Academii si Familii de Triburi

DeletedUser

Dupa cum stiti, unele sau apropate toate lumile au o limita de membri, deseori foarte scurta, cum este cazul lumii 12, în care un trib poate avea doar 50 de jucatori. Jucatorii, pentru a contraresta acest lucru, formeaza academii si, în caz de razboi ( exista exceptii) se formeaza familii.

În concret, ce rog eu, este ca triburile care apartin unei familii sa aiba alta culoare, si academiile la fel, în alta culoare (pe harta)
 

DeletedUser8140

de ce nu :) pro

edit: ceva in genul hartilor avansate, o familie poate fi de aceeasi culoare
 

DeletedUser

nici pro nici contra, daca ai cp poti pune ce triburi vrei tu, cu ce culori vrei tu ;)
eu toti aliatii si acedemile le-am trecute cu aceiasi culoare :D
 

DeletedUser18865

eu zic ca e buna ideea.=pro
@celbatran puteai sa dai un edit pentru a nu face dublu post.
 

DeletedUser25287

Pro si eu, f buna ideea si poate fi pusa in aplicare simplu, prin adaugarea unei noi categorii la diplomatie, ar putea fi denumita chiar academie
 

pirates406

member
Scor reacție
0
fratilor, ideea a fost propusa in data de 28.05.2010; acum, suntem in data de 27.09.2010 si nu s-a luat nici-o masura;deci... daca nu s-a luat vreo atitudine de atunci, mai asteptam...
 

DeletedUser25287

fratilor, ideea a fost propusa in data de 28.05.2010; acum, suntem in data de 27.09.2010 si nu s-a luat nici-o masura;deci... daca nu s-a luat vreo atitudine de atunci, mai asteptam...

asa este, ideea este veche insa te-ai gandit oare ca lipsa de popularitate a acestei teme de pana acum este si cauza pentru care a fost ignorata de admini?

Pe .net chiar se tine seama de parerea jucatorilor de pe externul de acolo, si cand o propunere utila se face multi jucatori se implica in sustinerea ei, poate ar fi momentul sa facem si noi la fel, ar trebui sa fim mai solidari in ciuda rivalitatilor din joc, sa ne amintim ca ajutand la implementarea unor asemenea idei ne ajutam de fapt pe noi, asadar haideti sa sustinem cu totii ideea asta, nu toti avem cont premium asa ca ar fi foarte util, si un mesaj in care spuneti ca sunteti de acord nu cred ca va ia mai mult decat 30 de secunde, poate daca vor fi suficient de multe raspunsuri pro atunci si adminii o vor lua in seama.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17342

eu nu vad ce nu e bine acum? albastru tribul tau - albastru deschis aliatii(familia/academiile) - rosu dusmanii, galben tu... si asa sunt prea multe culori, ar trebui doar rosu sa se vada :)
 
Sus