Alege coordonate Sate direct de pe harta

DeletedUser

Ceva ce am gasit pe extern si mi sa parut foarte genial.
javascript:if(window.location.href.match(/screen\=map/i)){if(!$("#village_coords").length){$("body").append($("<div id=\"village_coords\"><span>Click a village on the map to select it:</span><br/><textarea id=\"villageList\" cols=\"40\" rows=\"20\" value=\"\"/>"));}$("table[class=map] a[onmouseover*=Map.map_popup]").each(function(i,e){e.href='javascript:var villageList=$("#villageList")[0];if(villageList.value){villageList.value+="\\n";}villageList.value+="[coord]'+String(e.onmouseover).match(/\d+\|\d+/)+'[/coord]";void(0);';});}else{alert('This script works only on the map');}void(0);


Ce face simplu dai pe harta si incepi sa dai click pe sate si iti creaza in subsolul pagini lista de sate cu BB-Code imagineazati ca vrei sa rezervi 20 de sate de barbari si sa nu stai sa scri coordonatele manual folosesti asta sau pentru alte chesti ca lista sate pe care le ataci etc etc.

Astept o validare si de la Jackass daca e ok desi banuiesc ca nu incalca nici o regula.
 

DeletedUser

nu merge, din pacate

subsolul pagini esti setat pe harta testat mozilla merge 100% da click pe sate pe harta si o sa observi daca dai suficient de mult in jos ca se vede


am testat apare destul de ciudat
[player]Barbarian[/player]:[coord]851|640[/coord] (9781 Points)
[player]Barbarian[/player]:[coord]852|640[/coord] (11078 Points)
[player]Barbarian[/player]:[coord]856|640[/coord] (11129 Points)
[player]Barbarian[/player]:[coord]858|640[/coord] (10375 Points)
[player]Barbarian[/player]:[coord]860|640[/coord] (10104 Points)
[player]Barbarian[/player]:[coord]862|640[/coord] (10104 Points)
[player]Barbarian[/player]:[coord]850|641[/coord] (9781 Points)
[player]Barbarian[/player]:[coord]857|641[/coord] (10361 Points)
[player]Barbarian[/player]:[coord]859|641[/coord] (10375 Points)
[player]Barbarian[/player]:[coord]862|641[/coord] (10561 Points)
[player]Barbarian[/player]:[coord]863|641[/coord] (10104 Points)

......

satele sunt cucerite deci afisarea e gresita daca ar trebui sa afiseze sate de barbari.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

Pai citeste si descrierea, pune satele barbare de pe harta in bb-code. Faptul ca a pus barbarian in bb-code e mai mult o adaugare inutila.

Ps: cel pus de tine, nu incalca nici o regula, dar nici mie nu imi merge.
O a treia parere e bine venita:D
 

DeletedUser20120

merge, insa vreau doar coordonatele, nu si [coords][/coords]
nu se poate ? :D
 

DeletedUser

le copiezi in notepad si dai replace [coord] cu spatiu apoi [/coord] cu spatiu si ai doar coordonatele (replace all)

vrei sa le faca si in linie le copiezi in word si are optiune la replace sa caute unde ste enter si dau replace la enterul respectiv cu spatiu si le ai in linie
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

vrei sa le faca si in linie le copiezi in word si are optiune la replace sa caute unde ste enter si dau replace la enterul respectiv cu spatiu si le ai in linie

nu merge..nu pot sa mofific ceva in script..ca asa nu vrea, si sa le iau pe fiecare in parte sa le pun in linie e mai mare munca :D
 

DeletedUser

Cod:
javascript:if(window.location.href.match(/screen\=map/i)){if(!$("#village_coords").length){$("body").append($("<div id=\"village_coords\"><span>Click a village on the map to select it:</span><br/><textarea id=\"villageList\" cols=\"40\" rows=\"20\" value=\"\"/>"));}$("table[class=map] a[onmouseover*=Map.map_popup]").each(function(i,e){e.href='javascript:var villageList=$("#villageList")[0];if(villageList.value){villageList.value+="\\n";}villageList.value+="[coord]'+String(e.onmouseover).match(/\d+\|\d+/)+'[/coord]";void(0);';});}else{alert('This script works only on the map');}void(0);
{villageList.value+="\\n";}villageList.value+="[coord]'+String(e.onmouseover).match(/\d+\|\d+/)+'[/coord]";void(0);';}
cred ca aici poti sa faci tu ce vrei sa faci. La o prima privire ar cam trebui inlocuit cu asta:
Cod:
javascript:if(window.location.href.match(/screen\=map/i)){if(!$("#village_coords").length){$("body").append($("<div id=\"village_coords\"><span>Click a village on the map to select it:</span><br/><textarea id=\"villageList\" cols=\"40\" rows=\"20\" value=\"\"/>"));}$("table[class=map] a[onmouseover*=Map.map_popup]").each(function(i,e){e.href='javascript:var villageList=$("#villageList")[0];if(villageList.value){villageList.value+="\ ";}villageList.value+="'+String(e.onmouseover).match(/\d+\|\d+/)+'";void(0);';});}else{alert('This script works only on the map');}void(0);

si cam asa arata codul de lista
 

DeletedUser4645

MihaiDeath, ce script folosesti de iti arata poze pe sate ? Il poti face public ?
 

DeletedUser4645

Jackass20
Moderator



Adaugă data: 17.03.2008
Locaţie: In the Darkness #59 10.03.2010, 18:51:20 Sus
Se pare ca si pe celalalte servere se va face update-ul, acest script devenind nefolositor, inchid topicul si o sa il sterg in curand.

mai este valabil ? prima versiune fara imagini merge dar asta nu vrea in nici un chip sa afiseze nimic.
 

DeletedUser5809

e valabil dar nu prea mai are rost daca poti sa iti faci cu premium toate acele lucruri. Doar te duci pe hara si jos dai adauga grupe. :D
 

DeletedUser35131

Ceva ce am gasit pe extern si mi sa parut foarte genial.
javascript:if(window.location.href.match(/screen\=map/i)){if(!$("#village_coords").length){$("body").append($("<div id=\"village_coords\"><span>Click a village on the map to select it:</span><br/><textarea id=\"villageList\" cols=\"40\" rows=\"20\" value=\"\"/>"));}$("table[class=map] a[onmouseover*=Map.map_popup]").each(function(i,e){e.href='javascript:var villageList=$("#villageList")[0];if(villageList.value){villageList.value+="\\n";}villageList.value+="[coord]'+String(e.onmouseover).match(/\d+\|\d+/)+'[/coord]";void(0);';});}else{alert('This script works only on the map');}void(0);

nu am reusit. imi apare pagina unde ar trebuie sa fie coorodnatele. dar coordonate nimic.. fol si mult alb. observ ca am probleme q mai multe scripturi si nu inteleg dc. inainte mergeau..
 
Sus