Abuz sau dreptate?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser1630

fara a fi bagacios...lord catau prin folosirea SID iti creezi avantaje fata de ceilalti jucatori care nu folosesc asta(eu de ex).Parerea mea e ca ar trebui interzis pe toate lumile acest "SID"
 

DeletedUser

fara a fi bagacios...lord catau prin folosirea SID iti creezi avantaje fata de ceilalti jucatori care nu folosesc asta(eu de ex).Parerea mea e ca ar trebui interzis pe toate lumile acest "SID"

se numeste joc in SID ... si daca ar fi interzis 90% din conturi ar fi banate :)
 

DeletedUser8343

stii cum vine aici? cam ambele parti au dreptate, poate una un pic mai multa decat cealalta, nu stiu care:)
Eu zic ca ai putea fi iertat, cu acesta ocazie sa fie adaugata o litera prin regulament, prin care sa se spuna ca pe unele lumi pot aparea reguli in plus fata de cele standard

Din cauza lui eva ai "pacatuit"?:D

Si eu sunt de aceeasi parere. Ar putea fi iertat si in viitor sa se atraga atentia ca pot exista noi reguli pe lumea respectiva. Nu toti citesc forumul.
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
inca o victima a TT... ce ne-am face fara voi :)

scuze nu am putut sa ma abtin... dar cand vad ce argumente aduci imi vine dorul de gradinita... intalneam replici mai inteligente la copii intre 4 si 6 ani... ce om cu inteligenta peste medie ai vrea sa te creada ca nu ai citit setarile lumii... vrei sa spui ca tu intri pe o lume si nu sti ce viteza are? daca paladinu are arme sau nu? daca sunt arcasi? daca da, atunci banul ti-l doresc sa fie ip, macar sa scapam de alt geniu tribal

Cunosti notiunea de a "frunzari" cand te referi la un anumit tip de lecturare? Iar eu, cu inteligenta mult peste medie (:) ) spun ca atunci cand am chef sa ma relaxez si ma reapuc de triburi, frunzaresc forumul general de doua ori pe an, citesc regulamentul (ca e obligatoriu) si intru pe o lume. Pe de alta parte inteligenta nu are legatura cu lectura, insa si asta e greu de inteles.

Insa aici este vorba despre o notiune ceva mai profunda decat replicile inteligente pe care le ascultam la copii de 4-6 ani. Cineva vorbea de depasirea vitezii ca nu am vazut indicatorul. Pai daca indicatorul e pus la 50 km de drum, in mijlocul campului, normal ca nu il vad si normal ca depasesc viteza. Este vorba de respectarea unor drepturi si a unor obligatii. Eu am obligativitatea sa citesc regulamentul. Si o fac. Restul e can-can.

Pana la urma am avut o revolutie in care cativa dintre noi am luptat ca sa avem libertate si dreptate. Asta lipseste in aceasta situatie.
 
Ultima editare:

DeletedUser40272

fara a fi bagacios...lord catau prin folosirea SID iti creezi avantaje fata de ceilalti jucatori care nu folosesc asta(eu de ex).Parerea mea e ca ar trebui interzis pe toate lumile acest "SID"

ce mare avantaj si-a creat acum? cand lumea are abia 1000 usori? aia ii trimiti si singur la farm...daca era stadiu mai avansat mai zic si eu

nu mi-e prieten sa credeti ca sunt lingau, dar chiar prea putin a facut ca sa nu fie iertat, acum na', nu-s admin, ei stiu mai bine...daca eram il iertam:D din cauza a 2 aspecte

1. regula asta nu e in regulament
2. mare avantaj nu si-a creat, eu ma intreb ce or fi facut ambii pe cont, poate spam pe forum, de farmat, atacat, nu cred.... acum nu e cazul de lucrat in mai multi pe un singur cont

Si eu joc cu co-player...ma tot da afara cand intra pe cont ca sa poata intra la sittere, cand suntem ambii on... daca ii dadeam sid-ul doar pentru a se loga la sittere cred ca eram ca si tine (banat) si uite ce mare avantaj imi cream fata de ceilalti:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

am patit si eu asa pe lumea 30 sa discut cu un jucator si raspundeau 3 ...macar de faceau ceva pe contul ala pentru ca nici in top 10 nu erau dar stateau nonstop online unu din ei

nu stiu daca se poate ceva pt ca regulileis cam strict tinute de admini,n-amauzit nici unu pana acum sa ii fie iertata vreo pedeapsa



se numeste joc in SID ... si daca ar fi interzis 90% din conturi ar fi banate :)
aici n-ai dreptate...1 din 10 jucatori sa zicem ca joaca asa(eu sincer habar n-am nici cum sa fac asta si nici nu ma intereseaza,dupa parerea mea ce rost are sa stea 2 deodata cand rolul coplayerului este sa fie online cand nu esti tu
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Cunosti notiunea de a "frunzari" cand te referi la un anumit tip de lecturare? Iar eu, cu inteligenta mult peste medie (:) ) spun ca atunci cand am chef sa ma relaxez si ma reapuc de triburi, frunzaresc forumul general de doua ori pe an, citesc regulamentul (ca e obligatoriu) si intru pe o lume. Pe de alta parte inteligenta nu are legatura cu lectura, insa si asta e greu de inteles.

Insa aici este vorba despre o notiune ceva mai profunda decat replicile inteligente pe care le ascultam la copii de 4-6 ani. Cineva vorbea de depasirea vitezii ca nu am vazut indicatorul. Pai daca indicatorul e pus la 50 km de drum, in mijlocul campului, normal ca nu il vad si normal ca depasesc viteza. Este vorba de respectarea unor drepturi si a unor obligatii. Eu am obligativitatea sa citesc regulamentul. Si o fac. Restul e can-can.

Pana la urma am avut o revolutie in care cativa dintre noi am luptat ca sa avem libertate si dreptate. Asta lipseste in aceasta situatie.

sa ma anunti cand se intampla asta in romania si cand o sa se extinda si pe joc :))) mai departe te afunzi mai rau in rahat sustinand o idiotenie... dar fiecare cu ale lui... daca in schimb contestai regula impusa... era altceva... e o tampenie sa interzici jocul in SID (au interzis ce puteau interzice la el adica metoda usoara prin linkul de la stergerea contului...)... e la fel precum t-train sau scripturile in bookmarks... e o setare din opera ... nu are legatura cu site-ul triburile... plus ca nu iti ofera nici pe departe avantajele t-trainului sau a scripturilor ilegale
 

DeletedUser

aici n-ai dreptate...1 din 10 jucatori sa zicem ca joaca asa(eu sincer habar n-am nici cum sa fac asta si nici nu ma intereseaza,dupa parerea mea ce rost are sa stea 2 deodata cand rolul coplayerului este sa fie online cand nu esti tu

vorbesc in cunostinta de cauza... si parerea ta e complet lipsita de imaginatie...
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
sa ma anunti cand se intampla asta in romania si cand o sa se extinda si pe joc :))) mai departe te afunzi mai rau in rahat sustinand o idiotenie... dar fiecare cu ale lui...

Fiecare cu principiile lui. Idiotenia mea se cheama "justetea unui act". Sau putem sa ii spunem si abuz. Nu se joaca cu SID. Inseamna ca am gresit. Insa staff-ul jocului a gresit pentru ca nu a anuntat corect. Pe forum? Haide sa fim seriosi. O sa stau sa citesc toate tampeniile care de multe ori se debiteaza pe aici? Eventula si rubricile de "fazan" poate, poate mai gasesc o regula postata pe undeva. Sau pe lumile anterioare cu circulara unde te indeamna sa vezi setarile si detaliile lumii? Pai nu ma'ntereseaza ca m-a sunat Gigel si mi-a spus ca incepe o lume noua, si mi-a spus setarile. Si nu eram prezent(a) pe lumile anterioare. Insa dăăăă, e greu de acceptat astfel de situatii. Si ce face Vasile, băiet proaspat fascinat de joc, care isi face si el cont sa se dea pe triburi? Om simplu si cu bun simt citeste ce i se spuna sa citeasca la creerea unui cont. Si apoi se trezeste banat pentru ca el si Mitica, vecinul de peste ulita, se dau cu SID pe triburi.

Nu ma'ntereseaza pedeapsa in sine. Aveam minele duse la jumatate cand din farm scoteam intr-o zi productia pe doua saptamani a minelor. Si scadeam in puncte de pe locul 7 ajungeam pe cat? 20? 30? Recuperam rapid. Problema a fost una de principiu, si pentru asta am renuntat la joc. NU ESTE CORECT. A fost greseala mea prin omisiunea celor de la INNOGames. SI nu este prima data cand se intampla asta. Problema a fost si cand s-a schimbat regulamentul. A aparut pe forum si la luni bune postat in locul vechiului regulament. Atunci aveam coleg de trib un admin pe care il tot frecam la icre cu "asta e corect sau nu?" Ca sa nu ma trezesc banat(a). Si in conditiile in care stiu cat de fixist(a) sunt cu regulamentul, suficient de fixist(a) ca sa depun tichet unui coleg de trib (si bun amic) pentru ca a incalcat o regula, mi se pare inacceptabil ceea ce s-a intamplat.
 
Scor reacție
209
Bine ti-au facut!
Scria foarte clar si desi n-am folosit niciodata, mi-a sarit in ochi acea regula. La ce mai intri pe o lume daca nu citesti setarile? E chiar penibila aceasta revolta a ta. Jucati triburile de parca va e casa in joc. Cati erati pe cont? 5? 6? :))
 

DeletedUser39591

Cum adica SID ??? cum adica cica sau 2 in acelasi timp... pai nu le scrie

Sesiune expirată

Sesiunea ta a fost depaşită. Te rugăm să faci un nou login pe Pagina principală

Sau ceva de genu ? am incercat odata... mi-a lasat unul sitter...am intrat fac si-mi intrerupe cererea si intra el pe cont... si-mi baga sesiunea sau ce-i acolo !
Deci cum e posibil ? :)) eu cand am vazut prima data SID pe speed era la setare , credeam ca daca intri pe speed ... si esti inactiv acolo 1 ora sau cat acolo si iti barbarizeaza satul , asa am crezut si pe speciala :)) ca e Siting Iblabla Dblabla:)
 
Scor reacție
209
Si e dreptate, nici vorba de abuz din partea adminilor. Fara suparare.
E o lume old school si se trezeste unul mai cu mot sa incalce regulile, ca doar asa suntem invatati. Suporti la greu nu mai vorbesc. Au unii cate 3,4. Mari jucatori, ce sa zic.
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
Bine ti-au facut!
Scria foarte clar si desi n-am folosit niciodata, mi-a sarit in ochi acea regula. La ce mai intri pe o lume daca nu citesti setarile? E chiar penibila aceasta revolta a ta. Jucati triburile de parca va e casa in joc. Cati erati pe cont? 5? 6? :))

De asta a stat Romania sub Ceausescu atatia ani, si daca umplea burtile la oameni ar mai fii stat tot atatia :)
 

DeletedUser

Sa avem pardon, la setarile lumii, asa cum inteleg eu limba romana, citesc setarile lumii... si asa cum este anuntat foarte explicit si vizibil, mai citesc detaliile specifice. Detalii, tata, detalii, nu reguli.

.

si cine e de vina ca tu citesti din 2 in 16 in afara de tine ? nu te mai lamenta atata , in sfarsit au scos o lume cu niste setari superbe ( proxy excesiv interzis , sid samd ) . daca ar interzice proxy pe toate lumile ar fi ceva de vis .
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
Si e dreptate, nici vorba de abuz din partea adminilor. Fara suparare.
E o lume old school si se trezeste unul mai cu mot sa incalce regulile, ca doar asa suntem invatati. Suporti la greu nu mai vorbesc. Au unii cate 3,4. Mari jucatori, ce sa zic.

Daca este o lume old school, de ce crezi ca este prima lume pe care este valabil interzicerea share-uirii sesiunii si totusi pe cele vechi era permisa? Esti sigur ca ai citit despre ce este vorba? sau simti nevoia sa ai o parere?
 

DeletedUser39777

Intradevar Chevyx, ar fii, dar cred ca se poate trece cu vederea...
 

DeletedUser

Intradevar Chevyx, ar fii, dar cred ca se poate trece cu vederea...

cu ce e mai special cazul asta cand s-a specificat clar ca sidul este interzis cu 1 in care se aplica regulile desi este vorba de un copil aflat la prima abatere ? se cere si daca se accepta se va crea un precedent . daca in acest caz se va accepta lamentarile alea cu cititul din 2 in 16 pe viitor vor fi n tichete in care motivatia va fi aceesi : n-am stiut / n-am vazit / n-am citit . va place sau nu regulile sunt facute pentru a fi respectate ( de toti ) . stau si ma uit la postul lui carmi si nu pot sa nu remarc ca fraza legata de sid a fost postata cu bb codes . cam greu de crezut ca bb-ul este invizibil dar lipsa lui este vizibila de la o posta .

o parere personala : daca se va interzice proxy si sidul pe toate serverele viitoare dau o lada de bere .
 
Ultima editare de un moderator:

Lord Catau

member
Scor reacție
1
si cine e de vina ca tu citesti din 2 in 16 in afara de tine ? nu te mai lamenta atata , in sfarsit au scos o lume cu niste setari superbe ( proxy excesiv interzis , sid samd ) . daca ar interzice proxy pe toate lumile ar fi ceva de vis .

bla, bla.... sa introduca ce reguli vor. inclusiv nemancatul fasolei cand intri pe triburi sa eviti flatulatia. ideea este sa anunti acolo unde trebuie sa anunti. simplu. cum citesc forumul e treaba mea, atata timp cat e facultativ.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus