Age of Conan

  • Autor subiect Fratele Lup
  • Data de început

DeletedUser

cine joaca acest joc? sa incercam sa ne organizam si sa impartasim experienta de joc.
 

DeletedUser5981

Frate,

O fii age of conan un prince of persia MMORPG da sa ma impuste cineva daca instalez eu un joc de peste 40 de GB si mai si vin patchuri de 6 GB. Noo mersi ma rezum la World of Warcraft.
 

DeletedUser1198

Age of Conan are 40 de GB?! cred ca e imposibil asa ceva. pe cate DVD-uri vine.. 7-8?
 

DeletedUser

doar 2 dvd-uri..., si wow a ramas mic copil pe langa el, atat la grafica cat si ca gameplay, este mai provocator sa hotarasti tu unde lovesti adversarul...
 

DeletedUser1198

wow ramane wow.. va mai dura mult timp pana sa-l detroneze cineva. cu siguranta Blizzard nu sta degeaba in momentul asta. Starcraft 2, Diablo 3 sunt deja anuntate. Sunt sigur ca Warcraft 4 nu e de domeniul fantasticului :D
 

DeletedUser

aici vorbim de mmo,este cu totul altceva,nu te contrazic eu, te contrazic statisticile si comenturile de pe siteurile de specialitate.
 

DeletedUser

Frate,

O fii age of conan un prince of persia MMORPG da sa ma impuste cineva daca instalez eu un joc de peste 40 de GB si mai si vin patchuri de 6 GB. Noo mersi ma rezum la World of Warcraft.
nu are 40 de giga, la mine a ocupat sub 30 de giga cu tot cu patchuri
 

DeletedUser5981

CONAN normal sau ala "Colectors edition"?

In fine am avut un prieten care l-a avut BETA...si ia venit rau cand a vazut ca trebe sa descarce un Patch de 6 GB.


Oricum, CONAN nu e tocmai gata, multe locatii nefinisate, skiluri etc etc :p


Cat despre WoW....Cum a zis Illidan, "WoW ramane WoW'' indiferent daca apare un joc mai aratos ca el. Daca stai sa te gandesti..

Age of Conan system requirements:

Required
OS: Windows Vista/XP
Processor: 3GHz Pentium IV
RAM: 1GB RAM
Video Card: Shader Model 2.0 and 128MB RAM: NVIDIA GeForce 5800 or ATI 9800


Asteas minimu.


WoW system requirements
PC System Requirements

* OS: Windows 2000 (Service Pack 4) or Windows XP (Service Pack 2)
* Processor: Intel Pentium3 800MHz or AMD Athlon 800MHz
* Memory:
o Minimum: 512 MB RAM
o Recommended: 1GB RAM
* Video:
o Minimum: 32MB 3D graphics processor with Hardware Transform and Lighting, such as an NVIDIA GeForce 2 class card or above
o Recommended: 64MB VRAM 3D graphics processor with Vertex and Pixel Shader capability, such as an NVIDIA GeForce FX 5700 class card or above
* Sound: DirectX-compatible sound card

Desii am un calculator mai vechi si BC mere (aproape) fara probleme si pe un calculator cu 256 rami si 64 pe placa video.



AoC poate avea succes chiar mai bun decat WoW daca developerii fac o treaba buna.


Si poate unii va intrebati...de ce sa comnpari WoW cu AoC?

Pentru ca WoW ii singurul joc care se poate cumpara cu AoC. Mai exista si alte jocuri (Guild Wars , Lineage) dar nu au asa mare succes. Am GW in original...da nu prea imi vine sa il instalez.
 

DeletedUser

Pentru ca WoW ii singurul joc care se poate cumpara cu AoC. Mai exista si alte jocuri (Guild Wars , Lineage) dar nu au asa mare succes. Am GW in original...da nu prea imi vine sa il instalez.

Lol frate, Lineage nu are succes? :D Pe asta de unde ai scos'o? In prima jumatate de an de cand a fost lansat s'au inregistrat peste 1milion useri pe SERVERELE OFICIALE, sa nu punem la socoteala si cele vreo 1000private. Acum la cativa ani, are peste 5-6 milioane de useri ... chiar nu are succes asa? :rolleyes:
Media pe un server oficial este aproximativ 30-40k playeri online in acelasi timp ... si cum sunt vreo 10-11 servere oficiale ...
 

DeletedUser5981

Ahem, aici se vordea de AoC, dar ca sa iti raspund :)

Lineage & restul de jocuri se bucura si ele de succesul lor (oricare o fii ala).


WoW:
* Vreo 2 milioane de bucati in prima zi de Pre TBC (WoW normal)
* quuote din wikipedia:
It is currently the world's largest MMORPG in terms of monthly subscribers, and holds the Guinness World Record for the most popular MMORPG. World of Warcraft currently holds 62% of the massively multiplayer online game (MMOG) market at 10 million subscribers
* Circa 5.5 milioane în Asia.
* 2.5 milioane în America de Nord.
* 2 milioane în Europa.

Lineage
Lol frate, Lineage nu are succes? Pe asta de unde ai scos'o? In prima jumatate de an de cand a fost lansat s'au inregistrat peste 1milion useri pe SERVERELE OFICIALE, sa nu punem la socoteala si cele vreo 1000private. Acum la cativa ani, are peste 5-6 milioane de useri ... chiar nu are succes asa?
Media pe un server oficial este aproximativ 30-40k playeri online in acelasi timp ... si cum sunt vreo 10-11 servere oficiale ...
 
Sus