Academia de Speed

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

baD rullz

member
Scor reacție
98
Buna ziua.
Sunt profesorul de speed bad.Am observat ca jucatori noi de speed tot apar pe la noi si am zis sa le dau niste mici ponturi despre cum ar trebuii sa joace.Acest topic este important atat pentru ce noi,cat si pentru cei vechi (ne scapa de toti nubii si mai devine si clasamentul mai strans si lupta mai grea).

Prima lectie : Startul .

Pai in primul rand depinde de viteza rundei,felul rundeisi de punctele de start.

De exemplu pe o runda cu start 26pct dai minele toate in 1 principala 3 cazarma 1 si te apuci de lance (daca este runda cu paladin faci paladinul inaintea principalei si te apuci sa farmezi doar cu paladinul ca iei circa 30 din fiecare si te ajuta enorm).
Apoi dai farm de la 10 lanci in sus si faci circa 50-60 lance.Urmeaza sa faci principala 10,cazarma 5,fierarie 5 si faci grajdul pentru caluti.Dupa ce atingi numarul de 100 caluti esti liber sa-ti alegi urmatorii pasi.Ori dai in continuare pe cazarma si grajd ( ceea ce este cel mai indicat),ori te pui ca newbistul pe mine.

Pe start 2183pct cercetezi usorii si bagi lanci si usori cam pana cand ajungi la 100+ lance si 50+ cai si te pui sa farmezi.De aici este alegerea ta daca continui pe deff cu cai sau atac.Iti ridici magazia 20,principala 20,grajdul 12+,cazarma 20 si deja ai dat fum.Plus ca ai si cladirile pentru trupe ridicate.Daca faci deff cu cai dupa ce dai cazarma 20 este indicat sa iti duci si zidul 20.

Pe bash sau Cata nu are rost sa iti explic pentru ca acolo fiecare joaca cum poate si cum stie.Oricand se gaseste sa vina unu ca catapulte sa-ti strice tot planul :))


Asta a fost lectia 1.Pentru urmatoarele lectii despre back-time,split,back-step si alte porcarii asteapti pana maine .


P.S.:Aveti voie sa-mi vorbiti doar cu Domnul Profesor bad pe aceasta rubrica.
 
Ultima editare:

DeletedUser40602

*la caterinca* : orochimaru',ti-e frica ca s-ar putea gasi vreun "agarici" mai "talentos" ca tine? :lol: :D
 

DeletedUser40602

n-am zis ca tu esti agarici. am zis ca astialalti sunt agarici..da no'
 

DeletedUser43971

daca paladinul nu-i acasa e vreo problema daca farmez doar cu lanci ?

intreb si io :rolleyes:
 

DeletedUser40602

cred ca nu stii pentru ce se folosesc ghilimelele mai sama mai..

acuma sper ca nu ai boala pe mine si cum ma prinzi,cum ma catapultezi de pe runde.. :( stii textul ala de pe masinile de scoala: "nu fi rau! lasa-ma sa invat si eu!"
 

DeletedUser

Acum ceva vreme,am vrut si eu sa joc speed.Frankfurt se oferise sa-mi fie dascal.Mie, dascal?!! Tocmai Frankfurt?!!HAHAHA . Ca orice dascal care se respecta,are si un pret.Daca luam eu lectii de speed de la dascalul Frankfurt(intre timp devenind un mare campion) ,azi va invatam si pe voi .Vreo 30 de pp-uri mi-a solicitat Frankfurt ca plata atunci,acum banuiesc ca are un pret mai mare. Uite al dreacu,moare de foame in casa si te miri de unde are pp-uri?!!! El deschide usa la frigider sa vada daca mai functioneaza becul ca in rest....Daca ii pui un prosop pe el,il face obiect de decor.Totusi ,ma intreb de unde are bani de tigari, de bere si sa sustina bagaboantele alea ?!!! Sparge lemne sau merge cu ziua sigur.Numai tampoanele la bagaboante costa o caruta de bani.
 

DeletedUser

Academie=)) tu ba=)) de cand nu ai mai luat un speed ba:( =)):p rad cu lacrimii
 

DeletedUser40602

sincer am intrat o runda si am facut cam cum o zis el acolo.. am reusit sa fiu pe locul 1 doar ca mi-am luat-o rau de la 3 care erau pe skype.. :(
 

DeletedUser

"După război, mulţi viteji s-arată!"
Citatul asta acopera cam tot ce se spune pe aici...mai putin povestioara lu' tiganu' asta blond care era sa fie pacalit de Sisu...de Frankfurt ma? Eu ii dadeam 30 de PP-uri daca se lasa de joc :D
 

DeletedUser40602

mai ai de invatat =))))) cand ma bateam eu cu 3 odata deabea ai auzit de speed :p desigur ca castigam :)))

eeh..pe cand jucai tu eu credeam ca speedul era doar pentru "elita vremii" ca sa zic asa..doar cei cu CP puteau intra,ca eram mic si nu stiam ca primii 100 de jucatori intra gratis :D :D mai mult jucam pe lumile normale sa invat si eu chestiile de baza
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus