unde nu bate soarele de parerea celor din MoD,SoD,T.L.S si cine mai e impotriva noastra.Fiecare e cu dreptatea lui si niciodata nu o sa se ajunga la un consens in privinta chestiunilor astora.


Totusi un lucru mi se pare penibil,cum se lauda SoD sau altii cu innobilari de sate ce sunt in mijlocul lor,exemplu fiind cele din k36 unde nici macar sprijin nu s-a trimis sau altceva.In rest o sa vedem pe harta ce se intampla.

"Ezista o explicatie :"
Tu nu o sa intelegi niciodata cum e treaba cu jocul asta nici daca iti pui meditator de triburi...
Tu nu poti fi decat arogant in orice discutie , indiferent de interlocutor.... asta lasand la o parte faptul ca esti praf ca player,,


Ca sa fiu putin mai explicit (cu speranta ca vei intelege si tu ceva) : din punctul meu de vedere aceasta harta vi se datoreaza ... a fost alegerea voastra sa lucrati pe la spate dar nu v-ati gandit ca .... orice medalie isi are si reversul.

De un singur lucru imi pare rau... ati inchis o lume dar ati facut-o tarziu si cu metode demne de orice sila , lucru care nu merge si aici ;)
 

DeletedUser40792

Cand vezi cum vorbesc jucatori ca pocni si ca gerula sa ne .... .... despre moralitate iti vine sa nu mai deschizi triburile niciodata

Pai bai varu'....ai uitat cand ati tradat trib dupa trib si what printre ele:rolleyes:
 

DeletedUser41356

Gerula,pt tine si altii de speta ta
Grigore Alexandrescu - Lupul moralist
 

DeletedUser

Cand vezi cum vorbesc jucatori ca pocni si ca gerula sa ne .... .... despre moralitate iti vine sa nu mai deschizi triburile niciodata

Pai bai varu'....ai uitat cand ati tradat trib dupa trib si what printre ele:rolleyes:

cum a zis si lucian in alte cuvinte... exista 3 adevaruri la orice disputa :D si cine e oratorul mai convingator ala de obiei are dreptate...

P.S. twoohh teai luat dupa l23? ca e o situatie asemanatoare(se fac pronosticuri)... doar ca diferenta de sate e de 4-5 ori mai mare... tribul in inferioritate isi aduce jucatori de pe alte lumi sa iasa din impas...
 

DeletedUser41356

"In dragoste si-n razboi totul e permis"
Daca sunteti asa buni,de ce va intereseaza ca aducem jucatori de pe alte lumi?:)
 

DeletedUser

"In dragoste si-n razboi totul e permis"
Daca sunteti asa buni,de ce va intereseaza ca aducem jucatori de pe alte lumi?:)

Pai vrei sa intre aia de pe 7 in sevraj daca ies din casa si simt aer curat :).
Eu tin cu Gabby , si bah targovistea.... daca va bat astia dupa atata gargara pe aici mor de ras. cel putin daca vi-o luati stiu ca o sa termin innobilat mai tarziu ca tine :)))))))))
 

DeletedUser41356

Fiecare isi gestioneaza timpul cum vrea...si eu ii banuiesc pe multi de la voi ca au vazut zapada doar la tv:)
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Pai vrei sa intre aia de pe 7 in sevraj daca ies din casa si simt aer curat :).
Eu tin cu Gabby , si bah targovistea.... daca va bat astia dupa atata gargara pe aici mor de ras. cel putin daca vi-o luati stiu ca o sa termin innobilat mai tarziu ca tine :)))))))))

Ma lup, dar tu nu mai ai timp sa incingem o joaca in stilul nostru? :D

Mi-e dor de zilele alea cand jucam pe andurill , cot la cot cu tine :D si faceam praf un "player" :)))

Sau cand ma sprijineai de pe conturi din tribul advers =))

Bine, asta am patit-o si aici, si cu ocazia asta tin sa-i multumesc lui isabel0 ! Fara sprijinul tau, nu puteam sa sparg nobilii aia de la rams :D :))
 
Ultima editare:

DeletedUser

Ma lup, dar tu nu mai ai timp sa incingem o joaca in stilul nostru? :D

Mi-e dor de zilele alea cand jucam pe andurill , cot la cot cu tine :D si faceam praf un "player" :)))

Sau cand ma sprijineai de pe conturi din tribul advers =))

Bine, asta am patit-o si aici, si cu ocazia asta tin sa-i multumesc lui isabel0 ! Fara sprijinul tau, nu puteam sa sparg nobilii aia de la rams :D :))

Nu am domnu, daca aveam era altceva...dar o sa am prin iulie august cred, ca vreau sa imi schimb jobu, locuinta si orasul ca simt ca am ramas pe loc si nu evoluez... Ma mut la Pitesti imi trag casa acolo ma fac vecin cu Jaby :)))).
Si da bre a fost misto cand jucam la comun.... inclusiv mia aia de atacuri de la bazonel si gicutzius cand nu luau aia sate nici cu cladirile la 1 demolate :)))))))) Ce mai facea si dark syryus cu ei de pe marius magma... isi innobila satele singur pe contu expirat de sitter, de crapa bazonell de nervi la interval de 100 de sutimi... si cara tichet dupa tichet la alizeea :))))

mai ti minte cand faceam misto de aia din MIR ca ne conversam cu ei cand planuiau atacuri ? si noi eram amandoi cu conturi la ei si planuiam atacurile contra noastra cu ei :)) Mai aveam sa le dam noi tintele unde sa dea :))))))

Eh melancoliile astea.... :rolleyes:
 

DeletedUser

cum a zis si lucian in alte cuvinte... exista 3 adevaruri la orice disputa :D si cine e oratorul mai convingator ala de obiei are dreptate...

P.S. twoohh teai luat dupa l23? ca e o situatie asemanatoare(se fac pronosticuri)... doar ca diferenta de sate e de 4-5 ori mai mare... tribul in inferioritate isi aduce jucatori de pe alte lumi sa iasa din impas...

din pacate vad ca nu prinde treaba :( ,lumea e tot ocupata sa isi scoata ochii aici
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Asta e la nivel de zvon, nu sunt sigur : am auzit ca un nou trib a profitat de situatia celor din what si le-a declarat razboi. Dar, datorita legendelor transferate de pe lumea 7, what face fata cu brio ba chiar sunt in avantaj. Asa e ?

PS : Barbarian's Ally e nefericitul trib care va disparea sigur, si-au ales gresit adversarii :))
 

DeletedUser

Asta e la nivel de zvon, nu sunt sigur : am auzit ca un nou trib a profitat de situatia celor din what si le-a declarat razboi. Dar, datorita legendelor transferate de pe lumea 7, what face fata cu brio ba chiar sunt in avantaj. Asa e ?

PS : Barbarian's Ally e nefericitul trib care va disparea sigur, si-au ales gresit adversarii :))

Fie ca cel mai bun sa castige .. :D .Lasand gluma ,acum si la ei se cern jucatori si dintr-un anumit punct de vedere e bun un razboi cu toata harta.
 
Sus