10 ani de Tribalwars !

DeletedUser42349

Si inca ceva , +10% producţie de lemn ridicată

Producţie Lemn 6.240 pe oră ,din productia actuala sau productia minei ? :p :p
 

liana

member
Scor reacție
35
Hmm...
dupa ce.s gata misiunile si luate premiile...imi luati cadourile din sate??!:eek:
E negociabil?
Ca mie una tare.mi mai plac!
 

DeletedUser9853

In legatura cu concursul de grafica. Desenul trebuie sa fie desenat de mana, pe foaie, cu creionul, sau grafica completa facuta pe calculator? Intreb asta ca am vazut ceva mentionat de un document .psd in descrierea concursului.
 

DeletedUser42544

In legatura cu Concursul 10 ani Tribal Wars! , imaginea trebuie sa fie color sau schita?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Puteti sa va inscrieti cu orice lucrare grafica respectand tema ( privirea grafica a satului ), fie desenata de mana fie deseneata pe calculator.

Desen manual - scanat si postat ( urcat pe un site de hosting , tinypic, imagehost...etc )
Desen pe calculator - poza postata si linkul catre fisierul cu layere, asta pentru a va putea inscrie si pentru concursul international ( daca este cazul, nu obligatoriu ).
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Fiecare utilizator poate participa cu mai multe lucrari, dar numai una din ele poate fi considerata in concurs, cu alte cuvinte nu poti castiga tu ca user, mai mult de 1 premiu.
Mai bine lucrezi mai serios la una singura, decat sa vi cu mai multe, parerea mea.
 

DeletedUser44123

Un background fară clădiri există pe undeva? ( pt grafica curentă )
 

DeletedUser

trebuie sa ne gandim la un model nou pentru toate cladirile, sau putem lasa asa cum sunt si sa modificam doar cateva??
 

DeletedUser44149

mhhh

Am mai vazut poza asta pe un site, avem voie?

Normal ca nu plus ca e furata de laJOCUL Ageo of empires 2 ...trebuia facuta de tn cu ideile si schitele tale.....nu furate din jocuri...io sper ca pana vineri so termin...o iesit **... da nuj cum sa fac cladirea principala..tre sa ma gandesc la un model **...:D
 

DeletedUser42544

pot sa imi fac lucrarea in format A4 si format digital???

ca format digital o sa folosesc Minecraft

Minecraft este un joc despre amplasarea blocurilor, si nu vine cu nici un fel de design propriu pentru cladiri(cazul de la Age Of empires)

Optiunea care o voi folosi la acest joc pentru lucrare va fi cea Creativ care iti permite sa construiesti ce vrei tu, si harta generata va fi plana.

Pentru mai multe detalii, si cei care stiu engleza, www.minecraft.net
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Puteti face orice, baze navale, spatiale, stil epoca de piatra, etc...., atata timp cat ideile sunt originale ( adica va apartin, nu sunt copiate din alte parti ), oricum orice inscriere ce contravine regulilor va fi descalificata, mai ales cele ce nu respecta legile copyright.

Aveti timp 4 saptamani sa veniti cu ceva frumos.
 

DeletedUser

Puteti face orice, baze navale, spatiale, stil epoca de piatra, etc...., atata timp cat ideile sunt originale ( adica va apartin, nu sunt copiate din alte parti ), oricum orice inscriere ce contravine regulilor va fi descalificata, mai ales cele ce nu respecta legile copyright.

Aveti timp 4 saptamani sa veniti cu ceva frumos.

cum s-ar incadra baze navale intr-un sat pentru jocul triburile???
facem redesign la tot satul sau la cateva cladiri doar ??
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Am spus ceva ipotetic, metaforic....puteti face orice, atata timp cat se respecta regulile.
Exista o tema...privirea grafica asupra satului, lasati imaginatia libera, asta e ideea.

Pentru a va putea califica la faza internationala, este intr-adevar nevoie de niste cunostiinte destul de solide de grafica vectoriala si pe layere + talent la desen, evident, sa fie elemente separate pe imagine, sa poata fi scoase/mutate/inlocuite fara a fi nevoie de o noua grafica "flat", dupa cum stiti fiecare cladire are o alta simbolizare functie de nivel. In general pentru un layout complet cum este cel al satului cu toate cladirile construite, este nevoie cam de ~50-60 de layere ( straturi ) separate. Cu siguranta cei care stiu cat de cat grafica, stiu despre ce vorbesc. Si da, fiecare element trebuie creat/desenat separat si apoi pus acolo unde ii este locul, nu este usor :)

Un exemplu de layout simplu, este cel postat la unele anunturi de runde speed, de exeplu runda 3073, sunt 7 elemente separate pe acea imagine ( in formatul postat acolo, nu exista layere, este "flat" in format png - pentru transparenta ).
 
Sus