Am si eu 2 intrebari!

DeletedUser

Cum fac rost sa am mai multi oameni/muncitori? Si cum fac rost de mai multe puncte ca sa avansez in rang?
 

DeletedUser

Cum fac rost sa am mai multi oameni/muncitori? Si cum fac rost de mai multe puncte ca sa avansez in rang?

Triburile nu e ca StarCraftul sa ai muncitori sa-ti care resurse:D...pentru a face cat mai multe puncte trebuie sa maresti cladirile..dar punctele nu-ti vor fi de folos daca nu ai trupe in sat care sa le apere;)
Trupe sunt impartite in 2 categorii:de atac si de aparare...iar daca esti la inceput ar fi de folos sa faci cativa(30-40) lancieri si sa te pui pe farmat pentru a putea face rost de mai multe resurse..acestia ar putea juca rolul de muncitori;)
 

DeletedUser

Cum fac rost sa am mai multi oameni/muncitori? Si cum fac rost de mai multe puncte ca sa avansez in rang?

de oameni faci rost ridicand ferma... care nu necesita populatie:D
de puncte faci rost ridicand orice cladire.... dar incearca mai intai cu minele si cazarma.... mine pentru resurse si cazarma pentru trupe... preferabil de aparare..
cand ai un numar decent de trupe de aparare iti poti face grajdul si trece la farmat numai cu CAVALERIA USOARA :p
poti farma si cu lancierii si paladinul :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1195

:)pentru puncte trebuie sa muncesti.
Punctele se obtin din cladiri.Va trebui sa incepi sa construiesti.Care e ordinea in care construiesti cladirile tine de propria ta strategie.Logic ar fi pentru inceput sa maresti nivelul minelor,fiindca orice noua cladire sau nivel de cladire necesita si anumite investitii.Pe masura ce vei avea mai multe cladiri si niveluri mai mari la ele va creste si populatia in functie de populatia alocata fiecarui nivel in parte.Mai tarziu cand vei putea incepe recrutarea trupelor ti se va indica si ce populatie are loc in satul tau.Nivelul maxim al populatiei este delimitat de nivelul fermei.
Mult mai multe informatii vei primii daca citesti "Ajutor" si "FAQ" pe care le gasesti chiar aici pe forumul extern,sus ,in dreapta.:)
 

DeletedUser7072

de oameni faci rost ridicand ferma... care nu necesita populatie:D
de puncte faci rost ridicand orice cladire.... dar incearca mai intai cu minele si cazarma.... mine pentru resurse si cazarma pentru trupe... preferabil de aparare..
cand ai un numar decent de trupe de aparare iti poti face grajdul si trece la farmat numai cu CAVALERIA USOARA :p
poti farma si cu lancierii si paladinul :p

nu ar fi ideal ca in timpul asta sa ridice si zidul? e doar o parere de n00b. chiar si cineva care joaca ultraofensiv ar trebui sa faca macar un lvl 5 la zid pe la inceputurile jocului. dar e doar o parere de n00b declarat
 

DeletedUser

nu ar fi ideal ca in timpul asta sa ridice si zidul? e doar o parere de n00b. chiar si cineva care joaca ultraofensiv ar trebui sa faca macar un lvl 5 la zid pe la inceputurile jocului. dar e doar o parere de n00b declarat
well... asta depinde de fiecare... si depinde de numarul de trupe de aparare pe care le are in sat :p
 

DeletedUser

sal !

daca am numai un sat...si dunt atacat...dc mi-o iau...exista posibilitatea sa dispar de pe server????:confused:
 

DeletedUser

suport

daca ataci si iti ei un sat nul poti distruge de pe servar trebuie sa intri in setari:)
 

DeletedUser

daca ataci si iti ei un sat nul poti distruge de pe servar trebuie sa intri in setari:)
Nu inteleg ce inseamna pentru tine a 'distruge de pe server'.
Daca pierzi toate satele, esti mutat la marginea hartii.
Daca-ti dai stergere cont din setari, nu-ti dispare si contul din baza de date a triburilor.
Nick-ul si email-ul raman inregistrate si poti reintra oricand cu acelasi nick.
 
Sus