Abuz sau dreptate?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

daca ma iei cu analize hai sa te corectez si eu

Vreau sa joc si nu respect regulamentul, ai ceva impotriva? merg la risc...poate imi iese, si totusi VREAU SA JOC

daca tu incurajezi trisatul si ti-ai facut un tel din el nu ne poti cere ca si noi sa facem asta . fiecare merge pe calea pe care si-o alege , noi vrem un joc curat tu unul murdar . sa fii sanatos .

cu un joc curat fara multicont si fara sid se duc dracu performantele voastre ca jucatori , deveniti niste anonimi , niste nimeni ( si nu puteti permite asta , nu ) ? nu sunteti obligati sa dati scroll si nici sa cititi dar nici noi nu suntem obligati sa va acceptam printre noi . si putem face ceva ? nu putem pentru ca asa sunt regulile pe care trebuie sa le respectam cu totii .
penibilitate mai mare decat sa vii la n zile dupa deschiderea serverului si sa spui ca nu ai stiut setarile lumii nu exista . pe lumea asta este biserica, sunt arcasi , are paladinul cu arme ? stie cineva sa-mi raspunda ( nu tu si catau ca m-am lamurit in privinta voastra ) ?
 

DeletedUser41217

Nu este biserică, arcaşi nu sunt, paladinul n-are arme ... dar există setările puse de Carmi.

*lord catau: n-am citit, n-am ştiut, am omis nu există ... scuze penibile există, dar totuşi...
 

DeletedUser40272

daca tu incurajezi trisatul si ti-ai facut un tel din el nu ne poti cere ca si noi sa facem asta . fiecare merge pe calea pe care si-o alege , noi vrem un joc curat tu unul murdar . sa fii sanatos .

se vede ca nu m-am inselat prin ce am spus aseara, daca ti-am dat o replica un pic mai acida de acum vii si ma acuzi aiurea, ce sa facem daca de altceva nu suntem in stare?! nu am incurajat trisatul, stiu ca esti la zi cu cititul pe extern, din posturile mele observ ca (,) culegi doar ce iti convine.... eu vorbeam in general, nu de mine personal, raspundeam analizei respectivului "eu"=jucator, adica oarecare, o sa va desenez de acum ca sa nu imi mai bagati vorbe pe gat.... fie cum zici tu, eu vreau joc murdar, cati va mai ofticati pentru ca ma descurc pe acest joc?
cu un joc curat fara multicont si fara sid se duc dracu performantele voastre ca jucatori , deveniti niste anonimi , niste nimeni ( si nu puteti permite asta , nu ) ? nu sunteti obligati sa dati scroll si nici sa cititi dar nici noi nu suntem obligati sa va acceptam printre noi . si putem face ceva ? nu putem pentru ca asa sunt regulile pe care trebuie sa le respectam cu totii .
penibilitate mai mare decat sa vii la n zile dupa deschiderea serverului si sa spui ca nu ai stiut setarile lumii nu exista . pe lumea asta este biserica, sunt arcasi , are paladinul cu arme ? stie cineva sa-mi raspunda ( nu tu si catau ca m-am lamurit in privinta voastra ) ?

daca te referiri la mine iti spun atat: ce ai sub nick-ul de pe extern ti se potriveste de minune, pentru ca pe langa mine esti NOOB, daca chiar crezi ceea ce ai scris aici, daca nu crezi si ai zis "hai sa-i dau si eu o replica mai acida, sa il fac de cacao deoarece a observat ca am prea multa minte" e ok....trec cu vederea


Tot va aud de multiconturi, sa va ia .... cu tot cu ele, faceti tikete daca eu am fost ajutat sub orice forma de pe alte conturi eu ma las de joc, daca nu sunteti in stare sa faceti un tiket vorbiti in continuare ca papagalii.

Eu daca am zis ceva de cineva am zis cu dovezi in mana, nu cu presupuneri.


Bafta, poti sa zici ce vrei....nu iti mai dau reply, daca adevaru te doare in halul asta si nu esti capabil sa vii cu replici in care sa graiesti adevaruri papa lapte in continuare, mai ai de crescut
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

acum o dai la intors , nu le tine te-ai referit , nu tu ai zis . te pomenesti ca ti-a fost spart contul si nu ai postat tu .

da , sunt noob si ma mandresc cu asta . nu superioritatea in ceva virtual conteaza ( pentru mine ca pentru tine ... )

sa va ia dracu' cu tot cu ele
cu asta ai pus punctul pe I . atata poti atata faci , nu iti cer sa iti depasesti limitele . nici post report nu meriti sa iti faca cineva pentru ca nu ai invata nimic din asta . e funny cum 1 care incurajeaza trisatul si face spume cand vede ca nu toti sunt de acord cu el ajunge sa imi dea sfaturi , fii tu destept ( desi nu o arati ) , triseaza tu ( asa cum afirmi nu cum incerci sa negi apoi ) si sa fii sanatos . nu eu am zis ca trisezi ci tu .
 
Scor reacție
209
In primul rand nimeni nu cred ca te incrimina pe tine de ceva, john. Din partea mea poti sa iei 10 sate in 10 zile.
Era vorba la modul general. Se intra cu suporti, cu alte 7 conturi si apoi toti sunt zmei pe extern. Si nu e corect fata de cei care joaca cinstit si dau bani pe contul premium.
 

DeletedUser40272

tatutule, pe asta l-ai vazut? daca vrei iti mai caut...daca as fi trisat imi bagam capul intre picioare si nu-l scoteam, daramite sa mai cer sa fiu verificat, dar da-i din clanta in continuare ca dai bine...
http://forum.triburile.ro/showpost.php?p=1033913&postcount=98
Si ca sa iti arat cat esti de destept, pentru tine regulamentul=doar multicont, mai nou si SID
Eu iti zic ca il poti incalca si altfel:

Il injuri pe unu? ai incalcat regulamentul
Dai parola? ai incalcat regulamentul
Faci daune pe la sittere? ai incalcat regulamentul

Si uite ca am incalcat regulamentul de 3x, am riscat si totusi joc in continuare....luati si cititi tot regulamentul ala, nu doar multicont si SID.



cu asta ai pus punctul pe I . atata poti atata faci , nu iti cer sa iti depasesti limitele . nici post report nu meriti sa iti faca cineva pentru ca nu ai invata nimic din asta . e funny cum 1 care incurajeaza trisatul si face spume cand vede ca nu toti sunt de acord cu el ajunge sa imi dea sfaturi , fii tu destept ( desi nu o arati ) , triseaza tu ( asa cum afirmi nu cum incerci sa negi apoi ) si sa fii sanatos . nu eu am zis ca trisezi ci tu .

Sa fiu banat/avertizat, daca merit, cu oameni ca voi nu ai cum sa discuti....vrei sa te acuz si eu ca joci nu stiu cum? desi nici macar nu ne-am intalnit macar o data pe map...as putea, ca e la moda...dar eu cand spun ceva verific inainte de a deschide gura, nu-s papagal

@Daredevil MephistO nu crezi tu, dar eu vad ca da....

Era vorba la modul general. Se intra cu suporti, cu alte 7 conturi si apoi toti sunt zmei pe extern. Si nu e corect fata de cei care joaca cinstit si dau bani pe contul premium.

sa fie verificati toti, sa le dea master la cei cu multi, nu 50% din minaj sau ce pedepse sunt, sa fie mai dure pedepsele, poate asa vom scapa de cei care intra cu multi

Probabil daca erau valabile injumatatirile si marirea productiei la cum gandesc unii pe aici auzeam ca am bagat 5k pp-uri sa cresc un sat:)
OFTICATIVAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA in continuare, atat am avut de zis, multa bafta la nobi, ceilalti si-o fac singuri
 
Ultima editare de un moderator:
Scor reacție
209
Dar cei care primesc resurse moca si sunt in top ar trebui banati, chiar daca sunt conturi facute pe alte ip-uri, fie ele multiconturi sau prieteni care au intrat doar sa ajute pe x sau pe y

Banuiesc ca nu e greu de verificat 50 conturi, adminii stiu mai bine, si asta fara ca cineva sa faca reclamatie, ar fi un lucru bun, daca tot e lume speciala

Asa ceva nu cred ca ai vrea. Ti-ar trimite unii resurse numai sa te vada banat :). Si colegii pot fi rauvoitori.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Am lasat intentionat acest thread si nu am sanctionat nimic ( desi ar fi trebuit ) pentru a vedea si parerea altor jucatori legat de acest caz, mai exact de aspectul postarii in regulamentul de joc a unei linii ce anunta regulile specifice pe lumi, pentru speed este pus fiind o lume "permanenta" in care regulile sunt identice runda de runda, dar, pentru aceasta speciala nu este cazul, posibil la lumea viitoare sa fie altele ( mai multe, mai putine...nu am idee ). Consider ca sunt lamurit suficient, drept urmare voi inchide acest thread.
Regulile raman asa cum sunt, deasemenea scuzele de genul celor aduse de lord catau nu vor fi luate in seama.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus