Akatsuki vs. Legend

  • Autor subiect Ak-Orochimaru-Ak
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Ovidiu, nu conteaza cati sunt, 5 sau 50 e totuna; fuziune sau invitare limitata de inamici e totuna. Precedentul a fost creat.
Inamicii trebuiau cuceriti, nu invitati.

Mie imi place la nebunie politca ZEN.:)
Daca trebuie sa recrutezi jucatori nemultumiti din alte triburi ,ca sa inaintezi pe harta (si acesti jucatori aleg o echipa sau alta care le se pare lor mai convenabila) bravo lor!
Super strategie :D
In dragoste si in razboi totul este permis :)...vrajesti, minti, mani****zi,promiti....te faci frate cu dracu pana treci puntea...etc...orice metoda este buna daca iti asigura putere ,stabilitate si forta!

Deci....bravo ZEN :D



Eu prin fuziune inteleg in mare parte asimilarea unui trib de catre alt trib in totalitate sau intr-o procentaj foarte mare, 50 % +, ceva de genul.

Si oricum si noi doi am fost inamici la un moment dat, si altii au fost inamicii Scitilor la un moment dat. Recrutezi dintr-un trib inamic si ai 2 alternative foarte bune : castigi un prieten foarte bun si un membru de nadejde (un exemplu aici ar fi Vultur75 care a incasat mii de atacuri din partea noastra, dar care a schimbat tabara si a constituit o mutare de bun augur) sau castigi niste sate. Unii reusesc sa ramana si sa se integreze in cadrul tribului, formand o echipa foarte bine sudata, iar altii se pot pierde pe parcurs.

Acum, despre fuziuni ar fi multe de discutat, dar atata timp cat asimilezi jucatori de calitate, sunt foarte mari sanse ca mutarea sa fie una de succes. Insa, ca de obicei, factorii care trebuie luati in consideratie sunt in numar foarte mare, atat din punct de vedere intern, cat si din punct de vedere extern. Ce se va intampla in continuare, ramane de vazut :)

Mult succes tuturor celor angrenati in jocul de pe Lumea 26 ! :)
 

DeletedUser

Acum trebe' schimbat numele temei......."Legend into Akatsuki." sau " Akatsuki. vs. Legend = Love"
Pana la urma a fost un razboi psihologic,sunt curios care sunt urmatorii pacienti.
 

DeletedUser

cred ca Akatsuki nu va mai avea razboaie,decat daca ne declara altii

Singurele razboaie vor fi pe marginea hartii unde baietii se bat pentru detinerea zonei
 

DeletedUser

Frumos si diplomatic.
O alta declaratie de razboi invaluita in mister........
 

DeletedUser

ma indoiesc ca se va ajunge iar la fuziune :)) tre' sa-si mai faca vreo 3 academii sa incapa si triburile de pe margine :))
 

DeletedUser

mai intai sa reusim sa le stapanim pe cele care le avem si dupaia mai vedem noi cate mai facem
 

DeletedUser12877

nu stiu de ce, dar chestia asta cu marea iubire intre fosti inamici si apoi o mare pace pentru detinerea locului 1 pe lume deja pentru mine este foarte cunoscuta si foarte plictisitoare. insa daca stau si ma gandesc bine, imi aduc aminte ca acelasi lucru s-a intamplat si pe lumea 3 intre Die si TDK, cand in disperare de cauza, pentru binele tuturor, s-a hotarat o fuziune care a ajuns in scurt timp un mare dezastru. sincer sa fiu, impresia pe care mi-a lasat-o discutiile din acest topic, precum si hotararea brusca de a trece de la dusmani la fuziune, doar pentru ca asa este mai bine, ma face sa ma intreb un singur lucru: oare v-ati dat cumva seama (si aici vorbesc de Legend si AKA) ca ZEN family incepe sa aiba un avantaj din ce in ce mai mare asupra celorlalte triburi si v-ati gandit ca o sa aveti probleme mari dupa aceea, si a-ti ajuns la concluzia ca ar fi mai bine sa fuzionati, TOCMAI PENTRU A DECLARA RAZBOI ZEN DUPA O SCURTA ORGANIZARE???
 

DeletedUser

au disparut demult triburile care stiau ce inseamna un razboi, o alianta; acum doar copii cu impresii de vedete si texte culese de pe google vezi.

motto-ul pe care il impuneti : make Love not WAR :)
 

DeletedUser

citesc si eu pe aici si parca mie dor de triburile de acum 2-3 ani ce frumos era pe atunci.
cat despre fuziune nu stiu daca e cea mai inteleapta decizie, si eu sper sa fie ceva frumos dar in fine.
Eu o sa ma retrag de pe forumul lumii 26, si chiar si din joc.
Succes AKATSUKI, versus zen o sa fie greu, daca e sa iasa razboi!
 

DeletedUser

nu inteleg care e problema daca au fuzionat..

EU am fost membru AKA, inca sunt dar ma rog, ideea e in felul urmator conducerea triburilor au ajuns la o intelegere si au fuzionat,dar pe timpul razboiului sau format unele "dispute,certuri" si o sa ne fie greu ca sa colaboram direct intrun razboi major.
Prin fuziunea acesta strategia multor jucatori a esuat...dar acum vedem ce va fii
 

DeletedUser

e un joc prietene , ce fel de certuri ati avut , te-ai injurat cu lumea de mama si toate natiile de injuraturi ?
 

DeletedUser

chisere, certuri exista si fara razboi, in razboi conducatorii te indeamna sa crezi ca inamicul are un caracter urat, si tocmai de asta ai razboi cu el. Pentru ca dupa aceea sa iti zica acelasi conducator ca de acum s-a facut dusmanul bun si esti "frate" cu el unora le e greu.. si cred ca nu doar din aka :) nu s-au injurat (banuiesc) dar oricum au facut cel putin "misto" unii de altii.
ps. e un joc, dar imita realitatea. :D
 

DeletedUser

e un joc si joci pentru a te distra si normal ca fiecaruia ne place sa ne umilim adversari! la nivelul jocului:d

si totusi uite unele caractere:

Purandelu în data de 26.10. la ora 21:07
copilu nu mai incapi de mine?

f0dorik în data de 26.10. la ora 21:09
nu:D

Purandelu în data de 26.10. la ora 21:11
biserica mati de sclavu **** mele ....ma pl sa iti moara mata in chinuri sub borduri ....de fraeri de aia mati concediat din academie aaa?

f0dorik în data de 26.10. la ora 21:12
imi pare rau dar nu am ce vorbi cu inculti si oameni fara caracter

Purandelu în data de 26.10. la ora 21:13
ma **** tu caracter ...ieri ai invatat sa te pisi si mai vorbesti ma ....

f0dorik în data de 26.10. la ora 21:13
oki pt asta ai 2 sate pa

Purandelu în data de 26.10. la ora 21:16
=)) ma retardatule ma piss pe ele sate ma in 3 saptamani sunt la fel ....esti asa de bun la triburile si eu nu stiu?

f0dorik în data de 26.10. la ora 21:21
fugi la Pna poricum iti iau sate

Purandelu în data de 26.10. la ora 21:22
ma pl tu stii cand imi iei satele ?

f0dorik în data de 26.10. la ora 21:22
cand?

Purandelu în data de 26.10. la ora 21:23
cand o sa am eu flori la **** atunci ....

f0dorik în data de 26.10. la ora 21:23
iti cresc pana al 23=))

Purandelu în data de 26.10. la ora 21:24
pe mine ma futut [player]macle [/player] ca nu eram online dar cand sunt online mai greu

f0dorik în data de 26.10. la ora 21:25
ti-ai uitat cornu acasa?

Purandelu în data de 26.10. la ora 21:26
vrei sa iti fac o imagine cu trupele? ca asa ca nu o sa reusesti

f0dorik în data de 26.10. la ora 21:26
da fa

Purandelu în data de 26.10. la ora 21:34
mai poti sa trimiti inca 4 nobili si ceva fuluri
nu stii sa te sincronizezi deloc am bagat cu 2 sate sprijin intre atacuri

f0dorik în data de 26.10. la ora 21:34
oki fie:d

Purandelu în data de 26.10. la ora 22:37
ti-am mai spus cand sunt online nimeni nu imi ia sate ....stiu sa joc triburile ....

f0dorik în data de 26.10. la ora 23:02
eu ti-am zis ca o sa te coste 2 sate vorbele tale

Da, joc pe f0dorik!
 

zekmes

Game Suport
Scor reacție
7
"Da, joc pe f0dorik!"

multumim ca ne-ai luminat...nu puteam sa dorm noaptea ca nu stiam pe ce cont joci...inca o data iti multumesc ca existi...
 

DeletedUser

florinele daca erai pe harta unde sunt eu, mai ziceam sa zici ca nustiu ce si nustiu cum , dar asa nu te inteleg deloc

in fine
 

DeletedUser

oro eu merg pe mana ta, eu vorbeam oarecum din exterior sa inteleaga alti, chiar daca e envoie sa imi atac ceva amici de pe lumea 3 am sa o fac:d
 

DeletedUser12439

in razboi conducatorii te indeamna sa crezi ca inamicul are un caracter urat, si tocmai de asta ai razboi cu el. .
ce conducatori ai avut tu,prietene?si unde ai auzit,vazut asa ceva?razboaiele ar trebui sa se poarta pe harta.pe o lume poti fi dusman pe alta coleg. asta daca aveti ceva minte in cap si luati jocul asta asa cum e.
 

DeletedUser

ce conducatori ai avut tu,prietene?si unde ai auzit,vazut asa ceva?razboaiele ar trebui sa se poarta pe harta.pe o lume poti fi dusman pe alta coleg. asta daca aveti ceva minte in cap si luati jocul asta asa cum e.

bine zis, ar trebui. Cred ca ai vazut si tu mesajele pe care le-a pus florinel. Nu zic ca e bine, dar multi jignesc cand sunt atacati, si in general din cate stiu eu intr-un razboi se ataca. Daca au''scaun la cap'' atat atacatorul cat si atacatul atunci e perfect valabil ce spui tu, dar daca unul nu este tocmai inteligent atunci cel mai probabil cealalt raspunde. Parerea mea
 

DeletedUser

bine zis, ar trebui. Cred ca ai vazut si tu mesajele pe care le-a pus florinel. Nu zic ca e bine, dar multi jignesc cand sunt atacati, si in general din cate stiu eu intr-un razboi se ataca. Daca au''scaun la cap'' atat atacatorul cat si atacatul atunci e perfect valabil ce spui tu, dar daca unul nu este tocmai inteligent atunci cel mai probabil cealalt raspunde. Parerea mea

Incep sa am alergie la aberatiile tale, te rog incearca sa te mai abtii din postat.
Esti omniprezent peste toate topicurile pe langa faptul ca bati campii .
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus