2 ip pe un cont?

  • Autor subiect the king of Troy
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

da

pot sa joace 2 jucatori pe un cont la ore diferite adik in acelasi timp nu se poate
 

DeletedUser

...

stiam ca nu se poate in acelasi timp:)!nu stiam daca e voie sa se joace cu 2 ip pe acelasi cont!multumesc
 

DeletedUser

dak ai IP routabil at o sa fie mai multe IP-uri pe acelasi cont asa ca se poate
 

DeletedUser

ma refer daca se paote juca si un prieten pe contul meu...adica el se lasa si eu ii iau satele si va mai intra pe contul meu din cand in cand...
 

DeletedUser

da .. ii problema ta cui ii dai parola.... si poate linistit sa intre de pe alt calculator pe contul tau.... numa sa nu joace de pe calculatorul lui si pe contul tau si pe contul lui...dar daca se lasa nu ii nici o problema
 

DeletedUser

Reguli
§1) Un cont pro jucãtor

Fiecare jucãtor are voie sã aibã maximum un cont pro lume (excepþie jucãtor vacanþã). Transmiterea parolei unui alt jucãtor este interzisã.
Exemple:

* Este permis, ca mai mulþi jucãtori sã joace de la un computer, dar fiecare jucãtor trebuie sã joace singur ºi sã respecte §2.
* Este interzis sã jucaþi pentru un prieten dacã acesta e plecat. Pentru aceasta trebuie sã foloseºti jocul de vacanþã.
* Dacã douã conturi se combinã, atunci unul dintre ele trebuie sã fie ºters sau folosit numai pentru comunicare.
* Este interzis, foloseºti loginul unui cont strãin. Pânã ºi numai încercarea este interzisã.
 

DeletedUser

hmm... da ... scuze... trebuia sa ma mai uit odata pe reguli inainte sa ii raspund...
 

DeletedUser

da deci nu e voie....dar prietenul ala al tau poate sa isi faca si el cont si dak pleci undeva vreodata poti sa ii dai mod de vacanta:)
 

DeletedUser

* Este interzis sã jucaþi pentru un prieten dacã acesta e plecat. Pentru aceasta trebuie sã foloseºti jocul de vacanþã.

aceasta regula se aplica doar daca ambii jucatori au cont pe acea lume.
daca exista 2 jucatori care joaca pe un singur cont,nu este nicio problema.
 

DeletedUser

Am vazut greseala imediat dupa ce am postat, dar eram curios daca vede cineva. De fapt greseala facuta de mine nu e ce ai comentat tu, este :
* Dacã douã conturi se combinã, atunci unul dintre ele trebuie sã fie ºters sau folosit numai pentru comunicare.

Omul a spus clar ca celalalt renunta la cont, deci perfect regulamentar :D
 

DeletedUser

pe mine ma intereseaza daca se poate ca un cont sa fie fol de mai multe persoane fara ca pe lumea aceea respectivii sa aibe conturi proprii.


In felul asta se rezolva problema cu timpul ocupat de joc.


Ne jucam pt a spori imaginea si gloria id-ului propriu in joc, un loctiitor nu isi va manifesta acelasi interes pt contul altuia si nu se va preocupa cu aceeasi intensitate si atentie de el. Daca se imparte acelasi cont mai multor jucatori atunci toti au un interes comun, si mai degraba vor renunta cativa sa joace pe el decat sa emita pretentii sau sa apara altii noi.

Am citit regula postata mai sus si nu am gasit ca impartirea unui cont in conditiile prezentate de mine ar contravine in vreun fel cu ea.

@costin: ce ai citat tu se refera la asimilarea satelor de catre unul din conturi

Astept si opinia unui admin...
 

DeletedUser2154

dar daca cineva se lasa si iti lasa parola sa-i cuceresti satele si tu intri pt a le goli si pt a te ajuta sa faci nobilo e incalcare de regula???
 

DeletedUser2154

si mai e o chestie pe care nu inteleg...exista reguruli...si de exemplu incalci X regula dc nu pt aceasta X regula nu exista o pedeapsa unica...am vazut ca pt multe cazuri se judeca cam subiectiv....
 

DeletedUser3633

salut

am si eu o intrbare pentru membri de ce am fost dat afara din lume 4??!!!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus