Amintiri din Copilaria tribala

  • Autor subiect DeletedUser6681
  • Data de început

DeletedUser6681

Cred ca fiecare dintre noi priveste cu nostalgia trecutului privitor la noptile petrecute pe aceste meleaguri, curiozitatea mea este .. care ar fi acele amintiri tribale. .


Nu uitati sa vizitati http://www.facebook.com/vis3z
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser38023

Buna idee, Vis3zule!

Ma duc sa imi cumpar tigari si ceva de baut, dupa care imi editez postarea cu o poveste .. :)
 

DeletedUser28967

ce-ar fi daca ai incepe tu... exagerezi putin cu cuvantul "copilarie",copilarie este doar una,si daca asta ar fi copilarie inseamna ca ne-am sinucis inainte de a ajunge la maturitate,majoritatea.. cuvantul copilarie si triburile sunt 2 lucruri complet diferite pentru aia care au jucat...
 

DeletedUser6681

Iti multumesc ca incerci sa imi arati semantica acestui cuvant :)
 

DeletedUser431

Îmi amintesc că prin 2007 când am descoperit jocul, apucasem să intru pe lumea 1 pe K57. Eram așezat destul de bine și prinsesem loc într-un trib de top10. Devenisem prieten bun cu conducătorul tribului și mai dădeam și eu sfaturi de cum mi se părea mie că ar fi mai bine :rolleyes: deși nu condusesem nimic în viața mea (nici măcar o mașină :p ).

După câteva săptămâni de activitate susținută în joc am reușit să cuceresc primul meu sat! Eram mândru, sărisem de 4000 de puncte (deh, ca începător maximizasem tot :rolleyes: iar al doilea sat avea vreo 700 de puncte) și m-am trezit peste noapte doar cu satul nou cucerit. Mai, mai că m-am lăsat de joc dar am fost convins să-mi reiau activitatea, ajutat de conducătorul tribului (îmi pare tare rău că nu-i mai țin minte numele, nici al lui, nici al tribului :( ).

Au apărut între timp lumi noi și așa am ajuns pe lumea a 7-a, unde am reușit să-l fac și pe fratele meu să joace și făceam echipă destul de bună :D Ne împrietenisem cu dankwart, un începător de vreo 32 de ani dar cu capul pe umeri și dispus să fie învățat de puștani :p Dominam zonele în care eram și ne mulțumeam cu puțin. M-aș hazarda chiar să spun că 3 inși susțineam un trib de 40 de oameni :cool: Din păcate, RL a intervenit și dankwart a trebuit să renunțe la contul lui iar lumea a 7-a nu a mai avut farmec.

Am tot încercat să revin însă media de vârstă a scăzut drastic cu ultimele luni și am dat doar peste puști frustrați care se cred mari conducători și experți în acest joc.

Îmi mai încerc norocul o dată :D
 

DeletedUser

:)
Prin clasa a 10 m-a intiat un prieten in acest joc:)..Am intrat pe Lumea 1 care se deschisese de vreo luna..am jucat o saptamana si mi se parea o prostie,pana cand acest prieten mi-a trimis sprijin vreo 10 lancieri,si nu stiu de ce ,acest lucru mi s-a parut tare si am continuat sa joc(tin minte ca mi-a adus regulamentul si sectiunea de ajutor trasa la imprimanta in clasa unde o citeam amandoi). Am jucat pe L1,L2,L4 pe L6 am mai intrat...si pe L16. De pe lumea a 3 am inceput sa-mi fac propriul trib care s-a prabusit destul de repede:)...Pe L16 am jucat destul de mult..am avut propriul trib,aveam 20-30 de prieteni de pe alte lumi,si din viata personala in acest trib..am fost cam 1 an de zile in top10 ..si am renuntat din motive personale(facultate etc..). Pe speed am jucat o perioada buna de timp..am inceput sa joc pe vremea 'razboiului' dintre Revansa Vs 24/24...eram si eu printre baietii din 24/24 unde se imbina utilul cu placutul...ii mai tin minte pe Mirificul, Pepsy Twist,Michael Scofield...dupa am luat o pauza si am mai intrat pe vremea rundelor de Bash unde adminii aveau propriul trib(ei faceau rundele,controlau serverul si in acelasi timp jucau si pe runda..."totul era logic de vreme ce vorbim de Romania:)) ) ..am castigat ceva runde impotriva lor...aveam o echipa din 3,4 cu care jucam impreuna: nerv0ul,diazz,tavy etc...
De vreo 3 ani am terminat cu jocul...pe forum mai intru din cand in cand sa vad care mai e situatia...am mai intrat si pe cate un speed sa vad cine mai e 'bosul suprem' :)..oricum jocul e frumos,intalnesti tot felul de persoane..sper sa mai pot intra candva pe o lume normala sa-mi pun ceasul noaptea sa ma trezeasca, sa dau atacuri incat sa ajunga la 1 min dupa ce se termina Modul ala de Noapte..sau cum ii zicea:)
 

DeletedUser

Cu atatea multiconturi, cu atatea ciordeala si cu atatea-atatea alte chestii voi o s-ajungeti sa nu mai aveti amintiri...hahaha
 

DeletedUser523

Eu imi amintesc ca parca mai sunt cateva teme de acest gen in copilaria forumului....:cool:
 
Sus