Ahmuzante

DeletedUser34153

SilverMask oct 17, 20:33
:)) salut copii

deci echipa racheta moza shaide si care mai sunt; vor sa se joace.

Fie:

oct 17
20:30 Tribul (GOOD) a încheiat relaţiile cu [ally]Omerta[/ally].

Din ce cauza? Pentru ca e un trib luat cu forta, din care s-a concediat & i-au schimbat numele si diplomatia.
Plus de asta, tot incearca sa corupa membri GOOD sa intre la ei (nevena ciuic, ramses si cati si mai cati jucatori buni).

Ramanem neutri pana nu ne suparam si ne inrosim.
Asteptam scuze & o propunere decenta din partea lor, pana maine seara cel tarziu la 00:00.

[player]Aquilla[/player], esti invitat de Radu si Codrin la o bere vin sau tuica, ce preferi, chiar toate. Tot maine, pe seara.

Spor la joc si week-end placut
Conducerea [ally]GOOD[/ally]

Avand in vedere faptul ca astepti o propunere decenta din partea noastra, ne-am gandit sa nu te lasam in stand-by prea mult si venim cu una: suntem de acord sa ne cedezi good-ul de bunavoie si iti acceptam anticipat scuzele.

Semnat: the powerpuff girls
 

DeletedUser34153

Si le-am spus si fetelor, ca tu vei renunta usor....O sa te contacteze Blossom, sa-i cedezi drepturile..
 

PRADA

member
Scor reacție
6
scuza-ti-ma domnu' orasean

Acest forum cere să aştepţi 60 secunde între postări. Te rugăm încearcă din nou în 29 secunde.
Acest forum cere să aştepţi 60 secunde între postări. Te rugăm încearcă din nou în 15 secunde.
Acest forum cere să aştepţi 60 secunde între postări. Te rugăm încearcă din nou în 8 secunde.
Acest forum cere să aştepţi 60 secunde între postări. Te rugăm încearcă din nou în 3 secunde.


ceapa lui de forum, ma revolt
 

DeletedUser47202

M-am lecuit si de l47, ca nu am cu cine juca :))

saru.br oct 31, 18:35
Vreau sa va informez ,sa luati la cunostinta ca pana luni 02.11 seara ,astept sa lasati sitter la mine sau la colegul meu de la conducere [player]GiuvaierU24[/player] ,cei care nu se vor implica si nu va lua la cunostinta faptul asta ,va fi concediat si bagat la innobilari interne ,nu putem sa continuam in stilu asta cu membrii care nu colaboreaza si nu se implica in aceeasi familie ! Va multumim Conducerea : [player]saru.br[/player] / [player]GiuvaierU24[/player]

le puf oct 31, 18:54
la 133 de puncte, ce sitter vrei?

saru.br oct 31, 18:58
nu e treaba mea ca ai 133 pct,lasa-mi sitter, ma uit 2 secunde si ies ,,cred ca m-am exprimat bine in Circulara,ca cn nu lasa are liber,,,poate e cnva care are nevoie de o informatie

le puf oct 31, 18:59
ieri am intrat pe lume, cate trupe crezi tu ca puteam eu sa-mi fac?
tare asta :))

saru.br oct 31, 19:02
nu este vorba de trupe , nu ma intereseaza asta la 133 pct ,nuci protectia nu ti-a cazut ,,daca asa am dat circulara ,cred ca asa trebuie sa facem ,suntem egali toti,nu fac diferenta de nici unu,daca nu lasi sitter-u ,luni seara o sa ii faci loc liber la alt membru,,,faci cum crezi,avem nevoie de jucatori care colaboreaza,cate explicatii am dat de atunci terminam ,

le puf oct 31, 19:04
nu vad relevanta de a iti da sitter in acest moment
tu imi dai mie sitter?
ca tot suntem egali toti sau tu esti in conducere, si conducerea "bate" tot?

saru.br oct 31, 19:05
da ,iti dau si eu sitter,am nevoie dimineata de la 8 pana la 12 ,esti online atunci ? ca iti las sitter

saru.br oct 31, 19:06
pai nu e nici o relevanta ,trebuie sa lasam toti sitter,nu ma intereseaza cate puncte ai,poti sa ai si 50 pct,poate esti spion ,

saru.br oct 31, 19:06
daca raspunzi asa ,cred ca nu o sa mai colaboram mult ,nu stiu da asa vad eu ...

le puf oct 31, 19:08
spion [ally]fame[/ally], nu?
tare si asta :)))

saru.br oct 31, 19:09
din momemt ce tu nu imi lasi sitter ,libertatea mea de a gandi este infinita ,pot sa gandesc ce vreau,,,

le puf oct 31, 19:10
ai sitter, uimeste-ma

saru.br oct 31, 19:13
ai vazut ce simplu a fost,nu stiu de ce trebuia sa dau explicatii 10 minute,,,la 133 puncte la ce credeai ca ma voi astepta sa vad in sat ?,,,e bine ,pozitia pe harta e favorabila deocamdata,sper ca nu vei avea probleme,orice nelamuriri ,idei si probleme ai,sper sa ma contactezi

le puf oct 31, 19:15
una singura: invata sa comunici.

saru.br oct 31, 19:17
adica,ce nu am zis bine? sau nu m-am facut inteles,,,ca nu inteleg,

saru.br oct 31, 19:18
treci tu la conducere ,ocupate de toate problemele ,fii organizator de Grupa Nord ,comunica cu toti 50 membrii,dale informatii ,trimitele informatii la cei din tribu mare ,si sa vad dupa ce raspunsuri dai tu...

le puf oct 31, 20:24
asa, mai departe

le puf nov 01, 07:09
(") - asta ce vrea sa insemne?
daca esti "net superior" tata, lasa-ma-n durerea mea

saru.br nov 01, 15:11
sunt 50 de membri ,ma ocup de mai multe,nu am cum sa tin cont cine mi-a lasat sitter sau nu ,mai intra jucatori noi mai ies altii ,e dificil,,,cand se termina termenu-l pentru sitter ,voi sterge tot

le puf nov 01, 17:49
tati, ai uitat sa-mi lasi sitter
ce om, ce caracter!

saru.br nov 01, 17:55
are cine sa ma verifice si pe mn,nu te preocupa pe chestia asta,,,chestia asta acum cu sitter ,vrem sa vedem cine e posibil colaborator,care nu citeste forumu ,nu sunt cu informatiile la actual si nu raspund la mesaje ,vor fi concediati primii,se vor face schimbari majore ,nu va ramane asa tribu,pe parcurs se vad cei care vor continua jocu si care sunt activi,acum sunt multi la inceput pe lumea asta..

le puf nov 01, 17:56
tati, ai uitat se pare ce imi debitai aseara
bis x2 ce am zis mai jos

saru.br nov 01, 17:58
ce debitam,daca am fost verificat si sunt verificat mereu,trebuie sa las la toti sitter ?

le puf nov 01, 18:00
Author a spus:
da ,iti dau si eu sitter,am nevoie dimineata de la 8 pana la 12 ,esti online atunci ? ca iti las sitter

ai uitat sa lasi sitter, prietene

saru.br nov 01, 18:00
numai urat raspunzi ,noi vrem sa devenim un trib unit si care se ajuta care colaboreaza care ne spunem ideile parerile si nevoile,,daca o sa continui in ritmu asta nu cred ca va fi de durata colaborarea intre noi,,,eu ti-am raspuns mereu frumos si la subiect ,nu am vorbit in plus,,dar vad ca din partea ta,nu se poate,,,,

saru.br nov 01, 18:01
da ,ti-am zis ca iti las sitter,am nevoie dimineata de la 8 pana la 12 ? asa te-am intrebat ,daca poti sa ma ajuti tu

saru.br nov 01, 18:02
vad ca pt tine nu ma fac inteles,nu stiu unde este problema,si imi fac si nervi cu tine aiurea,,,

saru.br nov 01, 18:03
fiecare jucator are nevoie de informatii de sprijin si tu ma zapacesti cu ideile tale si cum ti se pare tie,,,invata sa citesti mai bine si fii mai atent/atenta

le puf nov 01, 18:04
nu am ce sa-ti fac

tribul a fost infiintat: 09th October 2015 - 17:12 - mai are o luna si tu imi zici ca de abia acum vrei sa iti faci un trib unit
pana acum ai fost la pescuit?

saru.br nov 01, 18:08
pana acum au fost jucatori care au crescut aici si au fost transferati la tribu mare,mai mult de 20 de jucatori de aici au plecat la tribu mare,care au crescut in puncte,,,regulile le facem noi impreuna pana sa luam o decizia,si nu stiu de ce trebuie sa-ti dau tie toate detaliile astea,oricum la cea mai mica greseala te concediez si o sa intri la innobilari interne ca vad ca esti atent/atenta la orice detaliu,o sa fiu si eu atent cu tine,cea mai mica greseala o sa fii concediat/asa vedem daca va fi bine asa

saru.br nov 01, 18:08
vad ca nu suntem pe aceeasi unda

saru.br nov 01, 18:09
majoritatea jucatorilor noi in crestere au fost recrutati de cateva zile ,normal ca trebuie sa devenim pe parcurs un trib unit,ne cunoastem si se vede pe parcurs care are chef de joaca si care de vorba...

saru.br nov 01, 18:12
poate ca alt trib o sa iti raspunda la toate informatiile astea .ca vad ca eu sunt prost daca colaborez cu toti membrii din trib ,cu fiecare in parte,deciziile voi le luati ,membrii tribului,noi doar le punem in practica si dam informatii,indicatii,,,,daca nu poti rezolva o problema ,macar un mesaj astept cu ce te impiedica de facut treaba aia ,,asa merg lucrurile aici,,,si din ce in ce mai bine pa parcurs,se vor face grupe,etc....

le puf nov 01, 18:12
ce imi tre' atatea detalii? - apai prietene tu ai zis ca esti in conducere, cand te intreaba un membru ceva ii raspunzi, nu?

oricum la cea mai mica greseala te concediez si o sa intri la innobilari interne ca vad ca esti atent/atenta la orice detaliu,o sa fiu si eu atent cu tine,cea mai mica greseala o sa fii concediat/asa vedem daca va fi bine asa

asa si, crezi ca ma intereseaza?
pas si bix x4

saru.br nov 01, 18:14
pai si nu ti-am raspuns sau ce vrei sa zici ,? da cand vorbesti impertinent si vezi ca stau sa iti raspund ,cum crezi ca vom colabora in continuare,

le puf nov 01, 18:15
pai cand "te faci" ca imi esti "net superior", cum vrei sa iti raspund?

saru.br nov 01, 18:19
daca te concediez acum e bine ??? fiecare o ia cum vrea ,sa ** si eu asa cu tn ,,io nu ma fac asa sunt,sunt un jucator normal ca si toti din trib care am mai multe drepturi si colaborez cu toti ,sunt la curent cu tot ce se intampla in trib si din pacate mai raspund si la toti impertinenti care nu stiu cum au intrat aici,,,ok voi rezolva pe parcurs ,,,deci in concluzie nu esti de acord cu conducerea si cu problemele care se discuta ,ok .

saru.br nov 01, 18:20
''net superior'' de unde mortii mei ai scos cuvintele astea ?si care se preface?

saru.br nov 01, 18:21
bravo ,vad ca iti place sa vorbesti si in numele meu ,cu vorbe care nu le-am zis ,,,,altceva ? ce mai adaugi?

le puf nov 01, 18:23
usor, usor, nu te agita atat
eu nu o iau, eu merg pe ideea, pe principiul de a face sau a nu face

eu sunt o "impertinenta", ce mai ai de zis?
mi-ai demonstrat ce fel de conducator esti!

saru.br nov 01, 18:24
ok,daca ti-am demonstrat eu ce conducator sunt ,iei tu concediu sau iti dau eu ?

le puf nov 01, 18:26
ce om, ce caracter!

te-ai contrat cu un membru, "ala care vine cu idei ptr trib" si acum vrei sa-l dai afara, cum vine asta? :))

saru.br nov 01, 18:27
daca nu iti place caracteru meu si ideile mele ,ce mai ramai aici /? eu asta nu inteleg

saru.br nov 01, 18:28
da ,vin cu idei ,nu cu obligatii ,idei se propun si se asteapta comentarii,da nu impertinente si care nu au rost,intri in alte conversatii...

le puf nov 01, 18:28
citeste de la cap la coad conversatia si spune-mi ce observi

le puf nov 01, 18:30
daca eu sunt "obraznica", tu cum esti?

saru.br nov 01, 18:30
observ ca nu suntem pe aceeasi unda ,pe aceeasi strada,,,nu stiu care din toti conducatorii care sunt pe aici pe triburile statea atat la discutat,sunt niste teme pe forum niste reguli,etc ,,,care iti dadea de inteles multe,nu trebuie sa stai cu mine la discutie jumate de ora ,ca mai trebuie sa verific si sitter-e si sa mai rapund si la problemele la alti 49 jucatori

saru.br nov 01, 18:32
cum sunt eu ,asa sunt,daca accepti bine ,daca nu ,nu ma intereseaza deloc,sunt aici pe un joc ,trebuie sa imi vad de joc ,nu trebuie sa dau explicatii la toti ,explicatii care nu au nici un semn,pe un anumit drum

saru.br nov 01, 18:32
deci chiar numai vreau sa aud discutiile astea,vreau sa aud o decizie de la tine ,ca o concluzie asa,sa stiu ce sa fac ,ca nu sunt aici sa-ti dau tie apa la moara

saru.br nov 01, 18:33
am altele de facut mai importante

le puf nov 01, 18:33
eu pot sa iti spun mult mai multi decat iti poti imagina tu
esti conducator, fa-ti treaba si da raspunsuri de bun simt, nu din alea de "da mama cu biciu-n mine" sau "du-ma la pascut pe camp si uita-ma acolo"

nu trebuie sa dau explicatii la toti

atunci de ce mai esti in conducere?
ca sa ceri sitter, si sa faci 2-3 grupe? :))

saru.br nov 01, 18:35
bravo ai si tupeu ,daca tu incepi cu vorbe care nu isi au rostul si raspunzuri impertinente ,cum crezi ca iti raspunde ,trebuie sa ma las la nivelu tau

saru.br nov 01, 18:35
deci chiar imi e scarba sa mai duc conversatie asta la sfarsit,nu isi are rostul

saru.br nov 01, 18:36
astept rapid o decizie de la tine ,vreau sa iti aud punctul de vedere ,ca o concluzie asa

saru.br nov 01, 18:37
ca vad ca vorbesc degeaba pt unii,nu ma fac bine inteles,unii inteleg unii nu,sau mai bine zis,unu nu intelege,,,,

le puf nov 01, 18:37
in decurs de 11 pagini, m-ai jignit in mod nelimitat, mi-ai aratat ca esti "redus la 2 puncte", ma ameninti ca ma concediezi si alte alea, ce vrei sa-ti mai spun?

saru.br nov 01, 18:38
vad ca mereu vorbesti in plus ce nu are rost,esti tu la conducere sa vezi ce probleme sunt aici,,crezi ca iau doar sitter si fac cateva grupe ?,,,ma faci sa imi fac din ce in ce mai mult o parere proaste despre tine

saru.br nov 01, 18:39
spunemi concluzia la care ai ajuns,nu putemn sa continuam in ritmu asta

saru.br nov 01, 18:39
din 50 de membrii ,numai cu tine se vorbeste la nivelu asta,,,

saru.br nov 01, 18:42
deci ce facem in continuare ?cum rezolvam ? sa stiu ce am de facut

le puf nov 01, 18:43
deci doar cu mine esti obraznic, pentru ca iti permiti, doar esti conducator

1 a spus:
"esti tu la conducere sa vezi ce probleme sunt aici?"

mi-ai zis tu sa vin in conducere si eu nu stiu, de te tot ataci atat?

2 a spus:
cei care au numele schimbat in trib cu ( " ) ,au lasat sitter,am facut asa sa tinem contu la cine au lasat si cine nu ,sa fie mai usor la urma ,cand se termina termenu pentru sitter ,vom sterge tot

stii ca exista forum ascuns, unde iti poti face topic cu asa ceva, nu?

saru.br nov 01, 18:45
nu am avut timp de forum ascuns ,,,asa vorbesc cu toti ,nu cu tine,sunt conducator doar in drepturi ,nu fac pe conducatorul si nu am facut cu nimeni ,raspund ce trebuie sa raspund,,,,,haica chiar nu vreau sa mai continui sa-ti dau tie explicatii ca nu stiu cine esti

saru.br nov 01, 18:46
daca nu imi dai un raspuns ,nu faci o concluzie ,cum putem rezolva nu mai are rost sa mai ramai aici,deci mai facut sa inteleg ca nu sunt conducatoru bun pentru tine,iti trebue unu special,mie mi-ai dat de inteles ca nu ai ce cauta aici...parerea ta care este?

saru.br nov 01, 18:54
deci in continuare primesti detalii si raspunsuri de la mine ,conducatoru care nu iti place tie ,,,imi dai si mie un raspuns sau te concediez ? ca mai facut sa inteleg ca am pierdut timpu cu tine

saru.br nov 01, 18:57
nu imi dai un raspuns nu ? vad ca ai citit mesajele

le puf nov 01, 18:57
1. usor cu agitatul ca sperii pestii
2. ce conducator esti tu, daca imi zici ca la a mai mica greseala, ma concediezi?
3. ce conducator esti tu, daca jignesti un membru
4. ce conducator esti tu, daca te crezi net superior mie?
5. la tine concedierea asta, vad ca primeaza
6. daca mi-ai da in puii mei un raspuns de bun simt si nu ti-ai permite sa ma jignesti, ca nu ne cunoastem de 105 ani si nu am mancat tocana impreuna ca sa ne permitem sau nu unele lucruri, te-ai gandit ca ar fi alta situatia?

Sa mai continui sau tre' sa-ti desenez linia importanta?

saru.br nov 01, 19:00
ce trebuie sa vorbesc delicat cu tine? esti un simplu jucator ca si mine ,,,si la toate alea ce ai enumerat tu sa intamplat pentru ca ma provoci si tu ai inceput toate problemele alea care le-ai enumerat mai jos,din fericire doar de la tine aud chestiile astea ,din toti cu care am colaborat si am dat rezultate bune nu am auzit de la nimeni asa ceva,,,deci concluzia tot nu ai facuto,sunt pregatit sa rezolv repede problema asta si bine ,chiar foarte bine

saru.br nov 01, 19:00
astept concluzia aia,ce vei face pe viitor

saru.br nov 01, 19:02
deci tu tot ce imi explici ca nu sunt conducatoru bun pentru tine ,si nu stiu de ce mai astepti explicatii de la mine,,,si daca vrei sa fac diferenta dintre comportamentul unui jucator si membru de trib ,o sa iti arat si fata asta ,ca cu tn asa vad ca se procedeaza

saru.br nov 01, 19:02
deci ,ce e de facut ?

le puf nov 01, 19:02
esti obositor
pana scriu eu un mesaj, tu bagi 15 :))

saru.br nov 01, 19:03
iti las timp cateva minute ,astept raspunsuri la ultimele mesaje care ti le-am trimis, ca vreau sa iau o decizie in seara asta cu tine

le puf nov 01, 19:04
1. cerseste la alta masa si minte-ma maine
2. baga o alta fisa
3. altceva?

saru.br nov 01, 19:06
ok,esti concediat/a ,o sa iau in considerare raspunsurile astea ca fiind raspunsuri retorice la ceea ce te-am intrebat eu mai jos ,si voi posta conversatiile astea pe forum

le puf nov 01, 19:07
Amin! :)))))))

saru.br nov 01, 19:07
amin,sa fie intr-un ceas bun,spor la farmat ,voi avea grija sa nu intri nici la aliatii nostri

le puf nov 01, 19:08
decat altii ca tine, mai bine nu mai joc triburile :)))

saru.br nov 01, 19:08
cel mai bine,sper sa ai mai mult de castigat si mai mult noroc in zilele de zi cu zi

le puf nov 01, 19:09
mai baga o fisa!
 

PRADA

member
Scor reacție
6
M-am lecuit si de l47, ca nu am cu cine juca :))

saru.br oct 31, 18:35
Vreau sa va informez ,sa luati la cunostinta ca pana luni 02.11 seara ,astept sa lasati sitter la mine sau la colegul meu de la conducere [player]GiuvaierU24[/player] ,cei care nu se vor implica si nu va lua la cunostinta faptul asta ,va fi concediat si bagat la innobilari interne ,nu putem sa continuam in stilu asta cu membrii care nu colaboreaza si nu se implica in aceeasi familie ! Va multumim Conducerea : [player]saru.br[/player] / [player]GiuvaierU24[/player]

le puf oct 31, 18:54
la 133 de puncte, ce sitter vrei?

saru.br oct 31, 18:58
nu e treaba mea ca ai 133 pct,lasa-mi sitter, ma uit 2 secunde si ies ,,cred ca m-am exprimat bine in Circulara,ca cn nu lasa are liber,,,poate e cnva care are nevoie de o informatie

le puf oct 31, 18:59
ieri am intrat pe lume, cate trupe crezi tu ca puteam eu sa-mi fac?
tare asta :))

saru.br oct 31, 19:02
nu este vorba de trupe , nu ma intereseaza asta la 133 pct ,nuci protectia nu ti-a cazut ,,daca asa am dat circulara ,cred ca asa trebuie sa facem ,suntem egali toti,nu fac diferenta de nici unu,daca nu lasi sitter-u ,luni seara o sa ii faci loc liber la alt membru,,,faci cum crezi,avem nevoie de jucatori care colaboreaza,cate explicatii am dat de atunci terminam ,

le puf oct 31, 19:04
nu vad relevanta de a iti da sitter in acest moment
tu imi dai mie sitter?
ca tot suntem egali toti sau tu esti in conducere, si conducerea "bate" tot?

saru.br oct 31, 19:05
da ,iti dau si eu sitter,am nevoie dimineata de la 8 pana la 12 ,esti online atunci ? ca iti las sitter

saru.br oct 31, 19:06
pai nu e nici o relevanta ,trebuie sa lasam toti sitter,nu ma intereseaza cate puncte ai,poti sa ai si 50 pct,poate esti spion ,

saru.br oct 31, 19:06
daca raspunzi asa ,cred ca nu o sa mai colaboram mult ,nu stiu da asa vad eu ...

le puf oct 31, 19:08
spion [ally]fame[/ally], nu?
tare si asta :)))

saru.br oct 31, 19:09
din momemt ce tu nu imi lasi sitter ,libertatea mea de a gandi este infinita ,pot sa gandesc ce vreau,,,

le puf oct 31, 19:10
ai sitter, uimeste-ma

saru.br oct 31, 19:13
ai vazut ce simplu a fost,nu stiu de ce trebuia sa dau explicatii 10 minute,,,la 133 puncte la ce credeai ca ma voi astepta sa vad in sat ?,,,e bine ,pozitia pe harta e favorabila deocamdata,sper ca nu vei avea probleme,orice nelamuriri ,idei si probleme ai,sper sa ma contactezi

le puf oct 31, 19:15
una singura: invata sa comunici.

saru.br oct 31, 19:17
adica,ce nu am zis bine? sau nu m-am facut inteles,,,ca nu inteleg,

saru.br oct 31, 19:18
treci tu la conducere ,ocupate de toate problemele ,fii organizator de Grupa Nord ,comunica cu toti 50 membrii,dale informatii ,trimitele informatii la cei din tribu mare ,si sa vad dupa ce raspunsuri dai tu...

le puf oct 31, 20:24
asa, mai departe

le puf nov 01, 07:09
(") - asta ce vrea sa insemne?
daca esti "net superior" tata, lasa-ma-n durerea mea

saru.br nov 01, 15:11
sunt 50 de membri ,ma ocup de mai multe,nu am cum sa tin cont cine mi-a lasat sitter sau nu ,mai intra jucatori noi mai ies altii ,e dificil,,,cand se termina termenu-l pentru sitter ,voi sterge tot

le puf nov 01, 17:49
tati, ai uitat sa-mi lasi sitter
ce om, ce caracter!

saru.br nov 01, 17:55
are cine sa ma verifice si pe mn,nu te preocupa pe chestia asta,,,chestia asta acum cu sitter ,vrem sa vedem cine e posibil colaborator,care nu citeste forumu ,nu sunt cu informatiile la actual si nu raspund la mesaje ,vor fi concediati primii,se vor face schimbari majore ,nu va ramane asa tribu,pe parcurs se vad cei care vor continua jocu si care sunt activi,acum sunt multi la inceput pe lumea asta..

le puf nov 01, 17:56
tati, ai uitat se pare ce imi debitai aseara
bis x2 ce am zis mai jos

saru.br nov 01, 17:58
ce debitam,daca am fost verificat si sunt verificat mereu,trebuie sa las la toti sitter ?

le puf nov 01, 18:00


ai uitat sa lasi sitter, prietene

saru.br nov 01, 18:00
numai urat raspunzi ,noi vrem sa devenim un trib unit si care se ajuta care colaboreaza care ne spunem ideile parerile si nevoile,,daca o sa continui in ritmu asta nu cred ca va fi de durata colaborarea intre noi,,,eu ti-am raspuns mereu frumos si la subiect ,nu am vorbit in plus,,dar vad ca din partea ta,nu se poate,,,,

saru.br nov 01, 18:01
da ,ti-am zis ca iti las sitter,am nevoie dimineata de la 8 pana la 12 ? asa te-am intrebat ,daca poti sa ma ajuti tu

saru.br nov 01, 18:02
vad ca pt tine nu ma fac inteles,nu stiu unde este problema,si imi fac si nervi cu tine aiurea,,,

saru.br nov 01, 18:03
fiecare jucator are nevoie de informatii de sprijin si tu ma zapacesti cu ideile tale si cum ti se pare tie,,,invata sa citesti mai bine si fii mai atent/atenta

le puf nov 01, 18:04
nu am ce sa-ti fac

tribul a fost infiintat: 09th October 2015 - 17:12 - mai are o luna si tu imi zici ca de abia acum vrei sa iti faci un trib unit
pana acum ai fost la pescuit?

saru.br nov 01, 18:08
pana acum au fost jucatori care au crescut aici si au fost transferati la tribu mare,mai mult de 20 de jucatori de aici au plecat la tribu mare,care au crescut in puncte,,,regulile le facem noi impreuna pana sa luam o decizia,si nu stiu de ce trebuie sa-ti dau tie toate detaliile astea,oricum la cea mai mica greseala te concediez si o sa intri la innobilari interne ca vad ca esti atent/atenta la orice detaliu,o sa fiu si eu atent cu tine,cea mai mica greseala o sa fii concediat/asa vedem daca va fi bine asa

saru.br nov 01, 18:08
vad ca nu suntem pe aceeasi unda

saru.br nov 01, 18:09
majoritatea jucatorilor noi in crestere au fost recrutati de cateva zile ,normal ca trebuie sa devenim pe parcurs un trib unit,ne cunoastem si se vede pe parcurs care are chef de joaca si care de vorba...

saru.br nov 01, 18:12
poate ca alt trib o sa iti raspunda la toate informatiile astea .ca vad ca eu sunt prost daca colaborez cu toti membrii din trib ,cu fiecare in parte,deciziile voi le luati ,membrii tribului,noi doar le punem in practica si dam informatii,indicatii,,,,daca nu poti rezolva o problema ,macar un mesaj astept cu ce te impiedica de facut treaba aia ,,asa merg lucrurile aici,,,si din ce in ce mai bine pa parcurs,se vor face grupe,etc....

le puf nov 01, 18:12
ce imi tre' atatea detalii? - apai prietene tu ai zis ca esti in conducere, cand te intreaba un membru ceva ii raspunzi, nu?



asa si, crezi ca ma intereseaza?
pas si bix x4

saru.br nov 01, 18:14
pai si nu ti-am raspuns sau ce vrei sa zici ,? da cand vorbesti impertinent si vezi ca stau sa iti raspund ,cum crezi ca vom colabora in continuare,

le puf nov 01, 18:15
pai cand "te faci" ca imi esti "net superior", cum vrei sa iti raspund?

saru.br nov 01, 18:19
daca te concediez acum e bine ??? fiecare o ia cum vrea ,sa ** si eu asa cu tn ,,io nu ma fac asa sunt,sunt un jucator normal ca si toti din trib care am mai multe drepturi si colaborez cu toti ,sunt la curent cu tot ce se intampla in trib si din pacate mai raspund si la toti impertinenti care nu stiu cum au intrat aici,,,ok voi rezolva pe parcurs ,,,deci in concluzie nu esti de acord cu conducerea si cu problemele care se discuta ,ok .

saru.br nov 01, 18:20
''net superior'' de unde mortii mei ai scos cuvintele astea ?si care se preface?

saru.br nov 01, 18:21
bravo ,vad ca iti place sa vorbesti si in numele meu ,cu vorbe care nu le-am zis ,,,,altceva ? ce mai adaugi?

le puf nov 01, 18:23
usor, usor, nu te agita atat
eu nu o iau, eu merg pe ideea, pe principiul de a face sau a nu face

eu sunt o "impertinenta", ce mai ai de zis?
mi-ai demonstrat ce fel de conducator esti!

