Am o mica nelamurire

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Stau in chirie cu inca 3 persoane ... si toti ne jucam triburile de la acelasi calculator... am pus impartirea legaturii de internet pe celelalte 2 persoane ... + am dat sitter pe un singur cont ... eu lucrez de dimineata pana pe la 16:00- 17:00 ... dimineata intra cristi unu din persoanele alaturi de care impart apartamentul ... dupamasa are scoala ... dupamasa intra bogdan care are scoala dimineata si eu seara dupa ora 16:00-17:00
Am pus la toate conturile mod de vacanta pe un singur cont ... atunci cand intra unu din noi sa intre pe toate 3 ...
Vreau sa inteleg si eu daca este corect ceea ce am facut ... si in legatura cu atacurile ... *** putem ataca aceeasi persoana impreuna ...
Intreb ca nu vreau sa facem vreo prostie si sa ne trezim fara conturi:p
DonBytza din Rm. Valcea.:cool:
 

DeletedUser

nu . scrie si in regulament. intre voi 3 nu trebuie sa fie nici o legatura nu trebuie sa va trimiteti resurse ajutoare etc.
 

DeletedUser

asta am inteles cu resurse cu sprijin ... dar cu atacurile comune nu sunt sigur ...
 

DeletedUser

Exemple:
Este interzis să folosiţi un cont pentru a aduce profituri de orice fel altui cont care foloseste aceeaşi reţea.
Este interzis ca jucătorii ce folosesc aceeaşi reţea să atace, trimită suport sau resurse unul altuia
Este interzis ca jucătorii ce folosesc aceeaşi reţea să atace, trimită suport sau resurse unui al treilea jucător. Jucătorilor care folosesc aceeaşi legătură de internet nu le este admis să sprijine sau să livreze resurse către un al treilea jucător care nu foloseşte aceeaşi legătură de internet. Folosirea unui cont sau a mai multor conturi intermediare pentru transfer de resurse între 2 conturi ce împart aceeaşi legătură la internet este interzisă. Toate conturile implicate incalcă regulamentul.
Jucătorii cu o legătură comună de internet au voie să atace acelaşi trib.
Este interzisă utilizarea unui cont în beneficiul unui alt cont ce împarte aceeaşi legătură la internet.
asta este de la reguli
pai nu poti sa dai atacuri comune caci este incorect fata de acel jucator .
dar cum zice oelak mai sus puteti ataca un trib impreuna .
dar cred ca puteti ataca pe rand .
 

DeletedUser

Chiar si atacuri si sprijin comun intra in aceasta categorie. Ca sa fie mai clar o sa va citez regula care face referire la conturile care impart aceeasi legatura de internet cum am inteles ca este cazul de fata.
§2) Mai mulţi jucători cu aceaşi legătură de internet

În timp ce jucătorii împart o conexiune la internet (şi 24 de ore după aceea) nu este permisă absolut nici o interacţiune între conturi. Nu sunt permise transferurile de resurse, să-şi trimită suport sau atac reciproc, atacuri coordonate sau orice altă interacţiune între conturi. împartirea conexiunii trebuie anunţată (setări -> împărţirea conexiunii) şi orice interactiune între conturi este interzisă. Pe Speedserver (SDS) este interzis, ca mai multe conturi să fie jucate de pe un singur computer.
Explicaţii detaliate:
Regula este pentru toţi utilizatorii care joacă pe acelaşi computer sau în acelaşi network. Prin network se înţelege joc în aceeaşi casă, acelaşi loc de muncă sau şcoală unde computerele sunt legate între ele. Toti jucătorii care folosesc o reţea trebuie să declare acest lucru la împărţirea conexiunii
Exemple:
Este interzis să folosiţi un cont pentru a aduce profituri de orice fel altui cont care foloseste aceeaşi reţea.
Este interzis ca jucătorii ce folosesc aceeaşi reţea să atace, trimită suport sau resurse unul altuia
Este interzis ca jucătorii ce folosesc aceeaşi reţea să atace, trimită suport sau resurse unui al treilea jucător. Jucătorilor care folosesc aceeaşi legătură de internet nu le este admis să sprijine sau să livreze resurse către un al treilea jucător care nu foloseşte aceeaşi legătură de internet. Folosirea unui cont sau a mai multor conturi intermediare pentru transfer de resurse între 2 conturi ce împart aceeaşi legătură la internet este interzisă. Toate conturile implicate incalcă regulamentul.
Jucătorii cu o legătură comună de internet au voie să atace acelaşi trib.
Este interzisă utilizarea unui cont în beneficiul unui alt cont ce împarte aceeaşi legătură la internet.


Deci mai clar este permis sa atacati acelasi trib dar nu si acelasi jucator.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ok am inteles:) nu eram sigur cu atacurile comune:) acum stiu :p si totusi nu am incalcat nici o regula dar am fost blocat ... asta nu mai inteleg...
rog un admin sa ma deblocheze ca nu am folosit conturile in scopu meu sau vreunu din noi care impartim legatura de internet.
 

DeletedUser10925

ok am inteles:) nu eram sigur cu atacurile comune:) acum stiu :p si totusi nu am incalcat nici o regula dar am fost blocat ... asta nu mai inteleg...
rog un admin sa ma deblocheze ca nu am folosit conturile in scopu meu sau vreunu din noi care impartim legatura de internet.

Va trebui sa depui o cere prin Sistemul de suport, nu pe forum. Sau sa depui contestatie pe pagina de inceput de la contul blocat.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus