Anulare comenzi constructie dupa innobilare

  • Autor subiect DeletedUser5203
  • Data de început

DeletedUser

Eu din cate stiu , raman comenzile, cele de constructie cat si cele de recrutare, si mai mult , in cazul in care catapultezi la 0 cazarma/grajdul/atelierul acestea daca aveau comenzi de recrutare in ele, vor produce armata in continuare ;)

pe l11 ramaneau constructiile si recrutarile

pe l19 nu raman constructiile , nu raman recrutarile de nobili dar raman recrutarile de trupe
 

DeletedUser

pe 13 raman trupele in recrutare ,cladirile nu raman.

Doar in caz in care te innobilezi singur raman si cladirile.
 

DeletedUser7708

Nu am nici o dovada ca poza, dar cu certitudine iti pot spune ca pe toate lumile unde am jucat, comenzile satului inobilat se anulau. Nu stiu daca e valabil si cand te inobilezi singur, dar poti incerca.

Şi eu susţin exact contrariul...
Notă: pe lumea 7, 2 years ago.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5203

Traducere (ce am inteles eu):

Pe L13, daca ataci pe cineva nu raman cladirile, daca te inobilezi singur raman insa.

Inteles asta, dar nu vad cum ar fi posibil sa fie diferenta de care pomeneste. E o aberatie.

@ dfa1 Merci frumos; nu vorbim de antichitate :) Asa stiam si eu din L1, ca nu se anulau, de acum 3 ani. Intre timp s-au facut multime de update-uri.
 

DeletedUser

mah...mai bine intri tu pe toate lumile sa vezi singur ce se intampla asa nu mai pierzi timpul pe aici;)
 

DeletedUser1195

@ --emy--, tu aici ar trebui sa pui textul ala pe care te-ai obligat ca il scrii de nu stiu cate ori daca nu ai dreptate.
In rest parerea ta o stim, comentariile tale sunt deplasate si pentru cei cu vechime in joc si pe forum chiar amuzante ( e amuzant sa il numesti n00b pe unul dintre jucatorii care au facut istorie pe jocul asta si pe forumul asta, dovada ca habar n-ai)
Pe noi chiar ne intereseaza problema asta, din punct teoretic, asa suntem noi mai scormonitori din fire si dornici de a sti totul in amanunt.
 

DeletedUser

@ --emy--, tu aici ar trebui sa pui textul ala pe care te-ai obligat ca il scrii de nu stiu cate ori daca nu ai dreptate.

asta astept si eu cu interes de ieri... si cum se aprinde beculetul ca s-a mai postat pe aici vin cu interes sa vad minunea :p

ontopic: chestia asta eu am observat-o incepand cu lumea 19... am luat un sat, i-am dat comenzile la zid si l-am cedat mai departe in trib... dupa care, am fost luata la p...upici de cel caruia ii cedasem satul ca nu i-am dat comenzi in sat. atunci am zis ca poate eram eu prea beata si n-am dat comenzi... doar ca ulterior s-a repetat cand am mai dat/luat sate la modul asta. inainte de 19 nu stiu sa fi existat problema asta.
 

DeletedUser

@ --emy--, tu aici ar trebui sa pui textul ala pe care te-ai obligat ca il scrii de nu stiu cate ori daca nu ai dreptate.
In rest parerea ta o stim, comentariile tale sunt deplasate si pentru cei cu vechime in joc si pe forum chiar amuzante ( e amuzant sa il numesti n00b pe unul dintre jucatorii care au facut istorie pe jocul asta si pe forumul asta, dovada ca habar n-ai)
Pe noi chiar ne intereseaza problema asta, din punct teoretic, asa suntem noi mai scormonitori din fire si dornici de a sti totul in amanunt.

A facut istorie mah:)))?

cati ani are cred ca peste 500:))))?

MINE si eu astept sa iti pui niste silicoane ca ai nevoie marimea 2 ar fi buna;)
 

DeletedUser7708

A facut istorie mah:)))?

cati ani are cred ca peste 500:))))?

MINE si eu astept sa iti pui niste silicoane ca ai nevoie marimea 2 ar fi buna;)
Ai pus tu mâna şi nu ţi-au încăput? Nu există sâni mici, există mâini mari :p
 

DeletedUser1195

Pe lumea 20 am confirmarea: comenzile de cladiri nu se pastreaza daca ai cucerit un sat. Tocmai am luat un sat care avea comenzi de cladiri, dar odata preluat... activitate zero.

Sorine, stimabile n00b, ai avut dreptate ca de atatea alte ori. :) Mea culpa.

--emy-- e timpul sa iti faci datoria si te rog, mie sa nu mi te adresezi cu "mah".
Eu nu am 500 de ani, doar de 10 ori mai putin, dar chiar daca as avea 10 ani tot m-ar nemultumi modul asta de adresare.Obraznicia si suficienta nu e o scuza pentru lipsa de educatie.
Deci, astept sa scrii aici ce ai promis, nu alte insulte la adresa celor care nu sunt de acord cu tine.:D
 

DeletedUser5203

Emy, daca ti as zice ca esti un retardat nesimtit, as lua ban. Asa ca nu ti zic.

Albertus poate sa ti fie bunica, bai amaratule!
 

DeletedUser

Pe lumea 20 am confirmarea: comenzile de cladiri nu se pastreaza daca ai cucerit un sat. Tocmai am luat un sat care avea comenzi de cladiri, dar odata preluat... activitate zero.

Sorine, stimabile n00b, ai avut dreptate ca de atatea alte ori. :) Mea culpa.

--emy-- e timpul sa iti faci datoria si te rog, mie sa nu mi te adresezi cu "mah".
Eu nu am 500 de ani, doar de 10 ori mai putin, dar chiar daca as avea 10 ani tot m-ar nemultumi modul asta de adresare.Obraznicia si suficienta nu e o scuza pentru lipsa de educatie.
Deci, astept sa scrii aici ce ai promis, nu alte insulte la adresa celor care nu sunt de acord cu tine.:D

daca nu esti de acord cu mine veziti de treaba nu ti`am cerut parerea cand o fac te anunt...nu am promis nimic sunt lumi unde comenzile raman deci nu ma intereseaza ce a spus ala;)
 

DeletedUser1195

si daca nu ai scrii tu:)


Mie mi se pare clar o acceptare.
Cum Simavo a avut dreptate si exista mai mult de o lume unde comenzile date se anuleaza in momentul nobilarii si chiar daca nu te intereseaza, de vreme ce ai acceptat, corect si onest ar fi sa te executi.
Dar poate onestitatea e o cerinta prea mare pentru tine, asa ca .... nu avem ce mai astepta.
Cum eu m-am convins printr-un experiment, va propun sa incheiem discutiile aici.

Nu de alta, dar vom degenera si eu nu am luat avertismente pe forum pana acum.
Ce-i drept, niciodata nu e prea tarziu.:)
 

DeletedUser

Din cate tine u minte comenzile la trupe de construit nu se anuleaza cand inobilezi sat.
La fel si in cazul cladirilor...
Nici daca devine sat de barbar si avea comanda data(inregistrata in lista de comenzi a serverului) tot o executa....

Faceti proba--> dati restart la sat in lume noua dupa ce ati comandat zid/mina nivel si cereti spionaj pe el dupa 24 de ore.
 

DeletedUser8343

Alo alo, gata spamul, gata subtilitatile...Era o discutie despre "anularea comenzilor de constructie dupa inobilare", asa ca daca nu puteti discuta despre aceasta tema...haideti sa continuam spamul in alta parte.
Multumesc!
 

DeletedUser

Alo alo, gata spamul, gata subtilitatile...Era o discutie despre "anularea comenzilor de constructie dupa inobilare", asa ca daca nu puteti discuta despre aceasta tema...haideti sa continuam spamul in alta parte.
Multumesc!

donsoara ingerasa daca ai inceput sa vezi subtilitati in posturile cracanelului aluia de emy atunci cu siguranta si laleaua miroase a usturoi. Imi pare doar mie ca unii oameni cunoscuti pt bunul lor simt sunt agresati verbal de cotcodacu ala jigarit iar domnisorimea ta in loc sa il scoti din circuit te apuci sa o dai cu diverse pe maidan?
 

DeletedUser

In principiu, s-a constatat daca se anuleaza comenzile sau daca nu si pe ce lumi!!!
Propun moderatorilor sa inchida tema din moment ce toti isi arunca praf in ochi unii altora!
 

DeletedUser

Pe principiul "nu stim nimic, dar facem ce stim noi cel mai bine", ma alatur propunerii lui Carhae. De unde nu-i, nici Dumnezeu nu cere...
 
Sus