saru.br nov 01, 18:24
ok,daca ti-am demonstrat eu ce conducator sunt ,iei tu concediu sau iti dau eu ?

le puf nov 01, 18:26
ce om, ce caracter!

te-ai contrat cu un membru, "ala care vine cu idei ptr trib" si acum vrei sa-l dai afara, cum vine asta? :))

saru.br nov 01, 18:27
daca nu iti place caracteru meu si ideile mele ,ce mai ramai aici /? eu asta nu inteleg

saru.br nov 01, 18:28
da ,vin cu idei ,nu cu obligatii ,idei se propun si se asteapta comentarii,da nu impertinente si care nu au rost,intri in alte conversatii...

le puf nov 01, 18:28
citeste de la cap la coad conversatia si spune-mi ce observi

le puf nov 01, 18:30
daca eu sunt "obraznica", tu cum esti?

saru.br nov 01, 18:30
observ ca nu suntem pe aceeasi unda ,pe aceeasi strada,,,nu stiu care din toti conducatorii care sunt pe aici pe triburile statea atat la discutat,sunt niste teme pe forum niste reguli,etc ,,,care iti dadea de inteles multe,nu trebuie sa stai cu mine la discutie jumate de ora ,ca mai trebuie sa verific si sitter-e si sa mai rapund si la problemele la alti 49 jucatori

saru.br nov 01, 18:32
cum sunt eu ,asa sunt,daca accepti bine ,daca nu ,nu ma intereseaza deloc,sunt aici pe un joc ,trebuie sa imi vad de joc ,nu trebuie sa dau explicatii la toti ,explicatii care nu au nici un semn,pe un anumit drum

saru.br nov 01, 18:32
deci chiar numai vreau sa aud discutiile astea,vreau sa aud o decizie de la tine ,ca o concluzie asa,sa stiu ce sa fac ,ca nu sunt aici sa-ti dau tie apa la moara

saru.br nov 01, 18:33
am altele de facut mai importante

le puf nov 01, 18:33
eu pot sa iti spun mult mai multi decat iti poti imagina tu
esti conducator, fa-ti treaba si da raspunsuri de bun simt, nu din alea de "da mama cu biciu-n mine" sau "du-ma la pascut pe camp si uita-ma acolo"



atunci de ce mai esti in conducere?
ca sa ceri sitter, si sa faci 2-3 grupe? :))

saru.br nov 01, 18:35
bravo ai si tupeu ,daca tu incepi cu vorbe care nu isi au rostul si raspunzuri impertinente ,cum crezi ca iti raspunde ,trebuie sa ma las la nivelu tau

saru.br nov 01, 18:35
deci chiar imi e scarba sa mai duc conversatie asta la sfarsit,nu isi are rostul

saru.br nov 01, 18:36
astept rapid o decizie de la tine ,vreau sa iti aud punctul de vedere ,ca o concluzie asa

saru.br nov 01, 18:37
ca vad ca vorbesc degeaba pt unii,nu ma fac bine inteles,unii inteleg unii nu,sau mai bine zis,unu nu intelege,,,,

le puf nov 01, 18:37
in decurs de 11 pagini, m-ai jignit in mod nelimitat, mi-ai aratat ca esti "redus la 2 puncte", ma ameninti ca ma concediezi si alte alea, ce vrei sa-ti mai spun?

saru.br nov 01, 18:38
vad ca mereu vorbesti in plus ce nu are rost,esti tu la conducere sa vezi ce probleme sunt aici,,crezi ca iau doar sitter si fac cateva grupe ?,,,ma faci sa imi fac din ce in ce mai mult o parere proaste despre tine

saru.br nov 01, 18:39
spunemi concluzia la care ai ajuns,nu putemn sa continuam in ritmu asta

saru.br nov 01, 18:39
din 50 de membrii ,numai cu tine se vorbeste la nivelu asta,,,

saru.br nov 01, 18:42
deci ce facem in continuare ?cum rezolvam ? sa stiu ce am de facut

le puf nov 01, 18:43
deci doar cu mine esti obraznic, pentru ca iti permiti, doar esti conducator



mi-ai zis tu sa vin in conducere si eu nu stiu, de te tot ataci atat?



stii ca exista forum ascuns, unde iti poti face topic cu asa ceva, nu?

saru.br nov 01, 18:45
nu am avut timp de forum ascuns ,,,asa vorbesc cu toti ,nu cu tine,sunt conducator doar in drepturi ,nu fac pe conducatorul si nu am facut cu nimeni ,raspund ce trebuie sa raspund,,,,,haica chiar nu vreau sa mai continui sa-ti dau tie explicatii ca nu stiu cine esti

saru.br nov 01, 18:46
daca nu imi dai un raspuns ,nu faci o concluzie ,cum putem rezolva nu mai are rost sa mai ramai aici,deci mai facut sa inteleg ca nu sunt conducatoru bun pentru tine,iti trebue unu special,mie mi-ai dat de inteles ca nu ai ce cauta aici...parerea ta care este?

saru.br nov 01, 18:54
deci in continuare primesti detalii si raspunsuri de la mine ,conducatoru care nu iti place tie ,,,imi dai si mie un raspuns sau te concediez ? ca mai facut sa inteleg ca am pierdut timpu cu tine

saru.br nov 01, 18:57
nu imi dai un raspuns nu ? vad ca ai citit mesajele

le puf nov 01, 18:57
1. usor cu agitatul ca sperii pestii
2. ce conducator esti tu, daca imi zici ca la a mai mica greseala, ma concediezi?
3. ce conducator esti tu, daca jignesti un membru
4. ce conducator esti tu, daca te crezi net superior mie?
5. la tine concedierea asta, vad ca primeaza
6. daca mi-ai da in puii mei un raspuns de bun simt si nu ti-ai permite sa ma jignesti, ca nu ne cunoastem de 105 ani si nu am mancat tocana impreuna ca sa ne permitem sau nu unele lucruri, te-ai gandit ca ar fi alta situatia?

Sa mai continui sau tre' sa-ti desenez linia importanta?

saru.br nov 01, 19:00
ce trebuie sa vorbesc delicat cu tine? esti un simplu jucator ca si mine ,,,si la toate alea ce ai enumerat tu sa intamplat pentru ca ma provoci si tu ai inceput toate problemele alea care le-ai enumerat mai jos,din fericire doar de la tine aud chestiile astea ,din toti cu care am colaborat si am dat rezultate bune nu am auzit de la nimeni asa ceva,,,deci concluzia tot nu ai facuto,sunt pregatit sa rezolv repede problema asta si bine ,chiar foarte bine

saru.br nov 01, 19:00
astept concluzia aia,ce vei face pe viitor

saru.br nov 01, 19:02
deci tu tot ce imi explici ca nu sunt conducatoru bun pentru tine ,si nu stiu de ce mai astepti explicatii de la mine,,,si daca vrei sa fac diferenta dintre comportamentul unui jucator si membru de trib ,o sa iti arat si fata asta ,ca cu tn asa vad ca se procedeaza

saru.br nov 01, 19:02
deci ,ce e de facut ?

le puf nov 01, 19:02
esti obositor
pana scriu eu un mesaj, tu bagi 15 :))

saru.br nov 01, 19:03
iti las timp cateva minute ,astept raspunsuri la ultimele mesaje care ti le-am trimis, ca vreau sa iau o decizie in seara asta cu tine

le puf nov 01, 19:04
1. cerseste la alta masa si minte-ma maine
2. baga o alta fisa
3. altceva?

saru.br nov 01, 19:06
ok,esti concediat/a ,o sa iau in considerare raspunsurile astea ca fiind raspunsuri retorice la ceea ce te-am intrebat eu mai jos ,si voi posta conversatiile astea pe forum

le puf nov 01, 19:07
Amin! :)))))))

saru.br nov 01, 19:07
amin,sa fie intr-un ceas bun,spor la farmat ,voi avea grija sa nu intri nici la aliatii nostri

le puf nov 01, 19:08
decat altii ca tine, mai bine nu mai joc triburile :)))

saru.br nov 01, 19:08
cel mai bine,sper sa ai mai mult de castigat si mai mult noroc in zilele de zi cu zi

le puf nov 01, 19:09
mai baga o fisa!

haha epic! :D las' ca gasesti tu o echipa mai buna decât familia racheta, nu încape indoiala :rolleyes:
 

DeletedUser

xxxx astăzi la ora 19:25
and you now what? ,i can be on line 24 for 24 ours when the situations demands ,but................i realy like to be romanian


xxxx astăzi la ora 19:23
am refuzat invitatia ta doar si doar pt ca toata mentalitatea de a gandi ca SEFUL este in engleza ...................pagina nu inspira putere si nici amicitie ,sory my friend ,i am not afraid to be conquer ..........:)i now this is the game but i am romanian :)



I CRI EVERITIEM ! <3
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Provocarea zilei ->Incercati sa nu radeti daca puteti :



Un trib Mic , Pa viitor mare !
Un trib Cu nume , Pa viitor cu Renume !
Un trib Cunoscut , Pa viitor Un trib Faimos !

*~*•. ~*•.•*~ .•*~
~*•. ~"*°•.~"*°•.•°*"~.•°*"~ .•*~
~"*°•"*°•ROME*•°*"•*"~
.•*~.•°*"~.•°*"~"*°•.~"*°•. ~*•.
.•*~ .•*~*•. ~*•.
.•~•.


Încurcând peste voi si sa nu vă ascundeți ca n-aveți scăpare.


The Rome Imperial * - (ROME*) e un trib Renumit Cu un nume Faimos Si cu traditie care nu se va lasa Batut asa usor cu una cu doua Asa ca daca vreti Sa ajungeti mari va asteptam alaturi de noi sa luptam impreuna !!!


Pe mine m-au castigat la "Pa viitor" :))))
 
Sus