Ajutor

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Cine ma poate ajuta si pe mine in legatura cu "cum pot avea mai multe sate?":)
 

DeletedUser15142

Ca sa iei sate trimiti un PM la mine si eu iti dau fiecare sat , orice sat doresti numai ca asta costa , iti dai seama cati bani miau dat astia al de tribunu mie sa le fac satell full :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ca sa iei sate trimiti un PM la mine si eu iti dau fiecare sat , orice sat doresti numai ca asta costa , iti dai seama cati bani miau dat astia de al de tribunu mie sa le fac satell full :))

intai invata limba romana si dupa vino cu comentariile tale :)
 

DeletedUser15142

da :> am revenit , pot sa scriu bine dar imi respect autoritatea de n00b spart , nuti convine dama in judecata..
 

DeletedUser

ce inseamna noob?

Noob (în argou) este un termen folosit a desemna o persoană nou apărută într-o comunitate de grup, în special pe internet.
Noob este prescurtarea de la "newbie", un alt termen care vine de la cuvântul new(nou). Acesta (newbie) pune întrebări, ia cunoştinţă cu regulile şi evită să creeze neplăceri.
Spre deosebire, noob-ul nu are respect faţă de reguli, nu vrea să facă nimic pentru alţii şi, de cele mai multe ori, acţionează ca un idiot. De asemenea, este un magnet pentru conflicte, provocând şi iritând pe toţi cu care intră în contact.
Cuvintele "noob" / "newbie" sunt originare din al doilea război mondial. Erau folosite de veterani pentru a descrie noii recruţi. Recent termenul "noob" este folosit în principal ca un apelativ pentru a se referi la alţi jucători în diferite jocuri (FPS, TPS, RPG, etc) şi a căpătat un sens peiorativ, de jignire.

Preluat dupa Lord Adex
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus