alta idee

  • Autor subiect DeletedUser1383
  • Data de început

DeletedUser1383

Ar fi fost frumos ca in timpul jocului sa existe o melodie macar, sa asculti muzica specifica razboielor :) , ideea e preluata de la alte jocuri dar e una buna.
 

DeletedUser

se poate folosi internetul pentru melodii(pe youtube gasesti orice melodia aproape)
P.S. Pentru asta e nevoie sa downloadezi oricum melodia...deci nu prea vad rostul sau cand exista alte posibilitati.
 

DeletedUser

eu zik sa se mai abgradeze svr ...pe sv german sa introdus bisericutza:D...acolo facy popa care creste moralu :)...deci nu e o ideie rea :D
 

DeletedUser

UPGRADE!!!UPGRADE!!!!vrem UPGRADE!!!!!!!!!!!!!!!:cool:!!!ar cam fi timpul sa mai upgradati jocu..ca sa faceti jocu mai interesant si sa atrageti mai multa lume...faceti si voi noi cladiri etc....aveti de unde sa va inspirati...ca sunt mii de idei aici pe forum....da ma rog stiu ca lenea e mare da fdaceti si voi un mic efort....ca nu muriti:D
 

DeletedUser

Eu vreau sa ramana jocul asa cum e ;)

Si asa majoritatea nu se descurca cu jocul, asa cum e el .... simplu.
 

DeletedUser

Mai bina FARA FARA FARA upgrade. Asta au facut si aia de la imperia si mi-au stricat tot cheful de joc. Au facut un joc atragator pentru noobi si au pierdut mai toti jucatorii buni. Numai prostii au introdus luate de pe la alte jocuri....nu doresc sa faca acelasi lucru si triburile care e net superior oricaui browser game :rolleyes:
 

DeletedUser

UPGRADE!!!UPGRADE!!!!vrem UPGRADE!!!!!!!!!!!!!!!:cool:!!!ar cam fi timpul sa mai upgradati jocu..ca sa faceti jocu mai interesant si sa atrageti mai multa lume...faceti si voi noi cladiri etc....aveti de unde sa va inspirati...ca sunt mii de idei aici pe forum....da ma rog stiu ca lenea e mare da fdaceti si voi un mic efort....ca nu muriti:D

nu cred ca e vorba de lene...dar ti-e usor de zis...faceti si voi upgrade...dar nu e asa usor...scrii acolo la sectiunea "Cladire Noua"(chiar daca nu exista asa ceva) Biserica si scrii ce face...e mult mai complicat
 

DeletedUser

si pe tribals wars si acolo se apgradeaza la a 4 versiune:D.....nu mai jtiu pe ce svr german ca miam bagat windows si sau dus toate url-urile care le aveam
 

DeletedUser

trebe si un upgrade :))cv trupe noi cu nijte bazooka :))=)) glumeam....dar cv cannd esti mare sa iti creasca moralu pe cei micuti e o ideie ....sa dau mai usor in aia mici:))


Daca te miri unde s-a dus jumatate din postul tau, verifica-ti modul de scriere!!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

...dar cv cannd esti mare sa iti creasca moralu pe cei micuti e o ideie ....sa dau mai usor in aia mici:))

Probabil ca va aparea si la noi ... in curand.
Exista deja "acel ceva" si anume ,in calcularea moralului se ia in considerare si numarul de zile de cand joci.
 

DeletedUser

Cladiri noi vor aparea in joc doar in cazul in care adauga un plus de interes fara a-l complica prea mult sau fara a-l dezechilibra.
Nu se adauga cladiri/unitati doar de dragul de a le avea.

Referitor la biserica, exista n topicuri deschise pe aceeasi tema, incercati sa nu mai continuati discutia. Biserica a aparut experimental pe DS4, s-a constatat ca dezechilibra jocul si s-a renuntat la idee.
 

DeletedUser

Salut,

se poate pune pune o comanda de "preview"* inainte de a decide jucatorul a se alatura unui trib ?** . In ideea de a vedea grafic cum este asezat tribul la care se doreste alipirea. Alaturarea la un trib se poate decide pe baza unor motive, dintre care unul principal (cel putin in opinia mea) ar fi pozitionarea membrilor pe harta.

off-topic: sper ca am postat unde trebuie. aici mi s-a parut cel mai potrivit.

Nota:
* preview - vizionare inainte (am trecut traducerea datorita unei reguli forum)
** sper ca nu exista deja comanda si nu am observat-o.

toate cele bune
 

DeletedUser

Salut,

se poate pune pune o comanda de "preview"* inainte de a decide jucatorul a se alatura unui trib ?** . In ideea de a vedea grafic cum este asezat tribul la care se doreste alipirea. Alaturarea la un trib se poate decide pe baza unor motive, dintre care unul principal (cel putin in opinia mea) ar fi pozitionarea membrilor pe harta.

off-topic: sper ca am postat unde trebuie. aici mi s-a parut cel mai potrivit.

Nota:
* preview - vizionare inainte (am trecut traducerea datorita unei reguli forum)
** sper ca nu exista deja comanda si nu am observat-o.

toate cele bune

Un preview il poti face foarte simplu (utilizand twstats, de exemplu).
 

DeletedUser

mie mi se pare o prostie cu melodia de fundal:D

ai youtube, ai calculator, pe mine unul m-ar deranja pentru ca eu ascult multa muzica in timp ce triburile raman deschise......
 

DeletedUser

Eu as fi avut o alta propunere...E practica in cazul triburilor mamut. As fi vrut ca in panoul in care cei cu drept de conducere vad membrii, sa apara si K-urile de pe care acestia fac parte.
Ar fi mai usor pentru innobilarea interna a inactivilor daca nu ar trebui sa dau click pe fiecare jucator cu bulina rosie si sa vad de pe ce K e!
Singura problema ar fi aici in cazul jucatorilor care au sate pe mai multe continente.
Ar putea fi considerati ca fac parte de pe un anumit K in functie de majoritatea de sate detinute pe un K sau altul...sau s-ar putea lua ca apartinand k-ului pe care a inceput cu primul sat, sau ar putea aparea in dreptul lor toate k-urile pe care au sate...
Nu stiu...era o propunere, m-ar ajuta pe mine dar stiu ca nu sunt atatea triburi mamut si atatia jucatori cu drept de conducere in ele incat sa se loveasca de problema asta.

Am zis si eu...n-am dat cu parul!!!
 
Sus