ad TFO

  • Autor subiect DeletedUser18409
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser17395

Din pacate jocul asta nu prea relaxeaza deloc.... poate la inceput, dupa aia uneori devine chin ...sate multe, de care trebuie sa ai grija. Ferice de cei care isi dau delete cont ...sau ma rog alta metoda de a scapa de joc... De abia astept si eu ziua ...
 

DeletedUser11712

Cavalere, poate dai, poate nu dai stergere contului, e optiunea ta si n-ar fi prima data cand spui asta(imi amintesc c-ai mai spus-o de cel putin 5 ori pana acum)...
Eu as vrea sa te gandesti ca prin actiunile si gandirea ta, ai distrus cu adevarat prietenii si relatii inchegate in urma acesti joc, iar acum nu are rost sa ne dai dovada de foarte multa dragoste pentru unii dintre membrii TFO, trebuia sa te gandesti inainte de a incepe actiunile tale ca ceea ce ai de gand sa faci s-ar putea sa-ti dauneze in primul rand tie si in al doilea rand si celorlalti playeri implicati in acest conflict creat de tine.
Pana la urma s-a dovedit ca a fost decat un "fas" creat de tine,artificial, pe care l-ai dus la rangul de razboi... si pentru a sti toti cei care au vizualizat postarile anterioare, conflictul cu TFO a fost de fapt razboiul pe care l-ai declarat, de fapt, mie si lui Obi wan Kenobi.
Tot acest balamuc putea fi evitat daca dadeai dovada ca gandesti inainte sa faci ceva si mai mult decat atat, sa poti avea taria sa discuti fata in fata cu cei pe care-i consideri adversarii tai si sa-ti expui ideile si argumentele care sa te ajute intr-un diferend.
Ma rog, nu vreau sa plictisesc vizitatorii cu vreun roman... acum tinand cont de faptul ca ai refuzat si refuzi sa accepti o conversatie cu mine, indiferent ca va fi in joc, sau in alta parte eu vreau sa-ti multumesc pentru ceeea ce ai facut pentru TFO in ultima perioada...ne-ai ajutat sa demascam tradatorii si navetistii din trib :)

Si ca ultima idee, tine minte un lucru care-ti poate fi benefic si in jocuri si in real life :" O vorba buna aduce intotdeauna mult mai multa prosperitate decat o jignire sau o injuratura"
 

DeletedUser18409

nu vreau sa mai intru in polemica cu nimeni...
vad ca unii jucatori,cum e franco2007,vin cu tot felul de remarci dupa ce zarurile au fost aruncate
cat timp nu-mi exprimasem decizia de a renuntza,tacea malc
satele mele erau pozitzionate langa ale lui si de aici *** lipsa lui de reactzie de pana acum
poate va invatza candva sa conduca un trib...
mai am o intrebare pt conducerea tfo...?
daca se bazau pe trib,dc nu au supus la vot propunerea mea?
adica...alegeri pt o alta conducere intre mine si actuala conducere?
oare le era frica ca vor pierde?
eu am facut pt tfo mult mai multe decat vor face ei de acum incolo *** rezultatele vor fi vizibile curand
 

DeletedUser

Ma faci sa rad... Asa ai zis si cand ai iesit ca vom vedea noi ce trib alcatuiesti:).. Si ti-am demonstrat in nici mai putin de o luna ca TFO e numai unu ...
 

DeletedUser

OHO .. Domnul stranutelu ... nu mai ai ban?:(( NOI nu e numai unu " e " multiiiiii adica era da i-ati innobilat intern saracii sa cresteti voi:))
huggggggg si pupici :*

Ps: vezi ce zici sa nu iei iar ban:D
 

DeletedUser6843

OHO .. Domnul stranutelu ... nu mai ai ban?:(( NOI nu e numai unu " e " multiiiiii adica era da i-ati innobilat intern saracii sa cresteti voi:))
huggggggg si pupici :*

Ps: vezi ce zici sa nu iei iar ban:D


Bre` mai bine calitate si nu cantitate,daca era vorba de punctaj...:p
in fine

hug :)
 

DeletedUser

Hai bre sa fim seriosi ! La voi calitatea ...... Noroc ca aveti si voi cantitate acum o reduci si pe aia?:) Ne-am deviat de la subiect ! Aci` e alta lumea

Respectele mele stranutelule!!!
 

DeletedUser18409

coditze,daca nu o lashi asha cum a picat,ma intorc *** iar o sa avetzi insomnii
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser18409

ok...
vad ca nu va potoliti
o sa revin *** asa cum eu am ridicat tfo,tot asa eu o sa va arat care va sunt limitele
deci razboi
coditze...daca taceai din gura,faceai cel mai intzelept lucru de pe l7 pt tfo
 

DeletedUser

a ajuns un refugiat sa fie conducatorul unui trib care are in nume TFO . Ma refer la KM3L3ONUL . Praf si pulbere ...

habar n-ai despre ce vorbesti, cand eu jucam triburile pe alte lumi si eram conducator in trib, tu erai filipinez.....data viitoare cand vrei sa mai deschizi gura si sa vorbesti despre cineva ar trebui sa te interesezi 'desteptule'! Pana atunci numai bine la invatat sa joci triburile, poate ar trebui sa te invat si ce sa faci cu drepturile pe care le ai in trib, sa nu cumva sa se ofileasca pe tine!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

habar n-ai despre ce vorbesti, cand eu jucam triburile pe alte lumi si eram conducator in trib, tu erai filipinez.....data viitoare cand vrei sa mai deschizi gura si sa vorbesti despre cineva ar trebui sa te interesezi 'desteptule'! Pana atunci numai bine la invatat sa joci triburile, poate ar trebui sa te invat si ce sa faci cu drepturile pe care le ai in trib, sa nu cumva sa se ofileasca pe tine!

Ma amuza copios oamenii astia care se cred mari zei .. Fazele " eu eram faceam dregeam.".. si daca te uiti la el numai innobilari interne are ... jucator mare ce esti si tu:)) offf !KM3L3ONUL`eeee nu asa se joaca triburile. Fugi in 10 triburi dupa cum bate vantu sa mai poti innobila intern !!! Asta nu te face mare jucator :)
 

DeletedUser

habar n-ai despre ce vorbesti, cand eu jucam triburile pe alte lumi si eram conducator in trib, tu erai filipinez.....data viitoare cand vrei sa mai deschizi gura si sa vorbesti despre cineva ar trebui sa te interesezi 'desteptule'! Pana atunci numai bine la invatat sa joci triburile, poate ar trebui sa te invat si ce sa faci cu drepturile pe care le ai in trib, sa nu cumva sa se ofileasca pe tine!

si de atunci ai invatat sa innobilezi intern nu ? :rolleyes:
nu joc ma de mult timp triburile , nici nu stiu de ce am drepturi in ~TFO~ . Contul asta l-am cumparat din bazar...
Repet , esti fericit ca ai FOST conducatorul unui trib cu numele "TFO" . Ce esti ? un refugiat :eek:
 

DeletedUser18409

dragii mei extraterestrii cu mintea in aer, v-am scris o fabula ca sa stiti ce va asteapta de acum incolo. invatamintele le trageti singuri.

Fabula maestrului mortii si oraselul mohoratilor.

Asadar, dragii mosului,
Pe vremea cand eu eram de varsta voastra, caii inca se potcoveau cu copite de aur si cainii se plimbau cu covrigi calzi in coada, era un falnic obi care traia intr-o mareata ograda, plina de trofee de tauri morti. toti cetatenii oraselului in care traia il venerau ca pe un zeu, inca si copii si-i botezau dupa numele lui. insa obi al nostru, mare maestru al mortii, era de fapt doar un fricos, si de aceea, ca sa mentina faima lui avea obiceiul ca la fiecare inceput de luna sa organizeze o intoarcere fastuoasa in oras cu un nou trofeu de cap de taur si cu o poveste pe masura, cum ca prietenul lui, un mare franc i-a organizat o corida intr-o parte obscura a lumii si acum se intoarce victorios de acolo. ce insa ascundea cu mare grija era faptul ca fiecare cap de taur era de fapt obtinut chiar de la abatorul orasului in care traia, de la tauri batrani sau care renuntau de buna voie la viata.

Iata insa ca a venit si ziua in care obi nu a mai avut de unde sa obtina capete, caci oraselul nu o mai ducea bine deloc si nu mai aveau vite in curti caci le omorase pe toate falnicul nostru franc. In acest timp, locuitorii deveneau pe zi ce trece mai mohorati si deprimati vazand ca obi al lor nu ii ajuta deloc.

In oraselul lor traia insa si un pasnic si harnic roman, un cavaler cu glas dulce care legase prietenii stranse cu toti locuitorii si desi avea familia intr-un oras alaturat, mandru si frumos oras, ramasese aici de dragul mohoratilor, incercand sa le mai aline greutatile, sa-i mai ajute sa se gospodareasca, sa le mai tina de urat.

