Abuz sau dreptate?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Scor reacție
209
Exact chevyx, s-ar crea un precedent si n-ar fi corect fata de ceilalti care joaca fara sa triseze sperand ca nu vor fi prinsi.

I. : Ce faceau lord catau cu co-playerul pe SID?
R. : Vroiau sa ia jefuitorul zilei ca n-au citit setarile :)).
 

DeletedUser

setarile unei lumi noi se anunta in 2 locuri , pe forum si pe prima pagina care este tot un link catre forum . ignoranta nu este acelasi lucru cu nestiinta . aici nu e vorba de nestiinta ci de ignoranta . crasa !

de acord cu daredevil . acest precedent va insemna pentru multi 'trisati pentru ca veti scapa ieftin' . misto indemn , daca se accepta acest precedent cum se mai justifica existenta TT-ului care cica sunt pusi acolo sa pastreze curatenia in joc ?

e destul de vizibil avertismentul :

2eduwbq.jpg


pacat ca nu sunt sate ce ofera drept bonus ochelari de cal :( ar trebui introduse si astea totusi ;)

concluzia mea : felicitari tt-ului pentru ca l-au depistat atat de repede dar trebuia sa il mai lase cateva zila ca sa cada mai bine .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser40272

eu nu inteleg cum puteti fi unii, chevix fara suparare dar te credeam mai destept, sa nu crezi ca te fac prost


tu esti obligat sa citesti forumul? sau sa respecti ce SCRIE PE FORUM? eu cred ca nu, regulamentul doar, eu cred ca omu' a respectat intocmai regulamentul, iar atunci cand se fac modificari la regulament lumea trebuie anuntata pe joc, nu citesti zilnic regulamentul ca sa stii ca s-a modificat...asta ca idee, cu toate ca regulamentul nu a fost schimbat deloc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

john esti hilar , erai coplayerul cumva ? scrie clar sa vada toti orbii , daca trebuia si un felinar aprins de ce nu ati cerut ? trebuia sa va dea carmi cu o pancarta peste ochi ca sa vedeti si voi ce scrie acolo .
eu ma retrag , n-am chef sa ma iau la cearta pentru un trisor si sustinatorii lui !
 

DeletedUser40272

john esti hilar , erai coplayerul cumva ? scrie clar sa vada toti orbii , daca trebuia si un felinar aprins de ce nu ati cerut ? trebuia sa va dea carmi cu o pancarta peste ochi ca sa vedeti si voi ce scrie acolo .
eu ma retrag , n-am chef sa ma iau la cearta pentru un trisor si sustinatorii lui !

NU, nu sunt co-playerul lui


arata-mi tu mie unde scrie ca eu sunt obligat sa citesc forumul extern, doar atat te rog.
Poate sunt eu prostu' care crede ca am doar obligatia de a respecta regulametul, drept urmare si citirea acestuia, in rest ce spuneti voi pe aici sunt vorbe pentru copii

P.S. nu sunt sustinatorul lui, nu am avut de a face cu el pe nici o lume, sub nici o forma... tin cu dreptatea, iar aici catau cam are dreptate, daca aveti boala pe el puteti spune din start si va las...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

cred ( credeam de fapt pana acum 5 minute ) ca ai mai multa minte decat 1 care citeste doar viteza trupelor si a serverului . ai ? nu cred ca faci parte din categoria acelor playeri care stiu ca joaca pe o lume anume dar nu stiu si setarile ei :(
noapte buna
 

DeletedUser40272

si eu credeam ca adminii baneaza pe baza unui regulament, vezi tu care are minte mai multa...poate ai tu, nu ma cred destept.


Si daca scrie acolo ce?! sunt obligat sa respect ce scrie intr-un anunt? eu nu cred...cu toate ca am respectat.


Eu stiu atat ca sa intelegi si tu, cel cu minte multa, poate prea multa:


Sunt obligat sa respect REGULAMENTUL, atata tot, nu ce scrie pe la spam, pe la anunturi, pe nu mai stiu unde...
 

DeletedUser

si eu credeam ca adminii baneaza pe baza unui regulament, vezi tu care are minte mai multa...poate ai tu, nu ma cred destept.


Si daca scrie acolo ce?! sunt obligat sa respect ce scrie intr-un anunt? eu nu cred...cu toate ca am respectat.


Eu stiu atat ca sa intelegi si tu, cel cu minte multa, poate prea multa:


Sunt obligat sa respect REGULAMENTUL, atata tot, nu ce scrie pe la spam, pe la anunturi, pe nu mai stiu unde...

rationalizarile astea poate tina intr-o sala de judecata unde oamenii sunt asa destepti ca lasa criminali sa umble pe strazi... dar cereti cam mult totusi... nici un jucator care se respecta nu o sa ignore in a citi setarile unei lumi pe forumul extern... asadar domnii avocati mergeti cu ipoteza asta puerila in instanta acolo poate o sa aveti succes
 

DeletedUser40272

Eu imi dadeam cu parerea doar, nu tin cu dintii sa fie iertat...si nu sunt avocatul lui... cum banuiesc ca nici voi nu sunteti avocatii lui raka, daca gresesc corectati-ma

Hai sa zicem ca, catau e "veteran", stie de extern, dar sa zicem ca intra un jucator nou care citeste regulamentul, aude de la nu stiu care cum se poate ajuta prin SID,da sidul unuia, ia ban, e ban corect?

eu unul nu am intrat din primele luni pe forumul extern, poate dupa jumatate de an, iar de setari sa nu mai zic, ce stie un noob ce e aia viteza 3, si alte setari ca sa il intereseze sa le citeasca


Fratilor, sunt asa multi jucatori pe .ro ca nu incap pe server, alungati-i pe toti, poate asta doriti, eu as fi preferat sa lupt impotriva unuia bun (cred ca e destul de bun ca si jucator) decat sa ma bucur de "necazul" lui.


Numai bine!
 

DeletedUser

si eu credeam ca adminii baneaza pe baza unui regulament, vezi tu care are minte mai multa...poate ai tu, nu ma cred destept.


Si daca scrie acolo ce?! sunt obligat sa respect ce scrie intr-un anunt? eu nu cred...cu toate ca am respectat.


Eu stiu atat ca sa intelegi si tu, cel cu minte multa, poate prea multa:


Sunt obligat sa respect REGULAMENTUL, atata tot, nu ce scrie pe la spam, pe la anunturi, pe nu mai stiu unde...

A fost anuntata interzicerea SID sub orice forma. A fost banat incalcand aceasta regula, unde vezi tu nedreptatea !?

Daca scrie nu esti obligat sa respecti, dar nici ei nu sunt obligati sa te lase sa joci ilegal.

Respecti regulamentul, din nou, doar daca vrei, respecti daca vrei sa joci. Iar unde a fost anuntata interzicerea SID-ului, nu a fost la spam, a fost pe pagina cu setarile principale lumii.

Nu tin cu nimeni, mai ales cu un admin, dar nu vad unde este nedreptatea !? Eu cred ca nu este singurul banat, dar este singurul care se crede neindreptatit.



Jocul asta functioneaza ca si o institutie. Ma duc la servici, semnez termenii si conditiile, precum si chestii cu securitate, etc. Alea cum de le citesti !? Ei bine, afla, acest joc functioneaza pe aceleasi reguli. Sau nici pe alea nu le cititi !? Atunci la ce mai, imi cer scuze, la ce mai traiti daca nu stiti unde !?
 

DeletedUser40272

Respecti regulamentul, din nou, doar daca vrei, respecti daca vrei sa joci. Iar unde a fost anuntata interzicerea SID-ului, nu a fost la spam, a fost pe pagina cu setarile principale lumii.

daca ma iei cu analize hai sa te corectez si eu

Vreau sa joc si nu respect regulamentul, ai ceva impotriva? merg la risc...poate imi iese, si totusi VREAU SA JOC
 

DeletedUser

Si eu sunt de aceeasi parere. Ar putea fi iertat si in viitor sa se atraga atentia ca pot exista noi reguli pe lumea respectiva. Nu toti citesc forumul.
si pe mine sa ma iertati cand o voi injura pe ingerasa , ca nu am citit forumul . se poate face o exceptie si in cazul meu , nu ? :D nu am citit regula aia noua in care e interzisa jignirea :)
sau trebuie sa plang pe aici ca o fetita sa ma iertati , eventual sa si deschid o tema noua special pentru asta ( care apropo , trebuia inchisa si banat direct contul de extern al jucatorului ) . e prima oara cand se lasa deschisa o astfel de tema pe extern legata de o contestatie in cadrul deciziei adminilor in cadrul jocului ... suntem profesionisti sau nu mai suntem ? venim cu minciuni penibile cum ca nu am citit ceva ce era si bolduit
Atenţie !
Fiind un server special acesta va beneficia şi de un set de reguli specifice* pe lângă cele standard ale jocului, şi anume :

1. Accesul pe acest server va putea fi făcut fără premium în limita a 3.000 de locuri, odata limita atinsă, activarea de cont-premium pentru participare este necesară.
2. Folosirea excesivă/exclusivă a sistemului proxy este strict interzisă.
3. Înregistrarea conturilor şi jucarea lor exclusiv prin sitting este strict interzisă ( conturi de suport ).
4. Shared session ( SID ), strict interzis.

mai minte lumea , dar nici chiar asa . cu asa nesimtire cum sa nu te enervezi ? :confused:
zi tata : da , am trisat , asta e . incep din nou si daca sunt bun iar ajung in top . simplu si cu onoare !
 
Scor reacție
209
Bine punctat. Pacat ca mai sunt unii care mai cred asemenea povesti si compatimesc genul asta de jucatori.
N-am nimic personal cu Lord Catau, nici macar nu ne-am intersectat pe vreo lume dar regulile sunt pentru toti. O poti lua de la capat cu lectia invatata ;).
Tema trebuie lasata, sa bage la cap si altii.
 

DeletedUser18437

Ajung inca odata sa ma cert cu adminii pentru nedreptatea si incorectitudinea lor.
Mai exact de dimineata ma trezesc banat permanent pentru folosirea optiunii de sid. Optiune ce stiam ca e perfect legala. Ma acuza de nerespectarea regulamentului dar domnii mei admini eu respect regulamentul in tocmai dupa punct si virgula. Nu exista aceasta regula in regulament. Am inteles ca este o regula pusa la setarile lumii, dar tot voi ne invatati mereu cand dati banari ca pentru a evita ulterioare banari sa citim cu atentie regulamentul. Bun l-am citit si acum tot banat sunt.
De ce? pentru o eroare administrativa a stafului de joc. Nu ma puteti bana pentru o regula pusa la caracteristicile unei lumi. Nu sunt obligat sa citesc aceste note emise de voi. Regula trebuie sa fie pusa acolo unde suntem obligati sa citim. In regulament!

Bineinteles ca acest mesaj nu o sa atinga pe niciunul din admini, dar macar sa afle si altii sa nu pateasca ca mine.
Si uite asa revenit pe joc dupa mult timp ma forteaza sa renunt iar, bani bagati degeaba dar cu multumirea ca mii pot recupera

Rusine domnilor admini!

Macar nu va mai prostiti incercand oamenii sa citeasca regulamentul jocului daca nu conteaza atata de mult incat voi puneti reguli pe unde va tuna capul

Necunoasterea regulilor nu este o scuza in cazul unui greseli !
si daca omori pe cineva poti zice ca scuzati-ma, n-am stiut ca nu am voie sa-l omor ... e cam acelasi lucru.
 

DeletedUser

(..) daca omori pe cineva poti zice ca scuzati-ma, n-am stiut ca nu am voie sa-l omor ... e cam acelasi lucru.

:))) tu esti mai smecher decât prevede legea, huh ? :D

Parerea mea e ca nu e nimeni obligat sa dea scroll mai jos de viteza lumii, atunci când se uita la setarile unei lumi noi. Unii o fac, altii nu.. altii poate-s mai zmei si nu citesc deloc setarile si intra cu tupeu. Altii îs sigur si mai zmei si nu citesc nici regulamentul ala. Nu conteaza cine-i mai destept, mai bun sau mai corect. Ideea e ca ilegatile care sunt pedepsite pe joc trebuie sa aiba 'spate' în regulamentul general, nu într-o 'adăugire' aici pe forum. Chiar si circularele date în joc de TT sunt fix praf în ochi.

Trebuia facuta o pagina din aia speciala (cum apare de sarbatorile crestine) de se afiseaza la conectarea pe server si sa spuna clar 'Tu zmeule care nu citesti setari/forum/circulare, vezi ca am schimbat regulamentul: pac pac pac si 'Spor la joc!", dai click pe 'Ok tati, merci!' si gata distractia. Nu-i asa ? :))
 

DeletedUser

De asta a stat Romania sub Ceausescu atatia ani, si daca umplea burtile la oameni ar mai fii stat tot atatia :)

Parerea mea e ca tu comentezi pe aici chiar, total, aiurea

Cand s-au specificat regulile lumii, le-am citit si chiar nu mi-a placut ca pe viteza 3 ne obliga sa jucam fara SID dar am tacut si am inghitit.

Totusi ce naiba faceai cu siding acum?
Banuiesc ca nu aveai vreo 3000 de atacuri de redenumit si de facut 100 de splituri


Si lasati vrajeala cu nu sunt obligat sa citesc forumul sau altele...nu se uita nici draq la regulament
Eu cand am descoperit triburile nici nu l-am citit..cand am devenit moderator am fost si eu nevoit sa le invat pe cele de pe forum iar cele din joc le-am invatat usor usor desi puteam sa le citesc si nu cred ca sunt singurul care procedeaza asa

Nu esti obligat sa citesti, nu esti obligat sa joci si nici adminii nu sunt obligati sa te scuze pentru ca nu ai chef sa citesti regulile
Inca ceva....Sa nu imi zici ca nu ai citit ce s-a scris acolo sau nu ai vazut. Mai degraba cred ca te scuzi aiurea

Cand e un abuz, inteleg sa urli in gura mare...dar asa nu inteleg de ce faci atat tam-tam cand scrie negru pe alb ca nu ai voie
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pe unii intereseaza, de aceea se comenteaza pe aici

Mai bine taceai...
 

DeletedUser30910

din pacate necunoasterea unei legi, nu te scoate de sub incidenta ei
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus