abc - Activ in interior si te simti bine!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Din acest moment, SirDevil, sibiuro, Sp@rt@nu sau eu (MCBecks) vom mai posta pe acest forum doar pentru tribul abc... un trib modest, micut, insa activ!

Daca cineva are nelamuriri in legatura cu noi si cu ceea ce s-a intamplat atunci ele vor fi date aici, pentru a nu exista idei gresite despre modul in care ne-am luat "La Revedere" de la colegi.

Actualul trib TRX este un trib prieten, format din jucatori cu care am colaborat si alaturi de care am petrecut momente frumoase, insa desi ramanem aliati cu ei, gandurile noastre s-au despartit in acest punct.

Daca vreodata vom merge in vreun trib mai mare, ramane de vazut, deocamdata suntem aici si ne simtim bine!
 

DeletedUser9103

Incearca si tu sa fi putin original. NU copia nume de trib care nu-ti apartin.:cool:
 

DeletedUser

Prietene, cand esti jucatorul de rang 1 pe lume... cand ai coleg jucatorul de rang 1 ca agresor pe lume... cand ai colegi jucatorii de rang 2 si 3 ca aparatori pe lume... si cand esti fostul intemeietor al tribului care a dominat categoric lumea si care a devenit un brand pe www.triburile.ro atat prin nume cat si prin atitudine... atunci iti permiti sa faci orice, intelegi?

Cand o sa ajungi la performantele astea ca jucator si cand o sa ai asemenea colegi, poate o sa realizezi ca ABC nu e un nume atat de greu de inventat!
 

DeletedUser

lasa, vasy, ca degeaba le zici... Fa ca mine: ridica spranceana si mergi mai departe.

Bafta tribului care va fluidiza tranzitul de sate. Promitem ca ...xyz, in cazul fluidizarii excesive a tranzitului de sate va gasi o metoda de a trimite niste scutece (sau niste SMECTA) suport.
 

DeletedUser

eu nu stiu dc nu ati ramas in bosii.erati pe primul loc si dominati clar lumea.au fost ceva certuri?
 

DeletedUser

Ca sa nu te mint, DA, au fost ceva certuri, insa am ramas triburi prietene!
 

DeletedUser1630

bai mcbecks,iaca eu nu am auzit de tine,pari un nub...si acest trib ABC ii apartine lui Miss Piggy.Ce greu e sa fii original
 

DeletedUser17169

nici eu nu am auzit de tine "bai" yettisor.
si ce mare originalitate iti trebuie pt a numi un trib abc?:))..du-te ma si lasa-ne daca nu ai nimic de zis referitor la ceea ce se intampla pe l4.
si tribul a fost infiintat de catre sp@rt@nu...daca nu ma insel.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ce ma amuza toti agaricii astia care arunca cu "noob" in stanga si in dreapta si daca te intalnesti cu ei pe harta nu mai stiu cum sa-ti ceara alianta...

Miss Piggy a facut un trib ABC care era Abecedarul Jocului, in niciun caz ceea ce am facut noi aici. Tu vii sa imi spui mie ca cineva a inventat numele ABC? =)) Prietene, joaca ma Yeti Sports si lasa-ne!

Daca nu ai auzit de mine inseamna ca nu esti la curent cu noile vedete ale jocului si nu trebuie sa imi bat capul cu tine. Ti-as da una peste cap... dar as da-n mintea copiilor!
Sa schimbi replici cu mine pe acest forum e o adevarata onoare, iar pentru aventurierii ca tine e un adevarat sport extrem.
 

DeletedUser1630

e mare diferenta dintre un mocangiu si un jucator bun:p
si e mica diferenta dintre o vedeta si un nub
 

DeletedUser

Ce ma amuza toti agaricii astia care arunca cu "noob" in stanga si in dreapta si daca te intalnesti cu ei pe harta nu mai stiu cum sa-ti ceara alianta...

Miss Piggy a facut un trib ABC care era Abecedarul Jocului, in niciun caz ceea ce am facut noi aici. Tu vii sa imi spui mie ca cineva a inventat numele ABC? =)) Prietene, joaca ma Yeti Sports si lasa-ne!

Daca nu ai auzit de mine inseamna ca nu esti la curent cu noile vedete ale jocului si nu trebuie sa imi bat capul cu tine. Ti-as da una peste cap... dar as da-n mintea copiilor!
Sa schimbi replici cu mine pe acest forum e o adevarata onoare, iar pentru aventurierii ca tine e un adevarat sport extrem.


IOI!!! nu mai vorbiti nici unul despre ceea ce nu stiti!
1. nu eu am inventat conceptul de ABC...(Bloom si Agrael au importat conceptul de pe lumea 13 tribalwars si au cooptat jucatori care sa ii ajute sa implementeze in lumea 5. DIn acea echipa am facut parte, da)

2. da. mi se pare lipsa de originalitate un nume ca ABC... sa fie copiat. Cu ce sunteti mai prejos decat cei care copiaza numele triburilor mari de care doar au auzit pana acum??
poti sa-i spui scoala , tutorial ,curs moka...cum vrei tu,dar sa te folosesti de brandul altuia....nu mi se pare demn.

3. de ce o lume ca lumea 4 ar avea nevoie de un astfel de trib? (va rog sa-mi justificati coerent...)
 

DeletedUser17169

sa mori de ras aici nu alta=))).

1.Si atunci voi nu ati fost niste copiatori cand s-a adus acest nume de trib :abc"?...
2.Deci am lamurit...voi l-ati copiat prima data!...vorba aia: s-a intalnit hotul cu prostul.
Numele tribului este simplu ca buna ziua!
Prescurtare abc....acum este buzz...dar numele tribului este simplu ca buna ziua!
brand?????=))))...l-ati inregistrat si nu stiu eu?..aberezi!
3.O intrebare foarte bine pusa...lumea 4 chiar are nevoie de asa ceva.
Mi se pare noobism:- in a avea peste 70% sate de atac (nu conteaza ca esti pe granita sau in mijlocul tribului tau)
:- a te apara cu 1000 de berbeci in mod evident..nu intamplator
:- a face 21000 de topoare
:- a se mira de ce din 10 atacuri full(fara berbeci) pe bonus de noapte nu reusesti sa iei un sat
:- a avea in continuare sate mixte...si lista poate continua...

am simtit nevoia sa intervin...si sa imi exprim personal punctul de vedere asupra folosintei acestui nume de trib.
yettisor tu vorbesti de mochist?...macar lasati-o mai moale cu acuzatiile gen noob , mochist sau copiator...asa suntem cu totii noi romanii.
ati copiat si voi de pe .net la greu...asa ca, come on!
Si sa va amintesc ca nici voi nu ati fost mai "originali" copiind si voi acest nume de trib...unde este originalitatea voastra?
Ms colegului meu ca mi-a dat acest cont sa imi spun parerea:
Sp@rt@nu.
Ps. Becks sa duca lipsa de originalitate???=))....aici va inselati amarnic!
 

DeletedUser

Gata, gata, people.... Va certati pt un nume?

Parerea mea:
1. tribul se numeste abc, simplu, nu ABC... sau Newbies (varianta L5).
2. Ok, ridic si eu o spranceana, nu ma satisface numele, mai ales stiind ce a fost ABC...-ul de pe 5 si ce este cel de pe 10. Dar hai totusi sa nu sarim unii in capetele celorlalti. BlooM joaca pe 4 si nu l-am vazut protestand. Care e problema atunci?
 

DeletedUser

Si sa va amintesc ca nici voi nu ati fost mai "originali" copiind si voi acest nume de trib...unde este originalitatea voastra?
Ms colegului meu ca mi-a dat acest cont sa imi spun parerea:
Sp@rt@nu.
Ps. Becks sa duca lipsa de originalitate???=))....aici va inselati amarnic!

numele nu a fost copiat de pe international.......
teach u se numea acolo si agrael a vorbit cu cei de acolo , are acordul lor ...inca o data va rog sa va informati iainte de a emite ipoteze.
 

DeletedUser

Gata, gata. Bloom a inventat "abc"-ul! Aveti orgasm acuma?

Felicitari Bloom pentru ca ai inventat un nume la care cu siguranta nu se putea gandi nimeni! E ceva extraordinar... mirific... senzational... morobolant... oricine si-ar dori numele acesta la trib, insa nu il poate folosi pentru ca e inregistrat (A venit X-ul pe el, ca pe mIRC)

Cu aceasta ocazie vreau sa va amintesc ca:
- Eu am pus punctul pe j
- Eu am pus virgula sub ş
- Eu am pus caciula pe â
... asa ca va rog: MARE atentie cu diacriticele!

Bai, fete, baieti, melodii si cantareti... lasati-ne mai cu prostiile astea insignifiante.

Pana una alta eu, alaturi de prietenii mei am adus pe L4 urmatoarele denumiri:
TRX (aTaRaXic)... multi nu stiti nici sa scrieti asa ceva, asa ca nu am pretentia sa stiti si ce inseamna!
Boşii!... care a fost cel mai caterincos profil pe care l-a avut L4.

Voi veniti sa imi spuneti mie de originalitate ca am denumit un trib abc cand altii nu mai stiu cum sa inventeze TRX-ul pe alte lumi???

Cat despre tine, om al zapezilor:
unu* a spus:
e mare diferenta dintre un mocangiu si un jucator bun:p
si e mica diferenta dintre o vedeta si un nub
Atat vreau sa-ti spun:
- Ai Q7??? (si nu ma refer la masini)
... baiete, stai linistit, relaxeaza-te... esti in semestrul 2... vine vacanta de vara si o sa intri si tu in a 7-a, iar dupa cate vad eu, asta s-ar putea sa fie o clasa dificila pentru tine! Relax... take it easy!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus