Anulare comenzi constructie dupa innobilare

  • Autor subiect DeletedUser5203
  • Data de început

DeletedUser5203

Eu zic asa, dupa toata nebunia asta de discutie.
Dovezi ca se anuleaza, pe doua lumi, am vazut. (Ro3 si Ro20).
Dovezi ca nu se anuleaza, nema.
Pana la proba contrarie, raman la parerea ca ar fi valabila anularea pentru tot serverul.
 

DeletedUser

Oameni buni, scoteti`ne dintr`o dilema, va rugam.
Dupa cucerirea satului, se anuleaza au ba comenzile de constructie?
Parerile sunt impartite; la tickete ni se raspunde ca nu, jucatori din diverse lumi spun ca ori se anuleaza, ori nu se anuleaza.

Pe toate lumile pe care am jucat constructiile sau pastrat si trupele la fel...
Chiar nu inteleg care este dilema ta din moment ce si adminul ti-a spus ca nu se intrerupe...vad ca ai primit raspunsul deci nu inteleg de ce atata tam-tam si atmosfera asta "neprietenoasa" intre voi.

Cateva intrebari logice :
Stii tu sau alt jucator mai bine decat adminul ce se intampla pe o lume sau care sunt setarile?
Stii tu sau alt jucator daca cel de la care ai luat satul a dat comenzi de ridicare a cladirilor sau de recrutare a trupelor? sau daca le-a intrerupt daca si-a dat seama ca pierde satul ?
 

DeletedUser

Pe toate lumile pe care am jucat constructiile sau pastrat si trupele la fel...
Chiar nu inteleg care este dilema ta din moment ce si adminul ti-a spus ca nu se intrerupe...vad ca ai primit raspunsul deci nu inteleg de ce atata tam-tam si atmosfera asta "neprietenoasa" intre voi.

Cateva intrebari logice :
Stii tu sau alt jucator mai bine decat adminul ce se intampla pe o lume sau care sunt setarile?
Stii tu sau alt jucator daca cel de la care ai luat satul a dat comenzi de ridicare a cladirilor sau de recrutare a trupelor? sau daca le-a intrerupt daca si-a dat seama ca pierde satul ?

Tu ai citit tot ce s-a scris pana acum?..Daca da cum de ai ratat partea in care s-a testat daca raman constructiile dupa cucerirea satului si a reiesit ca nu raman?
 

DeletedUser

Tu ai citit tot ce s-a scris pana acum?..Daca da cum de ai ratat partea in care s-a testat daca raman constructiile dupa cucerirea satului si a reiesit ca nu raman?

Aproximativ 80% am citit deoarece multe erau aberatii care nu-si aveau rostul in acest topic si am sarit peste ele...
Oricum daca si tu le-ai citit o sa observi ca multi spun ca nu se anuleaza probabil sunt cei care au inobilat sate care aveau comenzi date ...iar cei care spun ca se anuleaza au inobilat sate care nu aveau comenzi date.
Eu unul sunt foarte sigur ca nu se anuleaza nimic (trebuie doar sa fie date ceea ce nu ai de unde sa stii).Chiar si resursele trimise raman trimise.

Daca tu stii mai bine decat admini eu zic sa le spui sa-si scrie "demisia" ca nu mai avem nevoie de ei daca voi considerati ca ei vorbesc degeaba.
 

DeletedUser

Dragul meu atunci cand dau comenzi pe un sat si il innobilez si vad ca dispar cred ca e normal sa cred ce vad si in nici un caz sa consider ca tu ai dreptate, oricum tema era deschisa pentru a incerca sa lamurim un subiect nu pentru a ni se spune ca adminii detin adevarul absolut, asta poti sa o crezi tu e dreptul tau.
 

DeletedUser5203

Si inca ceva: nimeni nu e perfect; si cei din team pot gresi; care`i problema?
 

DeletedUser

nu e vorba de greseli, e vorba de ceea ce stie fiecare. de exemplu un admin iti ofera un raspuns, altul poate sa-ti zica altceva legat de aceeasi chestie.
 

DeletedUser

Aproximativ 80% am citit deoarece multe erau aberatii care nu-si aveau rostul in acest topic si am sarit peste ele...
Oricum daca si tu le-ai citit o sa observi ca multi spun ca nu se anuleaza probabil sunt cei care au inobilat sate care aveau comenzi date ...iar cei care spun ca se anuleaza au inobilat sate care nu aveau comenzi date.
Eu unul sunt foarte sigur ca nu se anuleaza nimic (trebuie doar sa fie date ceea ce nu ai de unde sa stii).Chiar si resursele trimise raman trimise.

Daca tu stii mai bine decat admini eu zic sa le spui sa-si scrie "demisia" ca nu mai avem nevoie de ei daca voi considerati ca ei vorbesc degeaba.

airborne , acum 2 zile am luat sat pe lumea 19 in care era comanda de constructie la biserica pana la nivel 3 , trupe + nobili recrutare si s-au oprit toate
 

DeletedUser

airborne , acum 2 zile am luat sat pe lumea 19 in care era comanda de constructie la biserica pana la nivel 3 , trupe + nobili recrutare si s-au oprit toate

Si de unde stii ca erau comenzile date ?
Ti-a spus colegul sau "dusmanul" ?
 

DeletedUser5809

Recrutarea de trupe nu se opreste, asta este o chestie sigura.


Cat despre cladiri, nu pot sa ma pronunt, nu mi s-a intamplat niciodata sa vad ca se construieste ceva dupa ce am luat un sat.


Dar daca nu vorbiti frumos si doar se bate campii mai bine inchidem topicul.
 

DeletedUser5203

Chevyx, nu se poate sa fie asa; n`are cum. Este cert; si Jack spune.
 

DeletedUser

Eu unul chiar nu cred ca exista cineva care sa dea un sat moca si sa ridice Biserica la nivel 3 cand stie ca-l cedeaza si sa faca trupe si nobil...ce rost ar avea toate astea la un sat cedat ?
Eu unul si probabil multi ar ridica alte cladiri (care nu dispar dupa inobilare) si as lasa resursele in sat ca sa-si faca el ce trupe vrea.


@Simavo
Sincer daca tot nu te-ai lamurit pana acum eu zic sa te lasi pagubas si sa incepi sa afli singur :))
Suntem foarte multi care se contrazic nici unul cu o dovata concreta fiecare cuvantul lui contra a altuia.
Eu zic ca cel mai bine ai asculta raspunsul adminilor si daca nici pe acela nu vrei sa-l crezi lamurestete singur cu un coleg dar sa fii sigur 100% sigur ca a dat comenzile.
Eu unul sunt 100% convins ca nu dispar comenzile de constructie,nici trupele nici la targ.
Fiecare are dreptul la opinia lui si fiecare crede pe cine vrea si ce vrea:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5203

Airborne, pai eu eram lamurit de la inceput; stiam ca se anuleaza :-j

Doar nu mai intrasem pe extern de ani de zile si aveam chef de vorba.
Mi`a facut placere sa postez din nou pe extern, la fel si celorlalti dinozauri, din gasca.
O sa`ti aduci aminte si o sa`mi zici ca am avut dreptate, ai sa vezi.
 

DeletedUser

Chevyx, nu se poate sa fie asa; n`are cum. Este cert; si Jack spune.


uite chiar astazi testez iarasi , dau comenzi la toate ca tot cedez un sat cuiva si diseara la 22.30 va arat

Comandă de construcţie Durată Terminare Întrerupere
Cazarmă(Nivelul 23) 1:38:07 astăzi la ora 15:32 întrerupe
Cazarmă(Nivelul 24) 9:46:53 mâine la ora 01:19 întrerupe

Terminarea următoarei unităţi (Lăncieri): 0:02:59
Instrucţie Durată Terminare Întrerupere*
200 Lăncieri 10:28:52 mâine la ora 00:24 întrerupe

comenzi in targ poate bag diseara inainte de innobilare
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

Pe l18 pot sa iti spun destul de sigur ca trupele se recruteaza inca. Joaca un prieten acolo, a luat un sat acum cateva saptamani (mai intru si eu pe contul lui avand in vedere ca eu nu joc pe nici o lume si il ajut un pic) si trupele se recrutau inca. Cu cladirile nu pot sa ma pronunt, cum am zis, nu mi s-a intamplat niciodata sa vad ca se construieste o cladire in continuare dupa ce am luat satul, asta poate sa fie si din cauza ca proprietarul nu o mai fi dat sa construiasca, cine stie:D
Tehnic cred ca ar trebui sa se construiasca in continuare, resursele nu ai cum sa le primesti inapoi:D
 
Sus