Pe zi ce trece obi a devenit din ce in ce mai invidios pe cavaler, si-a trimis 3 agenti marsavi angajati de franc, un anume slayer, un ticalos schiop cu carje si un infam jucator de barbut, in tot oraselul sa invenineze pe locuitori si, intr-un final, nemairezistand ispitei, a organizat un complot impotriva cavalerului.

Asa ca, intr-o zi, pe cand cavalerul era plecat cu treburi la camp, sa mai omoare niste sobolani care amenintau recolta, ca un om increzator ce era, lasase deschise toate usile, inclusiv la hambarele pline, grajdurile cu multe vite si chiar si la frumoasa casa construita cu mana lui, caramida cu caramida, obi in fruntea unei gloate de natarai au navalit si au furat tot, au distrus tot si au ars casa din temelii.
Cand s-a intors seara acasa, cavalerul a fost distrus, nu i-a venit sa creada ca tocmai acei oameni cu care petrecuse atat de multe nopti la lumina lunii povestind vrute si nevrute, cu care muncise alaturi pe camp si cu care se bucurase de recolte bogate, de nasterea unui nou copil, de o noua insuratoare, acestia erau oamenii care acum l-au pradat.
Tot ce ramasese era un afis mare la intrarea in ograda cavalerului care anunta pretextul ticluit de maestrul mortii si anume acuza de tradator al oraselului.
Suparat nevoie mare cavalerul, sa-i spunem danubian, s-a dus la casa de pe camp si s-a inchis acolo. obi, vazand ca danubianul nu dispare de pe fata pamantului a convins iara oamenii orasului sa atace si casa de la camp, dar acolo danubianul veghea si cand a vazut ca nu-l lasa in pace, a trimis vorba mult iubitei lui familii din orasul natal, care imediat s-a strans cu mic cu mare, a facut zarva groaznica si a speriat toti locuitorii oraselului, care nu mai stiau pe unde sa fuga care incotro sau sa se ascunda. Primul care a fugit repede din oras a fost binenteles obi impreuna cu prietenul lui, francul si acolitii in ticalosii ai acestuia.

Fuga acestora dura multe luni, caci desi au incercat sa se piteasca si peste mari si tari, si dupa munti pana la cer de inalt, flamura fermecata a cinstei, a prieteniei si a onoarei, purtata de familia cavalerului ii gasea oriunde se ascundeau.

Intre timp, oraselul mohorat s-a ruinat, caci spiritul binefacator nu mai locuia acolo si atunci au intervenit milosii frati si surori ai cavalerului si au inceput sa faca ordine in orasel, daramand vechile case si construind altele noi mai bune si mai frumoase, cultivand ogoarele si umpland piata de glasuri noi si mai vesele.

Si astfel, bunul cavaler si familia lui unita au demonstrat ca ticalosenia nu are ce cauta in aceasta lume, precum in nici o alta lume, si au trait fericiti pana la adanci batraneti, bucurandu-se de zambetele si glasurile zglobii ale unor noi generatii de copii.

sfarsit.
 

DeletedUser

mare e gradina lui DZ .. si sa nu zic de ce e plina :)) misto fabula cavalere nu-ti cunosteam aceasta latura de narator ...
 

DeletedUser11712

Ia uite domnule, unde era marele nostru poet si dramaturg, eroul neamului, etc :D
Imi pare rau Cavalere ca nu ti-am apreciat latura asta literara, pana acum...dar de aici inainte te voi sustine in toate ce le vei intreprinde in acest sens :)

"Si astfel, bunul cavaler si familia lui unita au demonstrat ca ticalosenia nu are ce cauta in aceasta lume, precum in nici o alta lume, si au trait fericiti pana la adanci batraneti, bucurandu-se de zambetele si glasurile zglobii ale unor noi generatii de copii."

Apropo, copii aia cu cine i-ai facut, cu Gicujovany? :)
 

DeletedUser

acum se poate inchide ? adevaratul tfo cica nu mai e . Noi suntem ~TFO~ cel Fals :)
 

DeletedUser

Si incet incet .... fabula lui cavaleru nu mai are continuare :( Ce pacat ca era interesant :)))
O sa incercam ca intr-o luna de zile sa terminam si noi fabula noastra pt tine Ovidiu . ... Si ca sa vezi ca nu suntem rai iti spunem doar titlul " Decaderea Cavalerului Danubian ! " Pff ce frumos !!!!
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus