Început nou?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

quz0r

member
Scor reacție
144
Ce condiţii v-ar determina să daţi inceput nou pe L17?
Asta insemnănd formarea unui nucleu zonal, alături de jucători valabili(cu deprinderi in joc).
Un inceput nou in gaşcă.
Cine este disupus să dea restart, ţinând cont că lumea 17 este nouă, triburile se formează, se desfiinţează, se infiinţează.
Apoi, posibil să fi căzut la distanţe mari de prieteni sau duşmani, după caz.

In caz un inceput nou la o ora stabilită, sau abandonarea contului actual, incepând pe un altul.(Regulamentar?!)
Cine ar fi dispus? Apoi, cred ca majoritatea imi vor raspunde ca au deja trib competitiv, etc.Dar voi, ceilalţi, care nu sunteţi surprinşi plăcut de tribul actual sau nu agreează zona.
In funcţie de răspunsuri, am să completez postul.

Rog ca să ramană tema, iar comentariile proaste să treacă prin "buzunarul" meu intâi.
 

DeletedUser

Eu n-as renunta daca as avea playeri langa mine care m-ar farma. as da inceput nou doar pentru prieteni si desigur pentru ca sunt departe de nucleu (e un exemplu, fac parte din nucleu).
 

DeletedUser

Eu unul am dat inceput nou ... ma rog mi-a dat nepotul meu in necunostiinta dar nu imi pare rau ... sunt bine unde sunt si am revenit relativ !
 

DeletedUser

am dat si voi da inceput nou pt diverse motive, mai toate cele enuntate de cel ce a deschis.
pe 17 am reinceput pt ca id-ul prim nu convingea, pt ca zona nu avea destui barbari si nici destule provocari.
un cumul de factori da circumstante diferite. o anume asociere e necesara.
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Defapt, vroiam sa ţinesc altceva.
Jucători nemulţumiţi de zona, de trib, de echipă care ar da inceput nou, sau ar intra cu un alt cont.
Mai pe scurt, se caută o jucători cu deprinderi, dornici să joace intr-o echipă.
Desigur, asta implică un nou inceput, la margine.
Brusc pentru experienţă? Nu.
Intârziat pentru experienţă? Da.
Câţi dintre voi ar fi dispuşi să o ia de la zero?
 

DeletedUser

buna ideea...sunt ceva jucatori care au dat inceput nou din diferite motive..eu am dat inceput nou pt ca sunt noob...am pierdut multe trupe ...satele de barbari mau suparat ...am dat stergere cont si dupa 2 zile am revenit...mai multe nebuni ,dar cred ca poti face o treaba buna...pt ca sunt jucatori care poate doresc sa inceapa acum pe aceasta lume ... ideea e ca vin si eu:D
 

DeletedUser

pe 17 am dat inceput nou,dupa o zi datorita zonei...iar pe 16 datorita colegilor care farmau fermele facute de mine...
 

quz0r

member
Scor reacție
144
buna ideea...sunt ceva jucatori care au dat inceput nou din diferite motive..
Ei, subiectul nu ţinteste acele fericiri de jucători.Mulţi sunt mulţumiţi de echipă, zonă.Nu cred ca toţi suntem la fel de mulţumiţi sau de incantaţi de echipă de la o lume la alta.
In caz singular, cine e incantat sa inceapă din nou?
Ca un exemplu de completare:
La ora X, in zona Z.Intră şi a, b, c, d, e, f. Se formează un trib de margine.
Edit: Eşti dispus sa dai restart că sa li te alaturi?La aceeaşi oră, in aceeaşi zonă?
ar pe 16 datorita colegilor care farmau fermele facute de mine...
Dragă many, pe 16 ai dat inceput nou pentru ca
1. Tu erai deja fermă.
2. Veneau 4 nobili de la lwiq cu scopul innobilării.
 
Ultima editare:

DeletedUser

dunavat2 în data de 01.11. la ora 17:17
As avea o rugaminte hai sa demonstra ca suntem uniti si diseara la ora 20.00 sa fim cu totii dispusi sa dam Inceput Nou va fi un fel de renastere a tribului vom face legea intr-o luna la marginea hartii.

In primul rand eram foarte departati sa facem fata "razboiului " cu HABAR, si am hotarat sa reincepem jocul la margine ca niste noobi ce suntem!

Nu eu am fost cu ideea deci se exclude motivu ca am dat inceput nou ca eram ferma! Am gresit ca am atacat inainte de a da inceput nou , asta este!

Deci va rog sa nu incepeti si aici:D
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Ignorând agramatismul, ideea este aceeaşi.Bună?!
Doar că imi permit să fiu selectiv.
(Adică trebuie să prezinţi o diplomă de bac la intrare.Cu scop?!
-de vocabular mai vast de 200 de cuvinte)
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Sundeţi Han independent?
Primiţi refugiaţi din alte lumi?Sau, primiţi nesatisfăcuţi de zonele L17?
517968.gif

Atunci, nucleul va fi cam...impraştiat.
Fără sarituri, ca ameţesc.
369253.gif


Idee e una singură; activism şi distracţie.
5063.gif
 

DeletedUser6558

Dacă nu ma descurc , o să dau restart. Deocamdată e destul de pasionant.
 

DeletedUser24077

as da inceput nou,doar pentru a fi alaturi de colegii de trib.
si as ceda satul pentru o eventuala relocare in centrul tribului

in rest,daca nu imi convin setarile,dau direct delete
 

DeletedUser8607

Sundeţi Han independent?
NU suntem independenţi, depindem de furnizori.
Primiţi refugiaţi din alte lumi?Sau, primiţi nesatisfăcuţi de zonele L17?
517968.gif

Atunci, nucleul va fi cam...impraştiat.
Fără sarituri, ca ameţesc.
369253.gif
Primim şi refugiaţi, avem un program special de reeducare si consiliere psihologică. Suntem destul de răspândiţi pe K-ul nostru ceea ce înseamnă ca va trebui să muncim mai mult decât alţii.
Idee e una singură; activism şi distracţie.
5063.gif
Distracţie, Pasiune şi Succese :)
 

quz0r

member
Scor reacție
144
NU suntem independenţi, depindem de furnizori.
După profil, vă aprovizionează hangiul.Sau, ţăranul român cu ţuică si alte cele.

Primim şi refugiaţi, avem un program special de reeducare si consiliere psihologică. Suntem destul de răspândiţi pe K-ul nostru ceea ce înseamnă ca va trebui să muncim mai mult decât alţii.
După vorbe, nu te cred.Ai spus ca echipa s-a format pe moment, nu conţine veterani.Vă urez baftă, restul depinde de voi.Ţi-am mai spus, ai suflu de lider.Dar ai da inceput nou?
Mai uşor cu ţuica, ce-i mai rar, e mai draguţ.

Distracţie, Pasiune şi Succese :)
Sau dezamăgiri.

Scuzaţi dublu post.
 

DeletedUser24077

nu.as fi jucat fara trib perioada de inceput,apoi m-as fi alaturat unui trib bun din zona mea
repet,dau inceput nou,sau ma las cucerit doar cand este vorba de trib(si nu oricare ar fi el)
in rest,ori nu ma inscriu,ori ma inscriu doar sa vad care e "jmenu" si dau delete dupa...:)
 

DeletedUser

Uau , asta da intrebare , raspunul este :
1) Is noobz .
2) Is ferme .
3) Nu le plac locul unde is si au multi jucatori mari pe langa ei .
4) Is noobs .
 

DeletedUser8607

quz0r a spus:
După profil, vă aprovizionează hangiul.Sau, ţăranul român cu ţuică si alte cele.
Hangiul doar oferă produse finite, noi nu suntem cultivatori, materia primă pentru ele ne-o aduc furnizori, mai bine zis mergem noi după ele.

quz0r a spus:
După vorbe, nu te cred.Ai spus ca echipa s-a format pe moment, nu conţine veterani.Vă urez baftă, restul depinde de voi.Ţi-am mai spus, ai suflu de lider.Dar ai da inceput nou?
Mai uşor cu ţuica, ce-i mai rar, e mai draguţ.
Ţi-am spus că am intrat singur, am făcut un trib şi am invitat ce am putut. Tribul e mic, dar nu ai de unde să şti vechimea membrilor, iar o parte din ei au dat log in recent.

quz0r a spus:
Sau dezamăgiri.

Atunci vom rămâne cu celelalte două.

Aş da început nou dacă prietenii mei ar renunţa la lumile care joacă şi vor veni în număr de 15-20 să joace aici.
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Dispuşi să primiţi?
Dar să oferiţi?

In nici un caz nu se poate pune problema unui nou inceput?
Nimeni incântat sa plece de la zero, dar in alt anturaj?
Sunteţi cumplţi?Mulţumiţi de echipa actuală?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus