3 Modificari benefice?

  • Autor subiect DeletedUser11275
  • Data de început

DeletedUser11275

Nu va retin mult si am sa va zic exact ce ar trebui sa se introduca in jocul asta

1)TRUPELE-foarte frumos ar fi sa se faca o noua lume sau sa se modifice celelalte cu introducerea macar a inca 2 trupe de infanterie
una posibila ar fi spadele de atac care sa fie relativ scumpe fata de topoare sa zicem cu ink jumatate fata de topoare si care sa le depaseasca atat in atac cat si in aparare
in felul acesta jucatorii mari ar putea investi si ei in ceva multimea de resurse:))
o a doua trupa ar putea fi trupele speciale...in sensul ca acestia sa fie "soldatul universal" sa coste enorm si sa aiba putere foarte mare...daca s-ar face asta automat ar trebui ridicata forta paladinului....sau sa zicem ca nu sunteti de acord cu asta...faceti scutierii:))...atac zero aparare super..asa mai avem si noi pt ce juca


2)CLADIRILE--sunt perfecte asa ,dar un upgrade la zid ar fi extra benefic pt cei mici...dar si pt cei mari.ink 5 nivele de zid ar fi meserie curata....ultimul sa coste foarte mult..puteti face asta
plus ca nu ar strica in exteriorul satului sa apara o cladire sau un turn de control...pe post de loc pentru mentinerea trupelor de paza..asta ar insemna o cladire militara care ar putea lupta cu dusmanii inainte ca trupele sa ajunga sa atace satul..in felul asta dormim si noi mai linistiti..in plus cladirea nu necesita ferma:)) rezulta ca mai faci rost de cateva mii de baieti:))se poate si asta

3}ASTA AR FI CHIAR UN VIS--o grafica de fundal...noua..sau macar un pavaj al satului....3-5 nivele ar fi o bucurie pentru toti!!!!!sa iti poti pava satele ...binenteles cu pretul a zeci de mii de resurse..in special argila....si timp mult pierdut

Va spun ca multi doresc schimbari..ORICARE E BINEVENITA atat timp cat ne mentine mereu "online"
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

1-vise frate cu trupele nu o să se schimbe mai nimic
2-la zid ar merge încă cinci nivele,dar foarte puțin probabil
3-cu pavajul,nu știu, sună ciudat,măcar dacă ar face „asfaltări să nu mai dea nobilul cu carul în gropi”:D
În caz că s-ar schimba ceva trupe clădiri propun să coste maximum de resurse pe lume și timp vreo trei zile.
Ceva benefic ar fi încă vreo 5 nivele la Fermă.
 

DeletedUser4610

1.mai multe trupe ? de ce ? eu nu vreau
2.asta doar de la inceputul lumii 8 , pentru ca pe celelalte s-ar destabiliza daca faci asta .
3. pentru ce frate ? vrei sa arate satu' frumos sau sa fii tu ..."tare" .
 

DeletedUser

Va spun ca multi doresc schimbari..ORICARE E BINEVENITA atat timp cat ne mentine mereu "online"

Cred ca vrei sa spui OnTopic nu OnLine;)


1. + 2. nu sunt de acord cu nimic din ce ai scris tu acolo, dar am ceva de comentat: "in felul acesta jucatorii mari ar putea investi si ei in ceva multimea de resurse:))" ei o investesc in taleri si in cavalerie grea de obicei daca nu stiai.

3. si ce folos ar avea aceasta shimbare? la ce ne ajuta? doar sa arate tare:D? tu sti ca nimeni nu ar folosi asa ceva? scuze ar folosi cineva, noobi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

poate ar folosi, daca ar fi mai buni in atac decat topoarele si mai buni in aparare decat lancierii, dar asta ar insemna sa destabilizeze mult jocul ... la un moment inaintat in joc nu mai conteaza resursele, ci locul in ferma... ar trebui sa calculeze cifrele de atac si aparare si in functie de locul in ferma... Asa cum CG ocupa 6 locuri in ferma, poate ar trebui ca noile infanterii :) sa ocupe 2-3 locuri... insa astea sunt doar vise,pana nu apar modificari la nemti degeaba propunem noi la greu :p
 

DeletedUser

Cred ca vrei sa spui OnTopic nu OnLine;)


1. + 2. nu sunt de acord cu nimic din ce ai scris tu acolo, dar am ceva de comentat: "in felul acesta jucatorii mari ar putea investi si ei in ceva multimea de resurse:))" ei o investesc in taleri si in cavalerie grea de obicei daca nu stiai.

3. si ce folos ar avea aceasta shimbare? la ce ne ajuta? doar sa tari:D? tu sti ca nimeni nu ar folosi asa ceva? scuze ar folosi cineva, noobi.
online - jocul ne ţine online :D
 

DeletedUser10572

tot ce este deja nu va fi modificat, bag si mana in foc! daca e sa fie vreo skimbare o sa fie pe L8. eu unul sunt de acord cu ce a zis King Sinatuo... o lume 8 cu o viteza putin mai mare... viteza 3 sau 4... cu vreo 2 trupe de infanterie mai exact cum a zis King Sinatuo... niste spade ce pot fi folosite in atac si un "soldat universal" care sa ocupe vreo 10 locuri in ferma si sa coste cam 5000 din fiecare resursa si sa faca cam ce fac 100 de topoare... in ceea ce am zis pana acum nu prea sper... dar as vrea din toata inima o ferma mai mare! macar 40.000... e cam aiurea in un sat sa nu iti poti face nici macar 4000 cavalerie grea... si zidul ar putea sa fie ridicat putin... pana la 25 sau chiar 30...
 

DeletedUser

Deci de unde sa incep ?

1.Nu se poate ,jocul a fost bine gandit iar mai multe trupe ar destabiliza strategia unui sat de atac si a unuia de aparare , ca sa ai toate trupele de atac intrun sat (cum trebuie pt atacurile de spargere) ocupa mai multe locuri in ferma.

2.Daca zidul ar fi mai mare ar insemna ca ar trebui mai multe locuri in ferma si la fel ar destabiliza jocul ,de ce ?ca jucatorii sa fie mai comozi la ei in satuc ?si cu acel turn sau ce zici tu acolo nu ii vad rostul pentru ca triburile nu e un joc de genul ikariam sa faci sute de trupe si cladiri complicate.

3.Daca vrei ca satul sa fie mai "cool" nu ai decat sa descarci pachete grafice si sa folosesti premium.

Triburilke e mai frumos prin simplitatea lui !
 
Sus