Am o problema...

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Am fost incuiat din motivul ca am folosit 3 conturi de pe acelasi ip... am incercat sa explic ca suntem 3 persoane diferite care ne jucam triburile ... nu am folosit in avantajul nostru conturile ... si am vost nevoiti sa alegem unu din conturi pe care sa jucam + inceput nou ...
intrebarea e : unu din noi a ramas sa se joace avand conturl dar celelalte 2 persoane ce fac??? ce reguli sunt astea??? eu ma joc si prietenii mei alaturi de care locuiesc in casa ce fac??? se uita la mine cum joc ... pentru ca admini nu ne lasa ... am incercat sa rezolv cu un admin care mia raspuns la cererea sa fiu deblocat si sub nici o forma nici macar o explicatie nu mi se da... ce facem??? 2 persoane din noi 3 se lasa de triburile???
 

DeletedUser

O solutie ar fi sa jucati fiecare pe alta lume, astfel nu ati mai avea probleme :).
 

DeletedUser

pai trebuia sa specificati nulele reciproc, asa nu v-ar fi facut nimic de la setari/multiaccount parca

puteti sa o incepeti de la inceput pe alta lume
 

DeletedUser

da la impartirea legaturii de internet ... si ne-am trecut reciproc toti :
conturile sunt DonBytza Vrajeala si Bytza19 la DonBytza am trecut pe Vraj3ala si pe Bytza19 la Vraj3ala pe DonBytza si pe Bytza19 si la Bytza19 pe Vraj3ala si DonByzta
si tot am fost blocati si obligati sa renuntam la conturi alegand unu singur ... + inceput nou
 

DeletedUser

deci asta nu e corect, este o incalcare a regulilor de catre admini, voi ati facut ceea ce trebuia facut

cred ca poti depune contestatie

Va rog sa folositi optiunea de "editare mesaj"
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

da la impartirea legaturii de internet ... si ne-am trecut reciproc toti :
conturile sunt DonBytza Vrajeala si Bytza19 la DonBytza am trecut pe Vraj3ala si pe Bytza19 la Vraj3ala pe DonBytza si pe Bytza19 si la Bytza19 pe Vraj3ala si DonByzta
si tot am fost blocati si obligati sa renuntam la conturi alegand unu singur ... + inceput nou

Bita19, DonBita .. nu iti suna a Vrajeala?
:)
 

DeletedUser8715

Nu mai umpleti forumul aiurea. Doua conturi cu acealesi nume... Oricine s-ar prinde...daca te-ai mai si logat de interval de 1-2 minute pe ele...E evident.
 

DeletedUser25666

am si eu o problema adineaori pe lumea 13 nu mai mergea serverul iar dupa ce sia revenit am ramas calic mia schimbat pozitia ce harta si mia luat 2 sate din3 fara sa ma atace mimeni si fara sa am vreun raport.Cum se face asta daca stie sami spuna cineva?
astept raspuns
DISPERAT

e cineva pe serveru asta care poate raspunde de acest joc sau sunt numai cioflingarii
te rog sa folosesti optiunea de "editare mesaj"
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pff... miahi,scrie pe http://www.triburile.ro, pe pagina principala asta:

Astăzi, începând cu ora 15:00, vom avea lucrări de întreţinere pe următoarele lumi:4,5,6,7,8,10,11,12 şi 13. Aceste lumi nu vor fi accesibile pentru aproximativ 15 minute fiecare . Vă mulţumim pentru înţelegere.
 

DeletedUser

lol deci inapoi nu mai e nimic de dat si nu am nici un motiv sa mint ... si problema e alta... conturile Vraj3ala si Bytza19 erau sitter pe DonBytza asa puteam fi on toti ... avem un calculator nu suntem de bani gata sa ne permitem mai multe si asta era cea mai simpla faza+ prin sitter nu se poate trimite sprijin sau ataca ... deci nu aveam nici un avantaj niciunu din noi ... si apropo *** adminii zic ca mint ... arati o dovada prin care sa suprapuna ceea ce zicem noi... ziceti cum sa demonstram ca suntem 3 persoane diferite ... *** e careva din rm. valcea fac cinste si cu o bere numai sa vada ca am dreptate... :)) hai fratilor si surorilor ca asta e de groaza... ganditiva in primul rand ce avantaj am avea vreunu din noi si apoi trageti concluzii dastea...
 

DeletedUser

miahi 17 ...
1. Renunta la jigniri!
2. http://www.triburile.ro/ticket.php acolo poti explica frumos si calm ce ti sa intamplat.

LE:
Bytza19 .. explica si mie ceva... poate eu sunt mai greu de cap...
Sunt 2 persoane diferite Bytza19 si Bytza19?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Bytza19 este Bogdan
DonBytza sunt eu care tot Bogdan am numele ... coincidenta ca iar ziceti cine stie ce...
Vraj3ala este Cristi
3 persoane total diferite ... nici macar nu ascultam aceeasi muzica dar mai ales sa fim aceeeasi peroana ... deci mai clar ce mi s-a intamplat este dovada de graba din partea adminilor ... din cauza lor 2 persoane nu pot sa se joace... de frica am dat stergere cont si pe L13 ca na... ne trezim fara sate si la margine ca pe L14... ca adminii citesc gandurile si fac ce ii taie capu fara dovezi...
 

DeletedUser

Sincer, acuma. Chiar ma-ndoiec ca sunteti 3 persoane defirite si ca tu nu ne vrajesti...

Oricum, daca chiar sunteti trei, intrati pe lumi diferite.
 

DeletedUser

pai exact ... nu avem motive sa mintim mai ales ca fapta e facuta ... dar vrem prin ce ne-am chinuit sa explicam aici ca adminii sa fie mai atenti ... am rezolvat oricum ... unu din noi joaca pe L13 altu pe L14 si cand va veni L15 va intra celalalt ... pe alte lumi mai vechi nu are rost... asta e ... oricum plangerea din cauza careia am patito este din cauza "jucatorului" --emy-- care il stiti feritiva de el ca va treziti la fel ca noi :)) oricum sper doar sa aiba un rost ce e aici ... sper... acum poate ne trezim ca nu putem nici cu conturi diferite pe lumi diferite ca ne lasam de tot ...nu ca ar fi vreo paguba...:))
 

DeletedUser

Sigur --emi-- nu e admin, tu l-ai atacat, iar el a cautat motiv sa te baneze aiurea? /:)
 

DeletedUser

nu nu :)) el ne-a spus adminilor dupa ce un conducator de la mine din trib i-a facut reclamatie s-a razbunat ... si cine stie ce a spus de l-au si crezut adminii... sa tinem cont ca noi eram trecuti la impartirea legaturii de internet ... deci nu trebuia sa se ia masuri in halu asta dupa simpla vorba a unuia ... cand eram incuiat am incercat sa clarific cu adminul care mi-a luat cererea de deblocare in considerare dar in zadar... l-a crezut pe --emy-- care si el a patit acelasi lucru inainte si s-a razbunat ... sunt sigur ca el deoarece mi-a trimis mesaj cand am dat inceput nou... alta bomba si mai mare acum ... o colega si buna prietena de-a mea pup88 la fel a acceptat sitter de la un alt coleg cioko0 sa ii stea si ea la randul ei in casa locuieste cu prietenu ... aman2 jucand triburile ... si ea a fost blocata + a pierdut contul lui cioko0 care saracu e plecat si cand revine vai de el cand va vedea ... deci acestea se gasesc pe L14 si respectiv L13 sa nu ziceti iar ca spun cine stie ce minciuni .... haideti fratilor ca e de groaza ... deci e haos total in adminaj fara suparare... la ce mai e comanda de sitter ??? ca sa pierdem conturile??? cioko0 pe L14 este tot incuiat... pup88 a dat inceput nou ... suntem si noi jucatori care pierdem ore bune pe triburile ... si asa suntem rasplatiti???

da.... bun acum suntem inchisi si pe L13 unde am dat stergere cont la Vraj3ala si Bytza19 ... asta e prea de tot... BATAIE DE JOC!!!!

http://img14.imageshack.us/my.php?image=emys.png
asta este dovada ca pretenu emy e la mijloc si poate tot prin asta vor intelege si adminii ca paote din greseala prostii care isi bat capu si sunt penalizati aiurea poate chiar au dreptate...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17342

pfff 'nu e bine sa te pui cu boss' . copii care sufera.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

pai da... nu e bine dar noi acum trebuie sa renuntam si la L13 ... ca adminii nu inteleg ...
uitati ce mesaj primesc de la admini:
Toate conturile sunt administrate de o singura persoana, este imposibil ca 2 persoane sa se logheze in aceleasi intervale orare tot timpul. Puteti continua doar cu un cont; care va fi acela?
pai cum sa nu fie daca 2 conturi sunt sitter pe un altu ... conturile sunt puse si la impartirea legaturii de internet... si tot sunt taxat... tot nu intelege nimeni...
cine le-o fi dat astora admin nu stiu... sa spuna ca nu e voie sitter si impartirea legaturii de internet si gata...

da... se pare ca si asa tot noi am picat... am ramas cu un cont ... si un sat sa renuntam... foarte frumos... jucam 3 insi pe un cont ... bravo sunteti tari...
te rog sa folosesti optiunea de "editare mesaj"
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

tema in care se discuta deciziile adminilor. prin urmare se inchide. aici DonBytza nu te poate ajuta nimeni. asta trebuie sa o discuti cu adminul care s-a ocupat de caz.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus